Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα με τον es explorer. Συγκεκριμένα δεν μου αναγνωρίζει την external SD card. Η κάρτα που έχω είναι της SanDisk 16gb class10.καμιά ιδέα κανείς?

 

Πως κατάλαβες ότι δεν στην αναγνωρίζει; Πάτησες στο αγαπημένο πάνω αριστερά με το αστεράκι και δεν στην έβγαλε εκεί; Τι format έχει;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα με τον es explorer. Συγκεκριμένα δεν μου αναγνωρίζει την external SD card. Η κάρτα που έχω είναι της SanDisk 16gb class10.καμιά ιδέα κανείς?

 

Δοκίμασε τον Solid,τουλάχιστον να τσεκάρεις ότι δεν έιναι πρόβλημα της κάρτα σου!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τον Solid,τουλάχιστον να τσεκάρεις ότι δεν έιναι πρόβλημα της κάρτα σου!

Aκριβώς το ίδιο είχα κι εγώ και όντως με τον Solid λύθηκε

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς το ίδιο είχα κι εγώ και όντως με τον Solid λύθηκε

 

Εγγυημένος File Explorer,ίσως ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πως κατάλαβες ότι δεν στην αναγνωρίζει; Πάτησες στο αγαπημένο πάνω αριστερά με το αστεράκι και δεν στην έβγαλε εκεί; Τι format έχει;

 

Πωωωω τελικά δε το έχω το θέμα με τη τεχνολογία. Τόσο απλό? Ευχαριστώ φίλε και συγνώμη για τους ιντρτνετικους πόρους που δέσμευσα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

υπαρχει εφαρμογη που να δημιουργει φακελους στην λιστα των εφαρμογων?

 

οχι στην επιφανεια εργασιας, δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Το keepSafe καλό αλλά μπορείς σε εικόνες όχι σε φακέλους. Το nomedia είναι καλή ιδέα αλλά όχι για την 4,2

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Το adaway επιτρέπει να βάζει και ο χρήστης,αρχεία στο hosts δωρεάν.

 

Πας στο adaway --->log dns requests---tcpdump is running και μετά στην εφαρμογή που έχει τις διαφημίσεις.Περιμένεις λίγο,πας πίσω στο adaway πατάς στο open log file και αν έχει βρει κάποια διεύθυνση,την βάζεις σε blacklist και πατάς πάλι το apply ad blocking για να μπει στο hosts.Δυστυχώς και αυτό δεν τις πιάνει όλες.Επίσης σε κάποιες εφαρμογές ίσως μπορεί να φύγουν οι διαφημίσεις με κάποια αλλαγή σε ένα xml αρχείο τους.Πας στο /data/data/φάκελος δεδομένων της εφαρμογής με κάποιο root explorer που υποστηρίζει άνοιγμα των xml αρχείων π.χ. root browser lite και ανοίγοντας τα αρχεία ψάχνεις για πιθανές σειρές του styl |ads|1 το κάνεις 0 και ίσως δουλέψει.Εννοείται πως πρέπει να εισαι root.

 

Δεν εχω βρει σε κανενα παιχνιδι αυτες τις σειρες |ads|1 που βρισκονται ακριβως?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω το Samsung Galaxy Note II και θέλω να ρωτήσω για μία εφαρμογή που ψάχνω να μου πείτε αν υπάρχει. Αυτό που θέλω είναι να έχω ένα εικονίδιο στην home screen το οποίο μόλις το πατάω να στέλνεται ένα συγκεκριμένο SMS σε έναν συγκεκριμένο αριθμό χωρίς να κάνω κάποια άλλη κίνηση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για κάτι τέτοιο; Ή μήπως μπορεί να γίνει μέσω των built-in εφαρμογών συστήματος του Note II;

 

