Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια θεωρείται η καλύτερη εφαρμογή για μετακίνηση με τις συγκοινωνίες στο Λονδίνο; δηλαδή από το σημείο που είσαι και που εντοπίζει το GPS και θες να πας σε ένα άλλο μέρος να σου λέει τους συνδυασμούς των μέσων. Θα ήθελα να μην κάνει χρήση data.

Κατέβασε το Citymapper και θα με θυμηθείς!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν, αλλά θα σου ήταν πιο χρήσιμο το Google maps

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω μια εφαρμογή που να κάνει το εξής απλό σχετικά κόλπο: με το πάτημα πχ του power button ή με κάποιο άλλο τρόπο, να κάνει screen off χωρίς να μπαίνει η συσκευή σε sleep mode. Πχ να είναι σε youtube, να πατάς το power button, να κλείνει η οθόνη και στο κινητό να συνεχίζει να τρέχει κανονικά το youtube ή όποια άλλη εφαρμογή έχεις φορτώσει.

Στο κινητό δεν έχει γίνει root. Έχει πάρει κάτι τέτοιο το μάτι σας?

Δε νομίζω να γίνεται αυτό, αλλά αν θες για το YouTube υπάρχει το supertube που παίζει και με κλειστή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος τι εστί sound cloud?

Είναι υπηρεσία που ανεβάζει κομμάτια οποίος θέλει, συνήθως dj.

Βρίσκεις ωραία πράγματα να ακούσεις εκεί. Κάποια μπορείς και να τα κατεβάσεις αν έχει δώσει δικαίωμα ο παραγωγός πχ

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Είναι υπηρεσία που ανεβάζει κομμάτια οποίος θέλει, συνήθως dj.

Βρίσκεις ωραία πράγματα να ακούσεις εκεί. Κάποια μπορείς και να τα κατεβάσεις αν έχει δώσει δικαίωμα ο παραγωγός πχ

 

Α ωραία Τότε να την βάλω να κατεβάσω σε flac

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν, αλλά θα σου ήταν πιο χρήσιμο το Google maps

Δεν απαιτεί χρήση δεδομένων όμως;

Καθώς θα είμαι σε περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνεται αυτό, αλλά αν θες για το YouTube υπάρχει το supertube που παίζει και με κλειστή οθόνη.

Γίνεται αλλά το YouTube και πάλι σταματάει, δώρο άδωρο...

Δεν απαιτεί χρήση δεδομένων όμως;

Καθώς θα είμαι σε περιαγωγή.

Το ξενοδοχείο σου θα έχει WiFi; Αν ναι, μπορείς να βγάλεις διαδρομές από πριν :)

 

Υπάρχουν εφαρμογές για το μέτρο αλλά δεν κατάφερα να βρω τίποτα για λεωφορεία. Το μετρό έχει δύο γραμμές (φτιάξουν τρίτη, ίσως δεις τμήμα της ανοικτό), και είναι εύκολο στην χρήση. Αλλαγή κάνεις μόνο στο Termini οπότε αν δεις στον χάρτη ποιος σταθμός είναι εκεί που θες να πας, θα πας έυκολα :)

 

Τα λεωφορεία είναι χρήσιμα μόνο για μετά τις 12 το βράδυ που έχει κάποιες λίγες γραμμές, η αν πας προς Trastevere πλευρά (να πας!), αλλά αν πεις θέλω να πάω εκεί, θα σε πουν πιο λεωφορείο θες :)

 

Υπάρχει και τραμ που δεν κατάφερα να χρησιμοποιήσω :p

 

Χάρτης μετρό http://niovi.aueb.gr/~p3130041/HTML/metro.png

 

Ότι απορία έχεις πάντως, pm me

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη αντιστοιχη με το Horizon που υπαρχει για ios ? Δηλαδη να μπορεις να τραβας βιντεο παντα οριζοντια?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος/α αν μπορώ να έχω offline/τοπικά έναν εταιρικό λογαριασμό ηλεκτρονικής αλληλογραφίας με κάποια email εφαρμογή στο κινητό/tablet?

 

Π.χ. έχω ένα τοπικό backup πολλαπλών εταιρικών λογαριασμών σε laptop/pc με MS Outlook της τάξεως των 5gb+ και το θέλω διαθέσιμο ανά πάσα στιγμή σε κινητό/tablet, υπάρχει κάποια λύση σε android?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να γίνεται αυτό, αλλά αν θες για το YouTube υπάρχει το supertube που παίζει και με κλειστή οθόνη.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Αυτό που ζητάω είναι ακριβώς αυτό που κάνει αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nkahoang.screenstandby.

Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει η συσκευή να είναι rooted. Έχει δουλέψει κανείς κάτι αντίστοιχο?

Επίσης μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος που μπορώ να βρω οδηγίες για να κάνω root το LG G PAD 8.3?

