Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και βέβαια μπορείς αρκεί να υποστηριζεται από το φόρουμ. Αυτή είναι η αξία του. Αν δεν το υποστηρίζει το φόρουμ, δεν το βλέπεις καθόλου.

Βάζεις την πρώτη φορά τους κωδικούς και τέλος.

Εμενα σε 2-3 forum που το δοκιμασα γιατι δεν μου ζητησε ποτε κωδικο για τα forums?

 

Αν εχεις αποθηκευμενους τους κωδικους στον chrome ή opera browser μηπως τους παιρνει απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε 2-3 forum που το δοκιμασα γιατι δεν μου ζητησε ποτε κωδικο για τα forums?

 

Αν εχεις αποθηκευμενους τους κωδικους στον chrome ή opera browser μηπως τους παιρνει απο εκει?

 

Μήπως δεν προσπάθησες καν να κανείς login;

Μπορείς να περιηγηθείς στα φόρουμ και χωρίς login.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σε 2-3 forum που το δοκιμασα γιατι δεν μου ζητησε ποτε κωδικο για τα forums?

 

Αν εχεις αποθηκευμενους τους κωδικους στον chrome ή opera browser μηπως τους παιρνει απο εκει?

 

Δεν παίρνει κωδικούς από πουθενά. Εσύ τους βάζεις. Αν δεν κάνεις είσοδο μπορείς να διαβάζεις όπως και στον browser.

Ριχτου μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκα στην σκέψη μου ότι το Smart Radio του Gravitybox καίει παραπάνω μπαταρία.

Τεσταρα με 3G και το Radio είτε ενεργό, είτε κλειστό στο Nexus 4 και έβγαλα 30 λεπτά παραπάνω SOT όταν ήταν κλειστό.

 

Εγώ δεν ήξερα ότι έχει τέτοια ρύθμιση το GravityBox (αν θυμάμαι καλά, διάβασα εδώ μέσα ότι μπήκε από μία έκδοση και έπειτα, οπότε ίσως γι' αυτό δεν το είχα προσέξει), και χρησιμοποιώ ένα άλλο module για το Xposed, για να κάνω αυτή τη δουλειά, το Intelli3G.

 

Aν θέλεις ρίξ' του μια ματιά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημέρωσα από το play store το tapatalk pro στο s2 μου με jelly bean 4.1.2 και στο nexus 7 με kitkat 4.4.2, και στις δύο συσκευές μετά την ενημέρωση δεν εμφανίζονται τα "με συμμετοχή" threads του myphone. Το συνάντησε κι άλλος αυτό;

 

Να ενημερώσω ότι πριν προχωρίσω στις αναβαθμίσεις μου ζητήθηκε από το myphone να αντικαταστήσω τον κωδικό πρόσβασης λόγω "λήξης" του παλιού, πράγμα που έκανα βέβαια για να μπορέσω να κάνω sign in. Έχει να κάνει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

από email apps που ρώτησα χθες, έβαλα και το k9 και το cloudmagic και το aqua που μου είχατε προτείνει

 

το k9 & το cloudmagic είχαν θέμα στο sync, μία κολλούσαν, μία έλεγαν ο server δεν είναι διαθέσιμος (κυριώς για το yahoo).

το aqua είναι πιο στρωμένο και δεν κάνει τσαλιμάκια (δεν έχω βάλει ακόμα το pro)

Link to comment
Share on other sites

σαν αρχική εμπειρία στην free έκδοση μου φαίνεται πως είναι κάτι σαν το whatsapp συγκριτικά με τις υπόλοιπες αντίστοιχες εφαρμογές. είναι αρκετά καλογραμμένη χωρίς σκαλώματα.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημέρωσα από το play store το tapatalk pro στο s2 μου με jelly bean 4.1.2 και στο nexus 7 με kitkat 4.4.2, και στις δύο συσκευές μετά την ενημέρωση δεν εμφανίζονται τα "με συμμετοχή" threads του myphone. Το συνάντησε κι άλλος αυτό;

