Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα από τις ρυθμίσεις του ρούτερ δεν γίνεται;

Νομίζω μπορείς να τον μπλοκάρεις κιόλας.

Βέβαια μπορείς κι από το router σου με το να ορίσεις τις MAC Address των συσκευών που θα μπορούν να συνδέονται στο router αλλά θέλω μέσω εφαρμογής, πιο εύχρηστο.

 

Δες την εφαρμογή fing.

Την έχω αυτή την εφαρμογή και βλέπω ποιος είναι συνδεδεμένος στο δίκτυο μου. Δε γίνεται μπλοκάρισμα όμως με το fing.

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μπορείς κι από το router σου με το να ορίσεις τις MAC Address των συσκευών που θα μπορούν να συνδέονται στο router αλλά θέλω μέσω εφαρμογής, πιο εύχρηστο.

 

 

Την έχω αυτή την εφαρμογή και βλέπω ποιος είναι συνδεδεμένος στο δίκτυο μου. Δε γίνεται μπλοκάρισμα όμως με το fing.

Για δες αυτό....

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arcai.netcut

Link to comment
Share on other sites

Παδια θελω το κινητο μου (Samsung Galaxy s6) να το κανω να δεχεται κλησεις μονο απο αριθμους που εχω στις επαφες μου.

Γινεται, υπαρχει καποιο προγραμμα, η μηπως υπαρχει σε ρυθμιση μεσα στη συσκευη;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή στην οποία να βάζω εκρεμμότητες για ένα project της δουλειάς. Να μπορώ να βάλω notification ώστε αν δεν έχω ολοκληρώσει κάτι μέχρι ένα χρονικό περιθώριο να μου το θυμίζει και τότε να έχω επιλογή είτε ότι το ολοκλήρωσα είτε να με ενημερώσει πάλι αργότερα. Επίσης να μπορώ να δω σε λίστα όλες τις εκρεμμότητες μαζεμένες. Θα μπορούσα να βάζω reminders στο Google Calendar το οποίο ήδη χρησιμοποιώ κατά κόρον αλλά λέω να δοκιμάσω κάτι ξεχωριστό επειδή είναι πολύ συγκεκριμένο το Project. Στο Google Calendar μπορεί να φτιάξεις ξεχωριστό έργο ώστε να βλέπεις λίστα για αυτό; Έχετε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια εφαρμογή στην οποία να βάζω εκρεμμότητες για ένα project της δουλειάς. Να μπορώ να βάλω notification ώστε αν δεν έχω ολοκληρώσει κάτι μέχρι ένα χρονικό περιθώριο να μου το θυμίζει και τότε να έχω επιλογή είτε ότι το ολοκλήρωσα είτε να με ενημερώσει πάλι αργότερα. Επίσης να μπορώ να δω σε λίστα όλες τις εκρεμμότητες μαζεμένες. Θα μπορούσα να βάζω reminders στο Google Calendar το οποίο ήδη χρησιμοποιώ κατά κόρον αλλά λέω να δοκιμάσω κάτι ξεχωριστό επειδή είναι πολύ συγκεκριμένο το Project. Στο Google Calendar μπορεί να φτιάξεις ξεχωριστό έργο ώστε να βλέπεις λίστα για αυτό; Έχετε να προτείνετε κάτι δοκιμασμένο;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

TickTick

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι μεγάλοι άνθρωποι μιλούν για ιδέες, οι μεσαίοι άνθρωποι μιλούν για γεγονότα, οι μικροί άνθρωποι μιλούν για τους άλλους!!!
Link to comment
Share on other sites

στην έκδοση 6.8.3 Viber όταν πατάω μια φωτο σε μια συνομιλία κρασάρει η εφαρμογή! μόνο σε φωτο ούτε σε βιντεάκι ούτε σε emoji

