Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος έχει παλιό λειτουργικό με ένα antivirus λύνετε το πρόβλημα, όχι ότι πριν θα είχε θέμα αλλά για καλύτερη ασφάλεια, επίσης όποιος δεν έχει e-banking για μένα είναι χρονια πίσω

E-Banking κανονικά πρέπει να έχουν όλοι όσοι είναι κάτω των 40. Η ευκολία που προσφέρει είναι απίστευτη. Ακούω ακόμα πράγματα ότι αν βάλω την κάρτα για αγορά θα μου την κλέψουν από 30αρηδες και τρελαίνομαι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έβαλα να δοκιμάσω τον Chrome καθώς όλον αυτό τον καιρό χρησιμοποιουσα τον lighting browser plus.

Συνδέθηκα κανονικά με τον λογαριασμό μου. Συγχρονίστηκαν σελιδοδείκτες κτλ αλλά όχι τα passwords από τα sites που έχω στο pc..

Γιατί?

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα έβαλα να δοκιμάσω τον Chrome καθώς όλον αυτό τον καιρό χρησιμοποιουσα τον lighting browser plus.

Συνδέθηκα κανονικά με τον λογαριασμό μου. Συγχρονίστηκαν σελιδοδείκτες κτλ αλλά όχι τα passwords από τα sites που έχω στο pc..

Γιατί?

 

Black Leather Htc 10 Power

Έχεις στον chrome στον υπολογιστή ενεργοποιημενο το sync passwords? Αν ναι πρέπει να τα τραβήξει κανονικά.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω μετά king και θα ενημερώσω. Σε ευχαριστώ πολύ

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

E-Banking κανονικά πρέπει να έχουν όλοι όσοι είναι κάτω των 40. Η ευκολία που προσφέρει είναι απίστευτη. Ακούω ακόμα πράγματα ότι αν βάλω την κάρτα για αγορά θα μου την κλέψουν από 30αρηδες και τρελαίνομαι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Για να λέει κάποιος τέτοια πράγματα ή είναι εκτός αγοράς εργασίας ή είναι άνω των 70 ή ακόμα στο χωριό του στήνονται στην ουρά να πληρώσουν ένα λογαριασμό. Είμαι 43 και δεν μπορώ και δεν μπορώ να διανοηθώ την καθημερινότητα με τους ρυθμούς της χωρίς την ευκολία των ηλεκτρονικών πληρωμών.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν τελικά king. Ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Δέχομαι ότι δεν ξέρουν και φοβούνται της ηλεκτρονικές πληρωμές αλλά ας ακούσουν ας διαβάσουν ας μάθουν και όχι να τρομοκρατούν.

Βέβαια αν σε κάποιον δεν του χρειάζεται οκ αλλά μην τρομάζει τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν τελικά king. Ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

Black Leather Htc 10 Power

Χαίρομαι που βοήθησα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να λέει κάποιος τέτοια πράγματα ή είναι εκτός αγοράς εργασίας ή είναι άνω των 70 ή ακόμα στο χωριό του στήνονται στην ουρά να πληρώσουν ένα λογαριασμό. Είμαι 43 και δεν μπορώ και δεν μπορώ να διανοηθώ την καθημερινότητα με τους ρυθμούς της χωρίς την ευκολία των ηλεκτρονικών πληρωμών.

Τα ίδια και εδώ. Όλα από εκεί γίνονται. Εφκα φόρος μεταφορές κατάθεση σε ότι παραγγελία γίνει από ίντερνετ πληρωμές ΔΕΗ οτε νερό ασφάλειες έκδοση εργοσημων κτλ. Πάω καμία φορά στην τράπεζα και σκέφτομαι τη τραβάει όλος ο κόσμος που είναι εκεί και τα τραβούσα και εγώ πριν κάτι χρόνια. Έχω πάρει και πολύ μηχάνημα Lazer με WiFi και εκτυπώνω τα πάντα από εκεί σε 1 λεπτό. Μακάρι να το μάθουν όλοι και να μην φοβούνται για το καλός τους είναι.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΚ Δέχομαι ότι δεν ξέρουν και φοβούνται της ηλεκτρονικές πληρωμές αλλά ας ακούσουν ας διαβάσουν ας μάθουν και όχι να τρομοκρατούν.

Βέβαια αν σε κάποιον δεν του χρειάζεται οκ αλλά μην τρομάζει τους άλλους.

