Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί λέτε να βγάλουμε την Pro;

Έβαλα την free, έκανα λοιπόν login με το Google+ και πήρα αμέσως Vip account.

 

Οπότε τώρα έχω εγκατεστημένα και το Pro και την Vip.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γιατί λέτε να βγάλουμε την Pro;

Έβαλα την free, έκανα λοιπόν login με το Google+ και πήρα αμέσως Vip account.

 

Οπότε τώρα έχω εγκατεστημένα και το Pro και την Vip.

xaxaxa και ποίος ο λόγος να έχεις την pro?

Link to comment
Share on other sites

xaxaxa και ποίος ο λόγος να έχεις την pro?

 

Η free έκδοση χωρίς root και adblock εφαρμογή δεν πετάει διαφημίσεις;

Μάλλον όχι για τους "VIP" χρήστες σωστά;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Η free έκδοση χωρίς root και adblock εφαρμογή δεν πετάει διαφημίσεις;

Μάλλον όχι για τους "VIP" χρήστες σωστά;

Έτσι ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς.

Το πήρα απόφαση και το εγκατέστησα μόλις, έσβησα και το Pro και τέλος. Δείχνει να "τρέχει" αρκετά πιο γρήγορα και πιάνει και λιγότερο χώρο στη μνήμη, μέχρι στιγμής όλα καλά.! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντος πάει πολύ καλά η εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι τους έπιασε και έγινε αυτή η αλλαγή.

λογικά ήθελαν μια εφαρμογή φρει που για να γίνεις vip πρέπει να αγοράσεις μέσα από την εφαρμογή για να κόψουν την πειρατεία στο ταπαταλκ δεν πάει άκου το μυαλουδακι μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντος πάει πολύ καλά η εφαρμογή αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι τους έπιασε και έγινε αυτή η αλλαγή.

λογικά ήθελαν μια εφαρμογή φρει που για να γίνεις vip πρέπει να αγοράσεις μέσα από την εφαρμογή για να κόψουν την πειρατεία στο ταπαταλκ δεν πάει άκου το μυαλουδακι μου.

Τι να αγοράσεις μέσα από την εφαρμογή;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τον τρόπο να μεταφέρω ασύρματα DLNA από το κινητό στην tv και τους υπότιτλους εκτός από τις ταινίες; Δοκίμασα τις καλύτερες εφαρμογές και με τις pro version και δεν τα κατάφερα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dbapp.android.mediahouse

Link to comment
Share on other sites

Γενικά το ιστορικό της εφαρμογής δείχνει όντως κάπως, κάποτε αγοράσαμε την πρώτη της "έκδοση", αργότερα μας πλάσαραν την καινούργια και την αγοράσαμε και αυτήν, ξαφνικά η πρώτη εξαφανίστηκε από προσώπου γης.. στο τέλος τη διαθέτουν δωρεάν για όλους διαχωρίζοντας τους χρήστες σε "απλούς" και VIP's.. χαμός. Ας λειτουργεί υποδειγματικά όμως και κανένα πρόβλημα από μένα προσωπικά, έτσι κι αλλιώς έχει γίνει απαραίτητο "εργαλείο" για πολλούς από εμάς.. :)
Link to comment
Share on other sites

μωρε εργαλειο είναι , αλλά δεν το λες και σεβασμό στον χρήστη αυτό!

Ξεφτιλίκια

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μιας και θίξατε το θέμα του tapatalk. Εγώ έχω ένα θέμα μόνο με το myphone. Δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις και πρέπει να πατήσω πάνω στο forum για να τις δω και μου βγάζει ένα error για authentication.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και θίξατε το θέμα του tapatalk. Εγώ έχω ένα θέμα μόνο με το myphone. Δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις και πρέπει να πατήσω πάνω στο forum για να τις δω και μου βγάζει ένα error για authentication.

Το έχουμε πει, έχει σταματήσει να υποστηρίζεται το φόρουμ εδώ και καιρό

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε πει, έχει σταματήσει να υποστηρίζεται το φόρουμ εδώ και καιρό

Υπάρχει η πιθανότητα στο μέλλον να μην μπορούμε να μπούμε καθόλου στο forum, αφού δεν υποστηρίζεται?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η πιθανότητα στο μέλλον να μην μπορούμε να μπούμε καθόλου στο forum, αφού δεν υποστηρίζεται?

 

Αν και δεν εχουν πει κατι τετοιο, τα παντα εξαρτωνται απο το τι θα αποφασισουν οι υπευθυνοι του site. Υπαρχει ομως αλλο θεμα για αυτη την κουβεντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τον τρόπο να μεταφέρω ασύρματα DLNA από το κινητό στην tv και τους υπότιτλους εκτός από τις ταινίες; Δοκίμασα τις καλύτερες εφαρμογές και με τις pro version και δεν τα κατάφερα

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bubblesoft.android.bubbleupnp

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dbapp.android.mediahouse

Το DLNA δυστυχώς δεν υποστηρίζει υπότιτλους. Είναι το μεγάλο του μειονέκτημα για όσους βλέπουν ξενόγλωσσες ταινίες...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για το Tapatalk (έχω το 4.7.2), θέλω να ρωτήσω πως σβήνουμε ένα θέμα από μια Ενότητα, πχ από τα "Αδιάβαστα".

