Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αααα αν εχετε να μου πειτε και καμια σελιδα/εφαρμογη για να κατεβαζω καμια ταινια με υποτιτλους θα ειμαι υπόχρεος. ...

 

 

Μπορεις να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη mTorrent για να κατεβαζεις απευθειας ταινιες και μετα να τις βλεπεις μεσω bsplayer οπου με τις καταλληλες ρυθμισεις εμφανιζει αυτοματα ελληνικα.

Οι εφαρμογες αυτες ειναι εντος του playstore.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να χρησιμοποιησεις την εφαρμογη mTorrent για να κατεβαζεις απευθειας ταινιες και μετα να τις βλεπεις μεσω bsplayer οπου με τις καταλληλες ρυθμισεις εμφανιζει αυτοματα ελληνικα.

Οι εφαρμογες αυτες ειναι εντος του playstore.

Thanks θα το ψαξω αμεσα...

Link to comment
Share on other sites

κοίτα το keeppass

 

με αυτό είμαι τώρα αλλά δεν είναι τόσο βολικό.το lastpass κάνει sync από το browser και το έχεις παντού στο φτερό.έχει και το αρχείο σε δικό του σερβερ ενώ το keepass το κάνεις save εσύ

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

με αυτό είμαι τώρα αλλά δεν είναι τόσο βολικό.το lastpass κάνει sync από το browser και το έχεις παντού στο φτερό.έχει και το αρχείο σε δικό του σερβερ ενώ το keepass το κάνεις save εσύ

Keepass2android και μπορείς να αποθηκεύεις το αρχείο σε cloud υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις κάποιο λινκ;

Google it

Το πρώτο λινκ που βγαίνει το κατεβάζεις

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν το έχεις ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , έκανα την δουλειά μου μέχρι πριν λίγο καιρό με το ogyoutube , αλλά τελευταία δεν βγάζει επιλογές για κατέβασμα σε αρκετά βίντεο .

 

Από το κινητό δεν θέλω να ψάχνω λινκ για κατέβασμα για αυτό το ζήτησα .

Πολλές φορές που έψαξα κάτι εκτός play , με οδηγούσε σε σελίδες με games/poker κλπ λόγω ότι δεν έχω κάποιο adblock όπως στο PC .

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , έκανα την δουλειά μου μέχρι πριν λίγο καιρό με το ogyoutube , αλλά τελευταία δεν βγάζει επιλογές για κατέβασμα σε αρκετά βίντεο .

 

Από το κινητό δεν θέλω να ψάχνω λινκ για κατέβασμα για αυτό το ζήτησα .

Πολλές φορές που έψαξα κάτι εκτός play , με οδηγούσε σε σελίδες με games/poker κλπ λόγω ότι δεν έχω κάποιο adblock όπως στο PC .

Το ogyoutube είναι πολύ παλιό...(βασίζεται στο youtube 4...)

κάνε εγκατάσταση aptoide(για συμπλήρωμα) ..έχει πολλές εφαρμογές που έχουν αποσυρθεί από google playstore μιας και δεν έχεις adaway , και δεν θέλεις να ψάξεις για σελίδες...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Keepass2android και μπορείς να αποθηκεύεις το αρχείο σε cloud υπηρεσία.

 

αυτό έκανα αλλά το lastpass είναι πολύ ποιο απλό και εύχρηστο.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αυτό έκανα αλλά το lastpass είναι πολύ ποιο απλό και εύχρηστο.

Που κόλλησες; Εμένα μου φαίνεται πολύ απλό. Έχει επιλογή για γρήγορο ξεκλείδωμα, όπως και να χρησιμοποιήσεις το δικό του πληκτρολόγιο για να βάζεις πιο άμεσα το username και τον κωδικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Που κόλλησες; Εμένα μου φαίνεται πολύ απλό. Έχει επιλογή για γρήγορο ξεκλείδωμα, όπως και να χρησιμοποιήσεις το δικό του πληκτρολόγιο για να βάζεις πιο άμεσα το username και τον κωδικό σου.