Ότι δεν ξέρουμε το φοβόμαστε. Είναι στην ανθρώπινη φύση. Υπάρχουν παππούδες που πάνε στήνονται στην ουσία να πάρουν τη σύνταξη. Δεν έχουν καν κάρτα γιατί είναι του σατανά για αυτούς. Η ταλαιπωρία που περνάνε για να πάρουν μια σύνταξη η να πληρώσουν λογαριασμούς δεν μετριέται σε χρήματα δυστυχώς.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ Δέχομαι ότι δεν ξέρουν και φοβούνται της ηλεκτρονικές πληρωμές αλλά ας ακούσουν ας διαβάσουν ας μάθουν και όχι να τρομοκρατούν.

Βέβαια αν σε κάποιον δεν του χρειάζεται οκ αλλά μην τρομάζει τους άλλους.

τέτοιοι ''τύποι'' αρνούνται να μάθουν, να ακούσουν, να διαβάσουν. Είναι στραβά μυαλά. Είναι αυτό που λέμε ''η ημιμάθεια είναι χειρότερη και από την αμάθεια''

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα, άλλαξα κινητο και με το που εβαλα τον es explorer επαθα σοκ απο το bloatware που έχουν βάλει

Μέχρι τώρα δεν το έκανα update γιατί φοβόμουν οτι θα γίνει κάτι τέτοιο

 

 

Καποια εναλακτική? η να βρώ κάποια παλία εκδοση?

 

Θέλω απλα πράγματα, ευκολο copy paste, browsing και fpt support

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπέρα, άλλαξα κινητο και με το που εβαλα τον es explorer επαθα σοκ απο το bloatware που έχουν βάλει

Μέχρι τώρα δεν το έκανα update γιατί φοβόμουν οτι θα γίνει κάτι τέτοιο

 

 

Καποια εναλακτική? η να βρώ κάποια παλία εκδοση?

 

Θέλω απλα πράγματα, ευκολο copy paste, browsing και fpt support

Αγόρασε τον es pro...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το mixplorer από το xda.

 

Black Leather Htc 10 Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

O ES έχει γίνει για πέταμα

 

Προσωπικά λατρεύω τον X-Plore, αν και γεμάτος χαρακτηριστικά είναι απίστευτα ελαφρύς

 

Πολλοί προτείνουν και Solid που δεν έχω δοκιμάσει

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

solid, απλός, λιτός και κάνει ότι θες. τον είχα αγοράσει και δεν το μετάνιωσα καθόλου

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

WebDAV υποστηρίζει κάποιος πλην του ES explorer;

Έχω ένα wireless στικάκι της SanDisk και συνδέεται ασύρματα μόνο με WebDAV (όχι με το κλασικό Samba protocol που έχουν οι περισσότεροι file managers, π.χ. X-Plore).

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

WebDAV υποστηρίζει κάποιος πλην του ES explorer;

Έχω ένα wireless στικάκι της SanDisk και συνδέεται ασύρματα μόνο με WebDAV (όχι με το κλασικό Samba protocol που έχουν οι περισσότεροι file managers, π.χ. X-Plore).

Κάποια από αυτά που υποστηρίζει ο solid:

f0076760bd97f08e52b4c28e3992bb7d.jpg

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάποια από αυτά που υποστηρίζει ο solid:

f0076760bd97f08e52b4c28e3992bb7d.jpg

 

Πάρα πολύ ωραία. Θα τον (ξανά)δοκιμάσω (τον είχα εγκατεστημένο παλιότερα). :)

 

UPDATE:

Ούτε με τον Solid explorer συνδέεται το ρημάδι. Τελικώς τα κατάφερα με τον "παρωχημένο" Total Commander:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ghisler.android.TotalCommander&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dandroid+total+commander&pcampaignid=APPU_1_Y7CZWdL6AuPRgAal5L7ABA

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...Πια εφαρμογη για σημειωσεις ημερομηνιων , υπενθυμισεις κλπ συγχρονιζει με τον google λογαριασμο ? Το Splaner δεν μου εκανε συγχρονισμο σε samsung Galacy J7

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...Πια εφαρμογη για σημειωσεις ημερομηνιων , υπενθυμισεις κλπ συγχρονιζει με τον google λογαριασμο ? Το Splaner δεν μου εκανε συγχρονισμο σε samsung Galacy J7

 

Ευχαριστω.

Το ημερολόγιο Google;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ...Πια εφαρμογη για σημειωσεις ημερομηνιων , υπενθυμισεις κλπ συγχρονιζει με τον google λογαριασμο ? Το Splaner δεν μου εκανε συγχρονισμο σε samsung Galacy J7

 

Ευχαριστω.

BUSINESS CALENDAR

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...