Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα διαγραφούν τα μηνύματα, ή θα μεταφερθούν για το πολύ off topic της συζήτησης,

 

αλλά για όσους προλάβουν...

 

Δεν είσαι πουθενά ασφαλής στον ψηφιακό κόσμο... Οπότε αποφασίζεις αν θα βγεις σε αυτόν ή όχι. ;) Facebook, clouds, google, instagram είναι μόνο λίγα... Εκτεθειμένοι από παντού, ανεβάζουμε πληροφορίες μας ανεξέλεγκτα, και έρχεται η στιγμή να κατεβάσουμε μια εφαρμογή και προβληματιζόμαστε... :P Δε χρειάζεται, έχουμε "αυτοκαταστραφεί" ήδη ;)

 

ΝΟΚΙΑ 3330 και είμαστε με το κεφάλι μας ήσυχο :Ρ

 

edit: Για να σώσω το σχόλιό μου :Ρ

1) Ψάχνω εφαρμογές edit για φωτογραφίες. Τώρα έχω το pixlr αλλά πολύ φτωχό νομίζω. Βασικά θέλω να μπορώ να συνδέσω τις φωτογραφίες, πχ για να τις ανεβάσω εδώ, 5-6 screenshots σε ένα αρχείο σε fullsize.

 

Και 2) Edit βίντεο κανένα καλό προτεινόμενο πρόγραμμα? Έχω δοκιμάσει μερικά και με έχουν απογοητεύσει.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Από όσες δοκίμασα αυτή με κάλυψε πιο πολυ!

 

Υπαρχει και αυτό, μονο με ειδήσεις. Απλο χωρις πολλα πολλα. https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.scify.newsum.ui&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ποιό app μου προτείνετε για να διαβάζω ειδήσεις ? Κάποιο καλό και δοκιμασμένο που να ανανεώνεται διαρκώς

 

Δοκίμασε κι αυτήν εδώ:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noinnion.android.greader.reader

θέλει βέβαια λίγο κόπο παραπάνω καθώς πρέπει να του ορίσεις εσύ από ποιες πηγές θα τραβάει feeds, αλλά προσωπικά με έχει βολέψει πάρα πολύ με την παραμετροποίηση που σου προσφέρει.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες το aviary?

 

Σε πρώτη φάση φαίνεται καλό. Αλλά λείπει το τύπου κολαζ που θέλω να κάνει. (εκτός αν δεν το βρήκα ακόμη)

 

Με Viral Pro v2.4.9 Build 509 δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είναι παλιότερη έκδοση βέβαια αλλά μετά από αυτήν μετακίνησαν την δυνατότητα για background play κι έχω μείνει σ΄αυτήν. Δοκίμασε clear cache και data της εφαρμογής ή ξαναεγκατάστασή της και δες αν ξανακολλάει.

 

Είδα και στα σχόλια στο playstore πολλοί λένε ότι φορτώνει σε άπειρο χρόνο... Δεν ξέρω τι παίζει...

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να βαλω σε μια επαφη να ειναι αθορυβη οταν με καλει, ή με δονηση κλπ.. ενω ας πουμε για ολες τις αλλες κλησεις να ειναι κανονικος ο ηχος. μου ειπαν οτι ειναι θεμα συσκευης, και συγκεκριμενα dialer (και οχι android οπως νομιζα) , μηπως εχετε να μου προτεινετε κατι καλο; ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να βαλω σε μια επαφη να ειναι αθορυβη οταν με καλει, ή με δονηση κλπ.. ενω ας πουμε για ολες τις αλλες κλησεις να ειναι κανονικος ο ηχος. μου ειπαν οτι ειναι θεμα συσκευης, και συγκεκριμενα dialer (και οχι android οπως νομιζα) , μηπως εχετε να μου προτεινετε κατι καλο; ευχαριστω!