Δεν βρίσκω επίλογή διαγραφής και εάν πατήσω λίγο παραπάνω πάνω στο θέμα εμφανίζεται popup menu αλλά δεν περιλαμβάνει delete.

 

Επαναφέρω την ερώτηση ψάχνοντας για απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

@makap

Καθώς πατάς παρατεταμένα παραπάνω στο αδιάβαστο θέμα σου εμφανίζει "Mark Topic as Read"??

Link to comment
Share on other sites

Το DLNA δυστυχώς δεν υποστηρίζει υπότιτλους. Είναι το μεγάλο του μειονέκτημα για όσους βλέπουν ξενόγλωσσες ταινίες...

 

Δεν το γνώριζα, σε ευχαριστώ. Υπάρχει εναλλακτική λύση ή πρέπει να ενσωματώσω τους υπότιτλους στην ταινία με κάποια εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

@makap

Καθώς πατάς παρατεταμένα παραπάνω στο αδιάβαστο θέμα σου εμφανίζει "Mark Topic as Read"??

Προφανώς ο φίλος θέλει να το διαγράψει εντελώς από τα "με συμμετοχή" threads κάτι στο οποίο δεν μπορεί να συμβεί αν το μαρκάρει σαν "διαβασμένο". Μάλλον δεν μπορεί να το διαγράψει και καθόλου δηλαδή από τη στιγμή που έχει συμμετάσχει μέσα στο thread.. ;)

Link to comment
Share on other sites

@makap

Καθώς πατάς παρατεταμένα παραπάνω στο αδιάβαστο θέμα σου εμφανίζει "Mark Topic as Read"??

 

Προφανώς ο φίλος θέλει να το διαγράψει εντελώς από τα "με συμμετοχή" threads κάτι στο οποίο δεν μπορεί να συμβεί αν το μαρκάρει σαν "διαβασμένο". Μάλλον δεν μπορεί να το διαγράψει και καθόλου δηλαδή από τη στιγμή που έχει συμμετάσχει μέσα στο thread.. ;)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά το πρόβλημα με το Tapatalk 4.7.2 που έβαλα πρόσφατα, χωρίς να γνωρίζω την προηγούμενη ιστορία του, είναι ότι δεν έχει πουθενά στις επιλογές να διαγράψεις κάποιο μήνυμα σε μια ενότητα αφού καταλαβαίνεις από την αρχή ότι δεν σε ενδιαφέρει, όπως πχ στο gmail.

 

Δεν εμφανίζεται (ελληνική έκδοση) ούτε το mark as read ούτε το καλάθι για σβήσιμο.

Χρειάζεται κάτι που δεν έχω κάνει ή συμβαίνει σε όλους;

Link to comment
Share on other sites

(για μουσικους!) αν και πιθανοτατα να το ξερετε, το songsterr εχει pretty much ολα τα ξενογλωσσα που μπορειτε να σκεφτειτε, με ταμπλατουρες για μπασο, κλασικοακουστικοηλεκτικες κιθαρες, ντραμς, τα παντα ολα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις αλλά το πρόβλημα με το Tapatalk 4.7.2 που έβαλα πρόσφατα, χωρίς να γνωρίζω την προηγούμενη ιστορία του, είναι ότι δεν έχει πουθενά στις επιλογές να διαγράψεις κάποιο μήνυμα σε μια ενότητα αφού καταλαβαίνεις από την αρχή ότι δεν σε ενδιαφέρει, όπως πχ στο gmail.

 

Δεν εμφανίζεται (ελληνική έκδοση) ούτε το mark as read ούτε το καλάθι για σβήσιμο.

Χρειάζεται κάτι που δεν έχω κάνει ή συμβαίνει σε όλους;

Μήπως πρέπει ότι σε ενδιαφέρει να παρακολουθεις να πατήσεις πάνω στο αστεράκι και αφού γίνει κίτρινο θα σου εμφανίζει το θέμα στα *παρακολουθείτε* και από εκεί αν κάποιο δεν το θες μετά ξαναπατάς πάνω στο αστεράκι και φεύγει.

Δεν είμαι σίγουρος αν ψάχνεις αυτό και είπα μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με τα λινκ που δεν άνοιγαν απ το tapatalk βλεπω διορθώθηκε, για όποιον το ειχε ενημερωτικά
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεμα με τα λινκ που δεν άνοιγαν απ το tapatalk βλεπω διορθώθηκε, για όποιον το ειχε ενημερωτικά

Ποτέ δεν είχα τέτοιο θέμα.

Το έκανε με όλα τα sites?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...