Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα.

Μία διευκρίνιση θα ήθελα για αποφυγή λάθους.

Σχετικά με το adAway, από δυο link που δώσατε κατέβασα: 1ον)AdAway-release_Build-10.12.13.apk., και 2ον) org.adaway_47.apk

Ερωτώ λοιπόν, ποιο από τα δύο να χρησιμοποιήσω; Και πως να το κάνω, αυτά είναι αποθηκευμένα εννοείται στο p.c. Να τα στείλω με bluethooth στο κινητό; Θα γίνει αυτόματα εγκατάσταση της εφαρμογής;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα υπόλοιπο $5 στο Amazon app store... για προτείνετε καμία καλή εφαρμογή :)

Σκεφτόμουν tasker (νομίζω δεν το έχει το amazon) ή greenify donation, αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις!

 

Wifi file explorer pro

Tinycam Pro

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κατεβαζει απο το YouTube μονο τον ηχο απο τα βιντεο κλιπ που εχω επιλεξει?Λογικα σε μορφη mp3.

 

Επισης αν γνωριζει κανενας αν ο ηχος κλησεις απο το skype αλλαζει γιατι δεν το ακούω καθολου στην δουλεια.

 

Ευχαριστω και καλο σαβ/κο να εχουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κατεβαζει απο το YouTube μονο τον ηχο απο τα βιντεο κλιπ που εχω επιλεξει?Λογικα σε μορφη mp3.

 

Επισης αν γνωριζει κανενας αν ο ηχος κλησεις απο το skype αλλαζει γιατι δεν το ακούω καθολου στην δουλεια.

 

Ευχαριστω και καλο σαβ/κο να εχουμε:)

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το TubeMate αφου το κατεβάσεις πήγαινε σε ένα τραγούδι και πάτα το και θα σου βγάλει διάφορα.Θα ψαξεις κάτω κάτω το MP3 128k θα το πατήσεις και θα πατήσεις Ληψη θα σου βγάλει να κάνει εγκατάσταση το MP3 Video Converter κατέβασε το και είσαι OK.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κατεβαζει απο το YouTube μονο τον ηχο απο τα βιντεο κλιπ που εχω επιλεξει?Λογικα σε μορφη mp3.

 

Επισης αν γνωριζει κανενας αν ο ηχος κλησεις απο το skype αλλαζει γιατι δεν το ακούω καθολου στην δουλεια.

 

Ευχαριστω και καλο σαβ/κο να εχουμε:)

Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το TubeMate αφου το κατεβάσεις πήγαινε σε ένα τραγούδι και πάτα το και θα σου βγάλει διάφορα.Θα ψαξεις κάτω κάτω το MP3 128k θα το πατήσεις και θα πατήσεις Ληψη θα σου βγάλει να κάνει εγκατάσταση το MP3 Video Converter κατέβασε το και είσαι OK.:)

Εγώ θα σου πρότεινα αυτό που έχει ενσωματωμένο μετατροπέα για mp3.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες κατέβασα το vnc viewer που ήταν δωρεάν από το play. Τώρα προσπαθώ να το εγκαταστήσω και στον υπολογιστή και μου ζητάει license key για τον server. Η εφαρμογή μόνη της δεν φτάνει;

Θέλω να γίνεται έλεγχος του pc από το κινητό και το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα αυτό που έχει ενσωματωμένο μετατροπέα για mp3.

Αυτο είναι για Android4+ είναι καλό για οσους εχουν 4+ λειτουργικό.Το tubemate είναι για όλα τα λειτουργικά.

Link to comment
Share on other sites

@patsalos

Θα εγκαταστήσεις μόνο το org.adaway_47.apk

Ευχαριστώ φίλε το έκανα όλα εντάξει στην εγκατάσταση. Το θέμα είναι δουλεύει άραγε σωστά; Άνοιξα το πρόγραμμα «ειδήσεις και καιρός» που έχει απ΄ τη μάνα του το experia z, και κάτω- κάτω είχε διαφημίσεις, γιατί;

Εντωμεταξύ μόλις ανοίγω το AdWay μου βγάζει μήνυμα το supersu και αφού μετρήσει καμιά δεκαριά δευτερόλεπτα σβήνει, και μετά το AdaWay μου λέει ότι θέλει δικαιώματα κ.τ.λ.π. Με λίγα λόγια μου γράφει ότι η συσκευή μου δεν είναι root ενώ είμαι!!!

Τι γίνεται τώρα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα αυτό που έχει ενσωματωμένο μετατροπέα για mp3.

 

Αυτό είναι και το καλύτερό.το tubemate είναι χάλια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόσφατα αγόρασα το note 2014 lte και θέλω να του βάλω 2-3 πολύ καλές εφαρμογές ας είναι και επι πληρωμή.

