Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο play store μπορούμε να βάλουμε να γίνεται αυτόματη ενημέρωση ΜΌΝΟ σε όσες εφαρμογές θέλουμε εμείς και όχι σε όλες;
Link to comment
Share on other sites

στο play store μπορούμε να βάλουμε να γίνεται αυτόματη ενημέρωση ΜΌΝΟ σε όσες εφαρμογές θέλουμε εμείς και όχι σε όλες;

 

Ναι γίνεται, απλά ξετικάρεις από τις εφαρμογές που δεν θέλεις να αναβαθμίζονται την αυτόματη αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

στο play store μπορούμε να βάλουμε να γίνεται αυτόματη ενημέρωση ΜΌΝΟ σε όσες εφαρμογές θέλουμε εμείς και όχι σε όλες;

 

Ναι γίνεται, απλά ξετικάρεις από τις εφαρμογές που δεν θέλεις να αναβαθμίζονται την αυτόματη αναβάθμιση.

 

Ή το ανάποδο. Απενεργοποιείς την αυτόματη ενημέρωση για όλες μαζί, και τικάρεις ποιες θες να αυτοματοαναβαθμίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε μα οποτε παω να ανοιξω τον chrome και αφου ανοιγει κανονικα, οτι και να πατησω κανει αμεσως επανεκκινηση το κινητο μου! Εχει συμβει σε κανεναν αυτο?
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=xzy.android.shakelight

 

Με το κοντά στο δέκτη (Near receiver) είναι το λιγότερο ενεργοβόρο για άνοιγμα της οθόνης χωρίς κουμπί μιας και δεν δουλεύει με σενσορες αλλά με την λογική ότι όταν πλησιάζουμε το χέρι στην συσκευή μειώνετε η ένταση του σήματος και ανάβει την οθόνη.

Edited by pisons
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/st...oid.shakelight

 

Με το κοντά στο δέκτη (Near receiver) είναι το λιγότερο ενεργοβόρο για άνοιγμα της οθόνης χωρίς κουμπί μιας και δεν δουλεύει με σενσορες αλλά με την λογική ότι όταν πλησιάζουμε το χέρι στην συσκευή μειώνετε η ένταση του σήματος και ανάβει την οθόνη.

Δεν δουλεύει το λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το λινκ.

 

δοκίμασε τώρα το διόρθωσα

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ spkr μαζί με vocalizer ex tts.

 

Έχω εγκαταστήσει το spkr και λειτουργεί με το loquendo tts στην ανακοίνωση των καλούντων.

Έχει τη δυνατότητα της φωνητικής αναζήτησης και κλήσης από τις επαφές;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω την ίδια απορία..

Αλλά παρατήρησα κάτι περίεργο. Μου το κάνει μόνο όταν έχω συνδεδεμένα τα ακουστικά και αν δεν κάνω λάθος όταν από τα ακουστικά παράγεται ήχος. Και ΝΑΙ είναι εκνευριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το spkr και λειτουργεί με το loquendo tts στην ανακοίνωση των καλούντων.

Έχει τη δυνατότητα της φωνητικής αναζήτησης και κλήσης από τις επαφές;

 

πως δουλευει ρε παιδια?τι παταμε για φωνητικη κληση?

Link to comment
Share on other sites

εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει ούτε σαν κλήση,τα Ελληνικά μου τα λέει συλλαβιστά.
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές πρέπει να είναι με μικρά γράμματα με το πρώτο κεφαλαίο, και όχι όλα κεφαλαία. Δηλαδή να είναι Μαρία και όχι ΜΑΡΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκαταστήσει το spkr και λειτουργεί με το loquendo tts στην ανακοίνωση των καλούντων.

Έχει τη δυνατότητα της φωνητικής αναζήτησης και κλήσης από τις επαφές;

 

Γνωρίζει κάποιος αν έχει το spkr αυτή τη δυνατότητα;

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές πρέπει να είναι με μικρά γράμματα με το πρώτο κεφαλαίο, και όχι όλα κεφαλαία. Δηλαδή να είναι Μαρία και όχι ΜΑΡΙΑ.

Λάθος, εγώ τα έχω όλα κεφαλαία και μου τα εκφωνεί μια χαρά!!!

 

Γνωρίζει κάποιος αν έχει το spkr αυτή τη δυνατότητα;

Δηστυχώς δεν έχει την αντίστροφη δυνατότητα. Χρησιμοποίησε γι'αυτό την εφαρμογή Cyberon Voice Commander(GR) για να μπορείς να καλέσεις ένα νούμερο στο κινητό φωνητικώς, π.χ όταν οδηγάς και δεν θέλεις να αποσπάσαι κοιτάζοντας το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δηστυχώς δεν έχει την αντίστροφη δυνατότητα. Χρησιμοποίησε γι'αυτό την εφαρμογή Cyberon Voice Commander(GR) για να μπορείς να καλέσεις ένα νούμερο στο κινητό φωνητικώς, π.χ όταν οδηγάς και δεν θέλεις να αποσπάσαι κοιτάζοντας το κινητό.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Γνωρίζεις, μήπως, αν το Cyberon κάνει και την εκφώνηση των καλούντων, ώστε να μην έχω 2 εφαρμογές ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία.

Γνωρίζεις, μήπως, αν το Cyberon κάνει και την εκφώνηση των καλούντων, ώστε να μην έχω 2 εφαρμογές ;

Ναι. Μόλις του πεις να καλέσει κάποιον, σου επαναλαμβάνει την επαφή πριν καλέσει.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Λάθος, εγώ τα έχω όλα κεφαλαία και μου τα εκφωνεί μια χαρά!!!

 

 

Δηστυχώς δεν έχει την αντίστροφη δυνατότητα. Χρησιμοποίησε γι'αυτό την εφαρμογή Cyberon Voice Commander(GR) για να μπορείς να καλέσεις ένα νούμερο στο κινητό φωνητικώς, π.χ όταν οδηγάς και δεν θέλεις να αποσπάσαι κοιτάζοντας το κινητό.

 

Φιανεται πολυ καλη εφαρμογη θα παιζει ομως με ολα τα κιντα η θα πανε τσαμπα τα 5€;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μόλις του πεις να καλέσει κάποιον, σου επαναλαμβάνει την επαφή πριν καλέσει.

 

Δεν εννοούσα αυτό.

Έχω το speaker για να εκφωνεί τα ονόματα αυτών που με καλούν και ρώτησα αν το Cyberon μπορεί να κάνει το ίδιο, για να απεγκαταστήσω το speaker.

Διάβασα, εν τω μεταξύ, τη σελίδα του Cyberon και μάλλον δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Επιστρέφω στα android μετα απο 1.5 χρόνο στα wp....

 

Έχω κρατήσει ένα backup απο titanium .

 

Θέλω να επαναφέρω κυρίως κάποια δεδομένα απο παιχνίδια. Πρέπει να εγκαταστησω και το apk το παλιό και τα δεδομένα, ή να βάλω το νέο απο το market και μετα να επαναφέρω μόνο τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να συνδεσω το κινητο μυ με μια Samsung smart tv που εχω παρει,ωστε οτι κινήσεις κανω στο mini μου να τις βλεπω στην tv.Η tv λέει οτι πρέπει να κατεβασω το Samsung smart tv απο το store,αλλα δεν το βγάζει συμβατό με το htc μ9υ.Υπάρχει κάποιος αλλος τροπος;;;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...