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στην έκδοση 6.8.3 Viber όταν πατάω μια φωτο σε μια συνομιλία κρασάρει η εφαρμογή! μόνο σε φωτο ούτε σε βιντεάκι ούτε σε emoji

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε να την σβήσεις και να την ξαναβάλεις εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις δοκιμάσει και είσαι ευχαριστημένος από αυτή την εφαρμογή; Αξίζει να αγοράσεις την pro έκδοση; Τι επιπλέον θα έχει;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο πακετο που να περιεχει το search bar του S8 σε Zooper;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να προσθέσεις. mp3 extension μετά το dowoad για να το βλέπεις σε όποιον player θες το αρχείο.

 

Sent from my SM-G955F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογές που να μπορείς να δείξεις τις φωτογραφίες που τραβάς, χρησιμοποιώ το eyeem, εχει και δυνατότητα να μπορεί κάποιος να αγοράσει τις φωτογραφίες σου απλα αργεί πάρα πολύ να στις κανουν approve διαθέσιμες προς πώληση, ψάχνω κάτι παρόμοιο
Link to comment
Share on other sites

Θέλει να προσθέσεις. mp3 extension μετά το dowoad για να το βλέπεις σε όποιον player θες το αρχείο.

 

Sent from my SM-G955F

Όχι ! Σε Samsung κινητό,ταβλετ το official player μου το αναγνωρίζει αυτόματα !! κατεβάζω ότι θέλω ...ανοίγω το Player και παίζω το αρχειο .Σε mp3 που τα κατεβαζει ! Σε extension .mp3!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι ! Σε Samsung κινητό,ταβλετ το official player μου το αναγνωρίζει αυτόματα !! κατεβάζω ότι θέλω ...ανοίγω το Player και παίζω το αρχειο .Σε mp3 που τα κατεβαζει ! Σε extension .mp3!!

Δεν υπάρχει καν ο player της Samsung στα νέα. Έχω κ άλλους players όμως όπως power amp κ δεν έπαιζε καθόλου το αρχείο που κατέβασε. Ήθελε rename για να παίξει.

 

Επίσης επειδή το δοκίμασα μόλις δε μου τα κατεβάζει κ όλα τα τραγούδια. Κάποια ναι κάποια όχι.

 

Παράδειγμα Listen to Gareth Emery - Huracan (Original Mix) by garethemery #np on #SoundCloud

 

Δε βρίσκει το link το sd

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το link να δεις αν κατεβαίνει στο δικό σου? Thanks 35c9f5c3c0bd5a57bc66f809a8d62bb5.jpg

 

Sent from my SM-G955F

me > you
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καν ο player της Samsung στα νέα. Έχω κ άλλους players όμως όπως power amp κ δεν έπαιζε καθόλου το αρχείο που κατέβασε. Ήθελε rename για να παίξει.

 

Επίσης επειδή το δοκίμασα μόλις δε μου τα κατεβάζει κ όλα τα τραγούδια. Κάποια ναι κάποια όχι.

 

Παράδειγμα Listen to Gareth Emery - Huracan (Original Mix) by garethemery #np on #SoundCloud

 

Δε βρίσκει το link το sd

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το link να δεις αν κατεβαίνει στο δικό σου? Thanks 35c9f5c3c0bd5a57bc66f809a8d62bb5.jpg

 

Sent from my SM-G955F

Ο player της Samsung υπάρχει πλέον στο playstore !! Ναι δεν είναι προεγκατεστημένο (αυτό είναι γνωστό !!) Ναι το συγκεκριμένο δεν το κατεβάζει αλλά με αυτό http://keepvid.com/download_success.html μου το κατέβασε !!

Screenshot_2017-04-23-19-37-37.png

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καν ο player της Samsung στα νέα. Έχω κ άλλους players όμως όπως power amp κ δεν έπαιζε καθόλου το αρχείο που κατέβασε. Ήθελε rename για να παίξει.

