Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβασε ένα screenshot για να δούμε ότι κάνει την δουλειά αλλιώς μπορεί να είναι ράδιο αρβύλα..... . :lol: :lol: :lol: :lol

Αστείο βέβαια.;)

Υπαρχει και κάποιο που να ενεργοποιεί το WiFi σε ορισμένες περιοχές που θα ορίσουμε εμείς?

 

Νομίζω ξανά με το tasker γίνεται, και σαν trigger να ορίσεις συγκεκριμένη κυψέλη (κινητής τηλεφωνίας). Σημειωτέον, η χρήση του tasker απαιτεί root.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και κάποιο που να ενεργοποιεί το WiFi σε ορισμένες περιοχές που θα ορίσουμε εμείς?

 

Το καλύτερο.

3fed8ec1a1d5999759d5eaa09238a70c.jpg

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν το sygic να τραβάει τόσα δεδομένα;9a27075fa3cc51e52289184900a4709e.jpg

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Προφανώς για την κίνηση.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε κάποια εφαρμογή που να δουλεύει κάποιο call recorder γιατί 2 που δοκίμασα σε Huawei mate 8 τζίφος....

 

Βάλε αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boldbeast.recorder

Έχω δοκιμάσει πολλά δωρεάν, και με αγορά. Είναι το μόνο που δουλεύει χωρίς πρόβλημα σε όλα τα Huawei & Honor που έχω πάρει, χωρίς root, και γράφει και από το ΒΤ. Είναι με χρέωση, αλλά αξίζει. Η δωρεάν έκδοση δεν έχει την αυτόματη εγγραφή. Τώρα το έχω στο Mate 9.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boldbeast.recorder

Έχω δοκιμάσει πολλά δωρεάν, και με αγορά. Είναι το μόνο που δουλεύει χωρίς πρόβλημα σε όλα τα Huawei & Honor που έχω πάρει, χωρίς root, και γράφει και από το ΒΤ. Είναι με χρέωση, αλλά αξίζει. Η δωρεάν έκδοση δεν έχει την αυτόματη εγγραφή. Τώρα το έχω στο Mate 9.

Εξερετικη εφαρμογή ευχαριστούμε.

Υπάρχει τρόπος να μην βγάζει αυτό;

Και που το αφαιρώ μόλις μιλήσω και ενεργοποίηθει το ξαναεμφανιζει

Δεν χάλασε και ο κόσμος απλά α βγαίνει.....

b612165389407f29572398d29a0222ac.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εξερετικη εφαρμογή ευχαριστούμε.

Υπάρχει τρόπος να μην βγάζει αυτό;

Και που το αφαιρώ μόλις μιλήσω και ενεργοποίηθει το ξαναεμφανιζει

Δεν χάλασε και ο κόσμος απλά α βγαίνει.....

b612165389407f29572398d29a0222ac.jpg

Λογικά κάπου στις ρυθμίσεις της εφαρμογής θα έχει για ειδοποιήσεις.

Συνήθως το γράφει 'priority' και εάν το βάλεις στο πιο χαμηλό δεν εμφανίζεται καθόλου.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Με το aquamail και εγώ πιστεύω ότι υπάρχει battery drain. Επίσης και η εφαρμογή της Samsung και το Gmail κάνουν καλύτερη εφαρμογή των διαστάσεων της οθόνης και του πλάτους σε κάθε email ώστε να είναι πολύ πιο εύκολο να διαβαστουν τα μηνύματα ενώ στο aquamail πρέπει να κάνω συνέχεια scroll δεξιά και αριστερά (εκτός αν έχει κάποια ρύθμιση που δεν την έχω βρει ακόμα)

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

 

 

Edit: ok την βρήκα τη ρύθμιση... Shrink messages και λύνεται το πρόβλημα με το πλάτος που ανέφερα.

 

Καλησπέρα. Δεν βρίσκω που ακριβώς στις ρυθμίσεις aquamail ειναι η επολογή για shrink messages οπως γράφεις. Εχω την pro εφαρμογή.

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δεν βρίσκω που ακριβώς στις ρυθμίσεις aquamail ειναι η επολογή για shrink messages οπως γράφεις. Εχω την pro εφαρμογή.

Σε ευχαριστώ!

στο message view

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως γνωρίζει κάποιος ποια είναι η ρύθμιση για να μου εμφανίζονται κανονικά τα mail με εικόνες στο aquamail pro;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως γνωρίζει κάποιος ποια είναι η ρύθμιση για να μου εμφανίζονται κανονικά τα mail με εικόνες στο aquamail pro;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν θα σου έρθει ένα email με εικόνα πάνω πριν από το κείμενο του λέει show images πάτα το και μετά λέει κάτι να το "θυμάται" για το συγκεκριμένο αποστολέα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μήπως γνωρίζει κάποιος ποια είναι η ρύθμιση για να μου εμφανίζονται κανονικά τα mail με εικόνες στο aquamail pro;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο Network.

