Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Είναι όμως μόνο για Samsung.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα στο nexus 7 το nexus usb και μου ζητάει media player...έχετε να προτείνεται κάποιον καλό...;
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα στο nexus 7 το nexus usb και μου ζητάει media player...έχετε να προτείνεται κάποιον καλό...;

Αν αναφέρεσαι σε player για ταινίες τότε MX player. Για εμένα κορυφή.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Μια καλη εφαρμογη για Multi copy paste, το ειχα χρειαστει στο παρελθον, και πιθανον να το βρει και καποιος αλλος χρησιμο.

 

Μια παρόμοια που δουλεύω χρόνια τώρα, είναι η clipper+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια στιγμή έψαχνε κάποιος μια εφαρμογή για αλλαγή του profile ήχου; Είχατε προτείνει μια αλλά δεν μπορώ να βρω το μήνυμα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παλικάρια..(αν ξέρει κανείς) και τα δυο ημερολόγια μου δείχνουν λάθος πράγματα..??? π.χ. 31 Μαρτίου ΠΑΣΧΑ:wacko:

από που παίρνουν δεδομένα..??? και αν αυτό αλλάζει και πως..???:confused: το τηλέφωνο το έχω να συγχρονίζετε με coogle g-mail.

 

http://s7.directupload.net/images/130313/3neauiot.png http://s7.directupload.net/images/130313/lebnyvjn.png http://s1.directupload.net/images/130313/npkkkje2.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παλικάρια..(αν ξέρει κανείς) και τα δυο ημερολόγια μου δείχνουν λάθος πράγματα..??? π.χ. 31 Μαρτίου ΠΑΣΧΑ:wacko:

από που παίρνουν δεδομένα..??? και αν αυτό αλλάζει και πως..???:confused:

 

 

Είναι οι καθολικες γιορτές, όχι οι ορθόδοξες. Δεν ξέρω από πού παίρνεις για τις δικές μας. Δεν τρελάθηκε πάντως το calendar :-P

Edited by kollatos
αφαίρεση εικόνων

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Είναι οι καθολικες γιορτές, όχι οι ορθόδοξες. Δεν ξέρω από πού παίρνεις για τις δικές μας. Δεν τρελάθηκε πάντως το calendar :-P

 

Τι στο καλό..... πρέπει να είμαι με των πάπα τώρα..!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια στιγμή έψαχνε κάποιος μια εφαρμογή για αλλαγή του profile ήχου; Είχατε προτείνει μια αλλά δεν μπορώ να βρω το μήνυμα. Ευχαριστώ.

 

Δες το Profile Scheduler ή το Llama - Location Profiles

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε handcent και go νομίζω η πρώτη. Εγώ αυτή προτιμώ, αν και είχα την go για αρκετό καιρό... Και η στοκ είναι καλές συνήθως, αλλά πολλές φορές έχουν μόνο 70 ελληνικούς χαρακτήρες και επίσης δεν μου αρέσει που εμφανίζεται το περιεχόμενο του μηνύματος στην μπάρα
Link to comment
Share on other sites

...και επίσης δεν μου αρέσει που εμφανίζεται το περιεχόμενο του μηνύματος στην μπάρα

 

Αυτό τουλάχιστον στην jelly bean που βλέπω αυτή τη στιγμή απενεργοποιείται αν θες μέσα απ'τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων, λογικά θα δίνεται η δυνατότητα σε όλα τα firmwares.. ρίξε μια ματιά για "προεπισκόπιση μηνύματος"..;)

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογη για μηνυματα ειναι η πιο ελαφρια και πιο γρηγορη?

 

Στο siii πάντως σίγουρα η μαμά, και λειτουργεί και μια χαρά στο επίπεδο της συμβατότητας, headset δεν μπόρεσα να δουλέψω πάνω από 10 λεπτά έξω το go άρχισε να μου την σπάει με τα spam μηνύματα του, παρ όλο που το δούλεψα κανένα χρόνο σε διάφορες συσκευές. Stock και πάλι stock

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δούλευα χρόνια το handcent αλλά στο Note II η stock είναι εξαιρετική. Και σαφώς η πιο ελαφριά από όλες. Το μόνο που μου λείπει είναι η σωστή διαχείριση των 160 χαρακτήρων στα ελληνικά. Θα ήθελα να γράφω όπως θέλω και να τα στέλνει κεφαλαία. Η επιλογή προεπισκόπησης απενεργοποιείται.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δούλευα χρόνια το handcent αλλά στο Note II η stock είναι εξαιρετική. Και σαφώς η πιο ελαφριά από όλες. Το μόνο που μου λείπει είναι η σωστή διαχείριση των 160 χαρακτήρων στα ελληνικά. Θα ήθελα να γράφω όπως θέλω και να τα στέλνει κεφαλαία. Η επιλογή προεπισκόπησης απενεργοποιείται.

