Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο viber πως στέλνουμε Gif δεν υπάρχει πια το @ έχω την έκδοση 7

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Με το πλήκτρο που γράφει gif κάτω αριστερά (το 2ο πλήκτρο είναι).

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ψάχνω μια εφαρμογή για εφημερεύοντα φαρμακεία,χρησιμοποιούσα αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greeklabs.pharmacies&hl=el αλλά βλέπω ότι ο προγραμματιστής της έχει σταματήσει να την ενημερώνει και σε εμένα έχει κάποια προβλήματα δεν εμφανίζει την περιοχή μου.Αν κάποιος γνωρίζει κάποια άλλη αξιόπιστη εφαρμογή δεκτή;

 

Αυτό που πρότεινε ο sampl7 είναι πολύ καλό και το χρησιμοποιούσα για πολύ καιρό.

Πλέον όμως θεωρώ αυτό πιο αξιόπιστο λόγω προγραμματιστή (Χρυσός οδηγός).

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ψάχνω μια εφαρμογή για εφημερεύοντα φαρμακεία,χρησιμοποιούσα αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greeklabs.pharmacies&hl=el αλλά βλέπω ότι ο προγραμματιστής της έχει σταματήσει να την ενημερώνει και σε εμένα έχει κάποια προβλήματα δεν εμφανίζει την περιοχή μου.Αν κάποιος γνωρίζει κάποια άλλη αξιόπιστη εφαρμογή δεκτή;

Vrisko

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.vrisko

Χρόνια το χρησιμοποιώ, για μένα είναι η πιο χρήσιμη εφαρμογή, βρίσκεις τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Vrisko

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.vrisko

Χρόνια το χρησιμοποιώ, για μένα είναι η πιο χρήσιμη εφαρμογή, βρίσκεις τα πάντα!

Την δοκίμασα καλή φαίνεται αλλά και σε αυτήν δεν εμφανίζει την περιοχή μου και να πω ότι μένω σε καμιά μικρή πόλη θα έλεγα δεν βαριέσαι αλλά στην Παλλήνη μένω.Τι να πω.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα καλή φαίνεται αλλά και σε αυτήν δεν εμφανίζει την περιοχή μου και να πω ότι μένω σε καμιά μικρή πόλη θα έλεγα δεν βαριέσαι αλλά στην Παλλήνη μένω.Τι να πω.

Από αυτό το link μπορείς να δεις και για την Παλλήνη

http://www.fsa.gr/duties.asp

Link to comment
Share on other sites

Την δοκίμασα καλή φαίνεται αλλά και σε αυτήν δεν εμφανίζει την περιοχή μου και να πω ότι μένω σε καμιά μικρή πόλη θα έλεγα δεν βαριέσαι αλλά στην Παλλήνη μένω.Τι να πω.
Η σελίδα που σου δίνει ο pektis7 έχει την Παλλήνη κ απ ότι την έψαξα λίγο φαίνεται πολύ καλή σαν σελίδα. Είναι του φαρμακευτικου συλλόγου οπότε θα είναι μόνιμα ενημερωμένη χωρίς λάθη φαντάζομαι.

Θα την κρατήσω κ εγώ γιατί έψαχνα φαρμακείο πρόσφατα και 2-3 εφαρμογές που κοίταξα η δεν είχαν καθόλου την περιοχή μου (είμαστε γείτονες) η έλεγαν λάθος φαρμακείο.

Link to comment
Share on other sites

Ή εφαρμογή farmakeia για την οποία έβαλα λινκ παραπάνω είναι πάντα σωστά ενημερωμένη, άλλωστε νομίζω όλοι από την ίδια πηγή (υπουργείο) τραβάνε δεδομένα, και αν πατήσεις το ραντάρ πάνω δεξιά σου βγάζει τα κοντινότερα ανοιχτά σε χάρτη οπότε μπορείς να πατήσεις και να ανοίξει κατευθείαν Google Maps ή να πάρεις τηλέφωνο

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να καταγράφει τι ενέργειες έγιναν στο τηλέφωνο;

Δηλαδή ποτέ άνοιξε μια εφαρμογή, πότε έκλεισε,γενικά τις κινήσεις που κάνουμε στο κινητό ή κάτι τέτοιο στο περιπου!

