Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στην εφαρμογή Gmail έχω συνδέσει δύο λογαριασμούς. Έναν Gmail και έναν Yahoo για να τα ελέγχω και τα δύο από μια εφαρμογή. Όμως εδώ και 15 μέρες περίπου δεν μπορώ να κάνω διαγραφή μηνυμάτων από το εισερχόμενα του Yahoo λογαριασμού. Τα σβήνω δηλαδή αλλά μετά από λίγα δευτερόλεπτα είναι πάλι στην θέση τους. Ξέρει κανείς τι φταίει;

 

Στο gmail το ίδιο δεν κάνει? Ίσως έχει να κάνει με το pop3. Η διαγραφή που κάνεις είναι τοπική (στη συσκευή). Αν μπεις στο Yahoo από browser και τα διαγράψεις,φεύγουν εντελώς από το σερβερ και δεν τα ξανακατεβάζει το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι μια εφαρμογη που αυτοματα οταν συνδεομαι σε wifi να γυρναει το δικτυο σε 2g,κι οταν δεν εχει συνδεθει σε καποιο wifi να γυρναει σε 4g.

Υπαρχει κατι για s7 edge χωρις root;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ένα reminder να λειτουργεί και εκτός ίντερνετ.

Είχα το just reminder που λειτουργούσε μια χαρά στο παλιό μου κινητό, τώρα που άλλαξα όμως μου έκανε κάτι περίεργα, άλλες υπενθυμίσεις μου τις έβγαζε άλλες τις έτρωγε.

Τώρα έβαλα το Keep της Google, πολύ καλό αλλά χωρίς ιντερνέτ δεν μου βγάζει τις υπενθυμίσεις.

 

Υπάρχει περίπτωση να πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο κινητό μου για να έρχονται οι υπενθυμίσεις και χωρίς πρόσβαση στο ιντερνέτ; Γιατί δεν αποκλείεται να είχα το ίδιο πρόβλημα και στο Just reminder (να μην έρχονταν μόνο όταν δεν ήμουν συνδεδεμένος) και να μην το είχα πάρει χαμπάρι.

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι μια εφαρμογη που αυτοματα οταν συνδεομαι σε wifi να γυρναει το δικτυο σε 2g,κι οταν δεν εχει συνδεθει σε καποιο wifi να γυρναει σε 4g.

Υπαρχει κατι για s7 edge χωρις root;

 

Καλημέρα Πάνο τούμπανο:D

 

Πάω στοίχημα ότι θα σου προτείνουν το tasker το οποίο δεν έχω δει καν (και ούτε πρόκειται) διότι δεν θέλω να λύσω την Εξίσωση Σρέντινγκερ για να το ρυθμίσω και το πιό βασικό είναι ότι δεν έχω εμπιστοσύνη ότι θα κάνει ΠΑΝΤΑ αυτό που ζητάω οπότε θα μπαίνω συνέχεια να ελέγχω.

 

Γι' αυτό αν χρειαζόμουν κάτι τέτοιο θα το έκανα χειροκίνητα και θα ήμουν Άρχοντας™;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Πάνο τούμπανο:D

 

Πάω στοίχημα ότι θα σου προτείνουν το tasker το οποίο δεν έχω δει καν (και ούτε πρόκειται) διότι δεν θέλω να λύσω την Εξίσωση Σρέντινγκερ για να το ρυθμίσω και το πιό βασικό είναι ότι δεν έχω εμπιστοσύνη ότι θα κάνει ΠΑΝΤΑ αυτό που ζητάω οπότε θα μπαίνω συνέχεια να ελέγχω.

 

Γι' αυτό αν χρειαζόμουν κάτι τέτοιο θα το έκανα χειροκίνητα και θα ήμουν Άρχοντας™;)

Automate it και τέλος. Το Tasker είναι πιο δυνατό αλλά αρκετά δύσκολο για τους περισσότερους.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα α ρε Γιωργαρε χαχαχαχα.

