Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ όλους για το screen off and lock.

Υπάρχει τρόπος με αυτή την εφαρμογή με κάποιο ίσως διπλό κτύπημα στην οθόνη να ξεκλειδώνει???

 

Με κάποιων λαουνσερ πχ εγώ έχω τον nova έχει επιλογή και με διπλό χτύπημα της οθόνης η με σύρσιμο σε διάφορες κατευθύνσεις να ενεργοποιείτε η εφαρμογή και να κλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιων λαουνσερ πχ εγώ έχω τον nova έχει επιλογή και με διπλό χτύπημα της οθόνης η με σύρσιμο σε διάφορες κατευθύνσεις να ενεργοποιείτε η εφαρμογή και να κλειδώνει.

 

Θελει root αυτό ? Αν όχι δωσε πιο πολλες οδηγιες.Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αναβαθμίστηκε το autostarts μετά από 3 χρόνια!! Είχα βαρεθεί να στέλνω μειλ κάθε εξάμηνο :lol:

Και έχει νέο permission "full permissions to all device features and storage"...

Οπότε δεν τον έκανα όπως είναι λογικό :p

Link to comment
Share on other sites

Θελει root αυτό ? Αν όχι δωσε πιο πολλες οδηγιες.Ευχαριστω

Όχι δεν θέλει ρουτ απλά βάζεις αυτήν την εφαρμογή και την ρυθμίζεις όπως θες εσύ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el

σου έστειλα προσωπικό μνμ δες το.

Παιδιά αναβαθμίστηκε το autostarts μετά από 3 χρόνια!! Είχα βαρεθεί να στέλνω μειλ κάθε εξάμηνο :lol:

Και έχει νέο permission "full permissions to all device features and storage"...

Οπότε δεν τον έκανα όπως είναι λογικό :p

είναι φυσιολογικό μια τέτοιου είδους εφαρμογή να θέλει full permissions νομίζω

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι καθόλου φυσιολογικό! Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο permission..

Αυτά είχε πριν

https://www.dropbox.com/s/we2h9dq85a3ao3t/Screenshot_2013-11-21-13-33-59.png

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θέλει ρουτ απλά βάζεις αυτήν την εφαρμογή και την ρυθμίζεις όπως θες εσύ

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el

 

 

είναι φυσιολογικό μια τέτοιου είδους εφαρμογή να θέλει full permissions νομίζω

 

Με τον launcher μπορείς να κλειδώσεις με gestures την οθόνη ,αλλά για να την ξεκλειδώσεις (με sweep2wake ή doubletap2wake) δεν γίνεται με κανένα launcher ή app .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Με τον launcher μπορείς να κλειδώσεις με gestures την οθόνη ,αλλά για να την ξεκλειδώσεις (με sweep2wake ή doubletap2wake) δεν γίνεται με κανένα launcher ή app .

 

Ναι σωστά άλλα υπάρχει μια εφαρμογή δεν θυμάμαι το όνομα της που το ξεκλειδώνει με την κίνηση η με την κάμερα όταν το βγάλεις από την τσέπη.

ίδιο δεν είναι αλλά κάτι είναι και αυτό μόλις την βρω θα δώσω λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά άλλα υπάρχει μια εφαρμογή δεν θυμάμαι το όνομα της που το ξεκλειδώνει με την κίνηση η με την κάμερα όταν το βγάλεις από την τσέπη.

ίδιο δεν είναι αλλά κάτι είναι και αυτό μόλις την βρω θα δώσω λινκ.

 

H Aircall νομίζω είναι με αισθητήρα αλλά έπιανε τις μισές φορές στο Nexus.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εχετε καποιο εξτρσ app για dialer και contacts; καπιια apps που βρισκουν ποιιος σε καλει ακομα κι αν δεν εχεις τον αριθμο οπως call up τι λενε;

 

Αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση: Ελληνικό caller id

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για Δωρεάν εφαρμογή τύπου Emergency Alert Button

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.incorporateapps.emergency

 

Θέλω

1. Να μπορεί με ένα κουμπί το παιδί να μπορεί να στέλνει μήνυμα πανικού με τις συντεταγμένες του.

2. Να μπορώ με SMS από το κινητό μου να μάθω ανά πάσα στιγμή τη θέση του παιδιού.

 

- Το emergency Alert button δείχνει να είναι ιδανικό, αλλά είναι με πληρωμή.

- Βρήκα διάφορα προγράμματα αυτού του τύπου (Life 360 , family locator κλπ) αλλά θέλουν σύνδεση στο internet για να ενημερώσουν για τη θέση και να λειτουργήσουν. Στο τηλέφωνο του παιδιού ΔΕΝ έχω internet. Θέλω όλη η διαδικασία να γίνεται ΜΟΝΟ με SMS,

 

Εαν ξέρετε κάποιο δωρεάν που να ΜΗ χρειάζεται Wifi ή GPRS για να λειτουργήσει σας παρακαλώ πείτε μου.