Τι θα προτείνατε ως Best για:

1. file explorer ,

2.για διαχείριση επαφών -ομάδες κ.λ.π( πολύ σημαντικό) απο excel αν είναι αξιόπιστο και

3. διαχείριση κλήσεων

4. για προγραμματισμό εργασιών-ημερολόγιο

5. office ( κατι καλύτερο απο polaris office )

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες κατέβασα το vnc viewer που ήταν δωρεάν από το play. Τώρα προσπαθώ να το εγκαταστήσω και στον υπολογιστή και μου ζητάει license key για τον server. Η εφαρμογή μόνη της δεν φτάνει;

Θέλω να γίνεται έλεγχος του pc από το κινητό και το αντίστροφο.

 

Μπορείς ακολουθώντας τις οδηγίες να πάρεις μια δωρεάν άδεια και θα είσαι έτοιμος

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Hotmail εχω φιλε που υποστηριζει push!!

 

Οποιο λογαριασμό της Microsoft και αν έχεις, αν στην stock εφαρμογή ορίσεις χειροκίνητα τις παραμέτρους σαν exchange active sync, τότε θα έχεις κανονικά push.

Και οι ρυθμίσεις:

Επιλέγεις να κανείς μην αυτόματη ρύθμιση, επιλέγεις Microsoft exchange και στα πεδία τομέας/όνομα χρήστη βάζεις /someone@windowslive.com ή /someone@hotmail.com, στον κωδικό πρόσβασης βάζεις το pass σου και στον διακομιστή βάζεις m.hotmail.com (ανεξάρτητα αν έχεις λογαριασμό σε hotmail ή windowslive) και είσαι έτοιμος

Edited by AnDas
Παράθεση ρυθμισεων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόσφατα αγόρασα το note 2014 lte και θέλω να του βάλω 2-3 πολύ καλές εφαρμογές ας είναι και επι πληρωμή.

Τι θα προτείνατε ως Best για:

1. file explorer ,

2.για διαχείριση επαφών -ομάδες κ.λ.π( πολύ σημαντικό) απο excel αν είναι αξιόπιστο και

3. διαχείριση κλήσεων

4. για προγραμματισμό εργασιών-ημερολόγιο

5. office ( κατι καλύτερο απο polaris office )

Ευχαριστώ.

 

1. Es file explorer για δωρεάν (άψογος) ή solid explorer (επίσης άψογος) αλλά επί πληρωμής.

2. Δεν ξέρω κάτι

3. Τι εννοείς "διαχείρηση κλήσεων"; Κάτι από stock δεν σε εξυπηρετεί;

4. Εγώ χρησιμοποιώ το stock ημερολόγιο άλλα ρίξε μια ματιά στο Diary Pro για εργασίες

5. Για office δες το Kingsoft office μήπως σε εξυπηρετεί..

 

:)

Link to comment
Share on other sites

1. Es file explorer για δωρεάν (άψογος) ή solid explorer (επίσης άψογος) αλλά επί πληρωμής.

2. Δεν ξέρω κάτι

3. Τι εννοείς "διαχείρηση κλήσεων"; Κάτι από stock δεν σε εξυπηρετεί;

4. Εγώ χρησιμοποιώ το stock ημερολόγιο άλλα ρίξε μια ματιά στο Diary Pro για εργασίες

5. Για office δες το Kingsoft office μήπως σε εξυπηρετεί..

 

:)

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απόκριση. Διαχείριση κλήσεων εννοώ dialer αλλά αυτά είδα πάνε μαζί με το contacts ....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή για να ανοίγει ότι θες με προεπιλογή.

δοκιμάστε την και θα καταλάβετε με το τεστ που έχει μέσα στα σχόλια της εφαρμογής.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.julianjm.shorturlresolver

Link to comment
Share on other sites

Οποιο λογαριασμό της Microsoft και αν έχεις, αν στην stock εφαρμογή ορίσεις χειροκίνητα τις παραμέτρους σαν exchange active sync, τότε θα έχεις κανονικά push.

Και οι ρυθμίσεις:

Επιλέγεις να κανείς μην αυτόματη ρύθμιση, επιλέγεις Microsoft exchange και στα πεδία τομέας/όνομα χρήστη βάζεις /someone@windowslive.com ή /someone@hotmail.com, στον κωδικό πρόσβασης βάζεις το pass σου και στον διακομιστή βάζεις m.hotmail.com (ανεξάρτητα αν έχεις λογαριασμό σε hotmail ή windowslive) και είσαι έτοιμος

 

 

Ολα καλα ελυσα ενα μεγαλο προβλημα!!!!

 

Μηπως ξερεις πως γινεται και για το gmail?

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρόσφατα αγόρασα το note 2014 lte και θέλω να του βάλω 2-3 πολύ καλές εφαρμογές ας είναι και επι πληρωμή.