 

Και τι κάνεις; Απλά χρεώνεσαι παραπάνω;

Εγώ έχω το go sms στο note με έχει βολέψει και το βρίσκω πιο κομψό από το handcent

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και τι κάνεις; Απλά χρεώνεσαι παραπάνω;

Εγώ έχω το go sms στο note με έχει βολέψει και το βρίσκω πιο κομψό από το handcent

Είναι πιο κομψό από το handcent. Αλλά δεν με βόλευε όταν το είχα δοκιμάσει γιατί δεν είχε αναφορά παράδοσης στην μπάρα. Kαι είχε πιο αυστηρά restrictions που μου δημιουργούσαν προβλήματα με το Cosmote Info.

Όσον αφορά το τι κάνω: Είτε γράφω με το stock πληκτρολόγιο και αλφάβητο GSM που έχει 160 ή μικρά αλλά σε αυτόματο οπότε 70 χαρακτήρες. Επειδή δεν στέλνω πάρα πολλά μηνύματα και έχω και αρκετά δωρεάν δεν είναι πρόβλημα. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

H Google έβγαλε από το play τις εφαρμογές που μπλοκάρουν τις διαφημίσεις http://www.androidcentral.com/google-removing-ad-blocking-apps-google-play?utm_source=ac&utm_medium=twitter&style_mobile=0
Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο κομψό από το handcent. Είτε γράφω με το stock πληκτρολόγιο και αλφάβητο GSM που έχει 160 ή μικρά αλλά σε αυτόματο οπότε 70 χαρακτήρες.

Πως το κάνεις το πρώτο; :)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνεις το πρώτο; :)

Αν μπεις στα μηνύματα και πας στις Ρυθμίσεις έχει μια επιλογή που λέει: "Εισαγωγή Λειτουργίας". Αν εκεί επιλέξεις "Αλφάβητο GSM" τότε γράφοντας με το stock πλξκτρολόγιο, γράφει αυτόματα κεφαλαία και έχεις έτσι 160 χαρακτήρες. :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στα μηνύματα και πας στις Ρυθμίσεις έχει μια επιλογή που λέει: "Εισαγωγή Λειτουργίας". Αν εκεί επιλέξεις "Αλφάβητο GSM" τότε γράφοντας με το stock πλξκτρολόγιο, γράφει αυτόματα κεφαλαία και έχεις έτσι 160 χαρακτήρες. :)

 

Danke! (Για να είμαστε και στο κλήμα):D

 

Edit το έκανα αλλά μου τι σπάει που βγάζει τόνους στα κεφαλαία

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

H Google έβγαλε από το play τις εφαρμογές που μπλοκάρουν τις διαφημίσεις http://www.androidcentral.com/google-removing-ad-blocking-apps-google-play?utm_source=ac&utm_medium=twitter&style_mobile=0

 

Δεν την συμφερει να υπαρχουν απο αυτα βγαζει τρελλα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί βρε παλικάρια..(αν ξέρει κανείς) και τα δυο ημερολόγια μου δείχνουν λάθος πράγματα..??? π.χ. 31 Μαρτίου ΠΑΣΧΑ:wacko:

από που παίρνουν δεδομένα..??? και αν αυτό αλλάζει και πως..???:confused: το τηλέφωνο το έχω να συγχρονίζετε με coogle g-mail.

 

Μου το είχε κάνει και μένα στο APW(το προτιμώ για τα skins). Τελίκα στο google calendar έιχα το αργίες και αργίες της Ελλάδας.

Το αργίες της Ελλάδας νομίζω έβγαζε το λάθος. Του βάζεις μια απόκρυψη στο Pc, ανανέωση στο κινητό και είσαι οκ.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...