Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ψάχνω για εφαρμογή κλήσεων (dialer) που να είναι εύχρηστη και εύκολη. Έχετε να προτείνετε κάποια;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για εφαρμογή κλήσεων (dialer) που να είναι εύχρηστη και εύκολη. Έχετε να προτείνετε κάποια;

 

ex dialer..

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποια εφαρμογή που να ελέγχουμε το δέμα μας σε κουριερ σε ποια κατάσταση είναι η παραγγελία κτλ;;

Trackchecker 2

Ότι καλύτερο υπάρχει

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

Εχουμε κανενα προγραμμα folder lock για μη root συσκευη , που να ξεπερναει τον περιορισμο της G@@G@@ και της samsung για προσβαση στην εξωτερικη καρτα sd?

Apple γινομαστε σιγα σιγα .

Link to comment
Share on other sites

καμια δοκιμασμενη και ευχρηστη εφαρμογη εσοδων εξοδων τι προτεινετε?

Χρησιμοποιούσα αρκετα το my budget book με auto backup δυνατότητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Trackchecker 2

Ότι καλύτερο υπάρχει

Συμφωνώ εχω δοκιμάσει πολλά και αυτό είναι το καλύτερο

Ericsson GA 318»Ericsson GF 788»Ericsson T20e»Siemens S45»Nokia 8210»Sharp GX17 »»»Nokia 6230i»SE S500»Nokia 5800»Samsung Galaxy S2» !!!Huawei Honor 6!!!
Link to comment
Share on other sites

To camera zoom χρησιμοποιώ και είναι πολύ καλό. Εξαρτάται τι θές βέβαια. Υπάρχει και το camera fv-5 που έχει περισσότερα settings αλλά πρακτικά έχει νόημα μόνο αν εχεις κινητό με πολύ καλή κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.μήπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αποθήκης απλό και εύχρηστο στα ελληνικά αν είναι δυνατόν που να υπολογίζει την αποθήκη μετά από αγορές και πωλήσεις αντίστοιχα;
Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρω στο mydata manager τα ΜΒ και μου έχει βγάλει κατανάλωση (ΜΒ) στα ύψη ενώ το built in της google που σέταρα μου δείχνει λιγότερο. Είδα και στην vodafone και μου έβγαλε όσο λέει η google. Έχει κανείς άλλος θέμα με το mydata manager;;;

 

Για να γίνω και πιο ακριβής, αυτο έγινε με την αναβάθμιση σε 5.0.

 

Για όποιον ενδιαφέρεται, έγινε update και εδώ και καιρό μετράει σωστά η εφαρμογή την κατανάλωση δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

To camera zoom χρησιμοποιώ και είναι πολύ καλό. Εξαρτάται τι θές βέβαια. Υπάρχει και το camera fv-5 που έχει περισσότερα settings αλλά πρακτικά έχει νόημα μόνο αν εχεις κινητό με πολύ καλή κάμερα.

Ευχαριστώ για την απάντηση, θα την δοκιμάσω και αυτήν

Ναι παιδιά ήταν ακριβώς αυτό. Το adaway. Έκανα ότι πρότεινες panos_27 και τώρα όλα καλά!

Δεν είχε πάει το μυαλό μου εκεί.

Ευχαριστώ!:)

Τίποτα φίλε να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ έχω δουλέψει droid vnc και real vnc για μεταξύ Android συσκευών.

 

Δυστυχώς δεν κάνουν δουλειά αυτά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ έχω δουλέψει droid vnc και real vnc για μεταξύ Android συσκευών.

 

Δυστυχώς δεν κάνουν δουλειά αυτά.

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Στο Poweramp,

Την ώρα που ακούμε ένα τραγούδι και θέλουμε χωρίς να το διακόψουμε να πάμε πάω στην λίστα με όλα τα τραγούδια.

Πώς γίνεται να μας πει ακριβώς στο σημείο της λίστας που είναι το τραγούδι και όχι στην αρχή της;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς δεν κάνουν δουλειά αυτά.

 

Τα έχω δοκιμάσει, δεν στα είπα έτσι.

Μια χαρά δουλεύουν.

Μήπως εσύ κάτι δεν κάνεις σωστά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Να επαναλάβω, λοιπόν, τι ψάχνω: Υπάρχει εφαρμογή που να κάνει το αντίστροφο από το Teamviewer δηλαδή να ελέγχω και να βλέπω το desktop του android smartphone από άλλο smartphone/tablet/pc;

 

Στο airdroid υπάρχει η επιλογή airmirror για να ελεγχεις το κινητό απο τον υπολογιστή.

