Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα εχει αναφερθεί αλλα μου ειναι αδυνατον να το βρω σε τοσο μεγάλο τοπικ...

Υπαρχει τρόπος να κλειδώσουμε φακελο με αρχεια video και photo και να γίνεται το άνοιγμα του μονο με κωδικό;

 

Χρησιμοποιώ το hide it pro. Στο play store είναι το audio manager. Νομίζω είναι από τα καλύτερα. Απλά με αυτή την εφαρμογή ο φάκελος ή τα αρχεία δεν θα φαίνονται καν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου κάτι...Ψάχνω ένα πρόγραμμα για encryption!Encryption και σε αποστολή mail, και σε αρχεία-φακέλους-φωτο που έχω αποθηκευμένα (είτε στην κάρτα μνήμης,είτε στην εσωτερική)!Έψαξα στο play store με την λέξη "encryption" και μου έβγαλε κάποια αποτελέσματα.Απλά εφόσον κάποιος φίλος είχε να μου προτείνει ένα πρόγραμμα με καλό σύστημα κρυπτογράφησης,που το έχει χρησιμοποιήσει και με το οποίο να είναι ευχαριστημένος,θα με διευκόλυνε από το να τα ψάχνω ένα-ένα :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω δύο θεματακια σχετικά με το gmail

 

Γινεται να διορθωσω το όνομα που λείπει ένα γραμμα, π.χ. αντι για Κώστας μάρκου είναι Κώστας μάρκο. Δικο μου λαθος που έγινε στην αρχή.

 

Και το δευτερο. Θέλω να συγχρονίσω στο gmail και το hotmail, είναι όμως αξιόπιστο? Εχω το paypal στο hotmail.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το hide it pro. Στο play store είναι το audio manager. Νομίζω είναι από τα καλύτερα. Απλά με αυτή την εφαρμογή ο φάκελος ή τα αρχεία δεν θα φαίνονται καν.

 

Ωραία εφαρμογή αλλά πως στην ευχή εξαφανιζω έναν φάκελο;

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει το fulakas για gps tracker αλλα λειτουργει συνεχεια και μου τρωει την μπαταρια πολυ γρηγορα...

Υπαρχει παρομοια εφαρμογη που να ενεργοποιειται κατα βουληση?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εφαρμογή αλλά πως στην ευχή εξαφανιζω έναν φάκελο;

 

Για φάκελο δεν έχω βρει κάτι. Για όλα τα άλλα όμως μπορείς να τα εξαφανίσεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια θελω να μαθω αν υπαρχει καμια εφαρμογη στο μαρκετ που να εχει ρολοι με κλειστη οθονη δλδ να φαινεται η ωρα ενω το κινητο ειναι σε stand by λειτουργια!!!??????
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μπει μια ταξη στο μπαχαλο που γινεται απο το κατεβασμα τοσο πολλων εφαρμογων στο κινητο; απο ενα σημειο και περα δεν ξετεις τι εχεις και ψαχνεσε μεσα ςπο τις επιφανειες του μενου να τις βρεις. Δεν γινετε να μπουνε σε καπους φακελους ; μηπως υπαρχει καποιο organizer στο Market;
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα εχει αναφερθεί αλλα μου ειναι αδυνατον να το βρω σε τοσο μεγάλο τοπικ...

Υπαρχει τρόπος να κλειδώσουμε φακελο με αρχεια video και photo και να γίνεται το άνοιγμα του μονο με κωδικό;

 

Mε έχει βολέψει αφάνταστα το applock

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kb21vYmlsZS5hcHBsb2NrIl0.

 

Του βάζεις ότι θέλεις να έχεις κλειδωμένο π.χ φωτογραφίες,επαφές,μηνύματα, φακέλλους και έχει widget με την κλειδαριά, όσο το έχεις στα χέρια σου την έχεις ξεκλείδωτη, όταν θέλεις να το δώσεις κάπου π.χ στο παιδάκι σου να παίξει κάτι απλά πατάς πάνω στην κλειδαριά και αμέσως κλειδώνονται τα προεπιλεγμένα apps

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα εχει αναφερθεί αλλα μου ειναι αδυνατον να το βρω σε τοσο μεγάλο τοπικ...

Υπαρχει τρόπος να κλειδώσουμε φακελο με αρχεια video και photo και να γίνεται το άνοιγμα του μονο με κωδικό;

File Hide Pro

 

Καλησπέρα σε όλους.

