Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτή την εφαρμογή? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.easyhome&hl=el Προσπαθώ να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω το κινητό από το home button απλά ακουμπώντας το αλλά δεν το κάνει. Το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος? Το μόνο που καταφέρνω είναι να με πάει στην αρχική οθόνη απλά ακουμπώντας το.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να βάλω μια φώτο πανόραμα ολόκληρη στο instagram; Επίσης ποιον file manager χρησιμοποιείται για να βλέπει το USB όταν το συνδέσετε με το κινητό;; Ευχαριστώ!

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να βάλω μια φώτο πανόραμα ολόκληρη στο instagram; Επίσης ποιον file manager χρησιμοποιείται για να βλέπει το USB όταν το συνδέσετε με το κινητό;; Ευχαριστώ!

Για usb Es εξερεύνηση

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτή την εφαρμογή? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.easyhome&hl=el Προσπαθώ να κλειδώσω και να ξεκλειδώσω το κινητό από το home button απλά ακουμπώντας το αλλά δεν το κάνει. Το έχει δοκιμάσει κανένας άλλος? Το μόνο που καταφέρνω είναι να με πάει στην αρχική οθόνη απλά ακουμπώντας το.

 

Αυτό ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή. Ακουμπώντας το home button και όχι πατώντας το, κάνει τις δουλειές που θα έκανε, αν το πατούσες.

Το κλείδωμα - ξεκλείδωμα, θα το ρυθμίσεις από τα settings ασφαλείας του κινητού σου. Δεν έχει σχέση αυτή η εφαρμογή με το ξεκλείδωμα.

Επίσης από την εφαρμογή μπορείς να ρυθμίσεις και το εξής:

"Long touch to lock the phone, start camera, jump to last app", όχι το ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζει κανείς να μου πει πως μπορώ να βάλω μια φώτο πανόραμα ολόκληρη στο instagram; Επίσης ποιον file manager χρησιμοποιείται για να βλέπει το USB όταν το συνδέσετε με το κινητό;; Ευχαριστώ!

Για usb εξερεύνηση xplore επίσης.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει εφαρμογή σαν αυτή που έχει το one plus 3 που σε μια οθονη βάζεις όλα τα widget και κανεις κυλήσει προς τα κάτω??Το είδα χθες στην παρουσίαση που έκανε εδώ το my phone και μου άρεσε

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να υπάρχει. Είναι λειτουργία του launcher του oneplus 3,σαν το Bulletin της lg ένα πράμα.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να υπάρχει. Είναι λειτουργία του launcher του oneplus 3,σαν το Bulletin της lg ένα πράμα.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Σε ευχαριστώ να κάνω ακόμα μια ερώτηση έβαλα τον nova πως μπορώ να βάλω αλλα εικονίδια η να αλλάξω και θέμα?

τώρα στο s7 edge με τον stock βάζω κάποιο θέμα και έχει δικά του εικονίδια αλλάζει και τα χρώματα στα menu τώρα με τον nova μου έχει κράτηση τα χρώματα από το θέμα που είχα βάλει στον stock launcher αλλα όχι τα εικονίδια

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πρέπει να ψάξεις πακέτο εικονιδίων στο store. Εγώ πχ τώρα έχω το immaterialis. Έχει πολλά δωρεάν και ακόμη πιο πολλά με πληρωμή

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πρέπει να ψάξεις πακέτο εικονιδίων στο store. Εγώ πχ τώρα έχω το immaterialis. Έχει πολλά δωρεάν και ακόμη πιο πολλά με πληρωμή

 

Sent from my awesome LG V10 Black

οποιαδήποτε icon pack βρω στο store μπορώ να τα βάλω??

και με τα θέματα??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εκεί πρέπει να ψάξεις πακέτο εικονιδίων στο store. Εγώ πχ τώρα έχω το immaterialis. Έχει πολλά δωρεάν και ακόμη πιο πολλά με πληρωμή

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Με τον τρόπο αυτό αλλάζεις τα εικονίδια, δεν αλλάζει τα χρώματα, αυτά μένουν όπως ήταν

οποιαδήποτε icon pack βρω στο store μπορώ να τα βάλω??

και με τα θέματα??

