Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αλλαγή ήχου ανά επαφή στα sms, θα μπεις στην λίστα με τις συνομιλίες και θα κάνεις παρατεταμένο πάτημα στην συνομιλία που έχεις με το συγκεκριμένο άτομο που θες να αλλάξεις τον ήχο....

Μετά θα πατήσεις "ειδοποίηση" - "ήχος"

Στο chomp sms από εκεί αλλάζει.

Ωραιος!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά ψάχνω πρόγραμμα που να μπορεί να έχει καλύτερη ποιότητα ήχου στις κλήσεις. Να ακούω καθαρότερα τον συνομιλητή

 

Κανείς ρε χακεραδες;

Link to comment
Share on other sites

Το chomp sms υποστηρίζει dual SIM ?

Ναι υποστηρίζει dual και είναι και πολύ παραμετροποίησιμο..

(Χρώματα, σχήματα, γραμματοσειρές κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Κανείς ρε χακεραδες;

 

Αυτό δεν γίνεται με εφαρμογή.

Είναι θέμα παρόχου, σήματος, κινητού, ηχείου του κινητού και πολλών άλλων παραγόντων.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παρακατάντησε αηδία το tapatalk εδώ και λίγες μέρες με τις διαφημίσεις. Ρε ****το ας υπάρχουν διαφημίσεις λογικό είναι. Εφόσον δεν αγοράζεις μια εφαρμογή απολύτως δεκτό και σωστό να βγάλει ο δημιουργός κέρδος από διαφημίσεις. Αλλά με όριο.. Κάποιοι το παρακάνουν.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρακατάντησε αηδία το tapatalk εδώ και λίγες μέρες με τις διαφημίσεις. Ρε ****το ας υπάρχουν διαφημίσεις λογικό είναι. Εφόσον δεν αγοράζεις μια εφαρμογή απολύτως δεκτό και σωστό να βγάλει ο δημιουργός κέρδος από διαφημίσεις. Αλλά με όριο.. Κάποιοι το παρακάνουν.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Έδωσα apk του τελευταίου tapatalk χωρίς διαφημίσεις στο θέμα του tapatalk. Το κατεβάζεις Install και δεν πρόκειται να ξανά δεις διαφημίσεις.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και σενα και τη φίλη lek που με ενημέρωσε και την εγκατέστησα ήδη.

Γενικά η πολιτική μου πλέον είναι να αγοράζω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ καθημερινά. Επίσης δεν με πειράζει να βλέπω λίγες διαφημίσεις σε εφαρμογές. Αλλά όχι όταν είναι σπαμ, όταν πετάγονται pop up παράθυρα κτλ.

 

Ενημερωτικά το νέο apk εγκαταστάθηκε μόνο όταν έκανα πρώτα unistall την εφαρμογή.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και σενα και τη φίλη lek που με ενημέρωσε και την εγκατέστησα ήδη.

Γενικά η πολιτική μου πλέον είναι να αγοράζω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ καθημερινά. Επίσης δεν με πειράζει να βλέπω λίγες διαφημίσεις σε εφαρμογές. Αλλά όχι όταν είναι σπαμ, όταν πετάγονται pop up παράθυρα κτλ.

 

Ενημερωτικά το νέο apk εγκαταστάθηκε μόνο όταν έκανα πρώτα unistall την εφαρμογή.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Όλοι τις αγοράζουμε απλά μερικές εφαρμογές με τόσες διαφημίσεις το παρακάνουν όντως. Η συγκεκριμένη έκδοση θα ανανεωθεί όταν θα βάλετε το apk που θα σας δώσω όταν βγει νέα έκδοση. Δεν πέρνει updates από το playstore κατά 99%.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα προηγούμενα.. Συνεχίζω.

 

Όποιος έχει θέμα με την εκ εκνευριστική επικάλυψη οθόνης στο Android εδώ και καιρό ας κατεβάσει την εφαρμογή "install button unlocker" να ησυχάσει. Εγώ βρήκα την υγειά μου.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλοι τις αγοράζουμε απλά μερικές εφαρμογές με τόσες διαφημίσεις το παρακάνουν όντως. Η συγκεκριμένη έκδοση θα ανανεωθεί όταν θα βάλετε το apk που θα σας δώσω όταν βγει νέα έκδοση. Δεν πέρνει updates από το playstore κατά 99%.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Κατά 100%!!!!!

