Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορώ να δηλώσω στο Google play για κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές να μη σου αναφέρει καθόλου ενημερώσεις;

 

 

Κάποιος ρε παιδιά;;

 

 

Πριν κάνεις εγκατάσταση το .apk πέρασε το μέσα από αυτήν την εφαρμογή...και θα του δημιουργήσει διαφορετική "υπογραφή" ώστε να μην ζητάει ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω note 4 exynos,γίνεται μέσω του PayPal να πληρώνω σε καταστήματα όπως με την κάρτα ? δηλαδή να περνάω το κινητό από το μηχάνημα καρτών και να πληρώνω? κάτι είχε κάνει η Vodafone με την alpha bank αλλιώς δεν γίνεται? :(
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν είσαι ρουτ με εφαρμογές τύπου titanium

 

Για να μην αποθηκεύει κάθε φωτογραφία που μου στέλνουν στις συνομιλίες δλδ πρέπει να είναι ρουτ τι κουλό είναι αυτό....ξενέρωσα έχω και νοτε 4 και δεν μπορώ να το κανω και ρουτ χάνω εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Για να μην αποθηκεύει κάθε φωτογραφία που μου στέλνουν στις συνομιλίες δλδ πρέπει να είναι ρουτ τι κουλό είναι αυτό....ξενέρωσα έχω και νοτε 4 και δεν μπορώ να το κανω και ρουτ χάνω εγγύηση

Να βάλεις ένα ".nomedia" μέσα στο φάκελο που αποθηκεύονται το δοκίμασες; Στο πρότεινε ένας φίλος λίγο πιο πίσω!

Ή αλλιώς δοκίμασε τουλάχιστον μέσα απ' τη "Συλλογή" να κάνεις απόκρυψη του φακέλου που αποθηκεύονται. Τουλάχιστον να μην φαίνονται άμεσα. Μετά, όταν θελεις, με έναν file manager τις βρίσκεις και τις σβήνεις!

Αν κατάλαβα καλά τι θέλεις να κάνεις.... :)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις ένα ".nomedia" μέσα στο φάκελο που αποθηκεύονται το δοκίμασες; Στο πρότεινε ένας φίλος λίγο πιο πίσω!

Ή αλλιώς δοκίμασε τουλάχιστον μέσα απ' τη "Συλλογή" να κάνεις απόκρυψη του φακέλου που αποθηκεύονται. Τουλάχιστον να μην φαίνονται άμεσα. Μετά, όταν θελεις, με έναν file manager τις βρίσκεις και τις σβήνεις!

Αν κατάλαβα καλά τι θέλεις να κάνεις.... :)

 

Βάλε ένα αρχείο .nomedia στο φάκελο που αποθηκεύονται....

 

συγνωμη δεν το ειχα προσεξει αυτο! οταν λετε αρχειο ".nomedia" πως το κανω αυτο; και τι συνεπειες εχει στην ουσιασια αποτρεπει την αποθηκευηση των φωτογραφιων;

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη δεν το ειχα προσεξει αυτο! οταν λετε αρχειο ".nomedia" πως το κανω αυτο; και τι συνεπειες εχει στην ουσιασια αποτρεπει την αποθηκευηση των φωτογραφιων;

Βάλε την εφαρμογή Quickpic και το κάνει με επιλογή από το μενού

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη δεν το ειχα προσεξει αυτο! οταν λετε αρχειο ".nomedia" πως το κανω αυτο; και τι συνεπειες εχει στην ουσιασια αποτρεπει την αποθηκευηση των φωτογραφιων;

μπορεις και με es Explorer (δημιουργείς ένα κενό αρχείο με όνομα .nomedia ) https://youtu.be/SrhboZaBfCY

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σαν το alfred που όταν εντοπίσει κινήσει να τραβάει από μόνο του φώτο και να την στέλνει σε email;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς το 1passwd να μας πει πόσο στοιχίζει τελικά;

Μην, μην, μην safe in cloud ανώτερο του σε όλα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς το 1passwd να μας πει πόσο στοιχίζει τελικά;

 

Μην, μην, μην safe in cloud ανώτερο του σε όλα

 

