Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα, αν θυμάμαι καλά όμως μου έχουν στείλει μηνύματα και άτομα που δεν είχα στον κατάλογο, οπότε φαντάζομαι πως ούτε η διαγραφή θα τους αποκλείσει.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για tv series που να σε ενημερώνει κάθε φορά που βγαίνει νέο επεισόδιο;

 

δες αυτην εδω

https://play.google.com/store/apps/details?id=fema.serietv2&hl=el

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Guys. Power amp. Τι λέει. Ανεβαζει ειδσ και ένταση απλα καβατζωνει 40 MB στην μνήμη. Πιστεύετε οτι ειναι πολυ; γενικα τα παει καλα;
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Guys. Power amp. Τι λέει. Ανεβαζει ειδσ και ένταση απλα καβατζωνει 40 MB στην μνήμη. Πιστεύετε οτι ειναι πολυ; γενικα τα παει καλα;

 

MP3 player είναι, ο καλύτερος...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για tv series που να σε ενημερώνει κάθε φορά που βγαίνει νέο επεισόδιο;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.battlelancer.seriesguide

Link to comment
Share on other sites

Το δωρεαν ειναι και αυτο αξιοπιστο?Η 8α πρεπει να βρω τροπο να αγορασω το προ?Αν το δωρεαν δεν κανει καλα την δουλεια τοτε χαλαλι να το αγορασω

 

My data manager.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο εφαρμογές συστήματος. Το Facebook ας πούμε γράφει ότι δεν αδρανοποιηται αυτόματα.

 

Η αλήθεια είναι ότι επειδή δε χρησιμοποιώ FB, δεν το ήξερα για την μη αυτόματη αδρανοποίηση. Μήπως τότε να έβαζες τα widget (hybernate now) στη home screen και να το πατάς όποτε θέλεις να τα κλείσεις;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αν και χλωμο το βλεπω μια εφαρμογη πατωντας το home button (samsung galaxy s3) να μας πηγαινει στην αρχικη οθονη σε οποια εφαρμογη κι αν ειμαστε μεσα ?

 

Για παραδειγμα αν ειμαι στο faceook αν πατησω το home button δεν με παει στην αρχικη σελιδα του κινητου αλλα αυτη της εφαρμογης.

Εγω θελω να με πηγαινει στην οθονη με την οποια ξεκιναει το κινητο μετα απο επανεκκινηση.

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

MP3 player είναι, ο καλύτερος...

 

Ξέρω τι είναι. Απλά ήθελα μια άποψη από κάποιον που έχει δοκιμάσει. Ευχαριστώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για tv series που να σε ενημερώνει κάθε φορά που βγαίνει νέο επεισόδιο;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tvshowfavs

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ρε παιδια πραγματικα μονο εγω πιστευω οτι ειναι ολοιδιες αυτες οι δυο? Εχω κρατησει την πρωτη

Edit η δευτερη εχει καλυτερο widget

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πραγματικα μονο εγω πιστευω οτι ειναι ολοιδιες αυτες οι δυο? Εχω κρατησει την πρωτη

Edit η δευτερη εχει καλυτερο widget

 

και γω την πρωτη εχω.

την δευτερη την ακουω πολυ καιρο και λεω τωρα να την δοκιμασω. δεν θελω widget. αξιζει δοκιμη;

 

Edit: με μια γρήγορη ματιά στην TV show favs δεν βρήκα πουθενά να λέει στατιστικά.

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

και γω την πρωτη εχω.

την δευτερη την ακουω πολυ καιρο και λεω τωρα να την δοκιμασω. δεν θελω widget. αξιζει δοκιμη;

 

Edit: με μια γρήγορη ματιά στην TV show favs δεν βρήκα πουθενά να λέει στατιστικά.

 

Έχει stats.My shows, πατάς το πλήκτρο του μενού - Stats

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Έχει stats.My shows, πατάς το πλήκτρο του μενού - Stats

 

μαλιστα. δεν λεει ομως ποσες μερες (μηνες για την ακριβεια) εχω κλεισει βλεποντας σειρες... :(

ειναι οντως πολυ ιδιες και επειδη widgets δεν χρησιμοποιω, και εχω ηδη "στημενο" το series guide θα συνεχισω να χρησιμοποιω αυτο.

ευχαριστω! :happy:

Link to comment
Share on other sites

αυτες οι εφαρμογες για σειρες δειχνουν τις σειρες οπως παιζονται στο εξωτερικο?γιατι στην ελλαδα αργουν να παιξουν.οποτε τι να το κανω να βλεπω ποτε θα παιχτει το χ επεισοδιο στην αμερικη πχ?
Link to comment
Share on other sites

 

+1 για το SeriesGuide.

Κάνεις και ένα account στο trakt.tv, τα ενώνεις, και μπορείς να βλέπεις τις πληροφορίες για τα επεισόδια που έχεις δει, ή πρόκειται να παίξουν και από το pc σου (βέβαια αυτό μπορεί να γίνεται και με άλλες παρόμοιες εφαρμογές, αν όχι με όλες).

 

 

αυτες οι εφαρμογες για σειρες δειχνουν τις σειρες οπως παιζονται στο εξωτερικο?γιατι στην ελλαδα αργουν να παιξουν.οποτε τι να το κανω να βλεπω ποτε θα παιχτει το χ επεισοδιο στην αμερικη πχ?

