Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι θέλετε πάντως την μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας και έχετε gmail, η λύση είναι η εφαρμογή gmail με την πληρωμένη έκδοση greenify. Θα έχετε push χωρίς να τρέχει η εφαρμογή. Αν έχετε και κάποιον άλλο λογαριασμό πχ yahoo, υπάρχει τρόπος να τον συνδέσετε με το gmail και να λαμβάνετε εκεί τα μηνύματα σχετικά γρήγορα.

Έχω αγοράσει σχεδόν όλες τις καλές εφαρμογές email, αλλά τώρα έχω μακράν τη μικρότερη κατανάλωση.

 

Έχω πληρωμένη έκδοση greenify και με ενδιαφέρει να συνδέσω λογαριασμό Yahoo στο Gmail. Μπορείς να πεις πως γίνεται ή κάποιο λινκ με οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε έναν από τους τρεις λογαριασμούς μου gmail δεν έχει επιλογή να συγχρονισω και τον φάκελο με τα διαγραμμενα email;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο κατά τη γνώμη σας είναι το καλύτερο app για διαχείριση του mail? Είχα το maildroid αλλά στο wakelock detector είναι πάντα στην πρώτη θέση..

Δοκίμασε το K-9 ;)

Το δοκίμασα μόλις αλλά έχω έναν λογαριασμό του πανεπιστημίου και δεν μπορεί να μου τον συγχρονίσει...

Για λογαριασμό πανεπιστημίου ίσως σε βολέψει και το Aqua Mail

Link to comment
Share on other sites

Απλά βάλε να στο στέλνουν στο κανονικό σου mail :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πληρωμένη έκδοση greenify και με ενδιαφέρει να συνδέσω λογαριασμό Yahoo στο Gmail. Μπορείς να πεις πως γίνεται ή κάποιο λινκ με οδηγίες;

 

Γίνεται αν μπεις από PC στο gmail. Θα πας στις ρυθμίσεις και θα προσθέσεις το yahoo για να σου έρχονται τα emails. Δεν είμαι κοντά σε PC τώρα για να σου πω ποια βήματα θα ακολουθήσεις. Είναι πολύ εύκολο πάντως. Να ξέρεις ότι δεν είναι push όμως. Θα σου έρχονται με κάποια καθυστέρηση. Σε εμένα δεν έχουν καθυστερήσει ποτέ πάνω από 50 λεπτά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμία εφαρμογή για μπαταρία που να φαίνεται πόσο τις% είναι εκεί στον άσπρο κύκλο που δείχνει το βελάκι?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμία εφαρμογή για μπαταρία που να φαίνεται πόσο τις% είναι εκεί στον άσπρο κύκλο που δείχνει το βελάκι?

 

Πολλή καλή εφαρμογή είναι αυτη:http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hubalek.android.reborn.beta

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την τελευταία αναβάθμιση στο tapatalk free την 4.3 να το δω και

1) γιατί δεν έχει βγει η αναβάθμιση στην pro?

2) δεν με αφήνει να ανεβάσω φώτο αλλά λέει ότι έχει αφαιρεθεί από το διαχειριστή του φόρουμ με την 4.2.2 όμως ανέβαζα φώτο κανονικά ξέρει κανένας γιατί?

 

Απάντηση κανένας;

Το κανει και στην σημερινή 4.3.1 free.

Θα ξαναβάλω την 4.2.2 μου φαίνεται.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Πολλή καλή εφαρμογή είναι αυτη:http:// https://play.google.com/store/apps/details?id=net.hubalek.android.reborn.beta

 

ωραία εφαρμογή είναι απλά θα ήθελα κάτι να είναι στη δεξιά μεριά πάνω στη μπαταρία εκεί που είναι το ρολόι αν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

ωραία εφαρμογή είναι απλά θα ήθελα κάτι να είναι στη δεξιά μεριά πάνω στη μπαταρία εκεί που είναι το ρολόι αν γίνεται...