 

δεν θέλω το δικό του πληκτρολόγιο καταρχας, το δεύτερο είναι πως πρέπει να σώσω το file στο google drive πχ. ενώ το last pass έχει δικό του.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

αφού είσαι ικανοποιημένος με το last pass τότε γιατί ψάχνεσαι;

 

δεν έχει δικό του πληκτρολόγιο, τουλάχιστον σε εμένα δουλείει κανονικά με το swype.

το μεγαλύτερο ατου του keepassdroid είναι ότι είναι δωρεάν και ότι σε κάποιους είναι αρκετά όσα προσφέρει.

διαλέγεις και παίρνεις

Link to comment
Share on other sites

γιατί το lastpass είναι με πληρωμή, εγώ ψάχνω free.τεσπα θα προσπαθήσω να το συνηθίσω το keepass
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω το δικό του πληκτρολόγιο καταρχας, το δεύτερο είναι πως πρέπει να σώσω το file στο google drive πχ. ενώ το last pass έχει δικό του.

Μόλις το δοκίμασα για λίγο το lastpass και έχω να πω ότι απέχει πολύ ώστε να φτάσει το keepass2android. Πρώτον εμπιστεύεσαι να δώσεις όλους τους κωδικούς σου σε μια εταιρεία όπως η lastpass που μπορεί να δεχτεί κάποια επίθεση από hackers και οι κωδικοί αυτοί να διαρρεύσουν; Στο keepass2android μπορείς να βάλεις τους κωδικούς σε κάποια cloud υπηρεσία, όπου θα είναι κρυπτογραφημένο το αρχείο (αν και προσωπικά προτιμώ την offline έκδοση). Για επιπλέον ασφάλεια μπορείς να το ρυθμίσεις να απαιτείται ένα αρχείο το οποίο μαζί με τον κωδικό θα ξεκλειδώνουν το αρχείο κωδικών. Αυτό μπορείς να το αποθηκεύσεις σε ξεχωριστό σημείο, ώστε και αν ακόμα κάποιος μπει πχ στο cloud που έχεις αποθηκεύσει το αρχείο κωδικών, να μην μπορεί να το χρησιμοποιήσει ακόμα και αν ξέρει τον κωδικό ξεκλειδώματος του. Δεύτερον το keepass2android έχει το quick unlock με το οποίο απαιτούνται οι τελευταίοι 3 χαρακτήρες για να ξεκλειδώσει το αρχείο κωδικών. Αν κάνεις έστω και μια φορά λάθος κλειδώνει κανονικά. Με βολεύει γιατί χρησιμοποιώ πολύ μεγάλο κωδικό κλειδώματος (18 χαρακτήρες) και στο lastpass είναι τελείως άβολο κάτι τέτοιο ή δεν θα πρέπει να κάνω logout που σημαίνει ότι όποιος πάρει το κινητό μου έχει πρόσβαση στους κωδικούς μου. Τρίτον η επιλογή για το δικό του πληκτρολόγιο είναι προαιρετική και γίνεται μόνο όταν θες να βάλεις κάποιον κωδικό. Μόλις τον βάλεις γυρίζει αυτόματα στο κανονικό σου πληκτρολόγιο.

Τέλος μπορεί σαν ui να υστερεί πολύ σε σχέση με άλλα password managers, αλλά αυτά που προσφέρει δεν υπάρχουν αλλού και είναι και δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το msecure είμαι απόλυτα ευχαριστημένος,δοκιμάστε το

Το είχα δοκιμάσει όταν το βρήκα δωρεάν σε προσφορά. Έχει όμως ακριβή έκδοση για windows (20 δολάρια) και δεν είδα να έχει quick unlock.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις κάποιο λινκ;

Sorry αλλα μολις τωρα ειδα το μηνυμα... απο ειδα ομως απαντηθηκε οποτε ολα ειναι οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή για προβολή των φωτογραφιών και video σαν το QuickPic το οποίο χρησιμοποιώ εδώ και καιρό αλλά να μην εμφανίζει κάθε φάκελο ξεχωριστά.