Παίδες, το ανώτερο όλων είναι το Dashlane. Θέλει 30 euros / χρόνο. Μόλις το βάζεις, "τραβάει" όλους τους κωδικούς σου, και στους φτιάχνει σε λίστα. Κάθε νέο subscription που κάνεις, το αποθηκεύει. Κάνει μόνο του log in, ακόμη και σε εφαρμογές στο κινητό, όχι μόνο σε browser. Δουλεύει

τέλεια σε chrome σε Η/Υ, δουλεύει σχεδόν τέλεια με το chrome σε android. Trial περίδος, 1 μήνας. Δοκιμάστε το, και θα δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς το 1passwd να μας πει πόσο στοιχίζει τελικά;

 

Εγώ είμαι συνδρομητής τα 3 τελευταία χρόνια στο LastPass Premium με 10 ευρώ περίπου το χρόνο (12 δολάρια).

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Keepass2android offline παιδιά για να είμαστε σίγουροι. Δεν υπάρχει πιο ασφαλές. Και με quick unlock για μεγαλύτερη ευκολία
Link to comment
Share on other sites

Μην, μην, μην safe in cloud ανώτερο του σε όλα

 

Παίδες, το ανώτερο όλων είναι το Dashlane. Θέλει 30 euros / χρόνο. Μόλις το βάζεις, "τραβάει" όλους τους κωδικούς σου, και στους φτιάχνει σε λίστα. Κάθε νέο subscription που κάνεις, το αποθηκεύει. Κάνει μόνο του log in, ακόμη και σε εφαρμογές στο κινητό, όχι μόνο σε browser. Δουλεύει

τέλεια σε chrome σε Η/Υ, δουλεύει σχεδόν τέλεια με το chrome σε android. Trial περίδος, 1 μήνας. Δοκιμάστε το, και θα δείτε.

 

Εγώ είμαι συνδρομητής τα 3 τελευταία χρόνια στο LastPass Premium με 10 ευρώ περίπου το χρόνο (12 δολάρια).

Έτσι παιδιά. Δώστε όλα σας τα password σε κάποιον server εκεί έξω και μάλιστα πληρώστε κιόλας για αυτό. Είναι απόλυτα ασφαλές το cloud!

 

+1 για το safe in cloud, και χωρίς συνδρομή.

Ιδίως όταν ένας developer πληρώνει σαν μ@κ@κας για κάποιον server για να μπορείτε να αποθηκεύετε να password σας με το αζημίωτο! Και μόνο το όνομα τις εφαρμογής είναι για γέλια και ο ορισμός του οξύμωρου: "safe in cloud"!!!

 

Υ.Γ. Μην ξεχάσετε να αποθηκεύσετε και τους κωδικούς των πιστωτικών σας καρτών! Έτσι θα κοιμάστε πιο ήσυχοι τα βράδια.:p

 

Αν σας ενδιαφέρει, εντελώς offline: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.awallet.free

Edited by SkyHi

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλους μου τους κωδικους τους Έχω στο σημειωματάριο της συσκευής που ούτε ιντερνετ χρειάζεται ούτε τίποτα. Έχω βάλει κ έναν κωδικό κ είναι εντάξει. Ουτε εφαρμογή βάζω που να μην ξέρω που πάνε οι κωδικοί που αποθηκευω και ποιος developer μπορεί να τους δει. Δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη σε τέτοιου είδους εφαρμογές !!!! Γνώμη Μου πάντα..... Μπορεί να ειμαι και λάθος
Link to comment
Share on other sites

Έτσι παιδιά. Δώστε όλα σας τα password σε κάποιον server εκεί έξω και μάλιστα πληρώστε κιόλας για αυτό. Είναι απόλυτα ασφαλές το cloud!

 

 

Ιδίως όταν ένας developer πληρώνει σαν μ@κ@κας για κάποιον server για να μπορείτε να αποθηκεύετε να password σας με το αζημίωτο! Και μόνο το όνομα τις εφαρμογής είναι για γέλια και ο ορισμός του οξύμωρου: "safe in cloud"!!!

 

Υ.Γ. Μην ξεχάσετε να αποθηκεύσετε και τους κωδικούς των πιστωτικών σας καρτών! Έτσι θα κοιμάστε πιο ήσυχοι τα βράδια.:p

 

Αν σας ενδιαφέρει, εντελώς offline: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.awallet.free

Ξέρεις πως δουλεύουν αυτές οι εφαρμογές, ή απλά μιλάς στον αέρα;

Αν θέλεις, μπορώ να σού στείλω το αρχείο που είναι αποθηκευμένο στο κινητό μου και στο cloud, να το ανοίξεις, να βρεις τους κωδικούς μου.