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού, στις επιλογές για την μπαταρία, έχει να σου δείχνει το ποσοστό. Γιατί θέλεις άλλη εφαρμογη ? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του κινητού, στις επιλογές για την μπαταρία, έχει να σου δείχνει το ποσοστό. Γιατί θέλεις άλλη εφαρμογη ? :confused:

φιλε δε το ξερα να σαι καλα μπορεις να μου πεις ακριβως που πηγαινω στις ρυθμισεις?

Edited by Alex_S
Link to comment
Share on other sites

φιλε δε το ξερα να σαι καλα μπορεις να μου πεις ακριβως που παω?

 

Εμένα το έχει System Setting/ Battery και τσεκάρεις Battry Percentage.

 

Φαντάζομαι και σε σένα κάπου εκεί θα είναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του κινητού, στις επιλογές για την μπαταρία, έχει να σου δείχνει το ποσοστό. Γιατί θέλεις άλλη εφαρμογη ? :confused:

 

Η gingerbread δεν έχει τέτοια επιλογή...

Και αν κρίνω σωστά από το avatar...ο φίλος πρέπει να έχει Samsung galaxy ace με gingerbread.....

Οπότε...

1.Ή πας σε custom rom...

2.Ή το πειράζεις μόνος σου με uot kitchen.... (αλλά απαιτεί root για να τραβήξεις τα αρχεία μέσα από το /system....)

Εάν έχεις από ics και πάνω κάνε αυτό που σου είπε ο φίλος.....

Link to comment
Share on other sites

ωραία εφαρμογή είναι απλά θα ήθελα κάτι να είναι στη δεξιά μεριά πάνω στη μπαταρία εκεί που είναι το ρολόι αν γίνεται...

Αυτό, εάν δεν κάνω λάθος, γίνεται μόνο με root και custom roms. Έχω δοκιμάσει και εγώ αρκετές εφαρμογές για ποσοστά μπαταρίας (galaxy nexus) αλλά όλες δείχνουν το επίπεδο στην αριστερή πλευρά και όχι δίπλα στην μπαταρία όπως θα ήθελα.

Να ρωτήσω και κάτι σχετικά με λογαριασμούς e mail; Έχω, εκτός από gmail, και λογαριασμό στη WIND του τύπου username@windtools.gr . Από το tablet μου, βλέπω τα emails από browser. Δοκίμασα με την stock εφαρμογή για email αλλά δεν κατάφερα κάτι. Γνωρίζει κάποιος εάν μπορώ με κάποια εφαρμογή για emails και με ποιες ρυθμίσεις να το καταφέρω;

Link to comment
Share on other sites

Η gingerbread δεν έχει τέτοια επιλογή...

Και αν κρίνω σωστά από το avatar...ο φίλος πρέπει να έχει Samsung galaxy ace με gingerbread.....

Οπότε...

1.Ή πας σε custom rom...

2.Ή το πειράζεις μόνος σου με uot kitchen.... (αλλά απαιτεί root για να τραβήξεις τα αρχεία μέσα από το /system....)

Εάν έχεις από ics και πάνω κάνε αυτό που σου είπε ο φίλος.....

δε ξερω τι ειναι το gingerbread οντως εχω samsung galaxy ace με android 2.3.3

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι ειναι το gingerbread οντως εχω samsung galaxy ace με android 2.3.3

 

Αφού δεν ξέρεις τι είναι gingerbread τότε φαντάζομαι όλα τα υπόλοιπα που σου είπα θα σου φανούν βουνό.....

Καλύτερα να μην ασχοληθείς με τέτοια πράγματα γιατί πάντα υπαρχει πιθανότητα λάθους......

