Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Root uninstaller :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά η εφαρμογή που πρότεινες κάνει πολλές δουλειές και θα ήθελα κάτι πιο απλό.

Αν υπάρχει κάποιο app που να κάνει αποκλειστικά και μόνο απεγκατάσταση εφαρμογών.

 

 

δες και το easy unistaller μιας και δεν το θες με περιττες λειτουργιες.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα καλο app για θερμοκρασια συσκευης? εχω δοκιμασει 2-3 αλλα δεν παιζει να την δειχνουν σωστα! εχετε δοκιμασει κανενα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανενα καλο app για θερμοκρασια συσκευης? εχω δοκιμασει 2-3 αλλα δεν παιζει να την δειχνουν σωστα! εχετε δοκιμασει κανενα?

 

Cputemp

 

 

 

 

 

αυτην εχω αλλα δεν ειμαι vip.και την ειχα κανονικα αγορασμενη(νομιμα)

 

Δεν έχει σχέση αυτή που είχες (pro) με την vip.

Η pro δεν κυκλοφορεί πια, ενώ η vip είναι η free του store.

Αν κάνεις μια αναζήτηση θα βρεις τα μηνύματα που συζητήσαμε εδώ τα ίδια πριν λίγες βδομάδες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιούν το foursquare θα ξέρουν ότι πλέον επιβάλλεται να εγκαταστήσουν και το Swarm για να μπορέσουν να κάνουν check in, η απορία που έχω εγώ είναι αν χρειάζονται και οι δυο εφαρμογές στις συσκευές μας ή αν αρκεί μόνο το Swarm για να κάνει αυτά που κάναμε κάποτε μόνο με το foursquare. Για να το θέσω αλλιώς, χρειάζεται να είναι και το foursquare εγκατεστημένο για να δουλέψει το Swarm ή μόνο το Swarm αρκεί για να κάνει τη δουλειά του foursquare;
Link to comment
Share on other sites

φυσικά και είμαι και ιδού η απόδειξη

 

Τότε δυστυχώς δεν γνωρίζω, σου έδωσαν κάποιες λύσεις στο νήμα της συσκευής σου, παραπάνω δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω μιας και δεν έχω τη συσκευή στη κατοχή μου.

 

Όσοι χρησιμοποιούν το foursquare θα ξέρουν ότι πλέον επιβάλλεται να εγκαταστήσουν και το Swarm για να μπορέσουν να κάνουν check in, η απορία που έχω εγώ είναι αν χρειάζονται και οι δυο εφαρμογές στις συσκευές μας ή αν αρκεί μόνο το Swarm για να κάνει αυτά που κάναμε κάποτε μόνο με το foursquare. Για να το θέσω αλλιώς, χρειάζεται να είναι και το foursquare εγκατεστημένο για να δουλέψει το Swarm ή μόνο το Swarm αρκεί για να κάνει τη δουλειά του foursquare;

Το Swarm μπορεί να σταθεί και μόνο του αλλά φυσικά προσφέρει τα μισά από όσα προσφέρει το foursquare.

Το foursquare αδυνατεί να σταθεί μόνο του μιας και δεν έχει check-in.

 

Προσωπικά όπως και όλοι οι χρήστες στα σχόλια (στα ξένα τουλάχιστον άμα δεις θα καταλάβεις..) του έγραψα τη χειρότερη κριτική.

 

Είναι δυνατόν να θέλουν με το ζόρι να σου βάλουν δεύτερη εφαρμογή?.. Ξήλωμα, εντελώς λάθος τακτική και ήδη φαίνεται στις βαθμολογίες.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Handcent sms και με το μόλις βάζω μια φατσούλα (αυτές με τα γελάκια, τα φιλάκια κλπ) μου τρώει ένα σωρό χαρακτήρες απ' το μήνυμα, με αποτέλεσμα καμιά φορά να χρεώνομαι διπλά και τριπλά μηνύματα για ένα. Έτσι πάει ρε παιδιά ή κάνω κάτι λάθος; Edited by kainourgiazalh
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Handcent sms και με το μόλις βάζω μια φατσούλα (αυτές με τα γελάκια, τα φιλάκια κλπ) μου τρώει ένα σωρό χαρακτήρες απ' το μήνυμα, με αποτέλεσμα καμιά φορά να χρεώνομαι διπλά και τριπλά μηνύματα για ένα. Έτσι πάει ρε παιδιά ή κάνω κάτι λάθος;

Έτσι είναι για όλα τα κινητά.. Ανεξαρτήτου προγράμματος.

Sent from my note3

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά όπως και όλοι οι χρήστες στα σχόλια (στα ξένα τουλάχιστον άμα δεις θα καταλάβεις..) του έγραψα τη χειρότερη κριτική.

 

Είναι δυνατόν να θέλουν με το ζόρι να σου βάλουν δεύτερη εφαρμογή?.. Ξήλωμα, εντελώς λάθος τακτική και ήδη φαίνεται στις βαθμολογίες.

