Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απορία μιας και το ανέφερες. Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην ταυτόχρονη χρήση cm και gravity box? Καθώς στο description προτρέπει να μην χρησιμοποιείται με custom roms όπως η cm.

 

Ναι, κι εγώ γι' αυτό το λόγο δεν το έβαζα (το ήθελα μόνο και μόνο για να καλύψω τα εικονίδια που φαίνονται στο κάτω μισό μέρος την οθόνης κατά την εισερχόμενη κλήση, όπως ακριβώς ήταν και στη JB), γιατί έλεγε να μην το χρησιμοποιούμε.

Μέχρι που κάποια στιγμή, δεν θυμάμαι πού, εδώ μέσα, στο xda, ή στο g+, κάποιος έγραψε πως το χρησιμοποιεί με CM και το πέρασα κι εγώ.

 

Δεν θα έχεις πρόβλημα, πέρασέ το. Αλλιώς πολύ εύκολα γίνεται unistall και με ένα reboot είσαι πάλι όπως πριν.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη, που να μπορει να μου υποδειξει ολους τους εναλλακτικους τροπους μεταφορας με μεσα μαζικης μεταφορας, από ένα σημείο σε καποιο αλλο, στην Αθηνα;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη, που να μπορει να μου υποδειξει ολους τους εναλλακτικους τροπους μεταφορας με μεσα μαζικης μεταφορας, από ένα σημείο σε καποιο αλλο, στην Αθηνα;

Το Google Maps έχει ήδη αυτή τη δυνατότητα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη, που να μπορει να μου υποδειξει ολους τους εναλλακτικους τροπους μεταφορας με μεσα μαζικης μεταφορας, από ένα σημείο σε καποιο αλλο, στην Αθηνα;

 

Εκτός από το google maps, δες και το optitrans.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει η εφαρμογη tapatalk γιατι τη βλεπω να την προτεινουν σε παρα πολλα φορουμ.

 

Έχει συγκεντρωμένα (σχεδόν) όλα τα φόρουμ που παρακολουθείς.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει συγκεντρωμένα (σχεδόν) όλα τα φόρουμ που παρακολουθείς.

Ε και τι μ' αυτο?

Αυτο το κανει και οποιοσδηποτε browser αν βαλεις τα site/forum που παρακολουθεις στα αγαπημενα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά την ίδια λειτουργικότητα πετυχαίνεις με έμφαση στην ευκολία χρήσης μιας και σε πολλά από τα υποστηριζόμενα φόρα έχεις τη δυνατότητα να παίρνεις ειδοποιήσεις για τα θέματα που σε ενδιαφέρουν. Επίσης κάνει πολύ καλύτερη διαχείριση δεδομένων - βασικό όταν μπαίνεις μέσω 3G.
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη, που να μπορει να μου υποδειξει ολους τους εναλλακτικους τροπους μεταφορας με μεσα μαζικης μεταφορας, από ένα σημείο σε καποιο αλλο, στην Αθηνα;

 

Γράψε λεωφορεία, είναι η καλύτερη ;) Και εκτός σύνδεσης

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γράψε λεωφορεία, είναι η καλύτερη ;) Και εκτός σύνδεσης

 

Ποια απ'ολες?

https://play.google.com/store/search?q=%CE%BB%CE%B5%CF%89%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%B1

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα χθες το vibe και μπορώ να πω πως ξετρελάθηκα με τα wallpapers.

 

Το gravity box τι παίζει με lg g2 rooted μόνο?

Λέει μεσα για να πάρουμε backup κλπ

 

μιλαμε για αυτο το vibe? https://play.google.com/store/apps/details?id=stealthychief.theme.vibe wallpapers εγω γιατι βρισκω μονο λιγα?8 νομιζω.που εχει αλλα?

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκα στην σκέψη μου ότι το Smart Radio του Gravitybox καίει παραπάνω μπαταρία.

