Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και σε μενα ετσι ειναι φιλε, εννοειτε ,αν υπαρξει κατι καλυτερο θα το αναφερω ,με μια αναζητηση αναφορες εχουν γινει για το one-google drive, κατι αλλο δεν βρηκα, το one λιγο αργο σε σχεση με το google

Δηλαδή μπορούμε μέσω του solid να χρησιμοποιούμε Dropbox χωρίς να έχουμε την εφαρμογή Dropbox? Πολύ καλό.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορούμε μέσω του solid να χρησιμοποιούμε Dropbox χωρίς να έχουμε την εφαρμογή Dropbox? Πολύ καλό.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ναι μπορείς και αυτό δεν είναι το καλύτερο.

Το καλύτερο είναι ότι μέσω solid σου δείχνει όλους τους φακέλους και υποφακελους που έχεις μέσα στο Dropbox ενώ με την επίσημη εφαρμογή δεν τα δείχνει όλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορούμε μέσω του solid να χρησιμοποιούμε Dropbox χωρίς να έχουμε την εφαρμογή Dropbox? Πολύ καλό.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Μπορείς να διαχειρίζεσαι τα αρχεία σου στο Dropbox, αλλά δεν έχεις συγχρονισμό. Δηλαδή πρεπει να κατεβάζεις ένα αρχείο, να το αλλάζεις και να το ανεβάζεις πάλι.

Αν σε βολεύει, είσαι μια χαρα, και κρατάς και το κινητό σου καθαρό από αρχεία.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς και αυτό δεν είναι το καλύτερο.

Το καλύτερο είναι ότι μέσω solid σου δείχνει όλους τους φακέλους και υποφακελους που έχεις μέσα στο Dropbox ενώ με την επίσημη εφαρμογή δεν τα δείχνει όλα.

αυτο δεν ισχύει.η επισημη τα δειχνει ολα τα αρχεια και τους φακελους.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς και αυτό δεν είναι το καλύτερο.

 

Το καλύτερο είναι ότι μέσω solid σου δείχνει όλους τους φακέλους και υποφακελους που έχεις μέσα στο Dropbox ενώ με την επίσημη εφαρμογή δεν τα δείχνει όλα.

 

Δεν ισχύει.

 

Αυτό γίνεται με την επίσημη εδώ και πολύ και καιρό.

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει.

 

Αυτό γίνεται με την επίσημη εδώ και πολύ και καιρό.

 

Sent from mTalk

Κράτα και μια μικρή επιφύλαξη, σε μένα μόνο με τον Solid μπορώ να δω όλους τους φακέλους μου και είναι αρκετοί,.

 

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου εμφανίστηκε το εικονίδιο με τον μεγεθυντικό φακό στο Viber (αυτό με τα gifs κτλ), χωρίς να γίνει ενημέρωση. Οπότε είναι αλλαγή από server.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου εμφανίστηκε το εικονίδιο με τον μεγεθυντικό φακό στο Viber (αυτό με τα gifs κτλ), χωρίς να γίνει ενημέρωση. Οπότε είναι αλλαγή από server.
Το ίδιο και σε μένα σήμερα!!

Χωρίς ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν ισχύει.η επισημη τα δειχνει ολα τα αρχεια και τους φακελους.

 

Δεν ισχύει.

 

Αυτό γίνεται με την επίσημη εδώ και πολύ και καιρό.

 

Sent from mTalk

Αυτό το πράγμα δεν το κατάλαβα ποτέ.

Και αντε εγώ δεν ξέρω που σας λέω πως το δουλεύω καθημερινά και όλοι στα σχόλια στο playstore; ούτε αυτοί ξέρουν;

Τέλος πάντων όλα καλά αφού σε εσάς δουλεύει εγώ λέω πράγματα που δεν ισχύουν.

Προσθέστε στα προβλήματα της εφαρμογής ότι σε αναζήτηση έχει πρόβλημα στην ελληνική γλώσσα τα παίζει πολύ συχνά. Δηλαδή μιλάμε για μια κακηστη εφαρμογή με πολλά άλυτα προβλήματα πάνω από 2 χρόνια.