Νταξει δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα μωρε.Εχει κι οδηγους στο ιντερνετ.

Το καλο ειναι πως το tasker ειναι σε προσφορα στο 1€ για 3 μερες ακομα.

Το θεμα ειναι να μπορω να κανω δουλεια χωρις root.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι ένα reminder να λειτουργεί και εκτός ίντερνετ.

Είχα το just reminder που λειτουργούσε μια χαρά στο παλιό μου κινητό, τώρα που άλλαξα όμως μου έκανε κάτι περίεργα, άλλες υπενθυμίσεις μου τις έβγαζε άλλες τις έτρωγε.

Τώρα έβαλα το Keep της Google, πολύ καλό αλλά χωρίς ιντερνέτ δεν μου βγάζει τις υπενθυμίσεις.

 

Υπάρχει περίπτωση να πρέπει να ρυθμίσω κάτι στο κινητό μου για να έρχονται οι υπενθυμίσεις και χωρίς πρόσβαση στο ιντερνέτ; Γιατί δεν αποκλείεται να είχα το ίδιο πρόβλημα και στο Just reminder (να μην έρχονταν μόνο όταν δεν ήμουν συνδεδεμένος) και να μην το είχα πάρει χαμπάρι.

Εγώ έχω ειδοποιήσεις από keep χωρίς ίντερνετ και το δουλεύω τουλάχιστον 2 χρόνια.

Έχω την έκδοση 3.4.821.03.40.

Αν το κατέβασες τώρα, θα έχεις άλλη έκδοση και δεν ξέρω αν ευθύνεται αυτό.

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=dk.tacit.android.foldersync.lite

 

Foldersync: Κάνει ότι ζητάς κι αρκετά άλλα.

 

Το εγκατεστησα αλλα μου εχει να κανω συγχρονισμο μονο στο google drive.Ισως να μην το εχω βρει αλλα ψαχνω να βρω τροπο να μου κανει αντιγραφη απο φακελο της συσκευης σε φακελο της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτο κανει αυτη η εφαρμογη, οπως και το autosync google drive που χρησιμοποιω προσωπικα,

για τοπικο συγχρονισμο θα πρεπει να ψαξεις για κατι αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ειδοποιήσεις από keep χωρίς ίντερνετ και το δουλεύω τουλάχιστον 2 χρόνια.

Έχω την έκδοση 3.4.821.03.40.

Αν το κατέβασες τώρα, θα έχεις άλλη έκδοση και δεν ξέρω αν ευθύνεται αυτό.

 

Meizu m2 με Tapatalk

 

Δεν είμαι σίγουρος αν φταίει το ίντερνετ.

 

Παρατηρώ τώρα πως με το μόλις ανοίγω την οθόνη έρχεται η ειδοποίηση, ακόμα και λίγο καθυστερημένα, εννοώ μετά την ώρα που έχω βάλει.

Ενεργοποίησα το Lock screen notifications, πάλι μου έκανε το ίδιο. Έκανα ένα restart το τηλέφωνο, οι ειδοποιήσεις έρχονταν κανονικά και με κλειστή οθόνη, αλλά μετά από λίγο κάποιες ειδοποιήσεις μπορεί να έρχονταν 1-2 λεπτά μετά την προκαθορισμένη ώρα.

 

Παίζει να φταίει το widget του καιρού&ώρας που έχω βάλει και πότε πότε να χάνει την ακριβή ώρα, ιδίως όταν δεν έχω ίντερνετ;

Edited by enteka
Link to comment
Share on other sites

Και,εγώ με το google keep νομίζω έχω θέμα τον τελευταίο διάστημα. Ενώ αρχικά ερχόντουσαν οι ειδοποιήσεις κανονικά, έχει εδώ και καιρό έρχονται σε άκυρες ώρες και ημέρες από αυτές που βάζω. Δεν νομίζω να χρειάζεται πρόσβαση σε ίντερνετ για να δουλεύει.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παίζει καμιά αξιόπιστη εφαρμογή reminder για να μη χάνουμε τις υπενθυμίσεις είτε μς ίντερνετ είτε χωρίς;
Με το Google calendar κάνω τη δουλειά μου. Πολλά χρόνια κιόλας.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω Meizu και αρχικά είχα και εγώ πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του keep.

