Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για να εξοικονομησω ram ποια εφαρμογη πρεπει να βαλω ωστε να παγωνει η να αφαιρει αχρειαστες εφαρμογες ειδικα της google που ειναι πολλες!

 

ευχαριστω

mi8
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς τρόπο να τρέξει το Google Opinion rewards που δίνει δωρεάν μονάδες αν απαντάς σε ερωτηματολόγια;

Δεν παίζει για κάποιες χώρες.

Και εμένα με ενδιαφέρει αυτο. Μόνο με VPN νομίζω γίνεται αλλά δεν ξέρω αν είναι παράνομο.

Link to comment
Share on other sites

για να εξοικονομησω ram ποια εφαρμογη πρεπει να βαλω ωστε να παγωνει η να αφαιρει αχρειαστες εφαρμογες ειδικα της google που ειναι πολλες!

 

ευχαριστω

Τέτοιου είδους εφαρμογές προϋποθέτουν ρουτ τουλάχιστον αλλά και Xposed Framework

Εάν πλήρης τις προϋποθέσεις

GREENIFY

TITANIUM BACKUP

SERVICELY

AMPLIFY

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω αυτόματο τηλεφωνητη για να βάζουμε οποίους αριθμούς θέλουμε να απαντηθούν αυτόματα. Υπάρχει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή που να μετράει βήματα και να λειτουργεί σωστά σε HTC (m8) συσκευές? Το Accupedo λειτουργεί όποτε/όταν θέλει... :ninja:
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Θελω μια εφαρμογή που οταν μου έρθει μηνυμα στο κινητο, να προωθεί το μηνυμα και στο αλλο κινητο που εχω. Υπάρχει τετοια εφαρμογή;

 

Υπάρχουν διάφορες. Έχω ένα νούμερο που δεν χρησιμοποιώ και το έχω στο σπίτι σε ένα Alcatel D5 με ρύθμιση να ανοίγει για δύο ώρες στις 20:00 και μετά να κλείνει. Έχω βάλει την πιο κάτω εφαρμογή, η οποία ότι μήνυμα έρθει, το στέλνει στο mail μου. Η έκδοση με πληρωμή υποστηρίζει και την αποστολή sms στο άλλο κινητό. Δοκίμασα διάφορες πριν καταλήξω σε αυτήν, αλλά είχα διάφορα θέματα (π.χ. μου έστελνε δύο φορές το μήνυμα. Άλλη κάθε φορά που άνοιγε το κινητό έπρεπε να την ξαναενεργοποιήσω κλπ). Η πιο κάτω λειτουργεί άψογα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duckbone.smsdiversion&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή που να μετράει βήματα και να λειτουργεί σωστά σε HTC (m8) συσκευές? Το Accupedo λειτουργεί όποτε/όταν θέλει... :ninja:

Δοκίμασε το Google Fit.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να περάσω στο dolphin τους σελιδοδείκτες από crome, firefox;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

crome, firefox pc ;

 

Έχω στο κινητό crome, Firefox καιτους αντίστοιχους bouser στο PC. Στο κινητό βλέπω τους σελιδοδείκτες που έχω περασμένους στο PC. Τώρα έβαλα στο κινητό τον dolphin και έλεγα αν υπάρχει τρόπος να του περάσω τους σελιδοδείκτες από τους άλλους δύο.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

εχετε υποψην καμια εφαρμογη που να κανει log τις εφαρμογες που κανουν χρηση της CPU? Κατι σαν το OS Monitor που δειχνει realtime τι χρησιμοποιει την CPU αλλα απο οσο εψαξα σε αυτο δεν καταγραφει στατιστικα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή δοκιμασμένη εφαρμοή για todo list / reminders και αν έχει δυνατότητα και από web πρόσβαση ακόμα καλύτερα. Το keep και calendar google και το τρισαθλιο todo gmail όχι.
Link to comment
Share on other sites

Έχω στο κινητό crome, Firefox καιτους αντίστοιχους bouser στο PC. Στο κινητό βλέπω τους σελιδοδείκτες που έχω περασμένους στο PC. Τώρα έβαλα στο κινητό τον dolphin και έλεγα αν υπάρχει τρόπος να του περάσω τους σελιδοδείκτες από τους άλλους δύο.

 

Για chrome υπάρχει αυτό. Για firefox αυτό. Το πρώτο έχω δοκιμάσει και δούλεψε άψογα. Για το addon του firefox δεν έχω εικόνα αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κάποια gallery γιατί είχα το quickpic χρόνια και έχει γίνει τραγικό τώρα. Καμία πρόταση (αν είναι δυνατόν στο ίδιο στυλ

 

Αυτό θα σε ικανοποιήσει μάλλον.....Piktures Gallery Photo & Video

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Για chrome υπάρχει αυτό. Για firefox αυτό. Το πρώτο έχω δοκιμάσει και δούλεψε άψογα. Για το addon του firefox δεν έχω εικόνα αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα είναι.