Δείγμα μόνο των 5 πρώτων σχολείων. c6e84af09de601fa339c933068d296ca.jpg

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ,μας εδειξες δυο με προβλημα και δυο εμεις που δεν εχουμε :lol:

Το χρησιμοποιω καθημερινα σαν κυριως φακελους στο pc τους φακελους του dropbox και και δεν ειχα ποτε θεμα.Επρεπε να το φανταστω οτι καπου,καπως,καποτε θα ειχε θεματακια.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαχειρίζεσαι τα αρχεία σου στο Dropbox, αλλά δεν έχεις συγχρονισμό. Δηλαδή πρεπει να κατεβάζεις ένα αρχείο, να το αλλάζεις και να το ανεβάζεις πάλι.

Αν σε βολεύει, είσαι μια χαρα, και κρατάς και το κινητό σου καθαρό από αρχεία.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι ακριβώς εννοείς;

Μόλις μετονόμασα ένα jpg αρχείο μέσα από τον Solid και άλλαξε και στο Dropbox.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω από χτες το simple pro για Facebook. Ξέρει κανείς πως κάνω save φώτο από κάποιο ποστ? Με την official του εφαρμογή απλά έκανα tap και έβγαζε επιλογή για download. Το simple pro έχει μόνο επιλογές για share.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ,μας εδειξες δυο με προβλημα και δυο εμεις που δεν εχουμε :lol:

Το χρησιμοποιω καθημερινα σαν κυριως φακελους στο pc τους φακελους του dropbox και και δεν ειχα ποτε θεμα.Επρεπε να το φανταστω οτι καπου,καπως,καποτε θα ειχε θεματακια.

 

Δεν είναι μόνο δύο αν θες μπες και δες.

Στο pc δουλεύει άψογα στην εφαρμογή του Android έχει θέματα με βασικό ότι δεν δείχνει όλους τους φακέλους η υποφακελους.

Τώρα αν εσύ έχεις 6 φακέλους μπορεί να στους δείχνει εμένα που έχω πάνω από 300 φακέλους δεν μου δείχνει ουτε τους μισους.

Δεν είναι κάπου κάπου είναι τα τελευταία 2 χρόνια.

Τι ακριβώς εννοείς;

Μόλις μετονόμασα ένα jpg αρχείο μέσα από τον Solid και άλλαξε και στο Dropbox.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Και φυσικά συγχρονίζει κανονικά. Το προβληματάκι εδώ είναι ότι αν πειράξεις ένα Excel δεν το αλλάζει-συγχρωνιζει αυτόματα αλλά θα πρέπει να το κατεβάσεις από το Dropbox να το αλλάξεις και μετά να το ξανά ανεβάσεις.

Αυτό δεν ξέρω αν έχει διορθώσεις αλλά δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω από χτες το simple pro για Facebook. Ξέρει κανείς πως κάνω save φώτο από κάποιο ποστ? Με την official του εφαρμογή απλά έκανα tap και έβγαζε επιλογή για download. Το simple pro έχει μόνο επιλογές για share.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Πρέπει να επιλέξεις το "προβολή σε πλήρες μέγεθος" και μετά θα δεις την επιλογή για download.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο δύο αν θες μπες και δες.

Στο pc δουλεύει άψογα στην εφαρμογή του Android έχει θέματα με βασικό ότι δεν δείχνει όλους τους φακέλους η υποφακελους.

Τώρα αν εσύ έχεις 6 φακέλους μπορεί να στους δείχνει εμένα που έχω πάνω από 300 φακέλους δεν μου δείχνει ουτε τους μισους.

Δεν είναι κάπου κάπου είναι τα τελευταία 2 χρόνια.

 

Και φυσικά συγχρονίζει κανονικά. Το προβληματάκι εδώ είναι ότι αν πειράξεις ένα Excel δεν το αλλάζει-συγχρωνιζει αυτόματα αλλά θα πρέπει να το κατεβάσεις από το Dropbox να το αλλάξεις και μετά να το ξανά ανεβάσεις.