Τελικά αυτό που έφταιγε ήταν ότι είχα κλεισμένα στην έναρξη και στο παρασκήνιο , 3 εφαρμογές της Google.

Μόλις τις έβαλα στο on λύθηκε το θέμα.

Πρόκειται για τις:

Πλαίσιο υπηρεσιών Google,

Υπηρεσίες Google play και

Google one time Init.

 

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα με το Aqua με yahoo, Hotmail και Exchange.

 

Με τι account στο έκανε;

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

 

με όλα, έβγαζε το μήνυμα 2 φορές.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχω Meizu και αρχικά είχα και εγώ πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του keep.

Τελικά αυτό που έφταιγε ήταν ότι είχα κλεισμένα στην έναρξη και στο παρασκήνιο , 3 εφαρμογές της Google.

Μόλις τις έβαλα στο on λύθηκε το θέμα.

Πρόκειται για τις:

Πλαίσιο υπηρεσιών Google,

Υπηρεσίες Google play και

Google one time Init.

 

 

 

Meizu m2 με Tapatalk

 

Ποια είναι η διαδικασία για να τις ενεργοποιήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Στο gmail το ίδιο δεν κάνει? Ίσως έχει να κάνει με το pop3. Η διαγραφή που κάνεις είναι τοπική (στη συσκευή). Αν μπεις στο Yahoo από browser και τα διαγράψεις,φεύγουν εντελώς από το σερβερ και δεν τα ξανακατεβάζει το κινητό.

Όχι στο Gmail δεν κάνει το ίδιο! Μόνο στο Yahoo δεν μπορώ να σβήσω τα μηνύματα.

Το θέμα είναι ότι χρησιμοποιώ το Mail μου μόνο από κινητό. Τον υπολογιστή τον έχω εύκαιρο πολύ σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Automate it και τέλος. Το Tasker είναι πιο δυνατό αλλά αρκετά δύσκολο για τους περισσότερους.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Δουλεύουν χωρίς ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν χωρίς ρουτ;

To automate it δεν χρειάζεται ρουτ απλά σε κάποιες λειτουργίες χρειάζεται. Δοκίμασε το πιστεύω θα σε βολέψει πολύ αυτό χρησιμοποιώ για τα πιο απλά και το Tasker για πιο εξειδικευμενα πράγματα

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς την εφαρμογή email Που έχει η lineage os?Είναι κορυφή και κάνει παπάδες και κυρίως, δωρεάν.όσο και να έψαξα στα υπόλοιπα δεν μαρέσει τίποτα.Η πως στο καλό θα βρω στο aquamail πως να μην κάνει sync συνέχεια γιατί δεν το βρήκα πουθενά και το βασικό πως να μην κάνει sync τις επαφές από το hotmail όταν ξεκινάει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς την εφαρμογή email Που έχει η lineage os?Είναι κορυφή και κάνει παπάδες και κυρίως, δωρεάν.όσο και να έψαξα στα υπόλοιπα δεν μαρέσει τίποτα.Η πως στο καλό θα βρω στο aquamail πως να μην κάνει sync συνέχεια γιατί δεν το βρήκα πουθενά και το βασικό πως να μην κάνει sync τις επαφές από το hotmail όταν ξεκινάει.

Κατέβασε μια lineage OS Rom και κάνε extract το apk μέσα από το zip.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε μια lineage OS Rom και κάνε extract το apk μέσα από το zip.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

δεν υπάρχει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...