Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιώ την εφαρμογή playerPro music player trial για αναπαραγωγή μουσικης. Το πρόβλημα μου είναι ότι σε όλα τα τραγούδια που έχω, έχει βάλει την ίδια φώτο αλμπουμ ενός καλλιτέχνη ενώ τα τραγούδια δεν είναι του ιδιου! Δεν βρίσκω πουθενά πως αλλάζει αυτό η έστω να βγάλω εντελώς την φωτο από τα αλμπουμ

Βάλε το ttpod player που είναι κορυφή.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Κάπου σε κάποιο τηλ είχα δει στην μπάρα ειδοποιήσεων να εμφανίζονται τα λογότυπα των εταιρειών κινητής που χρησιμοποιεί η συσκευή Φυσικά.Ήταν κάποιο patch μάλλον.Υπάρχει κάτι αντίστοιχο Ή και για δικαρτο;

Ευχαριστώ

 

Δοκίμασε την εφαρμογή Phono. Δεν ξέρω πως δουλέυει σε δικάρτο, πάντως στο δικό μου βγάζει το σηματάκι της vodafone.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν έλεγες για μπαταρία πριν;

Που κολλάει η Ram τώρα;

Μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο;

θελω να σου πω οτι τρεχει συνεχως η εφαρμογη και καταναλωνει πολυ μπαταρια.

με την αλλη εφαρμογη για μειλ που μου ειπε το παλικαρι εστρωσε η καταναλωση.:D

Edited by a_tsa
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root απλά δεν μπορείς να κάνεις login στο λογαριασμό σου ..Απλά ...

 

Με τον τροπο που παρεθεσε το παλικαρι παραπανω κανει sign in κανονικοτατα

Link to comment
Share on other sites

Θα την δοκιμασω!!!!!!!!

 

Edit: Δεν την βγάζει στο google play

Τα καλά ρε φίλος δεν είναι πλέον εκεί....

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Με τον τροπο που παρεθεσε το παλικαρι παραπανω κανει sign in κανονικοτατα

μονο με root μπορείς(με αντικατάσταση του original YouTube)+ xposed(με το αντίστοιχο addon)

αναφέρομαι στις 2 τελευταία update ...του og

οι παλαιότερες έκδοσης δεν αξίζουν ...εχουν σαν βάση YouTube 4.x.x

Link to comment
Share on other sites

+1

10 χαρακτηρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με τον τροπο που παρεθεσε το παλικαρι παραπανω κανει sign in κανονικοτατα

Ακριβως. Εμενα παντως λειτουργει οπως το θελω. Ακουω στο background και κατεβαζω οτι θελω στην ποιοτητα που θελω, τοσο με τις παλιες οσο και με την τελευταια 1.0 εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

+1

10 χαρακτηρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβως. Εμενα παντως λειτουργει οπως το θελω. Ακουω στο background και κατεβαζω οτι θελω στην ποιοτητα που θελω, τοσο με τις παλιες οσο και με την τελευταια 1.0 εκδοση.

Ναι όντως ... είχα δοκιμάσει μέχρι το 0.9.χ.... (το έφτιαξε στην έκθεση 1 ...και με την εγκατάσταση των 3 αρχείων)

Link to comment
Share on other sites

άμα δεν με λες

Το βρήκα αλλά στα.... Κινέζικα !!!!!! Και δεν βλέπω να έχει στις ρυθμίσεις αλλαγή γλώσσας :/ αν το εχεις κ εσύ το app, δώσε μου τα φώτα σου Γιατί δεν με βλέπω να μαθαίνω τα κινέζικα σύντομα! :lol:

Από θέμα ήχου όμως βλέπω ότι τα πάει πολύ καλύτερα από το άλλο που είχα. Ακούγεται πιο καθαρά.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόγραμμα που να κάνει αυτόματα πατήματα στην οθόνη σαν να το κάνω εγώ ώστε να μην κλείνει ένα άλλο πρόγραμμα που αν δεν πατήσω για λίγα λεπτά την οθόνη με πετάει έξω.
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόγραμμα που να κάνει αυτόματα πατήματα στην οθόνη σαν να το κάνω εγώ ώστε να μην κλείνει ένα άλλο πρόγραμμα που αν δεν πατήσω για λίγα λεπτά την οθόνη με πετάει έξω.

 

Μήπως αυτό σου κάνει δουλειά;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brilliant.apps.screenon

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

καπου εχει ξανα απαντηθει αλλα φιλος με καποιον τροπο εχασε τις φωτο των διακοπων απο το κινητο του.υπαρχει τροπος να τις επαναφερουμε ισως με καποια εφαρμογη?