 

Λοιπόν, για να μη μιλάμε χωρίς να ξέρουμε:

Το αρχείο που αποθηκεύεται στο cloud, είναι το ίδιο με αυτο που έχεις στο κινητό, το PC ή και το tablet. Είναι κωδικοποιημενο, και ακόμα και η μεταφορά του γίνεται encrypted. Διάβασε εδώ:

https://safeincloud.uservoice.com/knowledgebase/articles/425331-what-encryption-is-used-in-safeincloud

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πως δουλεύουν αυτές οι εφαρμογές, ή απλά μιλάς στον αέρα;

Αν θέλεις, μπορώ να σού στείλω το αρχείο που είναι αποθηκευμένο στο κινητό μου και στο cloud, να το ανοίξεις, να βρεις τους κωδικούς μου.

 

Λοιπόν, για να μη μιλάμε χωρίς να ξέρουμε:

Το αρχείο που αποθηκεύεται στο cloud, είναι το ίδιο με αυτο που έχεις στο κινητό, το PC ή και το tablet. Είναι κωδικοποιημενο, και ακόμα και η μεταφορά του γίνεται encrypted. Διάβασε εδώ:

https://safeincloud.uservoice.com/knowledgebase/articles/425331-what-encryption-is-used-in-safeincloud

 

Χαίρω πολύ φίλε μου. Δεν είμαι άσχετος. Το θέμα στην ασφάλεια (αν έχεις ασχοληθεί σοβαρά και επαγγελματικά με αυτήν) είναι να εξασφαλίσεις όσο το δυνατόν περισσότερες παραμέτρους. Αν είσαι τόσο σίγουρος, ανέβασε το κρυπτογραφημένο αρχείο (το οποίο "μπορεί" και να είναι κρυπτογραφημένο... Έχεις τρόπο προσωπικά να ελέγξεις αν είναι όντως και με ποια ciphers, keys κλπ, ή το θεωρείς κρυπτογραφημένο επειδή στο λέει ο developer στο Google Play; ) αν τολμάς σε καμιά 10ριά χακεράδικα φόρουμς και έλα να μου πεις σε μια βδομάδα τι παίζει με τους κωδικούς σου.

Εγώ μια κουβέντα είπα και όσοι θέλουν ακούν. Δε θα ξανασχοληθώ άλλο. Προφανώς δε χρειάζεται... Κοιμηθείτε ήσυχοι... Κάποια μέρα θα σκάσει η φούσκα...:ninja:

 

Υ.Γ. την πρόταση σου να μου στείλεις το αρχείο με τους κωδικούς σου θα σου πρότεινα να την ξανασκεφτείς. Αν επιμένεις ωστόσο πόσταρε ένα link για να το κατεβάσουν όλοι όσοι ενδιαφέρονται.

Συγνώμη φίλε μου, αλλά και μόνο από αυτή την πρόταση σου φαίνεται πόσο εσύ είσαι σχετικός με την ασφάλεια. Χωρίς παρεξήγηση...

Edited by SkyHi

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που να καλυπτει τους ηχους τριγυρω σου ,οταν μιλας στο τηλεφωνο;

Ανάλογα την συσκευή που εχεις. Εγώ για παράδειγμα με lg έχω αυτή την επιλογή στις ρυθμίσεις. Πάω ρυθμίσεις, ρυθμίσεις κλήσεων και τικαρω την επιλογή βελτίωση φωνής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω τους δυχρωματικούς τους φόρουμ.

 

Ποιά εφαρμογή χρησιμοποιείτε για "διόρθωση";

 

Έχω το Color Changer, και αναρωτιόμουν αν έχετε καμία καλύτερη κατά νου, ιδανικά με επιλογή για δευτερανωμαλια, μια και για δευτερανοπες μου κάνει αρκετά κόκκινα έντονα πράσινα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα καλό Music player δωρεάν και έναν επί πληρωμή;

Θες κάποια συγκεκριμένα χαρακτηριστικά; free τα musixmatch, phonograph, shuttle. Επί πληρωμή τα poweramp, shuttle+.

 

Φυσικά υπάρχει και o Google music player.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ένα καλό Music player δωρεάν και έναν επί πληρωμή;

 

Rocket player

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...