2 πραγματάκια θέλω να ρωτήσω:

1) Υπάρχει εφαρμογή τέτοια ώστε να μπορώ να αποθηκεύσω όλα τα username και τα passwords μου?

2)Παρόμοια εφαρμογή με το iTag αλλά να περνάει και lyrics υπάρχει?

Ευχαριστώ

1. Safewallet

 

Για φάκελο δεν έχω βρει κάτι. Για όλα τα άλλα όμως μπορείς να τα εξαφανίσεις εύκολα.

Δες την 1η μου απάντηση στο πόστ ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει το fulakas για gps tracker αλλα λειτουργει συνεχεια και μου τρωει την μπαταρια πολυ γρηγορα...

Υπαρχει παρομοια εφαρμογη που να ενεργοποιειται κατα βουληση?

 

Τι κάνει αυτό;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει αυτό;

 

Gps tracker.

στελνεις sms στο κινητο σου απο επιλεγμενους αριθμους και σου απανταει με sms και συντεταγμενες.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια εφαρμογη που να σε ενημερωνει για οτι

καινουριο μπαινει στο google play?

SE xperia Neo V 2.3.4 Codename 9.0

ευχαριστω το φιλο Soulfunkdjx για τη βοηθεια :bow:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως καμια εφαρμογη για σχεδιο (του τυπου AutoCAD αντιστοιχα σε υπολογιστη).

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό :

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.autodesk.autocadws

Μια αναζήτηση στο market με τη λέξη AutoCAD βέβαια θα σου βγάλει διάφορες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Mε έχει βολέψει αφάνταστα το applock

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kb21vYmlsZS5hcHBsb2NrIl0.

 

Του βάζεις ότι θέλεις να έχεις κλειδωμένο π.χ φωτογραφίες,επαφές,μηνύματα, φακέλλους και έχει widget με την κλειδαριά, όσο το έχεις στα χέρια σου την έχεις ξεκλείδωτη, όταν θέλεις να το δώσεις κάπου π.χ στο παιδάκι σου να παίξει κάτι απλά πατάς πάνω στην κλειδαριά και αμέσως κλειδώνονται τα προεπιλεγμένα apps

 

Παρά πολύ καλή εφαρμογή φίλε έπαθα πλάκα.

Είναι αυτό που ήθελα πραγματικά.

Με ένα απλό κλικ κλειδώνεις τα πάντα (έχει επιλογή μέχρι και το μάρκετ να παραμένει κλειδωμένο ).

Διακριτικό και γρήγορο.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω 2 η περισσότερες φορές το ίδιο πρόγραμμα?

Θέλω να βλεπω να υπολοιπα του f2g στις γραμμες που εχω χωρις να κανω logout και να πληκτρολογω διαφορετικα

username και password

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησεις που ειχα ξανακανει παλιοτερα αλλα δεν ειχα απαντηση..

 

1. Υπαρχει καποια εφαρμογη τυπου κλειδωματος που να ακουγεται ηχος τυπου σειρηνας οταν καποιος δοκιμασει να ανοιξει καποια αλλη εφαρμογη?

Δε με ενδιαφερει καποιο σοβαρο κλειδωμα (εχω αλλη για αυτο), απλως να μπορω να πω σε οποιον "χαζευει" το κινητο μου "τι δουλεια εχεις να ανοιγεις τα μηνυματα" :lol:

 

2. Εχω κατι αρχεια .xml απο καποιες msn συνομιλιες. Υπαρχει καποια εφαρμογη που να τα ανοιγει σωστα? Καποιες (τυχαιες) που βρηκα τα βγαζουν με το κειμενο χωρις την αρχικη του μορφοποιηση.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

2 πραγματάκια θέλω να ρωτήσω:

1) Υπάρχει εφαρμογή τέτοια ώστε να μπορώ να αποθηκεύσω όλα τα username και τα passwords μου?

 

Έχω επιλέξει το pocket μετά από ψάξιμο γιατί είναι δωρεάν με συγχρονισμό με το pc.

 

 

Έχω πρόβλημα με το k9 mail:

Στους yahoo λογαριασμούς μου δεν μου δείχνει τους φακέλους που έχω δημιουργήσει. Σε σας τους δείχνει κανονικά?