Αυτό δεν ξέρω αν έχει διορθώσεις αλλά δεν νομίζω.

εντάξει,αστειευομαι.θεωρησα οτι εφοσον σε εμενα δουλευει κανονικα,θα δουλευει σε ολους.

κατεβασα το solid να το δοκιμασω,ηδη βρηκα ενα μειον οτι δεν εχω δυνατοτητα -offline-(αρχεια αποθηκευμένα στο κινητο).για την διορθωση αρχειων δεν το εχω δει θα το ψαξω.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο δύο αν θες μπες και δες.

Στο pc δουλεύει άψογα στην εφαρμογή του Android έχει θέματα με βασικό ότι δεν δείχνει όλους τους φακέλους η υποφακελους.

Τώρα αν εσύ έχεις 6 φακέλους μπορεί να στους δείχνει εμένα που έχω πάνω από 300 φακέλους δεν μου δείχνει ουτε τους μισους.

Δεν είναι κάπου κάπου είναι τα τελευταία 2 χρόνια.

 

Επιβεβαιώνω όλα όσα έγραψες σχετικά με dropbox και την λύση με τον solid επίσης.

Και αυτά, μετά από αρκετά χρόνια χρήσης

Επίσης επικουρικά μια καλή εφαρμογή για συγχρονισμό ..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ttxapps.dropsync.pro

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιλέξεις το "προβολή σε πλήρες μέγεθος" και μετά θα δεις την επιλογή για download.

Thanks!

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω όλα όσα έγραψες σχετικά με dropbox και την λύση με τον solid επίσης.

Και αυτά, μετά από αρκετά χρόνια χρήσης

Επίσης επικουρικά μια καλή εφαρμογή για συγχρονισμό ..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ttxapps.dropsync.pro

Μόλις την έβαλα και φαίνεται εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

Καμία Ιδέα Γιατί Το SwiftKey έχει φρικάρει και κάνει κεφάλαιο το πρώτο γράμμα σε κάθε λέξη και όχι μόνο όταν είναι αρχή πρότασης ή μετά από τελεία; στις ρυθμίσεις νομίζω δεν εχει τέτοια ρύθμιση

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία Ιδέα Γιατί Το SwiftKey έχει φρικάρει και κάνει κεφάλαιο το πρώτο γράμμα σε κάθε λέξη και όχι μόνο όταν είναι αρχή πρότασης ή μετά από τελεία; στις ρυθμίσεις νομίζω δεν εχει τέτοια ρύθμιση

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Πληκτρολογηση κ αυτόματη διόρθωση - - > Αυτόματα κεφαλαία, κ το ξεκλικαρεις

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

σε λατρεύω φίλε. τα ocd μου είχανε βαρέσει κόκκινο.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Για βοηθα κ συ :-) γιατί εγω εχω εκνευριστεί με το εξης:

Στο dolphin οταν παω να γραψω διεύθυνση, μετα την τελεία, μου βαζει κενο κ πρέπει να κανω μπακ κ delete.

Πχ. myphone. gr

 

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή QualityTime μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα και σας την προτείνω. Έψαχνα πριν καιρό κάτι παρόμοιο αλλά δεν υπήρχε.

Στην ουσία αυτή η εφαρμογή καταγραφεί την δραστηριότητα σου στις εφαρμογές του κινητού. τι ώρα μπήκες, πόση ώρα έκατσες μέσα, πότε βγήκες, πόσες φορές μπήκες μέσα και ποιες εφαρμογές άνοιξες κατά την διάρκεια της ημέρας!

Αναλυτικά!

 

Είναι ενδιαφέρον για κάποιον που θέλει από περιέργεια να δει πόση ώρα κάθετε στο Facebook ή στο Internet μέσα στη μέρα ας πούμε η πόσες φορές τσεκάρει οποιαδήποτε εφαρμογή κατά την διάρκεια του 24ωρου.

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zerodesktop.appdetox.qualitytime

 

Δεν εχω βρει παρόμοια εφαρμογή στο Google play.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...