Δηλαδή, πχ αν έχεις ένα φάκελο με το όνομα ''ταξίδια'' και μέσα υπόφακέλους του τύπου Λονδίνο, Ρώμη, Παρίσι κτλ, να εμφανίζει μόνο το φάκελο ταξίδια και μπαίνοντας μέσα να βλέπεις και τους υποφακέλους.

Το QuickPic εξαιρετικό σαν εφαρμογή, αλλά όταν μαζεύονται πολλές φωτογραφίες σε φακέλους, χάνεται η μπάλα....

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να ανοίξω την οθόνη οταν είναι κλειδωμένο? Κάτι ειχα κάνει παλαιότερα και πατώντας το volume+ άνοιγε η οθόνη και μετά μπορούσα να το ξεκλειδωσω, αλλα δεν θυμάμαι καθόλου πως το έκανα αυτό! Το έχω στο αμάξι σε βάση επάνω και το power button "κρύβεται" στα πλαϊνά στηρίγματα , και πρέπει να το βγάζω απο την βάση να το ξεκλειδώνω και να το ξαναβάζω, και είναι ενοχλητικό την ωρα που οδηγάω!

Αν αυτό διευκολύνει χρησιμοποιώ τον go locker

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να ανοίξω την οθόνη οταν είναι κλειδωμένο? Κάτι ειχα κάνει παλαιότερα και πατώντας το volume+ άνοιγε η οθόνη και μετά μπορούσα να το ξεκλειδωσω, αλλα δεν θυμάμαι καθόλου πως το έκανα αυτό! Το έχω στο αμάξι σε βάση επάνω και το power button "κρύβεται" στα πλαϊνά στηρίγματα , και πρέπει να το βγάζω απο την βάση να το ξεκλειδώνω και να το ξαναβάζω, και είναι ενοχλητικό την ωρα που οδηγάω!

Αν αυτό διευκολύνει χρησιμοποιώ τον go locker

Ένας έμμεσος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ, χωρίς την ανάγκη root, είναι αν η συσκευή σου έχει φυσικό πλήκτρο για την κάμερα, να το πατάς παρατεταμένα για να ανοίξει η κάμερα. Μετά πατάς το home button και πας όπου θες.

Εννοείται ότι με root υπάρχουν τρόποι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ψαχνω ενα ομορφο live wallpaper που να αλλαζει ο καιρος συμφωνα με τις καιρικες συνθηκες,να νυχτωνει κλπ. Καμια καλη προταση?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Ένας έμμεσος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ, χωρίς την ανάγκη root, είναι αν η συσκευή σου έχει φυσικό πλήκτρο για την κάμερα, να το πατάς παρατεταμένα για να ανοίξει η κάμερα. Μετά πατάς το home button και πας όπου θες.

Εννοείται ότι με root υπάρχουν τρόποι.

Πλήκτρο κάμερας δεν έχει το κινητό μου! Είναι ομως root!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ψαχνω ενα ομορφο live wallpaper που να αλλαζει ο καιρος συμφωνα με τις καιρικες συνθηκες,να νυχτωνει κλπ. Καμια καλη προταση?

 

Animated Weather Widget, Clock

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε παιδες, αγορασα το gkm touch στο note 2 για να το κανω να συνδεθει με το ipega 9025 gamepad μου αλλα δεν εχω καταφερει τιποτα, το χειριστηριο παιζει αλλα σε πολυ λιγα παιχνιδια, υπαρχει καποιος που το εχει κανει να βοηθήσει?

 

απλα αν καποιος το δει βρηκα και την λυση!

με υπομονη και προσοχη αυτο εδωσε την λυση!

http://blog.geekbuying.com/index.php/2014/01/07/g910-game-controller-new-firmware-and-connection-app-fix-the-analog-stick-problem/comment-page-1/#comment-112895

παιζει πλεον τα παντα σχεδον!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...