Χρειάζομαι την εφαρμογή για χρήση με το XBMC για θέση ταινιών σειρών στην ΤV χωρίς παράλληλα να είναι αναμμένη η οθόνη του τάμπλετ.

Edited by g-agelak
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Αυτό που ζητάω είναι ακριβώς αυτό που κάνει αυτή η εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nkahoang.screenstandby.

Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει η συσκευή να είναι rooted. Έχει δουλέψει κανείς κάτι αντίστοιχο?

Επίσης μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος που μπορώ να βρω οδηγίες για να κάνω root το LG G PAD 8.3?

Χρειάζομαι την εφαρμογή για χρήση με το XBMC για θέση ταινιών σειρών στην ΤV χωρίς παράλληλα να είναι αναμμένη η οθόνη του τάμπλετ.

για root (μονο συσκευές με Snapdragon !) αυτο https://towelroot.com/ μετα κατέβασε αυτο http://download.chainfire.eu/448/SuperSU/

ξεζιπαρε το και καντο εγκατάσταση (δεν χρειάζεται pc 2 λεπτα υπόθεση!!)

http://youtu.be/AZgEVM2hSnI ,http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2553192&page=14

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος/α αν μπορώ να έχω offline/τοπικά έναν εταιρικό λογαριασμό ηλεκτρονικής αλληλογραφίας με κάποια email εφαρμογή στο κινητό/tablet?

 

Π.χ. έχω ένα τοπικό backup πολλαπλών εταιρικών λογαριασμών σε laptop/pc με MS Outlook της τάξεως των 5gb+ και το θέλω διαθέσιμο ανά πάσα στιγμή σε κινητό/tablet, υπάρχει κάποια λύση σε android?

 

Λογικά με αρκετές εφαρμογές email θα μπορείς να το κάνεις... Εάν τα μηνύματά σου είναι ήδη online σε κάποιο server, απλά προσθέτεις το λογαριασμό και ζητάς να τα συγχρονίσει όλα, ανεξαρτήτως ημερομηνίας. Εγώ θα δοκίμαζα πρώτα το K-9 mail επειδή το έχω δουλέψει παλιότερα.

Εάν δεν είναι online και θέλεις να τα εισάγεις από το Outlook είναι λίγο πιο σύνθετο :)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με αρκετές εφαρμογές email θα μπορείς να το κάνεις... Εάν τα μηνύματά σου είναι ήδη online σε κάποιο server, απλά προσθέτεις το λογαριασμό και ζητάς να τα συγχρονίσει όλα, ανεξαρτήτως ημερομηνίας. Εγώ θα δοκίμαζα πρώτα το K-9 mail επειδή το έχω δουλέψει παλιότερα.

Εάν δεν είναι online και θέλεις να τα εισάγεις από το Outlook είναι λίγο πιο σύνθετο :)

 

Ευχαριστώ αλλά τα έχω τοπικά μιας και πρόκειται για μεγάλο όγκο δεδομένων ο οποίος ανανεώνεται μια φορά το μήνα για να υπάρχει μαζικό backup το οποίο δεν θέλω να το έχω online.

Ίσως δοκιμάσω να τα ανεβάσω κάποια στιγμή και απλά να μην υπάρχει συγχρονισμός μετά τον πρώτο, απλά ήλπιζα για κάτι πιο απλό γιατί αυτό σίγουρα θα βγάλει κάθε είδους προβλήματα με τέτοιο όγκο..

 

Ευχαριστώ όπως και να'χει για πρόταση. :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή ώστε να μπορείς να καλέσεις ένα νούμερο στο κινητό φωνητικώς, π.χ όταν οδηγώ και δεν θέλω να αποσπάμαι κοιτάζοντας το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

το svoice ειναι μονο στα αγγλικα ομως μαλλον και σε αλλες γλωσσες απλα δεν εχει ελληνικα ,αρα στο καταλογο μου πρεπει να βαλω τα ονοματα αγγλικα ε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή ώστε να μπορείς να καλέσεις ένα νούμερο στο κινητό φωνητικώς, π.χ όταν οδηγώ και δεν θέλω να αποσπάμαι κοιτάζοντας το κινητό.

Cyberon Voice commander έχει και Ελληνικά.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μιας και υπάρχει εφαρμογή για το οτιδήποτε, μήπως υπάρχει εφαρμογή να κρατάει τα εικονίδια στην "επιφάνεια εργασίας" όπως ακριβώς θέλουμε ή να τα επαναφέρει αν χαλάσουν?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μιας και υπάρχει εφαρμογή για το οτιδήποτε, μήπως υπάρχει εφαρμογή να κρατάει τα εικονίδια στην "επιφάνεια εργασίας" όπως ακριβώς θέλουμε ή να τα επαναφέρει αν χαλάσουν?

Πολλοί launchers έχουν την επιλογή backup των homescreens

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...