Ευχαριστώ όλους για την όποια βοήθεια.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που ξερω εγω ειναι το widget direct message αλλα δεν πηγαινει με τη μια καποιο συγκεκριεμνο μηνυμα απλα επιλεγεις το ατομο που θες να στειλεις το μηνυμα(στην εκγκατασταση του widget) και οταν το πατας σου ανοιγει κατευθειαν τα μηνυματα με τον συγκεκρειμενο παραληπτη(ετοιμο προς αποστολη).. Χωρις ετοιμο το μηνυμα.Τωρα για αυτο που ζητας ακριβως περιμενε απαντηςη απο καποιον "ειδικο" σε αυτα!
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις και την λειτουργία του GoSMS,schedule με την οποία γράφεις το μήνυμα,συμπληρώνεις τον παραλήπτη και απλά υποδεικνύεις τι ώρα θέλεις να αποσταλεί!Ούτε καν πατάς εικονίδιο!
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Με το quickpic έχεις αυτή την δυνατότητα. Σου έχει δύο επιλογές. Το exclude και το hide. Βαλτο και θα καταλαβεις τι ακριβως κανουν.
Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω αυτη και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος

 

Πολύ καλή εφαρμογή. :thumbup:

Δεν ήξερα καν ότι υπήρχε και μπορείς να ενημερώνεσαι για τα επερχόμενα επεισόδια.

 

 

Ps. Γνωρίζεις τί κάνει ακριβώς η επιλογή checkin;

 

 

 

Sent from my Nexus4 using Tapatalk 2

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Με το quickpic έχεις αυτή την δυνατότητα. Σου έχει δύο επιλογές. Το exclude και το hide. Βαλτο και θα καταλαβεις τι ακριβως κανουν.

 

Το quickpic τι σχεση εχει με τα μηνυματα?

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις και την λειτουργία του GoSMS,schedule με την οποία γράφεις το μήνυμα,συμπληρώνεις τον παραλήπτη και απλά υποδεικνύεις τι ώρα θέλεις να αποσταλεί!Ούτε καν πατάς εικονίδιο!

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση. Το πρόβλημα είναι ότι θέλω να πατάω το εικονίδιο εγώ ο ίδιος γιατί αφενός έχει σημασία η ώρα που μπορεί να αλλάζει και αφετέρου (το σημαντικότερο) έχει σημασία το γεγονός ότι το πατάω εγώ (άρα υπάρχω, είμαι ζωντανός). Αν το βάλω στον scheduler και πάθω κάτι θα συνεχίσει να στέλνει μόνο του (και με την αυτονομία του Note II θα περάσουν πολλές μέρες μέχρι να σταματήσει).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μην ξαναρωτήσετε για το θέμα αυτό :)

 

File Hide Pro - Hide any file(Pictures, Audio, Videos and etc.) or folder in seconds! Fast and reliable!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tonado.boli.hiper&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50b25hZG8uYm9saS5oaXBlciJd

 

Το δουλεύω εδώ και μήνες και δεν έχει κανένα πρόβλημα!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή. :thumbup:

Δεν ήξερα καν ότι υπήρχε και μπορείς να ενημερώνεσαι για τα επερχόμενα επεισόδια.

 

 

Ps. Γνωρίζεις τί κάνει ακριβώς η επιλογή checkin;

 

 

 

Sent from my Nexus4 using Tapatalk 2

 

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι για να συνδεεσαι με server και να κρατας τα δεδομενα εκει!

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα και αυτο αλλα παλι τιποτα!!!Πριν σε iphone 5 μια χαρα βρηκα τον φιλο μου στο viber.Τωρα τι γινεται ακριβως δεν ξερω.Βρηκαμε αλλη λυση επικοινωνιας,αλλα 8α με φαει η απορια γιατι δεν μου τον δειχνει...

 

Ποια λυση ???

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ειναι για να συνδεεσαι με server και να κρατας τα δεδομενα εκει!

 

Κατάλαβα.

Από τη στιγμή που μπορείς και παίρνεις backup στο κινητό σου και η χωρητικότητα του κυμαίνεται κοντά στα 2Mb για καμιά 30αριά σειρές, δεν είναι και τόσο αναγκαίο.