Εκτός και αν προέρχεται το apk από την σελίδα του spkmirror που έχει γνήσια apk που δέχονται update κανονικά από το Google play

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά ψάχνω πρόγραμμα που να μπορεί να έχει καλύτερη ποιότητα ήχου στις κλήσεις. Να ακούω καθαρότερα τον συνομιλητή

 

Νοοτροπια απο τα λιδλ

 

Λες να ηταν τοσο ευκολο και οι εταιριες να περιμεναν μια εφαρμογη για να βελτιωσουν την ποιοτητα κλησης;

 

Δοκιμασε καποιο app που υποστηριζει φωνητικες κλησεις απο το internet, πχ whatsapp ή viber

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποια εφαρμογη που οταν σε καλει καποιος να συγχρονιζει και βγαζει την εικονα που εχει ο αλλος στο viber?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα προηγούμενα.. Συνεχίζω.

 

Όποιος έχει θέμα με την εκ εκνευριστική επικάλυψη οθόνης στο Android εδώ και καιρό ας κατεβάσει την εφαρμογή "install button unlocker" να ησυχάσει. Εγώ βρήκα την υγειά μου.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Τι ακριβώς κάνει αυτό το πρόγραμμα ρε φίλε.. Γιατί και εμένα αυτό το θέμα με την επικάλυψη οθόνης με έχει σπάσει τα νεύρα μιλάνε... Αναγούλα κανονική..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νοοτροπια απο τα λιδλ

 

Λες να ηταν τοσο ευκολο και οι εταιριες να περιμεναν μια εφαρμογη για να βελτιωσουν την ποιοτητα κλησης;

 

Δοκιμασε καποιο app που υποστηριζει φωνητικες κλησεις απο το internet, πχ whatsapp ή viber

 

Δεν χρειάζεται να γίνεσαι εριστικός. Αν γνώριζα, δεν θα ρωτούσα. Γι'αυτο υπάρχει το forum. Υπέθεσα ως απλός χρήστης ότι μπορεί να υπάρχει κάτι σαν equalizer ή audio enhancer

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να προσθεσω το Viber desktop σε υπολογιστή καποιου που δεν εχει smartphone ?

Να κατεβαζω το Viber desktop στον υπολογιστή, να το εγκαταστήσω και να δωσω κινητό επιβεβαιωσης τον αριθμο του κινητου του, να ερθει εκει το sms ενεργοποιησης. Γινεται ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να προσθεσω το Viber desktop σε υπολογιστή καποιου που δεν εχει smartphone ?

Να κατεβαζω το Viber desktop στον υπολογιστή, να το εγκαταστήσω και να δωσω κινητό επιβεβαιωσης τον αριθμο του κινητου του, να ερθει εκει το sms ενεργοποιησης. Γινεται ;

Κανονικά πρέπει να έχει κατεβάσει την εφαρμογή στο κινητό πρώτα. Αλλά ίσως μπορεί να γίνει αν βάλει τη Sim του σε ένα smartphone για να ενεργοποιήσει το νούμερο, μετά να ενεργοποιήσει και το Viber desktop μέσω smartphone. Στο τέλος βάζει πάλι την κάρτα Sim στο δικό του τηλέφωνο. Θα χρειαστεί όμως προσωρινά ένα smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να έχει κατεβάσει την εφαρμογή στο κινητό πρώτα. Αλλά ίσως μπορεί να γίνει αν βάλει τη Sim του σε ένα smartphone για να ενεργοποιήσει το νούμερο, μετά να ενεργοποιήσει και το Viber desktop μέσω smartphone. Στο τέλος βάζει πάλι την κάρτα Sim στο δικό του τηλέφωνο. Θα χρειαστεί όμως προσωρινά ένα smartphone.