 

Επίσης επειδή το δοκίμασα μόλις δε μου τα κατεβάζει κ όλα τα τραγούδια. Κάποια ναι κάποια όχι.

 

Παράδειγμα Listen to Gareth Emery - Huracan (Original Mix) by garethemery #np on #SoundCloud

 

Δε βρίσκει το link το sd

 

Μπορείς να δοκιμάσεις το link να δεις αν κατεβαίνει στο δικό σου? Thanks 35c9f5c3c0bd5a57bc66f809a8d62bb5.jpg

 

Sent from my SM-G955F

 

Μπορείς να κατεβάζεις εύκολα και γρήγορα από τον browser στη παρακάτω σελίδα:

http://www.instamp3.net/

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παδια θελω το κινητο μου (Samsung Galaxy s6) να το κανω να δεχεται κλησεις μονο απο αριθμους που εχω στις επαφες μου.

Γινεται, υπαρχει καποιο προγραμμα, η μηπως υπαρχει σε ρυθμιση μεσα στη συσκευη;

 

Γινεται τιποτα για αυτο που ζηταω; Δεν βρισκω ρυθμιση στη συσκευη, μηπως καποιο προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

To δικό μου κινητό έχει στις ρυθμίσεις των κλήσεων

http://i68.tinypic.com/av1wzc.jpg

Μήπως και το δικό σου έχει κάτι παρόμοιο;;;

Δλδ να φτιάξεις μια white list με τα νούμερα που θέλεις;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Μήπως και το δικό σου έχει κάτι παρόμοιο;;;

Δλδ να φτιάξεις μια white list με τα νούμερα που θέλεις;

Ναι αυτο που λες το εχει.

Ελεγα μηπως μπορουσα να αποκλεισω τα παντα, δηλαδη οτι δεν εχω στις επαφες μου να μην ενοχλει.

Λιγο δυσκολο αυτο ε;

Edited by elder
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο που λες το εχει.

Ελεγα μηπως μπορουσα να αποκλεισω τα παντα, δηλαδη οτι δεν εχω στις επαφες μου να μην ενοχλει.

Λιγο δυσκολο αυτο ε;

 

Φαντάζομαι ότι εάν βάλεις τα νούμερα που θες να δέχεσαι κλήσεις στην exception list, θα χτυπάει μόνο για αυτά.

Και εννοείται να επιτρέψεις μόνο την exception λίστα.

Για δοκίμασε;

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να μου στείλει κάνεις σε πμ ένα λινκ για τα γνωστά μαγαζακια για apps?

 

Στάλθηκε από το SM-N920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γινεται τιποτα για αυτο που ζηταω; Δεν βρισκω ρυθμιση στη συσκευη, μηπως καποιο προγραμμα;

 

Η 2η ρύθμιση, στην εικόνα που παρέθεσε ο akilleas, είναι η επιλογή που θες.

 

Ξανακοίταξε τις ρυθμίσεις σου, μήπως σου ξέφυγε η αντίστοιχη επιλογή, και αν δε βρεις κάτι, γράψε μας ξανά.

 

To δικό μου κινητό έχει στις ρυθμίσεις των κλήσεων

http://i68.tinypic.com/av1wzc.jpg

Μήπως και το δικό σου έχει κάτι παρόμοιο;;;

Δλδ να φτιάξεις μια white list με τα νούμερα που θέλεις;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γινεται τιποτα για αυτο που ζηταω; Δεν βρισκω ρυθμιση στη συσκευη, μηπως καποιο προγραμμα;

Δεν έχει το κινητό σου την επιλογή Do not disturb; Αν την έχει τότε μέσα από εκεί μπορείς να επιλέξεις να χτυπάει το κινητό σου μόνο από τις επαφές που έχει ή ακόμα και από συγκεκριμένες επαφές.

Στον Note 4, στο Α3 2016 και Α3 2017 που εχω, υπάρχει αυτή η ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...