 

ισως αυτο?https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sifakas.essential.calls&hl=el

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα.. φαινεται πολυ καλο, μαλλον αυτο που ηθελα.. ομως, μιας κι εχω δικαρτο αυτο αναγνωριζει το ενα νουμερο, και λειτουργει για τη μια καρτα.. δηλαδη στην αλλη ο ιδιος αριθμος που χω βαλει σε αθορυβο, χτυπαει κανονικα. σ'ευχαριστω παντως. αν υπαρχει κατι αλλο.... καλοδεχουμενο.

ισως αυτο?https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sifakas.essential.calls&hl=el
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηπαρχη καποια εφαρμογη για να απενεργοποιησω οποια προγραμματα δεν θελω να τρεχουν απο τα data? γιατι πολλες εφαρμογες μου τρωνε τσαμπα mb.. οπως διαφιμισεις απο προγραμματα και παιχνιδια..ευχαριστω εκ τον προτερον :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ηπαρχη καποια εφαρμογη για να απενεργοποιησω οποια προγραμματα δεν θελω να τρεχουν απο τα data? γιατι πολλες εφαρμογες μου τρωνε τσαμπα mb.. οπως διαφιμισεις απο προγραμματα και παιχνιδια..ευχαριστω εκ τον προτερον :)

Ρυθμίσεις >Χρήση δεδομένων >αν έχεις δίκαρτο επιλέγεις την κάρτα που έχεις τα data>επιλέγεις την εφαρμογή που θες>κάνεις τικ στο κουτάκι>περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Λαθος,

 

control android tablet from windows pc αυτο ξαχνω

 

το airdroid το κανει αλλα θελει ροοτ συσκευη

Teamviewer τότε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να βαλω σε μια επαφη να ειναι αθορυβη οταν με καλει, ή με δονηση κλπ.. ενω ας πουμε για ολες τις αλλες κλησεις να ειναι κανονικος ο ηχος. μου ειπαν οτι ειναι θεμα συσκευης, και συγκεκριμενα dialer (και οχι android οπως νομιζα) , μηπως εχετε να μου προτεινετε κατι καλο; ευχαριστω!

 

Καλημέρα.

 

Είμαι αυτός που ''σου είπε'' :lol:

 

Σου έχω προτείνει στο άλλο νήμα μία λύση που πιστεύω θα σε καλύψει...

 

Χωρίς να αλλάξεις dialer ή κάτι άλλο... ;)

 

Θα την παραθέσω και εδώ για όποιον άλλο θέλει...

 

Tώρα που το ξανασκέφτομαι ψάξε στο Google για silence mp3 ή wav ή ότι ήχο δέχεται η συσκευή σου...

 

Και εφάρμοσε τον στις επαφές που θέλεις αθόρυβες... ;)

 

Π.χ

 

https://www.google.gr/search?q=silence+sound+mp3&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=TW5IVdv_E4HB7Ab1tYGACQ

 

Και δεν χρειάζεται να αλλάξεις dialer...

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ζητήσω κάτι ξεχωριστό δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο αλλά θέλω μια εφαρμογή με την κάμερα να αναγνωρίζει ότι κινείται και πόσο απόσταση απεχει από εμένα. Το είχα δει σε μια κάμερα αυτό με συνεργασία Linux. Αν υπάρχει κάτι τέτοιο θέλω να ξέρω και άμα μπορώ να προσθετω πληροφορίες για αυτά που κουνιούνται όπως άνθρωποι και αυτοκίνητα
Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφέρει πρωτίστως η απόσταση ή η ανιχνευση κινησης; Το δεύτερο ειναι ευκολο. Το πρώτο αν γίνεται, θα γίνεται κατ'εκτιμηση, κανονικα θες δύο καμερες, γι'αυτο το λόγο εχουμε δύο ματια και οχι ενα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφέρει πρωτίστως η απόσταση ή η ανιχνευση κινησης; Το δεύτερο ειναι ευκολο. Το πρώτο αν γίνεται, θα γίνεται κατ'εκτιμηση, κανονικα θες δύο καμερες, γι'αυτο το λόγο εχουμε δύο ματια και οχι ενα.
και ανιχνευση κίνηση μια χαρά είναι αλλά να σημαδευει ότι κινείται με τετράγωνο όπως στον εντοπισμο προσώπου απλά να τετραγωνίσει ότι κινείται είτε αντικείμενο είτε άνθρωπο ολόκληρο. Άμα έχει και κάποια άλλα προσθετα καλώς. Γενικά να σημαδευει ότι κινείται και γενικά να εντοπιζει και να σημαδευει. Το ξέρω αυτά που λέω θυμίζουν iron man οπτική που έχει φορώντας την στολή του