 

 

sent from my nice curved LG G Flex2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπα ότι χρειάζεσαι πακέτο εικονιδίων για να αλλάξουν μόνο τα εικονίδια.

Εννοείται ότι δεν αλλάζει το θέμα.

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα παιδιά σας ευχαριστώ έβαλα και εικονίδια και άλλαξα και το θέμα να είστε καλά ωραίος είναι ο nova θα τον δουλέψω και θα δω πως θα πάει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για dialer χρησιμοποιώ τον pixel phone τον όποιο θεωρώ μακράν τον καλύτερο.

Στην τελευταία του αναβάθμιση ( στην pro ) πρόσθεσε και call recorder .

Το πρόβλημα μου είναι ότι ακούω καμπάνα τη φωνή μου και η φωνή του συνομιλητή μόλις που ακούγεται. Το έχει τσεκάρει κανείς; Είναι πρόβλημα της εφαρμογής ή θέμα της συσκευής μου ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για dialer χρησιμοποιώ τον pixel phone τον όποιο θεωρώ μακράν τον καλύτερο.

Στην τελευταία του αναβάθμιση ( στην pro ) πρόσθεσε και call recorder .

Το πρόβλημα μου είναι ότι ακούω καμπάνα τη φωνή μου και η φωνή του συνομιλητή μόλις που ακούγεται. Το έχει τσεκάρει κανείς; Είναι πρόβλημα της εφαρμογής ή θέμα της συσκευής μου ;

Πιο καλή από τον exdialer είναι?

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με βαζεις σε σκεψεις βραδιατικα... :)

σε τι τον βρηκες καλυτερο απο τον Ex?

εχω το exdialer pro εδω και χρονια και δεν εχω δοκιμασει κατι αλλο, καποια στιγμη ειχα δει κατι αλλους πριν χρονια αλλα ηταν σε βαρος κατι τονοι ραμ :)

οσο για το προβλημα, δοκιμσε τον default και δες, αν και δεν νομιζω να παιζει ρολο η εφαρμογη...

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάποιος έχει συνηθίσει κάτι για χρόνια, πιστεύω πως δύσκολα το αλλάζει.

Εγώ έχω για χρόνια τον Rocket dialer και αν και έκανα αρκετές προσπάθειες να τον αλλάξω, τελικά πάλι σ' αυτόν γυρίζω.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

κλικαροντας ένα λινκ τοποθεσίας πχ στο viber μου δίνει την δυνατότητα να το ανοίξω είτε με Google maps είτε με το navigon που επίσης έχω.αλλά γιατί δεν μου προτείνει το waze που έχω εγκαταστήσει επίσης;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

βλέπω πολλά σχόλια και προτάσεις για το x-plore (για χρόνια αγαπημένο)

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρόνια με exdialer πήγα στον pp :)

 

Tα είχα και τα δυο τώρα είμαι με τον true εδω και λίγο καιρό.

Ενδιαφέρον φαίνεται.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει στο textra πού είναι η ρύθμισή για 160 χαρακτήρες?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κλικαροντας ένα λινκ τοποθεσίας πχ στο viber μου δίνει την δυνατότητα να το ανοίξω είτε με Google maps είτε με το navigon που επίσης έχω.αλλά γιατί δεν μου προτείνει το waze που έχω εγκαταστήσει επίσης;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

Παλιότερα χρησιμοποιούσα αυτή, αφενός όμως είναι με πληρωμή, αφετέρου δεν νομίζω να δουλεύει στο viber, δουλεύει μόνο με share.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μία εφαρμογή που παίζει μουσική από το youtube background χωρίς να εμφανίζεται πουθενά το βιντεο ή η εφαρμογή, ποια είναι;

 

Την είχα πιο παλιά αλλά δεν την βρίσκω με τίποτα

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Tα είχα και τα δυο τώρα είμαι με τον true εδω και λίγο καιρό.

Ενδιαφέρον φαίνεται.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hb.dialer.free&hl=el

Είχα τον stock τόσο καιρό και είπα να δοκιμάσω αυτούς τους 3 (ex, pp, true) που προτείνατε. Τελικά κράτησα τον true. Αρκετά καλός και παραμετροποιήσιμος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...