 

Οταν το δοκιμασω (απο Τεταρτη και μετα) θα ενημερωσω ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Kαποια για να κανω unroot εχουμε παιδια,οσες δοκιμασα δεν,ειμαι σε συσκευη με 7.1.2 απο πτι λεει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει αυτό το πρόγραμμα ρε φίλε.. Γιατί και εμένα αυτό το θέμα με την επικάλυψη οθόνης με έχει σπάσει τα νεύρα μιλάνε... Αναγούλα κανονική..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε το και θα σταματήσει την αναγούλα σου ;) εξάλλου από playstore είναι δεν ςζςθς να φοβάσαι κάτι. Από τότε που το έβαλα λύθηκε το πρόβλημα ενώ ότι άλλο είχα δοκιμάσει μέχρι τότε δεν διόρθωνε την κατάσταση. Για αυτό το είπα μήπως βοηθήσω και κανέναν άλλο

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το και θα σταματήσει την αναγούλα σου ;) εξάλλου από playstore είναι δεν ςζςθς να φοβάσαι κάτι. Από τότε που το έβαλα λύθηκε το πρόβλημα ενώ ότι άλλο είχα δοκιμάσει μέχρι τότε δεν διόρθωνε την κατάσταση. Για αυτό το είπα μήπως βοηθήσω και κανέναν άλλο

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Μήπως χρησιμοποιείς κάποιο screen filter? Γιατί τέτοιο πρόβλημα συνηθως παρουσιάζεται αν έχεις κάποιο filter.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από αλλαγή ρομ και πέρασμα των εφαρμογών, διαπίστωσα ότι δεν λειτουργεί το beepngo. Με Google search είδα ότι σταμάτησε η υποστήριξη του. Έχετε να προτείνετε κάτι εξίσου καλό και πρακτικό ?

 

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά, χρησιμοποιείτε κάποια εφαρμογή για τις κάρτες του super market που όμως να μπορεί στο ταμείο να σκανναρει την κάρτα;

Έχω κατεβάσει την mobile-pocket αλλά το scanner στο ταμείο δεν μπορεί να διαβάσει την κάρτα.

Είναι αποκλειστικά θέμα οθόνης κινητού;

Κάρτα ΑΒ και το κινητό είναι το Xiaomi Mi 5s

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι είναι θέμα hardware κινητού.(To κινητό ''εκπέμπει'' την κάρτα και δεν είναι θέμα φωτό) .Τα ακριβά Samsung το έχουν native και δεν νομίζω άλλο κινητό. Η εφαρμογή λεγόταν beepNgo και προσωπικά μου δούλευε παντού.

 

Beep'nGo is now available on Android devices 4.4 and higher. However Mobeam's patented beaming technology is only available on the Samsung Galaxy S®7, Samsung Galaxy S®7 Edge, Samsung Galaxy S®6, Galaxy S®6 Edge, Galaxy S®6 Edge+, Galaxy S®5, Galaxy S®4, Galaxy Note®3, Galaxy Note®4, Galaxy Note®5, and Galaxy Note® Edge . We are working hard to expand the number of Mobeam-enabled devices.

Devices that are Mobeam-enabled require the proper hardware (the IR sensor) installed to allow Beep'nGo to function properly.

 

Σημ.: Από τέλος Μαίου ενσωματώθηκε στο Samsung Pay για να απαντήσω και στον DrFrap

Edited by ioa_pap
Link to comment
Share on other sites

Σημ.: Από τέλος Μαίου ενσωματώθηκε στο Samsung Pay για να απαντήσω και στον DrFrap

 

Πηγα να εγκαταστησω το samsung pay στο νοτε4 ωστε να βαλω ολες τις καρτες του σουπερ μαρκετ και στο setup μου βγαζει αυτο, ενω η καρτα σιμ λειτουργει μια χαρα. Το εχει ξαναδει κανεις?0f6d2e48e01494452dcbd6d6b36d5e4d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα το Samsung pay λειτουργεί μόνο σε Αμερική και Κορέα προς το παρόν.... Και περιορισμένα στο ηνωμένο βασίλειο με 3 τράπεζες μόνο. (εκτός εάν είσαι σε μια από αυτές τις χώρες οπότε αγνόησε το μήνυμα)

 

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω bezbozny. Δεν ειχα ιδεα! Ελλαδα βρισκομαι, αρα ξεχναω τις σουπερμαρκετοκαρτες στο κινητο. Υπαρχει δοκιμασμενη εναλλακτικη για να γλιτωσω την εντονη κρεβατομουρμουρα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...