Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50-60 Νταβάνι, απο εκεί και πάνω, το ζορίζεις...!!!!

 

Cpu Temperature

Δεν ειχα ασχολειθει ποτε με τις θερμοκρασιες, μετα απο 1 ωρα πλοηγηση στο ιντερνετ και εφτασε κοντα στο 38, αρα οκ.

Ομως σε τοσο κανονικες θερμοκρασιες πως το εξηγεις να ειναι ζεστο ενα κινητο? Τι να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ασχολειθει ποτε με τις θερμοκρασιες, μετα απο 1 ωρα πλοηγηση στο ιντερνετ και εφτασε κοντα στο 38, αρα οκ.

Ομως σε τοσο κανονικες θερμοκρασιες πως το εξηγεις να ειναι ζεστο ενα κινητο? Τι να φταιει?

Ο,τι και να φταίει ή να μην φταίει, δεν είναι θέμα κουβέντας των εφαρμογών.

Μπορείς να το ρωτήσεις στις γενικές ερωτήσεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αναζητω την καλύτερη εφαρμογή για ανάγνωση pdf που να μπορώ να υπογράμμιζω να σημειώνω κλπ πάνω στο εγγραφο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθειά σας, στης γυναίκας μου το κινητό έχει κιτ κατ κ εχ ει ενεργοποιηθει διπλα στο wifi μια ένδειξη με kb/s της ταχύτητας των δεδομένων μονο για wifi ομως. Πως φεύγει αυτο το πράγμα δν μπορω να βρω! Αν βοηθάει ειναι το lenovo s850.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-> Κεντρο ειδοποιησεων-> Ρυθμισεις για προχωρημενους-> Εμφανιση τρεχουσας ταχυτητας δικτυου το ξεκλικαρεις
Link to comment
Share on other sites

Αναζητω την καλύτερη εφαρμογή για ανάγνωση pdf που να μπορώ να υπογράμμιζω να σημειώνω κλπ πάνω στο εγγραφο

Δες το Mendeley τώρα που έχει και app στο play.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .Υπαρχει εφαρμογη που να βρισκει διπλα αρχεια κυριως φωτογραφιες και να μπορω να διαγραψω τα διπλα ? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .Υπαρχει εφαρμογη που να βρισκει διπλα αρχεια κυριως φωτογραφιες και να μπορω να διαγραψω τα διπλα ? Ευχαριστω.

 

SD Maid

...και πολλά περισσότερα απ'αυτό!!!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

SD Maid

...και πολλά περισσότερα απ'αυτό!!!

Από όσο ξέρω, μόνο η πληρωμένη έκδοση το έχει ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, μόνο η πληρωμένη έκδοση το έχει ή κάνω λάθος;

Ναι θέλει την pro εκδοση για να τα διαγραψεις τα 2πλα!!!!

Με την free έκδοση μόνο scan των 2πλων αρχείων μπορείς να κάνεις. Δεν μπορείς να διαγράψεις.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ωραία εφαρμογή η SD Maid, ευχαριστούμε. Και καλές κριτικές στο Play Store.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω pm του φίλου w2o4ts με ρυθμίσεις για την sdmaid pro

 

Για... βαθύ καθάρισμα (ούτε διαφήμιση απορρυπαντικού..!), πήγαινε στις ρυθμίσεις και σέταρε τα εξής:

 

Στο CorpseFinder, στην ενότητα "Types", κάνε check όλες τις επιλογές (με τα χρωματιστά τετράγωνα).

Στην από κάτω ("Uninstall watcher"), άσε τα όλα ατσεκάριστα ("ατσεκάριστα" - τύφλα να 'χει ο Μπαμπινιώτης...!)

 

Στο SystemCleaner, τσέκαρε το "Enable custom filters".

 

Στο AppCleaner, τσέκαρε το "Include System-Apps".

 

Τέλος, από την κεντρική οθόνη της εφαρμογής (ή από εκεί που έχει όλες τις λειτουργίες σε μια μεγάλη λίστα, ή από την καρτέλλα "QuickAccess" που έχει μόνο τις βασικές"), τρέξε τις λειτουργίες (αυτές τις ρυθμίσεις των οποίων πειράξαμε παραπάνω):

- CorpseFinder

- SystemCleaner

- AppCleaner

προαιρετικά, αν θέλεις και το

- Databases

 

Όταν σε ρωτήσει αν θέλεις να καθαρίσει όλα όσα βρήκε, πες του απλώς... ναι!

 

Μιας και θα είναι η πρώτη του... καθαριότητα, θα κάνει αρκετή ώρα να τρέξει.

Δες τον όγκο που θα report-άρει ότι καθάρισε!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αναζητω την καλύτερη εφαρμογή για ανάγνωση pdf που να μπορώ να υπογράμμιζω να σημειώνω κλπ πάνω στο εγγραφο

 

Η καλύτερη για μένα ezPdf Reader

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη για μένα ezPdf Reader

Με προλαβες. Ειναι σουπερ!!