Τι θα προτείνατε ως Best για:

1. file explorer ,

2.για διαχείριση επαφών -ομάδες κ.λ.π( πολύ σημαντικό) απο excel αν είναι αξιόπιστο και

3. διαχείριση κλήσεων

4. για προγραμματισμό εργασιών-ημερολόγιο

5. office ( κατι καλύτερο απο polaris office )

Ευχαριστώ.

 

1. ES File explorer

2. Χρησιμοποίησε τις επαφές του Gmail. Μπορείς να κάνεις import από το excel, και μετά ομαδοποίηση και επεξεργασία.

3. Stock dialer

4. Business calendar pro + business tasks

5. OfficeSuite pro 7

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε το έκανα όλα εντάξει στην εγκατάσταση. Το θέμα είναι δουλεύει άραγε σωστά; Άνοιξα το πρόγραμμα «ειδήσεις και καιρός» που έχει απ΄ τη μάνα του το experia z, και κάτω- κάτω είχε διαφημίσεις, γιατί;

Εντωμεταξύ μόλις ανοίγω το AdWay μου βγάζει μήνυμα το supersu και αφού μετρήσει καμιά δεκαριά δευτερόλεπτα σβήνει, και μετά το AdaWay μου λέει ότι θέλει δικαιώματα κ.τ.λ.π. Με λίγα λόγια μου γράφει ότι η συσκευή μου δεν είναι root ενώ είμαι!!!

Τι γίνεται τώρα;;;;

 

Αν έχεις rooted συσκευή όταν σου βγάζει το μήνυμα και μετράει αντίστροφα επέλεξε να του δώσεις δικαιώματα root για πάντα και πάτα ναι. Έπειτα άνοιξε την εφαρμογή adaway και επέλεξε ότι είναι να επιλέξεις.

 

Όλες οι εφαρμογές που απαιτούν root θα σου βγάζουν τέτοιο μήνυμα για να τους δώσεις δικαιώματα διαχειριστή.

 

Σκέψου το σαν το παράθυρο που σου πετάνε τα windows όταν πρόκειται να κάνεις κάποια αλλαγή σε αρχείο συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα ελυσα ενα μεγαλο προβλημα!!!!

 

Μηπως ξερεις πως γινεται και για το gmail?

 

Ευχαριστω!!!

 

Με την εφαρμογή του gmail, δεν νομίζω ότι δουλεύει στη stock εφαρμογή (αν και δεν το έχω επιχειρήσει να δω)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις rooted συσκευή όταν σου βγάζει το μήνυμα και μετράει αντίστροφα επέλεξε να του δώσεις δικαιώματα root για πάντα και πάτα ναι. Έπειτα άνοιξε την εφαρμογή adaway και επέλεξε ότι είναι να επιλέξεις.

 

Όλες οι εφαρμογές που απαιτούν root θα σου βγάζουν τέτοιο μήνυμα για να τους δώσεις δικαιώματα διαχειριστή.

 

Σκέψου το σαν το παράθυρο που σου πετάνε τα windows όταν πρόκειται να κάνεις κάποια αλλαγή σε αρχείο συστήματος.

Μπράβο ρε φίλε είσαι ωραίος!!

Το κατάφερα. Αυτό με το παράθυρο που μου έβγαζε το superSU δεν το είχα καταλάβει ότι έπρεπε να πατήσω «χορήγησε».

Χίλια ευχαριστώ.!!!!!

Υ.Γ

Το ίδιο έκανα τώρα και με το Clean master!!Με την ευκαιρία ήθελα να σε ρωτήσω γιατί όταν το ανοίγω και πατάω «διαχείριση εφαρμογών» μου βγάζει μόνο δύο επιλογές, «απεγκατάσταση» και «δημιουργία αντιγράφων»;

Που είναι το πάγωμα εφαρμογών που δεν θέλω να «τρέχουν»; Γενικά πως δουλεύει αυτή η εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

light flow vs light manager,παιδιά πιο από τα δυο προτείνεται για καλύτερο?Συμπεριφορά με μπαταρία κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παιδιά , δεν μπορώ να στήσω όσες προσπάθειες και αν έχω το swype keyboard. Μου λέει ότι δεν έχω χώρο ενώ έχω ελεύθερα 2 gb στην κάρτα και 2 gb εσωτερική.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές οι εταιρίες κρύβουν διαμαντάκια :)

Θα το έχω στο νου μου για το LG G Pad!

 

Το έχω και πραγματικά το lgbackup είναι κλάσεις ανώτερο από το τιτανιουμ. ..από ταμπλέτα σε άλλη και έγιναν όλο ίδιες σε όλα. Αμμεσο και εύκολο επίσης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...