Edited by tyel
Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω οτι εδω κολλαει καλυτερα!

 

Το fb και το messenger δεν δουλευουν στην lollipop εχουμε εναλλακτικες?

Δουλεύουν αλλά κάνουν κόλπα ώρες ώρες. Στο messenger εκεί που γραφείς ξαφνικά κλείνει η συνομιλία..

Εγώ με lollipop έχω θέμα με το Cerberus. Δε μου βγάζει φωτό κάθε φορά που βάζω λάθος κωδικό

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν αλλά κάνουν κόλπα ώρες ώρες. Στο messenger εκεί που γραφείς ξαφνικά κλείνει η συνομιλία..

Εγώ με lollipop έχω θέμα με το Cerberus. Δε μου βγάζει φωτό κάθε φορά που βάζω λάθος κωδικό

Σε μενα δεν δουλεψαν ποτε, τα χω δοκιμασει πολλες φορες!

Link to comment
Share on other sites

Στο Poweramp,

Την ώρα που ακούμε ένα τραγούδι και θέλουμε χωρίς να το διακόψουμε να πάμε πάω στην λίστα με όλα τα τραγούδια.

Πώς γίνεται να μας πει ακριβώς στο σημείο της λίστας που είναι το τραγούδι και όχι στην αρχή της;

 

Αν κατάλαβα καλά αυτό που ζητάς γίνεται αν πατήσεις εκεί που σου λέει το τραγούδι και το άλμπουμ που παίζει στην now playing screen.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω οτι εδω κολλαει καλυτερα!

 

Το fb και το messenger δεν δουλευουν στην lollipop εχουμε εναλλακτικες?

 

Δουλεύουν αλλά κάνουν κόλπα ώρες ώρες. Στο messenger εκεί που γραφείς ξαφνικά κλείνει η συνομιλία..

Εγώ με lollipop έχω θέμα με το Cerberus. Δε μου βγάζει φωτό κάθε φορά που βάζω λάθος κωδικό

Σε στοκ Lollipop και παράλληλα σε άλλη Rom που είναι port Lollipop, μου δουλεύουν άψογα και τα 2 χωρίς ποτέ να είχα κανένα πρόβλημα.

Μήπως κάτι στο κινητό σου δεν δουλεύει σωστά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ Lollipop και παράλληλα σε άλλη Rom που είναι port Lollipop, μου δουλεύουν άψογα και τα 2 χωρίς ποτέ να είχα κανένα πρόβλημα.

Μήπως κάτι στο κινητό σου δεν δουλεύει σωστά;

Στοκ ειναι!

 

Σαν τι να μη δουλευει σωστα! Πριν την αναβαθμιση δεν ειχα κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μερικες φορες οταν σαρωνει τα mail accounts μου το προγραμμα aquamail τα hotmail acc νομιζουν οτι ειναι προσπαθεια για να κλεψουν το λογαριασμο μου και κλειδωνουν προσωρινα το μειλ?

 

Υπαρχει λυση γι' αυτο το προβλημα?

 

Οι κωδικοι που εχω δηλωσει για τα μειλ μου στο aquamail ειναι σωστοι και τις περισσοτερες φορες δουλευει μια χαρα εκτος των σπανιων περιπτωσεων που συμβαινει το παραπανω σκηνικο.

 

Επισης μου βγαζει προβλημα στον gmail λογαριασμο μου με μυνημα λαθους "no web login required"

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω backup δεδομένα εφαρμογών από το τωρινό μου κινητό σε pc μέσω του helium, έχω κατεβάσει την εφαρμογή και σε pc & στο κινητό, το πρόβλημα είναι ότι όταν συνδέω το κινητό στο pc/κινητό, είναι σαν μην τα βλέπει η εφαρμογή..

έχω κατεβάσει τους drivers, όπως και ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων usb.

Μήπως γνωρίζει κανείς τι φταίει και δεν συνδέονται?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι θέμα drivers ,κανε τους απεγκατάσταση reboot το pc και ξανά εγκατάσταση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι θέμα drivers ,κανε τους απεγκατάσταση reboot το pc και ξανά εγκατάσταση .

 

Τα έκανα όλα αύτα, αλλά τα ίδια, συνδέω κινητό και pc, το pc αναγνωρίζει τη συσκευή(π.χ. μπορώ να δω τα αρχεία μου από το windows explorer), αλλά η εφαρμογή του helium ασυγκίνητη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...