Δες και αυτό... έτσι απλά για ενημέρωση.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ..προσπαθω να κανω το smart view dual view τις samsung να δουλεψει με custom rom στο s4 και δεν μπορω..διαβασα οτι θελει στοκ κερνελ για να δουλεψει αλλα φλασαρω ειτε δεν ανοιγει ειτε δεν δουλευει ποτε το wifi..εχει κάνεις καμια λυση για αυτό? Προσπαθησα με το wanam exposed και το triangle away να επαναφερω το system σε oficcial αλλα χωρις επιτυχία.θα ειμαι ευγνώμων πραγματικα γιατι μου εχου σπασει τα νευρα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ..προσπαθω να κανω το smart view dual view τις samsung να δουλεψει με custom rom στο s4 και δεν μπορω..διαβασα οτι θελει στοκ κερνελ για να δουλεψει αλλα φλασαρω ειτε δεν ανοιγει ειτε δεν δουλευει ποτε το wifi..εχει κάνεις καμια λυση για αυτό? Προσπαθησα με το wanam exposed και το triangle away να επαναφερω το system σε oficcial αλλα χωρις επιτυχία.θα ειμαι ευγνώμων πραγματικα γιατι μου εχου σπασει τα νευρα

 

Δοκίμασα τα πάντα στο Note 2...τα ίδια... μην παιδεύεσαι... μόνο με stock kernel, stock recovery & stock rom δουλευέι (και δεδομένου ότι έχεις μηδενίσει counter και είναι όλα official)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο τοπικ..προσπαθω να κανω το smart view dual view τις samsung να δουλεψει με custom rom στο s4 και δεν μπορω..διαβασα οτι θελει στοκ κερνελ για να δουλεψει αλλα φλασαρω ειτε δεν ανοιγει ειτε δεν δουλευει ποτε το wifi..εχει κάνεις καμια λυση για αυτό? Προσπαθησα με το wanam exposed και το triangle away να επαναφερω το system σε oficcial αλλα χωρις επιτυχία.θα ειμαι ευγνώμων πραγματικα γιατι μου εχου σπασει τα νευρα

 

Ξεζίπαρε αυτό.

Παίρνεις το αρχείο που έχει μέσα και το βάζεις στο φάκελο system/lib.

Reboot.

Link to comment
Share on other sites

Μονο τον counter δεν μπορεσα να μηδενισω παροτι εχει στοκ kernel μου λεει selinux is seandroid enforcing μαλλον φταιει αυτο και δεν με αφήνει..Δεν υπαρχει κανενας τροπος να γινει mod to apk?

 

Ξεζίπαρε αυτό.

Παίρνεις το αρχείο που έχει μέσα και το βάζεις στο φάκελο system/lib.

Reboot.

Το εβαλα με ροοτ explorer αλλα δεν δουλεψε η εφαρμογη...εχω galaxy s4 δεν ξερω αν παιζει ρολο..

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ψάχνω χρονόμετρο που να μου αποθηκεύει τους χρόνους που κάνω κάθε φορά έτσι ώστε να μπορώ να συγκρίνω λεπτομερώς τα up and down της απόδοσής μου.Γνωρίζει κάποιος για να βοηθήσει;υγ:δωρεάν.υγ1:ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ψάχνω χρονόμετρο που να μου αποθηκεύει τους χρόνους που κάνω κάθε φορά έτσι ώστε να μπορώ να συγκρίνω λεπτομερώς τα up and down της απόδοσής μου.Γνωρίζει κάποιος για να βοηθήσει;υγ:δωρεάν.υγ1:ευχαριστώ.

 

εννοεις σε γυμναστικη και τετοια;

αν θες κατι πολυ απλο, το χρονομετρο του κινητου σου θα κανει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ψάχνω χρονόμετρο που να μου αποθηκεύει τους χρόνους που κάνω κάθε φορά έτσι ώστε να μπορώ να συγκρίνω λεπτομερώς τα up and down της απόδοσής μου.Γνωρίζει κάποιος για να βοηθήσει;υγ:δωρεάν.υγ1:ευχαριστώ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nike.plusgps

Δοκίμασε αυτή εμένα με έχει βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Επειδή το note 2, του οποίου από χθες είναι κάτοχος, δεν έχει το πολύ χρήσιμο widget-εφαρμογή Ειδήσεις και Καιρός, μήπως ξέρετε αν μπορώ να το βρω κάπου και να το περάσω;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...