QualityTime - My digital diet

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για ringtones σαν το zedge υπάρχει;

 

ONEPLUS A3003

Παραπλήσια είναι και το audiko

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογή S planner (είναι το ημερολόγιο της Samsung) έχει σταματήσει να με ειδοποιεί για κάποιο γεγονός που έχω στο ημερολόγιο!!!

Ενώ έχω σε όλα τα συμβάντα να μου χτυπάει μια μέρα πριν ειδοποίηση δεν κάνει τίποτα!!!

 

Αυτό το κάνει τον τελευταίο μήνα περίπου. Πριν ήταν όλα καλά. Πως γίνεται να φτιάξει αυτό;;

 

Αυτή η εφαρμογή υπάρχει προεγκατεστημενη στα Samsung κινητά και είναι κάτι που το χρησιμοποιώ πολύ.

 

Υπαρχει λύση;;

 

Δε θέλω να κάνω επαναφορά της εφαρμογής γιατί θα χάσω όλα τα συμβάντα του χρόνου από μεσα!

Ρώτησα και στο νημα της συσκευής μου (Samsung Galaxy A5 2016 Android) αλλά μάλλον δεν ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να κάνω επαναφορά της εφαρμογής γιατί θα χάσω όλα τα συμβάντα του χρόνου από μεσα!

Ρώτησα και στο νημα της συσκευής μου (Samsung Galaxy A5 2016 Android) αλλά μάλλον δεν ξέρουν.

 

Δεν ξέρουν διότι φαντάζομαι ότι όλοι σκέφτονται την επαναφορά εφαρμογής.

 

Εγώ θα σου προτείνω να δεις πως μπορείς να πάρεις backup των συμβάντων που έχεις μέσω της εφαρμογής και μετά να κάνεις clear data.

 

Επίσης θα σου πρότεινα ένα filofax organizer λόγω του ότι είσαι και γυναίκα και όλο και κάποια τσάντα κουβαλάς.

 

Εγώ δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε τέτοιου είδους εφαρμογές ακόμα και για τα πιό απλά, τους αγώνες F1 που παρακολουθώ π.χ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εφαρμογή S planner (είναι το ημερολόγιο της Samsung) έχει σταματήσει να με ειδοποιεί για κάποιο γεγονός που έχω στο ημερολόγιο!!!

Ενώ έχω σε όλα τα συμβάντα να μου χτυπάει μια μέρα πριν ειδοποίηση δεν κάνει τίποτα!!!

 

Αυτό το κάνει τον τελευταίο μήνα περίπου. Πριν ήταν όλα καλά. Πως γίνεται να φτιάξει αυτό;;

 

Αυτή η εφαρμογή υπάρχει προεγκατεστημενη στα Samsung κινητά και είναι κάτι που το χρησιμοποιώ πολύ.

 

Υπαρχει λύση;;

 

Δε θέλω να κάνω επαναφορά της εφαρμογής γιατί θα χάσω όλα τα συμβάντα του χρόνου από μεσα!

Ρώτησα και στο νημα της συσκευής μου (Samsung Galaxy A5 2016 Android) αλλά μάλλον δεν ξέρουν.

Μα, εαν εχεις ενεργοποιημενο συγχρονισμό ημερολογίου στο google account, τοτε τα συμβαντα σου εχουν αποθηκευτεί σε αυτό. Μπορεις να το διαπιστώσεις,εφοσον μπεις στο gmail σου, μέσω browser και κοιταξεις στην ενοτητα ημερολόγιο.

Εαν δεν είναι συγχρονισμένο, τότε στο κινητό από ρυθμίσεις λογαριασμού,επιλεγεις συγχρονισμό ημερολογίου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουν διότι φαντάζομαι ότι όλοι σκέφτονται την επαναφορά εφαρμογής.