 

Να ενημερώσω ότι πριν προχωρίσω στις αναβαθμίσεις μου ζητήθηκε από το myphone να αντικαταστήσω τον κωδικό πρόσβασης λόγω "λήξης" του παλιού, πράγμα που έκανα βέβαια για να μπορέσω να κάνω sign in. Έχει να κάνει;:confused:

 

Η αλλαγή κωδικού δεν έχει να κάνει, το ότι δεν φαίνονται τα θέματα που συμμετέχεις φαίνεται να είναι γενικό το πρόβλημα μιας και το έχω και εγώ!

Προβλέπω καινούργια αναβάθμιση σύντομα..

Μάκη χθες δοκίμασα και τη themed έκδοση, αν και δεν ξετρελάθηκα αν ενδιαφέρεσαι στείλε pm ;-)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

από email apps που ρώτησα χθες, έβαλα και το k9 και το cloudmagic και το aqua που μου είχατε προτείνει

 

το k9 & το cloudmagic είχαν θέμα στο sync, μία κολλούσαν, μία έλεγαν ο server δεν είναι διαθέσιμος (κυριώς για το yahoo).

το aqua είναι πιο στρωμένο και δεν κάνει τσαλιμάκια (δεν έχω βάλει ακόμα το pro)

 

Τι ρυθμίσεις έχεις κάνει στο k9 για τον Yahoo λογαρισμό;

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν ζήτησε αλλαγή κωδικού, αλλά έχω και εγώ το πρόβλημα μη εμφάνισης των θεμάτων που έχω παρακολουθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή κωδικού δεν έχει να κάνει, το ότι δεν φαίνονται τα θέματα που συμμετέχεις φαίνεται να είναι γενικό το πρόβλημα μιας και το έχω και εγώ!

Προβλέπω καινούργια αναβάθμιση σύντομα..

Μάκη χθες δοκίμασα και τη themed έκδοση, αν και δεν ξετρελάθηκα αν ενδιαφέρεσαι στείλε pm ;-)

 

Μπα σε καλό του κι έχω φάει τα νύχια μου από χτες, πρώτη φορά μετά από χρόνια που είπα να το απεγκαταστήσω μόνιμα από την αγανάκτηση που μ’έπιασε.! Δεν φαντάζεσαι τι ταλαιπωρίες τράβηξα κι ακόμα και τώρα επιμένει να μην τα εμφανίζει στο myphone, σε δύο άλλα forum που μπαίνω σπάνια βέβαια τα βγάζει όλα κανονικά!

Ας ελπίσουμε να διορθωθεί σύντομα..

 

Όσο για το theme ούτε εμένα με τρέλαναν τα screenshots που είδα, αν εννοείς αυτά από το xda βέβαια. Η αλήθεια μάλιστα είναι ότι το "stock" tapatalk σε σκούρο φόντο μου αρέσει πάρα πάρα πολύ θα έλεγα! Ας το φτιάξουν και βλέπουμε όμως, ίσως σε ειδοποιήσω..;)

 

Ουφ!:)

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει βρει καποιος σε καποια εφαρμογη stream tv , το καναλι natura tv που παιζει Ελληνικες ταινιες? Εχω ψαξει σε πολλες αλλα δεν το βρισκω πουθενα,ευχαιστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δύο μέρες το viral από το play store και είναι απλά απίθανο! Απορώ γιατί είναι τόσο δύσκολο για την Google να φτιάξει έτσι την εφαρμογή YouTube!
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δύο μέρες το viral από το play store και είναι απλά απίθανο! Απορώ γιατί είναι τόσο δύσκολο για την Google να φτιάξει έτσι την εφαρμογή YouTube!

 

Εδω δεν έχει καταφέρει να φτιάξει έναν browser της προκοπής........