 

Σας ευχαριστώ...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση: Ελληνικό caller id

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el

 

Κι εγω αν καταλαβα καλα υπαρχει και αυτή

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=348755

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις το update με recovery πρέπει να βάλεις τον zip file στο τηλέφωνο ωστε να μπορέσει να το εγκαταστήσει .

 

Να υπενθυμίσω οτι δεν χρειαζεται να ανοίγουμε καινούργιο θέμα για κάθε ερώτηση που έχουμε , αλλά απευθυνόμαστε σε ένα από αυτά που είδη υπάρχουν ανάλογα με το πρόβλημα μας :!:

 

Σορρυ για το καινούργιο τοπικ αλλά δεν ήξερα που να το βάλω..

Και το zip το έχω κατεβάσει και το έχω εγκαταστήσει άλλα ,ενώ γράφει successful ,μου βγάζει πάλι το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προγραμμα για backup εφαρμογων και δεδομενων τους σαν το titanium backup Μονο που να ειναι για unrooted χρηστες?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προγραμμα για backup εφαρμογων και δεδομενων τους σαν το titanium backup Μονο που να ειναι για unrooted χρηστες?

 

Helium....

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα σωστά την ερώτηση: Ελληνικό caller id

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.theengineer.greekcallerid&hl=el

 

Σας δουλεύει σωστά αυτη? Συνέχεια άσχετα μου εβγαζε εμένα και την ξήλωσα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για το καινούργιο τοπικ αλλά δεν ήξερα που να το βάλω..

Και το zip το έχω κατεβάσει και το έχω εγκαταστήσει άλλα ,ενώ γράφει successful ,μου βγάζει πάλι το ίδιο...

 

Δοκίμασες να κάνεις normal και όχι από recovery;

Link to comment
Share on other sites

Σας δουλεύει σωστά αυτη? Συνέχεια άσχετα μου εβγαζε εμένα και την ξήλωσα.

 

Εγώ πάλι χρησιμοποιώ αυτή.

Δούλευε μια χαρά, όταν φυσικά το νούμερο που με καλούσε ήταν περασμένο στους καταλόγους, αλλά δεν έχω καταλάβει αν δουλεύει και με την KitKat.

Νομίζω πάντως πως δεν έχω δεχτεί κάποια κλήση από άγνωστο αριθμό, από τις αρχές του μήνα. :p

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

έχω navigon europe εγκατεστημένο σε galaxy S4 και θέλω μερικές διευκρινήσεις.

στις ρυθμίσεις>πλοήγηση>έξοδος φωνής>φωνή έχει τις επιλογές

1 προεπιλεγμένη φωνή (TTS)

2 προεπιλεγμένη φωνή

έχω επιλεγμένο το 1ο, τι διαφορές έχουν μεταξύ τους?

επίσης το αμάξι μου έχει ενσωματωμένο BT με το οποίο το κινητό μου συνεργάζεται άψογα. Αντιθέτως αν και στο navigon επιλέγω έξοδο φωνής μέσω ΒΤ δεν παίζει τίποτα. Στις επιλογές ΒΤ στο navigon έχει κανάλι 1 και κανάλι 2...??

μπορεί κανείς να βοηθήσει?

ευχαριστώ

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προγραμμα για backup εφαρμογων και δεδομενων τους σαν το titanium backup Μονο που να ειναι για unrooted χρηστες?

 

Helium....

 

Η ερωτηση εχει ξαναγινει και η απαντηση μου για My backup pro ειχε αμφισβητηθεί ότι θελει root .

 

Εγω προ ημερων πηγα το τηλ στην samsung για service και μου εκαναν επαναφορά εργοστασιακών. Ειχα όμως και δικη μου επιπροσθετη μνημη 8GB που ειχα αποθηκευσει το αρχειο από το my backup pro και σε 10 λεπτα ειχα το τηλ όπως το παρεδωσα...Μονο συνδεση με gmail εκανα για να ξανακατεβάσω το my backup pro. Υποθεση 5 λεπτων.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια προταση για player που να τα παιζει ολα και καλα? Και video και mp3. Αλλιως για ξεχωριστα να υποθεσω mx και poweramp ειναι οι καλυτεροι?
Link to comment
Share on other sites

εμενα μ αρέσει και ο dice player για αυτά που θες υπάρχει και ο bsplayer που παίζει τα πάντα
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πιο πρόγραμμα είναι καλύτερο για σκανάρισμα QR codes?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...