.Αλλά έχω δει που υπάρχουν κάμερες με Linux και σημαδευουν ότι κινείται μέχρι και απόσταση από την κάμερα έλεγε που έχουν τα αντικείμενα αλλά και αριθμούς id των πραγμάτων ανάλογα το χρώμα κλπ.Άμα υπάρχει καμιά εφαρμογή που να έχεις αυτές τις δυνατότητες έστω και τις μισές δεκτό. Εφαρμογή κάμερας δηλαδή ή κάτι αναλογο.

Link to comment
Share on other sites

Ή και Person of interest αν εβλεπες..

Ισως ειναι καμερες με υπερυθρες.. Δε γνωριζω αν υπαρχει τετοια εφαρμογη, μονο να ανιχνευει κινηση και να φωτογραφιζει: warden cam

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες μου κρασαρει η εφαρμογή icon finder plus, μάλλον από όταν πέρασα σε lollipop. Την δουλεύει κανείς;
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ζητήσω κάτι ξεχωριστό δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο αλλά θέλω μια εφαρμογή με την κάμερα να αναγνωρίζει ότι κινείται και πόσο απόσταση απεχει από εμένα. Το είχα δει σε μια κάμερα αυτό με συνεργασία Linux. Αν υπάρχει κάτι τέτοιο θέλω να ξέρω και άμα μπορώ να προσθετω πληροφορίες για αυτά που κουνιούνται όπως άνθρωποι και αυτοκίνητα

 

Για να γίνει κατι τέτοιο θέλει τριγωνομετρια στο χώρο. Οποτε με μια κάμερα λιγο δύσκολο να σου λεει αποσταση για οτι κινειται..

 

Όμως, με μικρη παραμετροποιηση σε σταθερα αντικειμενα μπορεις να υπολογιζεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.potatotree.autodistance

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει κατι τέτοιο θέλει τριγωνομετρια στο χώρο. Οποτε με μια κάμερα λιγο δύσκολο να σου λεει αποσταση για οτι κινειται..

 

Όμως, με μικρη παραμετροποιηση σε σταθερα αντικειμενα μπορεις να υπολογιζεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.potatotree.autodistance

Σωστά αλλά η ξερά του κινητού κάνει detection face και στην κίνηση και βγάζει κάποια τετράγωνα μια στα πρόσωπα τέτοια χαραχτηριστικα να εντοπιζει θέλω όπως και κάποια αντικείμενα. Ίσως να μην μπορεί να υπολογιστεί σωστά η απόσταση του εντοπισμενου πράγματος σιγά αν είχε κανα μισό μέτρο διάφορα. Με καλό προγραμματισμό πιστεύω ότι κάτι γίνεται. Αν και πιστεύω ότι περισσότεροι αισθητηρες πρέπει να χρησιμοποιήσουν για το σωστό υπολογισμό μια εφαρμογής τέτοιας. Δεν βλέπω καμία εφαρμογή να κάνει κάτι τέτοιο μάλλον ζητάω πολλά για απλή εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Κανενα apps που να κατεβαζουμε απο το youtube τραγουδια τα οποια να μπορουμε να αποθηκευουμε υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Κανενα apps που να κατεβαζουμε απο το youtube τραγουδια τα οποια να μπορουμε να αποθηκευουμε υπαρχει?

Δες το Tubemate

Link to comment
Share on other sites

Κανενα apps που να κατεβαζουμε απο το youtube τραγουδια τα οποια να μπορουμε να αποθηκευουμε υπαρχει?

Dentex YouTube downloader,το καλύτερό για μένα και το χρησιμοποιείς μέσω της official youtube εφαρμογής.

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...