 

Μαζί τους κι εγώ 100%, ήδη άλλαξα σχόλιο και αφαίρεσα 4 αστέρια από το store, να δούμε αν θα τους "πει" κάτι όλο αυτό.. πάντως κι εγώ για ξήλωμα το βλέπω, με την επιστροφή στην Κρήτη δεν το χρειάζομαι και τόσο πια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι για όλα τα κινητά.. Ανεξαρτήτου προγράμματος.

Sent from my note3

 

Ναι, ε; Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι έχω κάνει κάτι λάθος, δεν περίμενα μια φατσούλα να τρώει τόσους χαρακτήρες! Θυμάμαι παλιότερα που τις φτιάχναμε με άνω κάτω τελείες , παρενθέσεις, αστερίσκους κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό με το 4sq

Φανατικός χρήστης και εγώ, superuser κιόλας, με έχει ξενερώσει απίστευτα το swarm και το ότι σε αναγκάζει να το βάλεις. Και για ποιο λόγο πρέπει να έχω και τις δύο εφαρμογές δηλαδή να μου τρώνε ραμ συνεχώς, αφού τρέχουν στο παρασκήνιο;

Για ξήλωμα το βλέπω και εγώ.

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

ψαχνω μια εφαρμογη οπως αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ic.myMoneyTracker

με σκοπο στις διακοπες μου να καταχωρω ολα τα εξοδα και βεβαια στο τελος να

βγαζω μια σουμα στο ποσο μου κοστισαν οι διακοπες.

Προς το παρον χρησιμοποιω κατι σαν excel αλλα ειναι τελειως αβολο.

 

Θα ηθελα να μπορω να καταχωρω ανα ημερα,

πχ 10 ευρω - βενζινη - 2 αυγουστου (και ωρα αν εχει ακομα καλυτερα)

Η παραπανω εφαρμογη που βρηκα ειναι πολυ μπερδεμενη και μαλλον δεν κανει

ουτε τα βασικα απο αυτα που θελω.

 

Καποια βολικη προταση απο καποιον που χρησιμοποιει κατι τετοιο

εχει καποιος? :shifty:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

ψαχνω μια εφαρμογη οπως αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ic.myMoneyTracker

με σκοπο στις διακοπες μου να καταχωρω ολα τα εξοδα και βεβαια στο τελος να

βγαζω μια σουμα στο ποσο μου κοστισαν οι διακοπες.

Προς το παρον χρησιμοποιω κατι σαν excel αλλα ειναι τελειως αβολο.

 

Θα ηθελα να μπορω να καταχωρω ανα ημερα,

πχ 10 ευρω - βενζινη - 2 αυγουστου (και ωρα αν εχει ακομα καλυτερα)

Η παραπανω εφαρμογη που βρηκα ειναι πολυ μπερδεμενη και μαλλον δεν κανει

ουτε τα βασικα απο αυτα που θελω.

 

Καποια βολικη προταση απο καποιον που χρησιμοποιει κατι τετοιο

εχει καποιος? :shifty:

Καλημέρα, δοκίμασε να ψάξεις τους όρους "expense manager" και σίγουρα θα βρεις κάτι που να σε βολεύει σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ τη πρώτη επιλογή Expense Manager η οποία εφαρμογή με έχει βολέψει αρκετά αλλά έχει λίγο διαδικασία μέχρι να τη στήσεις κλπ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

θενκς σοφος...

τα σχολια που διαβασα, δειχνουν οτι ειναι πολυ καλη εφαρμογη,

την βαζω και κανω δοκιμη :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ε; Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι έχω κάνει κάτι λάθος, δεν περίμενα μια φατσούλα να τρώει τόσους χαρακτήρες! Θυμάμαι παλιότερα που τις φτιάχναμε με άνω κάτω τελείες , παρενθέσεις, αστερίσκους κλπ...

Αν φτιάχνεις τις φατσούλες με παρενθέσεις άνω κάτω τέλειες αστερίσκους , δηλαδή αν χρησιμοποιείς τις φάτσούλες του πληκτρολογίου σου ( γιατί στην ουσία αυτό κάνει το πληκτρολόγιο, έτσι τις φτιάχνει με παρενθέσεις κλπ και τις " μεταφράζει" και φαίνεται η φάτσα), θα πρέπει να σου καταναλώνει τρεις χαρακτήρες (όσοι χαρακτήρες είναι οι παρενθέσεις κλπ)

Αν όμως χρησιμοποιείς για φάτσες, έτοιμες εικόνες, τότε ναι, θα σου καταναλώνει πολλούς χαρακτήρες για να τις στείλει, δύο και τρία μηνύματα. Ανάλογα με την ηλικία μπορεί να είχες προλάβει τα αντίστοιχα εικονομηνύματα στα παλιά τηλέφωνα...