Τεσταρα με 3G και το Radio είτε ενεργό, είτε κλειστό στο Nexus 4 και έβγαλα 30 λεπτά παραπάνω SOT όταν ήταν κλειστό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως κανει η εφαρμογη tapatalk γιατι τη βλεπω να την προτεινουν σε παρα πολλα φορουμ.

 

Ε και τι μ' αυτο?

Αυτο το κανει και οποιοσδηποτε browser αν βαλεις τα site/forum που παρακολουθεις στα αγαπημενα.

και εγώ έτσι έλεγα μέχρι που δοκίμασα το tapatalk free έπαθα πλάκα πόσο καλό είναι το αγόρασα και τώρα πια και μπροστά στο pc να είμαι στα φόρουμ μπαίνω από το κινητό .

μια δοκιμή θα σε πείσει.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ έτσι έλεγα μέχρι που δοκίμασα το tapatalk free έπαθα πλάκα πόσο καλό είναι το αγόρασα και τώρα πια και μπροστά στο pc να είμαι στα φόρουμ μπαίνω από το κινητό .

μια δοκιμή θα σε πείσει.

ακριβως!ολα μαζεμενα και εκει που ειχες μεινει στα αδιαβαστα!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώθηκα στην σκέψη μου ότι το Smart Radio του Gravitybox καίει παραπάνω μπαταρία.

Τεσταρα με 3G και το Radio είτε ενεργό, είτε κλειστό στο Nexus 4 και έβγαλα 30 λεπτά παραπάνω SOT όταν ήταν κλειστό.

 

Δεν σε πιάνω...τι τέσταρες δηλαδή;το Smart Radio αυτό που κάνει είναι να αλλάζει το δίκτυο από 2g σε 3g όταν ανοίγεις τα δεδομένα και να το ρυθμίζεις αν θα γυρνάει σε 2g όταν σβήνει η οθόνη...δεν κάνει κάτι άλλο για να κάψει παραπάνω μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη, που να μπορει να μου υποδειξει ολους τους εναλλακτικους τροπους μεταφορας με μεσα μαζικης μεταφορας, από ένα σημείο σε καποιο αλλο, στην Αθηνα;

 

Το google maps με βοήθεια από το πιο κάτω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=andr.AthensTransportation

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εχει ενα μειον το οτι δεν μπορεις να κανεις log in σε καθε φορουμ που εχεις λογαριασμο μεσω του προγραμματος tapatalk

 

Και βέβαια μπορείς αρκεί να υποστηριζεται από το φόρουμ. Αυτή είναι η αξία του. Αν δεν το υποστηρίζει το φόρουμ, δεν το βλέπεις καθόλου.

Βάζεις την πρώτη φορά τους κωδικούς και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια forum όπως στο συγκεκριμένο υποστηρίζεται μερικώς. Για παράδειγμα δεν μπορούμε να δούμε εδώ τις αγγελίες μέσω του tapatalk. Γενικά καλή εφαρμογή αλλά δυστυχώς υπάρχουν πάρα πολλά forum που δεν το υποστηρίζουν (λογικό αφού χάνουν τα λεφτά των διαφημίσεων). Τώρα το ότι το myphone.gr δεν το υποστηρίζει πλήρως είναι επιεικώς απαράδεκτο για forum κινητής.
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή email ώστε να βάλω όλα τα email accounts που έχω υπάρχει αξιόλογη? (όχι σαν την στοκ)

 

Δες και το cloudmagic.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ε και τι μ' αυτο?

Αυτο το κανει και οποιοσδηποτε browser αν βαλεις τα site/forum που παρακολουθεις στα αγαπημενα.

 

 

Δοκίμασε να μπαίνεις για μια βδομάδα από tapatalk ( ίσως στην αρχή σε ξενίσει ) και δεν θα ξαναμπεις από browser !

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή email ώστε να βάλω όλα τα email accounts που έχω υπάρχει αξιόλογη? (όχι σαν την στοκ)

 

Κ9... Μακράν το καλύτερο και δωρεάν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...