 

Γιατί την επόμενη που παίζουν στην Αμερική, τις κατεβάζουμε κι εμείς και τις βλέπουμε. ;)

Σιγά μην περιμένουμε τα ελληνικά κανάλια πότε θα τους δείξουν (εμείς από Nova, ΟΤΕ TV που τις καλές σειρές τις δείχνουν συνήθως ένα 24ωρο μετά την προβολή στην Αμερική).

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Guys. Power amp. Τι λέει. Ανεβαζει ειδσ και ένταση απλα καβατζωνει 40 MB στην μνήμη. Πιστεύετε οτι ειναι πολυ; γενικα τα παει καλα;

 

TT POD απο μενα,ειναι τσαμπα επισης

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το titanium να κάνω αποκόλληση του παλιού tapatalk από το play, ώστε να μην έρχονται ενημερώσεις. Κάθε φορά το κάνω και μετά από λίγο πάλι μου εμφανίζει διαθέσιμη ενημέρωση. Πως γίνεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το titanium να κάνω αποκόλληση του παλιού tapatalk από το play, ώστε να μην έρχονται ενημερώσεις. Κάθε φορά το κάνω και μετά από λίγο πάλι μου εμφανίζει διαθέσιμη ενημέρωση. Πως γίνεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Γιατί δεν κλείνεις το συγχρονισμό? Δεν υπάρχει λόγος να είναι ανοικτός.

Link to comment
Share on other sites

+1 για το SeriesGuide.

Κάνεις και ένα account στο trakt.tv, τα ενώνεις, και μπορείς να βλέπεις τις πληροφορίες για τα επεισόδια που έχεις δει, ή πρόκειται να παίξουν και από το pc σου (βέβαια αυτό μπορεί να γίνεται και με άλλες παρόμοιες εφαρμογές, αν όχι με όλες).

 

τωρα που το ειπες εκανα και γω account στο trakt.tv, εκανα και ενημερωση με το series guide αλλα δεν γινεται το αντιθετο. δηλαδη εβαλα απο το trakt οτι ειδα ενα επισοδειο και στο series guide δεν μου το ενημερωνει αυτοματα.

παω να κανω και "Download to SeriesGuide" αλλα μου λεει "Could not communicate with trakt servers. try again later."

δεν καταλαβαινω... :(

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το SeriesGuide δεν με ενθουσίασε.. Τι να το κάνω να με ενημερώνει πριν ή κατά την ώρα που προβάλετε το επεισόδιο αφού μέχρι να βγει και να βγουν και οι υπότιτλοι θα έχω ξεχάσει την ειδοποίηση.. Συν το γεγονός ότι δεν δέχεται το λογαριασμό μου στο trakt.tv, μου λέει ότι υπάρχει σφάλμα.

Το TV Series μου φάνηκε καλύτερο κι έχει και ειδοποίηση ότι ώρα θέλεις την επόμενη μέρα. Α και το ui μου φάνηκε πολύ καλύτερο και πιο μοντέρνο φυσικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ με το titanium να κάνω αποκόλληση του παλιού tapatalk από το play, ώστε να μην έρχονται ενημερώσεις. Κάθε φορά το κάνω και μετά από λίγο πάλι μου εμφανίζει διαθέσιμη ενημέρωση. Πως γίνεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Απο οτι θυμάμαι το attach/detach του titanium δεν λειτουργεί εδώ και πολύ καιρό λόγω μιας αλλαγής στο play store. Υπήρχε και ενα τεράστιο thread στο forum της google γι αυτό το θέμα με πολύ κόσμο να διαμαρτύρεται αλλά δε νομίζω να έχει διορθωθεί. Ουσιαστικά αποθηκεύει τη λίστα εφαρμογών στο server οπότε δεν μπορεί να την αλλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

τωρα που το ειπες εκανα και γω account στο trakt.tv, εκανα και ενημερωση με το series guide αλλα δεν γινεται το αντιθετο. δηλαδη εβαλα απο το trakt οτι ειδα ενα επισοδειο και στο series guide δεν μου το ενημερωνει αυτοματα.

παω να κανω και "Download to SeriesGuide" αλλα μου λεει "Could not communicate with trakt servers. try again later."

δεν καταλαβαινω... :(

 

Το κάνει αυτόματα. Ίσως θέλει λίγο χρόνο να ενημερωθεί.

 

Προσωπικά το SeriesGuide δεν με ενθουσίασε.. Τι να το κάνω να με ενημερώνει πριν ή κατά την ώρα που προβάλετε το επεισόδιο αφού μέχρι να βγει και να βγουν και οι υπότιτλοι θα έχω ξεχάσει την ειδοποίηση.. Συν το γεγονός ότι δεν δέχεται το λογαριασμό μου στο trakt.tv, μου λέει ότι υπάρχει σφάλμα.

Το TV Series μου φάνηκε καλύτερο κι έχει και ειδοποίηση ότι ώρα θέλεις την επόμενη μέρα. Α και το ui μου φάνηκε πολύ καλύτερο και πιο μοντέρνο φυσικά.

 

Settings/advanced/manual time offset, το βάζει +x ώρες, ώστε να σε ειδοποιεί τόσες ώρες μετά την προβολή του επεισοδίου.

Edited by Krest
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...