Αν δεν βρεθεί λύση θα το πετάξω.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε να μπουνε σε καπους φακελους ;

Φυσικά κ γίνεται να φτιάξεις φακέλους.Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω για παιχνίδια και μουσικά προγράμματα που έχω πολλά.Απλά σε μία

απ τις επιφάνειες που έχεις πάτα σταθερά μέχρι να σου βγάλει μενού που θα λέει σε κάποια απ τις επιλογές δημιουργία φακέλου.Δεν ξέρω πιο τηλέφωνο έχεις αλλά στα περισσότερα android έτσι γίνεται.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Έχω επιλέξει το pocket μετά από ψάξιμο γιατί είναι δωρεάν με συγχρονισμό με το pc.

 

To pocket τί δουλειά έχει με το να έχεις αποθηκευμένους τους κωδικούς σου;

Αν δε κάνω λάθος, είναι για να αποθηκεύσεις μία σελίδα, έτσι ώστε να μπορέσεις να τη διαβάσεις αργότερα..

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

To pocket τί δουλειά έχει με το να έχεις αποθηκευμένους τους κωδικούς σου;

Αν δε κάνω λάθος, είναι για να αποθηκεύσεις μία σελίδα, έτσι ώστε να μπορέσεις να τη διαβάσεις αργότερα..

 

Υπάρχει κι άλλο pocket.

 

Είναι ο μόνος password manager που βρήκα με σχετικά καλό interface και δυνατότητες και με συγχρονισμό με το pc που να είναι εντελώς δωρεάν.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Mε έχει βολέψει αφάνταστα το applock

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.domobile.applock&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5kb21vYmlsZS5hcHBsb2NrIl0.

 

Του βάζεις ότι θέλεις να έχεις κλειδωμένο π.χ φωτογραφίες,επαφές,μηνύματα, φακέλλους και έχει widget με την κλειδαριά, όσο το έχεις στα χέρια σου την έχεις ξεκλείδωτη, όταν θέλεις να το δώσεις κάπου π.χ στο παιδάκι σου να παίξει κάτι απλά πατάς πάνω στην κλειδαριά και αμέσως κλειδώνονται τα προεπιλεγμένα apps

Είναι εξαιρετικό. Το χρησιμοποιώ πολύ καιρό χωρίς πρόβλημα. Και έχει δυνατότητες όπως να μην μπορεί κάποιος να κάνει install/uninstall apps ή να απαντήσει σε κλήσεις. Και το widget του είναι ότι πιο βολικό κ γρήγορο! Ό,τι καλύτερο στην κατηγορία του κατά την γνώμη μου.

Καλησπέρα σε όλους. υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω 2 η περισσότερες φορές το ίδιο πρόγραμμα?

Θέλω να βλεπω να υπολοιπα του f2g στις γραμμες που εχω χωρις να κανω logout και να πληκτρολογω διαφορετικα

username και password

Αν δεν μπορεί η εφαρμογή να διαχειριστεί 2 λογαριασμούς το βλέπω χλωμό. Ο μόνος τρόπος που μπορώ να σκεφτώ είναι να αλλάξει το όνομα της εφαρμογής (όχι του .apk, εννοείται) ώστε να μην την βλέπει εγκατεστημένη. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να το κάνεις έχοντας μόνο το .apk.

Υπάρχει κι άλλο pocket.

 

Είναι ο μόνος password manager που βρήκα με σχετικά καλό interface και δυνατότητες και με συγχρονισμό με το pc που να είναι εντελώς δωρεάν.

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ ακριβώς για τον ίδιο λόγο. Είναι το μόνο με free desktop app αν κ έχει πολύ καιρό να ασχοληθεί ο dev. Και έχει κ ωραίο περιβάλλον η εφαρμογή. Είναι βολική.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή σαν το jdownloader να βάζω τα λινκς και να τα κατεβάζει μόνο του.καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι άλλο pocket.

 

Είναι ο μόνος password manager που βρήκα με σχετικά καλό interface και δυνατότητες και με συγχρονισμό με το pc που να είναι εντελώς δωρεάν.

 

Δεν την ήξερα την εφαρομογή. Γνώριζα την άλλη με το ίδιο όνομα. :p

Πάντως και το SafeWallet που αναφέρθηκε νωρίτερα είναι δωρεάν και κάνει sync με το pc. Εγώ είχα κατεβάσει την εφαρμογή για το pc, δημιούργησα από εκεί τα web pages με τα passwords που χρησιμοποιώ και συγχρόνισαν και στην εφαρμογή του κινητού.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...