 

Οι περισσότερες εφαρμογές τέτοιου είδους βρίσκουν (ότι μπορούν) τα διαγραμμένα αρχεία, έχοντας 1) απαραίτητα root & 2) κάδο ανακύκλωσης οπού θα ψάξει να βρει τα διαγραμμένα αρχεία!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτό σου κάνει δουλειά;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brilliant.apps.screenon

όχι δεν κάνει. αυτό και κάτι παρόμοια που έβαλα άπλα κρατάνε την φωτεινότητα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=wei.mark.autoclicker

αυτό βρήκα αλλά δεν λειτουργεί. αν κάποιος ξέρει κάποιο που λειτουργεί ας το μοιραστεί.. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει πρόγραμμα που να κάνει αυτόματα πατήματα στην οθόνη σαν να το κάνω εγώ ώστε να μην κλείνει ένα άλλο πρόγραμμα που αν δεν πατήσω για λίγα λεπτά την οθόνη με πετάει έξω.

 

Εξαρτάται το πρόγραμμα και αν έχει τίποτα mods, να φανταστώ για παιχνίδι το θες? Πες μας την εφαρμογή που θες να μένει ανοιχτή!

 

Το βασικό βέβαια για σίγουρα αποτελέσματα είναι να είσαι ρουτ!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το πρόγραμμα και αν έχει τίποτα mods, να φανταστώ για παιχνίδι το θες? Πες μας την εφαρμογή που θες να μένει ανοιχτή!

 

Το βασικό βέβαια για σίγουρα αποτελέσματα είναι να είσαι ρουτ!

 

ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις!!

βρήκα αυτό που ήθελα!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.prohiro.macro&hl=el

θέλει να είσαι ροοτ για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια :)

 

Υπαρχει εφαρμογη που να μπορω να κανω κλωνο δικτυο απο το κινητο? Επισης γινετε αν κανω το κινητο μου hotspot να εχω ενεργοποιημενο το wifi ετσι ωστε να μην μου τελειωνουν τα mb?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια εφαρμογή για δύνδεση με bluetooth έται ώστε να δείνω φωνητικές εντολές όπως το όνομα επαφής για να κάνω κλήση.Ή υπάρχει ρύθμιση στο κινητό έχω το Samsung galaxy 3 neo
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε κάποια εφαρμογή για δύνδεση με bluetooth έται ώστε να δείνω φωνητικές εντολές όπως το όνομα επαφής για να κάνω κλήση.Ή υπάρχει ρύθμιση στο κινητό έχω το Samsung galaxy 3 neo

Το Google now δεν σε βολεύει?

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει app για ανάκτηση φωτογραφιών που διαγράφηκαν κατά λάθος ή θα πρέπει να κάνω κάτι πιο ειδικό;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει app για ανάκτηση φωτογραφιών που διαγράφηκαν κατά λάθος ή θα πρέπει να κάνω κάτι πιο ειδικό;

 

Δοκιμασε αυτο DiskDigger undelete (root) αλλα πρεπει να εισαι root....

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Το Google now δεν σε βολεύει?

 

Μιας και το ανέφερες, υπάρχει κάποιος οδηγός για το ποιες είναι οι διαθέσιμες κάρτες και εντολές στα ελληνικά; ό,τι βρίσκω είναι παλιό και δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζει να γυρίσω όλο το τηλέφωνο στα αγγλικά μόνο για το GNow. Για πείτε καμιά γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει app για ανάκτηση φωτογραφιών που διαγράφηκαν κατά λάθος ή θα πρέπει να κάνω κάτι πιο ειδικό;

Αν δεν είσαι root δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Βάλε την εφαρμογή Dumpster. Την βγάζει πρώτη πρώτη στο google play. Αυτή η εφαρμογή είναι σαν τον κάδο ανακύκλωσης του υπολογιστή. Οτιδήποτε κ αν διαγράψεις από το κινητο πάει κ μπαίνει εκεί και μπορείς όποτε θες να το επαναφέρεις ευκολα. Βάλτο να το εχεις από δω και πέρα να ξενοιασεις. Δεν χρειάζεται να είσαι root γι αυτό.

 

Τώρα για τις φωτο η τα αρχεία που έχεις διαγράψει ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, θέλει να είσαι root για να τις επαναφέρει μιας και δεν είχες στο κινητό κάποιου είδους εφαρμογή καδου όπως σου πρότεινα παραπανω. Ας σου πει καλύτερα όμως κάποιος άλλος που ξέρει περισσότερα από root συσκευες και μπορεί να βοηθήσει

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...