Link to comment
Share on other sites

Αν φτιάχνεις τις φατσούλες με παρενθέσεις άνω κάτω τέλειες αστερίσκους , δηλαδή αν χρησιμοποιείς τις φάτσούλες του πληκτρολογίου σου ( γιατί στην ουσία αυτό κάνει το πληκτρολόγιο, έτσι τις φτιάχνει με παρενθέσεις κλπ και τις " μεταφράζει" και φαίνεται η φάτσα), θα πρέπει να σου καταναλώνει τρεις χαρακτήρες (όσοι χαρακτήρες είναι οι παρενθέσεις κλπ)

Αν όμως χρησιμοποιείς για φάτσες, έτοιμες εικόνες, τότε ναι, θα σου καταναλώνει πολλούς χαρακτήρες για να τις στείλει, δύο και τρία μηνύματα. Ανάλογα με την ηλικία μπορεί να είχες προλάβει τα αντίστοιχα εικονομηνύματα στα παλιά τηλέφωνα...

 

Ναι, τα θυμάμαι. Κατάλαβα πώς λειτουργεί.

Παρατηρώ, πάντως, πως αν βάζεις μόνο φατσούλες σου τρώει δύο χαρακτήρες κάθε φορά, ενώ αν το συνδυάζεις με κείμενο τρώει αρκετά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

ψαχνω μια εφαρμογη οπως αυτη

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ic.myMoneyTracker

με σκοπο στις διακοπες μου να καταχωρω ολα τα εξοδα και βεβαια στο τελος να

βγαζω μια σουμα στο ποσο μου κοστισαν οι διακοπες.

Προς το παρον χρησιμοποιω κατι σαν excel αλλα ειναι τελειως αβολο.

 

Θα ηθελα να μπορω να καταχωρω ανα ημερα,

πχ 10 ευρω - βενζινη - 2 αυγουστου (και ωρα αν εχει ακομα καλυτερα)

Η παραπανω εφαρμογη που βρηκα ειναι πολυ μπερδεμενη και μαλλον δεν κανει

ουτε τα βασικα απο αυτα που θελω.

 

Καποια βολικη προταση απο καποιον που χρησιμοποιει κατι τετοιο

εχει καποιος? :shifty:

Ρίξε μια ματιά και στο Spendee.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε καμια εφαρμογή για widget με πληροφορίες σχετικά με cpu, θερμοκρασία μπαταρίας και αλλες τετοιες πληροφορίες της συσκευής;
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε καμια εφαρμογή για widget με πληροφορίες σχετικά με cpu, θερμοκρασία μπαταρίας και αλλες τετοιες πληροφορίες της συσκευής;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.elixir

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bartat.android.elixir.widget

 

εγω κανω με αυτο την δουλεια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να βαλω διαφορους ηχους για διαφορα notifications του κινητου. Ας πουμε να μου επιτρεπει να βαλω καποιον ηχο οταν η μπαταρια ειναι στο 30%, να εχω αλλο ηχο για sms, αλλο για fb, αλλο ηχο οταν βαζω το κινητο για φορτιση, αλλο ηχο για οταν τελειωσει η φορτιση κτλ, ελπιζω να εγινα αντιληπτος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρουμε καμια εφαρμογή για widget με πληροφορίες σχετικά με cpu, θερμοκρασία μπαταρίας και αλλες τετοιες πληροφορίες της συσκευής;

 

cpu monitor.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν κάποιος έχει να μου προτείνει κάποια free εφαρμογή για απεγκατάσταση εφαρμογών συστήματος χωρίς άλλες περιττές λειτουργίες. (είμαι root)

Τόσο καιρό που χρησιμοποιούσα το link2sd για αυτήν την δουλειά έχω χάσει επεισόδια. :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup δοκιμασε αυτήν είναι καλή

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει καποια εφαρμογη που να μου επιτρεπει να βαλω διαφορους ηχους για διαφορα notifications του κινητου. Ας πουμε να μου επιτρεπει να βαλω καποιον ηχο οταν η μπαταρια ειναι στο 30%, να εχω αλλο ηχο για sms, αλλο για fb, αλλο ηχο οταν βαζω το κινητο για φορτιση, αλλο ηχο για οταν τελειωσει η φορτιση κτλ, ελπιζω να εγινα αντιληπτος.

 

Για αλλαγή σε οποιοδήποτε ηχο συστήματος και μη δες το Ultimate Sound Control,πρέπει να είσαι root .

Τώρα όσο αφορά τα άλλα που θελεις ( μπαταρία /φόρτιση κ.τ.λ ) υποθέτω οτι μπορούν να γίνουν κάνοντας τα ανάλογα προφίλ στο tasker ,απλά θέλει λίγο ψάξιμο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή σε οποιοδήποτε ηχο συστήματος και μη δες το Ultimate Sound Control,πρέπει να είσαι root .

Τώρα όσο αφορά τα άλλα που θελεις ( μπαταρία /φόρτιση κ.τ.λ ) υποθέτω οτι μπορούν να γίνουν κάνοντας τα ανάλογα προφίλ στο tasker ,απλά θέλει λίγο ψάξιμο .

 

Ευχαριστω :D

Το ultimate sound control το κανει στην προ εκδοση η οποια δεν ειναι διαθεσιμη, θα περιμενω μεχρι να γινει ομως γιατι κανει ακριβως αυτο που θελω. Το tasker θα το ψαξω λιγο πως δουλευει κτλ, δειχνει να εχει πολλες δυνατοτητες αλλά μαλλον πρεπει να ξερεις τι κανεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...