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δύο μέρες το viral από το play store και είναι απλά απίθανο! Απορώ γιατί είναι τόσο δύσκολο για την Google να φτιάξει έτσι την εφαρμογή YouTube!

 

Δικαιώματα /πατέντες. Δεν επιτρέπεται η αντιγραφή χωρίς άδεια σε ανεπτυγμένες χώρες. Και οι άδειες στοιχίζουν. Κάθε κινητό με αντροιντ δίνει ~3$ στην Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν έχει καταφέρει να φτιάξει έναν browser της προκοπής........

 

Και αυτό σωστό, αλλά περιέργως δεν έχω πρόβλημα με τον chrome. Δεν θα με πείραζε βέβαια να ήταν καλύτερος ή έστω να είχε ένα home ή να φαίνονται καλύτερα οι σελιδοδείκτες χωρίς να χρειάζεται να μπαίνω στο \\settings.Κλπ.κλπ

 

@pavlitakis1 τότε θα μπορούσε να δηλώσει έδρα την Ελλάδα :)

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πιάνω...τι τέσταρες δηλαδή;το Smart Radio αυτό που κάνει είναι να αλλάζει το δίκτυο από 2g σε 3g όταν ανοίγεις τα δεδομένα και να το ρυθμίζεις αν θα γυρνάει σε 2g όταν σβήνει η οθόνη...δεν κάνει κάτι άλλο για να κάψει παραπάνω μπαταρία...

 

Ε αυτή η εναλλαγή φίλε καίει πιο πολύ μπαταρία, από το να μην το χρησιμοποιείς καθόλου το Smart Radio.

Υποτίθεται ότι για αυτό το έχουμε στο ΟΝ, για λιγότερη κατανάλωση μπαταρίας.

Οπότε OFF από μένα πλέον.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και δύο μέρες το viral από το play store και είναι απλά απίθανο! Απορώ γιατί είναι τόσο δύσκολο για την Google να φτιάξει έτσι την εφαρμογή YouTube!

 

Το viral floating YouTube popup;

Link to comment
Share on other sites

Κάνατε Update στο Tapatalk?

το myphone σας δουλεύει;

Εμένα από όλα τα φόρουμ που έχω περασμένα, μόλις πάω να μπω στο myphone σκάει το tapatalk!!

Τρελή ασυμβατότητα! :lol:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενημέρωσα από το play store το tapatalk pro στο s2 μου με jelly bean 4.1.2 και στο nexus 7 με kitkat 4.4.2, και στις δύο συσκευές μετά την ενημέρωση δεν εμφανίζονται τα "με συμμετοχή" threads του myphone. Το συνάντησε κι άλλος αυτό;

 

Να ενημερώσω ότι πριν προχωρίσω στις αναβαθμίσεις μου ζητήθηκε από το myphone να αντικαταστήσω τον κωδικό πρόσβασης λόγω "λήξης" του παλιού, πράγμα που έκανα βέβαια για να μπορέσω να κάνω sign in. Έχει να κάνει;:confused:

 

Σε μένα δεν ζήτησε αλλαγή κωδικού, αλλά έχω και εγώ το πρόβλημα μη εμφάνισης των θεμάτων που έχω παρακολουθήσει.

 

Κάνατε Update στο Tapatalk?

το myphone σας δουλεύει;

Εμένα από όλα τα φόρουμ που έχω περασμένα, μόλις πάω να μπω στο myphone σκάει το tapatalk!!

Τρελή ασυμβατότητα! :lol:

 

Κι εδώ τα ίδια, στο Participated δεν βλέπω τίποτα. Λογικά όλοι όσοι χρησιμοποιούμε το Tapatalk για να μπαίνουμε στο myphone θα έχουμε πρόβλημα.

Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε κάποιο update που να το διορθώνει, ή θα πρέπει να γυρίσουμε στην προηγούμενη version.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...