Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει εφαρμογή που να σου δείχνει το όνομα του καλούντα , χωρίς να υπάρχει στις επαφές σου?Κάτι δηλαδή σαν τηλεφωνικός κατάλογος.

 

Truecaller το κοντινότερο σε αυτό που ζητάς. Βρίσκει αρκετούς αριθμούς και είναι αρκετά ελαφρύ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στο TeamViewer Quicksupport και το QS (v7/v8);
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στο TeamViewer Quicksupport και το QS (v7/v8);

Μάλιστα! Το δεύτερο είναι για Samsung συσκευές με stock Samsung ROMs (ή ίσως και Samsung based ROMs) και το πρώτο για όλες τις υπόλοιπες ROM μάλλον. Εγώ ας πούμε που έχω SlimBean που είναι 4.2.2 εγκατέστησα το πρώτο χωρίς κάποιο επιπλέον addon και δούλευε κανονικά.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καποιος να προτείνει sites για ενημέρωση με το simple rss?

Με ενδιαφέρει επικαιρότητα, τεχνολογία

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ποιά είναι η διαφορά ανάμεσα στο TeamViewer Quicksupport και το QS (v7/v8);

Το δεύτερο είναι για Remote Control και αφορά μόνο τις Samsung συσκευές. Το πρώτο είναι για όλες τις συσκευές στην βασική του εκδοχή (που σου δίνει κάποιες επιλογές αλλά όχι remote) και αν η συσκευή σου το υποστηρίζει σε οδηγεί να κατεβάσεις ένα add-on το οποίο σου προσθέτει το Remote Control. Αν έχεις Samsung είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα.

*Με τον όρο Remote Control εννοούμε να βλέπεις την οθόνη του κινητού στον υπολογιστή σου και να μπορείς να το χειριστείς.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τόσες αναβαθμίσεις του Yahoo email, πλέον έχω ενημέρωση για νέα email στην μπάρα ειδοποιήσεων του Nexus.

Κάλλιο αργά παρά ποτέ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αν δεν το είδατε ήδη, και στο ελληνικό play store ,πλέον, τα google books..:)

 

Ελληνικά Βιβλία όμως δεν έχει ούτε για δείγμα...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά Βιβλία όμως δεν έχει ούτε για δείγμα...

 

Δυστυχώς μόλις το διαπίστωσα κι εγώ, τσάμπα η χαρά..

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τολη τελευταία αναβάθμιση του beautiful widget;Ενώ βάζω να ανανεώνει κάθε 6 ώρες,κάθε φορά που ανοίγω δεδομένα αυτό ανανεώνει πάντα.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, τα φωτα σας εσεις οι ψαγμενοι... απο σημερα υποστηριζεται η αγορα βιβλιων και στο δικο μας playstore στην ελλαδα... ξερουμε καποιον τροπο να βρουμε best sellers στα ελληνικα? Απο οτι ειδα ολα ειναι στα αγγλικα... τι λετε??
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια κάποιος! Υπάρχει locker που να μπορεί να βάζει κωδικό για να απαντηθούν οι εισερχόμενες κλήσεις; Οσους έχω ψάξει μέχρι τώρα, δεν.. Μόνο εφαρμογές τύπου app lock βρήκα. Να έχω locker και app lock υπερβολή είναι :wacko:
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, τα φωτα σας εσεις οι ψαγμενοι... απο σημερα υποστηριζεται η αγορα βιβλιων και στο δικο μας playstore στην ελλαδα... ξερουμε καποιον τροπο να βρουμε best sellers στα ελληνικα? Απο οτι ειδα ολα ειναι στα αγγλικα... τι λετε??

 

Δεν νομίζω να υπάρχει τίποτα στα ελληνικά (ακόμα). Οπότε στην ουσια το Play Store books είναι περιττό

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με τολη τελευταία αναβάθμιση του beautiful widget;Ενώ βάζω να ανανεώνει κάθε 6 ώρες,κάθε φορά που ανοίγω δεδομένα αυτό ανανεώνει πάντα.

 

Βγήκε καινούργια αναβάθμιση που τα λεινει αυτά

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα news letter της Vodafone, είδα αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rhapsody.napster

Έχει δοκιμάσει κανείς το napster;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια αναβάθμιση που τα λεινει αυτά

 

Κανένα πρόβλημα και με τις προηγούμενες εκδόσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια εφαρμογη για να μπορω να διαχειριζομαι τις επαφες της sim, να αντιγραφω επαφες μεταξυ κινητου και sim κλπ.

Εχω την εφαρμογη Contact2Sim Pro, αλλα εχει διαφορα μικροπροβληματα και δειχνει να εχει εγκαταληφθει(update πανω απο ενα χρονο).

Εχει καποιος δοκιμασει καμια καλη εφαρμογη γι'αυτο?

 

Καμια προταση? :(

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το copy to sim.

Μικρο ελαφρυ κανει τη δουλεια του.

 

Στο play δεν λεει αν αντιγραφει και αντιστροφα, απο sim προς το κινητο.

Επειδη το εχεις, μηπως μπορεις να μου πεις;

Θελω αντιγραφες και διαχειριση, both way.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει εφαρμογη cosmote οπως αυτη της vodafone που να μπορεις να ελεγχεις τι καταναλωσεις εχεις κανει σε μηνυματα,κλησεις κλπ,σε πακετο συνδεσης περα απο τα καρτοκινητα(αυτο του whatsup)???????Κ αν δν υπαρχει,υπαρχει καποια εφαρμογη που να το κανει αυτο???

ευχαριστω

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία έχω θέμα με το νέο Skype. Όταν κάνω βίντεο κλήση δεν ενεργοποιειται το μεγάφωνο και αναγκάζομαι να ακούω από το ακουστικό! Ρυθμισεις όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Δοκίμασα εκκαθάριση δεδομένων και επανεγκατασταση αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...