Thanks και πάλι.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω το Samsung Galaxy Note II και θέλω να ρωτήσω για μία εφαρμογή που ψάχνω να μου πείτε αν υπάρχει. Αυτό που θέλω είναι να έχω ένα εικονίδιο στην home screen το οποίο μόλις το πατάω να στέλνεται ένα συγκεκριμένο SMS σε έναν συγκεκριμένο αριθμό χωρίς να κάνω κάποια άλλη κίνηση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για κάτι τέτοιο; Ή μήπως μπορεί να γίνει μέσω των built-in εφαρμογών συστήματος του Note II;

 

Ευχαριστώ όλους για την όποια βοήθεια.

Η καλύτερη λύση, είναι το Tasker, αλλα εκτός απο αρκετά δύσκολο πρόγραμμα, είναι και ακριβούτσικο.

 

Αλλιώς δες αυτό

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, δύο πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις:

 

ποιά είναι κατά τη γνώμη σας η καλύτερη εφαρμογή για την μέτρηση και ένδειξη του ποσοστού της μπαταρίας (πχ 36%) η οποία όμως καταναλώνει και την λιγότερη μπαταρία....

 

ποιά είναι η καλύτερη εφαρμογή για σβήσιμο της οθόνης του τηλεφώνου και μετάβαση στην αναμονή (αντί να πατάμε το power button) - να καταναλώνει λίγη μπαταρία και να είναι σταθερή....

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, δύο πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις:

 

ποιά είναι κατά τη γνώμη σας η καλύτερη εφαρμογή για την μέτρηση και ένδειξη του ποσοστού της μπαταρίας (πχ 36%) η οποία όμως καταναλώνει και την λιγότερη μπαταρία....

 

ποιά είναι η καλύτερη εφαρμογή για σβήσιμο της οθόνης του τηλεφώνου και μετάβαση στην αναμονή (αντί να πατάμε το power button) - να καταναλώνει λίγη μπαταρία και να είναι σταθερή....

 

1. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.larryvgs.battery&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5sYXJyeXZncy5iYXR0ZXJ5Il0.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.maicas.android.batterys&feature=search_result

 

2. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&feature=search_result

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω το Samsung Galaxy Note II και θέλω να ρωτήσω για μία εφαρμογή που ψάχνω να μου πείτε αν υπάρχει. Αυτό που θέλω είναι να έχω ένα εικονίδιο στην home screen το οποίο μόλις το πατάω να στέλνεται ένα συγκεκριμένο SMS σε έναν συγκεκριμένο αριθμό χωρίς να κάνω κάποια άλλη κίνηση. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για κάτι τέτοιο; Ή μήπως μπορεί να γίνει μέσω των built-in εφαρμογών συστήματος του Note II;

 

Ευχαριστώ όλους για την όποια βοήθεια.

 

βαζεις αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jwsoft.nfcactionlauncher&feature=search_result

και μετά αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tagstand.nfctl.plugins.sms&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50YWdzdGFuZC5uZmN0bC5wbHVnaW5zLnNtcyJd

 

και το ρυθμίζεις. υποτίθεται θέλει nfc tag, αλλά μπορείς να φτιάξεις το μήνυμα, να βάλεις widget στην οθόνη και να το πατας χωρίς nfc.

(εχω δοκιμασει οτι το widget λειτουργει χωρις nfc, απλα με tap, αλλά όχι για μηνυματα, οπότε δοκίμασε το καλού κακού)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποια εφαρμογή η οποία να μετατρέπει τη συσκευή του τηλεφώνου σε access point του ρουτερ ώστε να μεταφέρουμε το σήμα στο laptop.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

υπαρχει εφαρμογη που να δημιουργει φακελους στην λιστα των εφαρμογων?

 

οχι στην επιφανεια εργασιας, δηλαδη...

 

 

is there anybody out there?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...