Θα πρέπει να κατεβασω αυτά στον υπολογιστή;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ένας σοβαρός mobile browser έχει επιλογή για συγχρονισμό με σελιδοδείκτες, έχω αλεπού και boat στο τηλέφωνο, έχω βάλει τα στοιχεία μου και κάνει sync μόνο του
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή δοκιμασμένη εφαρμοή για todo list / reminders και αν έχει δυνατότητα και από web πρόσβαση ακόμα καλύτερα. Το keep και calendar google και το τρισαθλιο todo gmail όχι.

 

Any.do....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή δοκιμασμένη εφαρμοή για todo list / reminders και αν έχει δυνατότητα και από web πρόσβαση ακόμα καλύτερα. Το keep και calendar google και το τρισαθλιο todo gmail όχι.

Ticktick μακράν η καλύτερη. Αποθηκεύεις και αρχεία (φωτογραφίες, βίντεο, ηχητικό) στις σημειώσεις

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορες. Έχω ένα νούμερο που δεν χρησιμοποιώ και το έχω στο σπίτι σε ένα Alcatel D5 με ρύθμιση να ανοίγει για δύο ώρες στις 20:00 και μετά να κλείνει. Έχω βάλει την πιο κάτω εφαρμογή, η οποία ότι μήνυμα έρθει, το στέλνει στο mail μου. Η έκδοση με πληρωμή υποστηρίζει και την αποστολή sms στο άλλο κινητό. Δοκίμασα διάφορες πριν καταλήξω σε αυτήν, αλλά είχα διάφορα θέματα (π.χ. μου έστελνε δύο φορές το μήνυμα. Άλλη κάθε φορά που άνοιγε το κινητό έπρεπε να την ξαναενεργοποιήσω κλπ). Η πιο κάτω λειτουργεί άψογα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duckbone.smsdiversion&hl=el

Χρησιμοποιώ το mysms εδώ και καιρό, νομίζω την έκδοση που θες εσύ την λέει forward sms η κάπως έτσι αλλά στο Google play ψάξε αρχικά για mysms γιατί μπορεί να μην το βρεις..

Edited by michpan
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή δοκιμασμένη εφαρμοή για todo list / reminders και αν έχει δυνατότητα και από web πρόσβαση ακόμα καλύτερα. Το keep και calendar google και το τρισαθλιο todo gmail όχι.

 

Δες τα wunderlist, any.do

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το IP Webcam app με το οποίο μετατρέπεις την συσκευή σου σε IP Camera και μπορείς να έχεις εικόνα από οπουδήποτε?

Αν ναι, μέχρι τι ανάλυση video αντέχει η σύνδεσή σας? Σε μένα αντέχει μόνο την ελάχιστη δηλαδή μόνο 176Χ144.

Η δουλειά γίνεται πάντως ακόμη και με τέτοια χάλια ανάλυση αλλά θα ήθελα να ξέρω αν η δική μου σύνδεση είναι τόσο χάλια ή αν το πρόβλημα με το video streaming είναι γενικότερο.

Προσοχή, δεν εννοώ streaming μέσω από το ίδιο wifi δίκτυο αλλά streaming στο internet με λογαριασμό ivideon (συνεργάζεται με την εφαρμογή και είναι δωρεάν).

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Για chrome υπάρχει αυτό. Για firefox αυτό. Το πρώτο έχω δοκιμάσει και δούλεψε άψογα. Για το addon του firefox δεν έχω εικόνα αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα είναι.

Ευχαριστώ. Το πρόσθετο για Mozilla φαίνεται πως έχει κάποιο πρόβλημα γιατί δεν το κατεβάζει ο Firefox μέσα από τα add-on. Λέει για πρόβλημα στη σύνδεση. Ότι άλλο add-on δοκιμασία να του περάσω το κατεβάζει οπότε πρέπει μόνο αυτό να έχει πρόβλημα. Το crome παίζει κανονικά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή δοκιμασμένη εφαρμοή για todo list / reminders και αν έχει δυνατότητα και από web πρόσβαση ακόμα καλύτερα. Το keep και calendar google και το τρισαθλιο todo gmail όχι.

 

Χρησιμοποιώ την wunderlist. Υπάρχει έκδοση για mac, windows, ios & android. Συγχρονίζει αυτόματα μέσω cloud και υποστηρίζει και wear. Η δωρεάν έκδοση είναι πλήρης και δεν χρειάζεται να πληρώσεις. Έχω την δωρεάν, και την χρησιμοποιώ στο καθημερινό πρόγραμμα της δουλειάς μου.

Link to comment
Share on other sites

Καμια καλή δοκιμασμένη εφαρμοή για todo list / reminders και αν έχει δυνατότητα και από web πρόσβαση ακόμα καλύτερα. Το keep και calendar google και το τρισαθλιο todo gmail όχι.

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα και γενικά είμαι πολύ απαιτητικός.

Κατέληξα στο ticktick.

Αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις ποσότητας ειδοποιήσεων θα σε καλύψει και η free έκδοση.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...