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα τράβηξα καμία 20ρια φωτογραφίες με την κάμερα του κινητού μου αλλά για πρώτη φορά ΔΕΝ μου τις αποθήκευσε μέσα στο dropbox όπως έκανε παντα!!!! Τι μπορώ να κάνω γι αυτό?

Τις θέλω και στο dropbox.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει φουλαρει με αρχεια το dropbox?

Όχι!!! Έχω 2-3 αρχεία μέσα μόνο και 4-5 φωτο. Όλα μικρού μεγεθους

Link to comment
Share on other sites

Μου πετάει δυο τρεις φορές την ημέρα μία οθόνη που με παραπέμπει να κατεβάσω ένα παιχνίδι Trivia ***** , δεν μπορώ να βρω από ποια εφαρμογή προέρχεται , γνωρίζει να μου πει κανείς τι να κάνω ;

 

Τα αστεράκια μπήκαν αυτόματα από την πλατφόρμα του forum , η λέξη είναι κρακ αλλά στα Αγγλικά . Trivia κρακ

Link to comment
Share on other sites

Μου πετάει δυο τρεις φορές την ημέρα μία οθόνη που με παραπέμπει να κατεβάσω ένα παιχνίδι Trivia ***** , δεν μπορώ να βρω από ποια εφαρμογή προέρχεται , γνωρίζει να μου πει κανείς τι να κάνω ;

 

Τα αστεράκια μπήκαν αυτόματα από την πλατφόρμα του forum , η λέξη είναι κρακ αλλά στα Αγγλικά . Trivia κρακ

Σου έβαλε αστεράκια Γιατί με αυτή την λέξη θεωρισε ότι αναφέρεσαι σε σπασμενο κ παράνομο λογισμικο. Τέλος παντων. Αυτή είναι μία Διαφήμιση που σου πετάει. Κάποια εφαρμογή εγκατεστησες πρόσφατα και μπήκε κ αυτό μαζί. Μήπως κατέβασες κάποια εφαρμογή η κάποιο παιχνίδι που προέρχεται εκτως google play;; Η ακόμα και από κάποια εφαρμογή του google play Μπορεί να ειναι. Κάποια εφαρμογή σου εγκατεστησε και Διαφήμιση μαζι!

Δεν ξέρω ποια εφαρμογή σου κάνει την ζημιά αλλά δοκίμασε να σβήσεις τις εφαρμογές που έβαλες την ημέρα που παρατηρησες 1 φορά το προβλημα. Αν κ είναι λογικό να μη θυμάσαι

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μου πετάει δυο τρεις φορές την ημέρα μία οθόνη που με παραπέμπει να κατεβάσω ένα παιχνίδι Trivia ***** , δεν μπορώ να βρω από ποια εφαρμογή προέρχεται , γνωρίζει να μου πει κανείς τι να κάνω ;

 

Τα αστεράκια μπήκαν αυτόματα από την πλατφόρμα του forum , η λέξη είναι κρακ αλλά στα Αγγλικά . Trivia κρακ

Πάτα συνεχόμενα πάνω στην ειδοποίηση να δεις από ποια εφαρμογή είναι.

Αν σου βγάζει ειδοποίηση στη μπάρα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι!!! Έχω 2-3 αρχεία μέσα μόνο και 4-5 φωτο. Όλα μικρού μεγεθους

 

 

Κάντο με το φωτογραφίες google.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα συνεχόμενα πάνω στην ειδοποίηση να δεις από ποια εφαρμογή είναι.

Αν σου βγάζει ειδοποίηση στη μπάρα.

Δεν κάνει τίποτα με συνεχόμενο πάτημα, στη μπάρα δεν φαίνεται τίποτα.

Στα καλά καθούμενα χαμηλώνει η φωτεινότητα στην οθόνη , παγώνει για 3 - 4 δευτερόλεπτα το κινητό και μου πετάει την διαφήμιση σε ολόκληρη την οθόνη, καλύπτει και την μπάρα ειδοποιήσεων. Αναγνωρίζει μόνο το κουμπί πίσω, η πάτημα οπουδήποτε στην οθόνη και με πάει στο store.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα με συνεχόμενο πάτημα, στη μπάρα δεν φαίνεται τίποτα.

Στα καλά καθούμενα χαμηλώνει η φωτεινότητα στην οθόνη , παγώνει για 3 - 4 δευτερόλεπτα το κινητό και μου πετάει την διαφήμιση σε ολόκληρη την οθόνη, καλύπτει και την μπάρα ειδοποιήσεων. Αναγνωρίζει μόνο το κουμπί πίσω, η πάτημα οπουδήποτε στην οθόνη και με πάει στο store.

Άρα μένει να κάνεις αυτό που είπε ο άλλος φίλος. Πρέπει να θυμηθείς τι έβαλες πρόσφατα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη να βρισκει τραγουδια που παιζουν.κ ταυτοχρονα να τα ανεβαζουμε στο φεισ μπουκ ? εκτος το σαζαμ κ το σαουντ χαουντ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...