 

Εγώ θα σου προτείνω να δεις πως μπορείς να πάρεις backup των συμβάντων που έχεις μέσω της εφαρμογής και μετά να κάνεις clear data.

 

Επίσης θα σου πρότεινα ένα filofax organizer λόγω του ότι είσαι και γυναίκα και όλο και κάποια τσάντα κουβαλάς.

 

Εγώ δεν έχω καμία εμπιστοσύνη σε τέτοιου είδους εφαρμογές ακόμα και για τα πιό απλά, τους αγώνες F1 που παρακολουθώ π.χ

Δεν με βολεύουν αυτά τα organizer δυστυχώς... Γιατί πρέπει να το κοιτάζω συχνά. Ενώ στο κινητό βολεύει που με ειδοποιεί αυτόματα μια - δύο μέρες πριν ότι αύριο μεθαύριο κάτι έχω να κάνω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα, εαν εχεις ενεργοποιημενο συγχρονισμό ημερολογίου στο google account, τοτε τα συμβαντα σου εχουν αποθηκευτεί σε αυτό. Μπορεις να το διαπιστώσεις,εφοσον μπεις στο gmail σου, μέσω browser και κοιταξεις στην ενοτητα ημερολόγιο.

Εαν δεν είναι συγχρονισμένο, τότε στο κινητό από ρυθμίσεις λογαριασμού,επιλεγεις συγχρονισμό ημερολογίου.

Έχω τον συγχρονισμό ανοιχτό αλλά πάω στο Gmail μου και δεν έχει κάπου ημερολόγιο.

 

 

Κ άλλη μια χαζή ερώτηση αλλά πραγματικά δεν ξέρω!!!

Αν κατεβάσω από το playstore το Google selendar υπάρχει καμία πιθανότητα να ανεβαίνουν πουθενά λόγω συγχρονισμού δημόσια τα συμβάντα μου στο Google + και να τα βλέπουν κ άλλοι?? ??

 

!----------Edit-------------!

Κατεβασα το ημερολόγιο Google έτσι για δοκιμή και έκανε αυτόματα συγχρονισμό όλα τα συμβάντα που είχα μέσα στο s planner! Όλα καλά σ αυτό! Το μόνο που βλέπω και δεν με βολεύει στο Google όμως είναι ότι επιλέγω να έχω την μηνιαία ρύθμιση ημερολογίου αλλά μου δείχνει παραπάνω μέρες και όχι μόνο αυτές του συγκεκριμένου μήνα και μπερδεύομαι!! Αυτό αλλάζει;;;; παράδειγμα :

 

fb730275c01fd616255952affa348825.jpg

Δεν βολεύει που μέσα στο μηνιαίο ημερολόγιο του Νοέμβρη έχει και μέρες από Οκτώβρη και Δεκεμβρη

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

θελω να διαχειριζομαι καποια αρχεια Excel απο το κινητο αλλα να συγχρονιζει και με το pc, σε ποια εφαρμογη ν ανεβασω τ αρχεια για καλυτερα αποτελεσματα; θα ηθελα κατι δοκιμασμενο
Link to comment
Share on other sites

θελω να διαχειριζομαι καποια αρχεια Excel απο το κινητο αλλα να συγχρονιζει και με το pc, σε ποια εφαρμογη ν ανεβασω τ αρχεια για καλυτερα αποτελεσματα; θα ηθελα κατι δοκιμασμενο

One drive......

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

One drive......
Το δοκίμασα στο Google drive φίλε και δεν με εντυπωσίασε, είναι διαφορετικό; ευχαριστώ

Edit δοκίμασα και αυτό, δεν δουλεύει σωστά

 

ONEPLUS A3003

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Δεν με βολεύουν αυτά τα organizer δυστυχώς... Γιατί πρέπει να το κοιτάζω συχνά. Ενώ στο κινητό βολεύει που με ειδοποιεί αυτόματα μια - δύο μέρες πριν ότι αύριο μεθαύριο κάτι έχω να κάνω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω τον συγχρονισμό ανοιχτό αλλά πάω στο Gmail μου και δεν έχει κάπου ημερολόγιο.