 

Ορίζεις χωριστά τι φορτώνει όταν είσαι σε Wi-Fi και χωριστά σε 3G.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

θέλω να αλλάξω τον launcher μου (Line/dodol). Εκτός από τον γνωστό (Nova...) έχω ακούσει καλά λόγια για τον Evie αλλά και Arrow της MS. Τους έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει; Ευχαριστώ!

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Μόνο Νόβα, ξέχνα τους άλλους

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

θέλω να αλλάξω τον launcher μου (Line/dodol). Εκτός από τον γνωστό (Nova...) έχω ακούσει καλά λόγια για τον Evie αλλά και Arrow της MS. Τους έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει; Ευχαριστώ!

Νομίζω πως ο Nova θα σε καλύψει περισσότερο. Αλλά επειδή όλα είναι θέμα γούστου, κάνε μια δοκιμή και στους άλλους δυο. Πάντως ο Nova είναι κορυφή
Link to comment
Share on other sites

Μόνο Νόβα, ξέχνα τους άλλους

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί; Πχ από τον LINE εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και οι δυο που προανέφερα έχουν πολύ υψηλή βαθμολογία στο Google play.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Πχ από τον LINE εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και οι δυο που προανέφερα έχουν πολύ υψηλή βαθμολογία στο Google play.
Γι αυτό σου λέω ότι είναι θέμα γούστου! Δοκίμασε τους μόνος σου κ αποφασίζεις τι σου αρέσει. Ότι και να σου πούμε εμείς είναι αυτό που αρέσει σε εμάς!

Εγω δεν αλλάζω τον νοβα εδώ και χρόνια.... Εσένα μπορεί να μη σου αρέσει όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

θέλω να αλλάξω τον launcher μου (Line/dodol). Εκτός από τον γνωστό (Nova...) έχω ακούσει καλά λόγια για τον Evie αλλά και Arrow της MS. Τους έχει δοκιμάσει κάποιος να μας πει; Ευχαριστώ!

 

Όλοι θα σου πουν για τον Nova. Αυτόν σου προτείνω κι εγώ, αν και σου πρότεινα να κοιτάξεις και τον Next. Τον χρησιμοποιούσα για αρκετό καιρό πριν τον Nova και απ' ό,τι θυμάμαι είναι πάρα πολύ καλός στην παραμετροποίηση.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ότι λέτε για ΝΟVA συμφωνώ αλλά αξίζει δοκιμή και ο πολύ καλός και πάρα πολύ διαφορετικός TSF.

Μία δοκιμή είναι όλα και αποφασίζεις.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell

Link to comment
Share on other sites

Η καινουρια εφαρμογη του skype ποσο απαισια μπορει να ειναι; Μα να μη δειχνει τις επαφες του skype και ποιες ειναι online..?

Δοκιμασα ξανα την παλια εκδοση και κρασαρει συνεχως, epic fail τακτικη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο το τελευταιο κλασσικοτατος τραμπουκισμος,

εχω διαβασει οτι το εχει κανει το truecaller (και ο χρηστης δεν μπορουσε ουτε τηλεφωνο να παρει! ) και

προσωπικα μου εχει τυχει με το runkeeper (βγηκα για τρεξιμο, βαζω την εφαρμογη που επαιζε μεχρι και

την προηγουμενη φορα και ξαφνικα κρασαρε συνεχως!! παω σπιτι δοκιμαζω στο αλλο τηλεφωνο, τα ιδια!!,

το ψαχνω και ανακαλυψα οτι κρασαρε μολις εκανες login κατι αλλαξαν προφανως στους servers τους!)

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο το τελευταιο κλασσικοτατος τραμπουκισμος,

εχω διαβασει οτι το εχει κανει το truecaller (και ο χρηστης δεν μπορουσε ουτε τηλεφωνο να παρει! ) και

προσωπικα μου εχει τυχει με το runkeeper (βγηκα για τρεξιμο, βαζω την εφαρμογη που επαιζε μεχρι και

την προηγουμενη φορα και ξαφνικα κρασαρε συνεχως!! παω σπιτι δοκιμαζω στο αλλο τηλεφωνο, τα ιδια!!,

το ψαχνω και ανακαλυψα οτι κρασαρε μολις εκανες login κατι αλλαξαν προφανως στους servers τους!)

Δεν κατάλαβα τίποτα.

Τι σχέση έχει το Skype με το truecaller;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...