 

 

Κ άλλη μια χαζή ερώτηση αλλά πραγματικά δεν ξέρω!!!

Αν κατεβάσω από το playstore το Google selendar υπάρχει καμία πιθανότητα να ανεβαίνουν πουθενά λόγω συγχρονισμού δημόσια τα συμβάντα μου στο Google + και να τα βλέπουν κ άλλοι?? ??

 

!----------Edit-------------!

Κατεβασα το ημερολόγιο Google έτσι για δοκιμή και έκανε αυτόματα συγχρονισμό όλα τα συμβάντα που είχα μέσα στο s planner! Όλα καλά σ αυτό! Το μόνο που βλέπω και δεν με βολεύει στο Google όμως είναι ότι επιλέγω να έχω την μηνιαία ρύθμιση ημερολογίου αλλά μου δείχνει παραπάνω μέρες και όχι μόνο αυτές του συγκεκριμένου μήνα και μπερδεύομαι!! Αυτό αλλάζει;;;; παράδειγμα :

 

fb730275c01fd616255952affa348825.jpg

Δεν βολεύει που μέσα στο μηνιαίο ημερολόγιο του Νοέμβρη έχει και μέρες από Οκτώβρη και Δεκεμβρη

κοιτα να το συνηθισεις,εχει και εβδομαδιαιο κλπ.ψαξε το λιγο,μην το απορρίπτεις διοτι δεν υπαρχει και κατι καλυτερο.
θελω να διαχειριζομαι καποια αρχεια Excel απο το κινητο αλλα να συγχρονιζει και με το pc, σε ποια εφαρμογη ν ανεβασω τ αρχεια για καλυτερα αποτελεσματα; θα ηθελα κατι δοκιμασμενο
η καλυτερη περιπτωση ειναι εφαρμογες τυπου cloud.dropbox,googledrive,onedrive,mega κλπ.τις κατεβαζεις στο pc και στο κινητο ,πετας μέσα τα αρχεια που θες και συγχρονιζουν αυτοματα .
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

θελω να διαχειριζομαι καποια αρχεια Excel απο το κινητο αλλα να συγχρονιζει και με το pc, σε ποια εφαρμογη ν ανεβασω τ αρχεια για καλυτερα αποτελεσματα; θα ηθελα κατι δοκιμασμενο

 

Αν δεν έχεις περιορισμό το να είναι Microsoft Excel, μπορείς να δεις και τα Google Sheets.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις περιορισμό το να είναι Microsoft Excel, μπορείς να δεις και τα Google Sheets.
Έλεγα να αποφύγω το Google drive, βλέπω συγχρονίζει με αυτό, ευχαριστώ

 

ONEPLUS A3003

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κοιτα να το συνηθισεις,εχει και εβδομαδιαιο κλπ.ψαξε το λιγο,μην το απορρίπτεις διοτι δεν υπαρχει και κατι καλυτερο.η καλυτερη περιπτωση ειναι εφαρμογες τυπου cloud.dropbox,googledrive,onedrive,mega κλπ.τις κατεβαζεις στο pc και στο κινητο ,πετας μέσα τα αρχεια που θες και συγχρονιζουν αυτοματα .
Ευχαριστώ φίλε, θα τα ρίξω μια ματιά

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχω στο viber το κουμπί για αποστολή Gif ενώ ηοι μισοί φίλη μου το έχουν και οι άλλοι όχι

 

Υγ. Το έσβησα ξανά εγκατάσταση και είναι ιδιο9210b61cc62638606fe9614935fb2bc8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ δεν έχω gif πλέον.

το βγάλανε στα τελευταία updates!

Ίσως οι φίλοι σου που το έχουν ακόμα, να έχουν λίγο παλαιότερη έκδοση του viber!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...