Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παρήγγειλα από birdphone .. περιμένω να έρθει !!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα, θελω να το παραγειλω αμεσα σαν δευτερο κινητο, αυτο που με προβληματιζει ειναι αν εχει θεμα με το bluetooth κατα την συνδεση με hands free (bluetooth headset) παραλληλα συνδεδεμενο με iphone 5, εχει δοκιμασει κανεις κατι? επισης μπορειτε να μου πειτε αν μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο αρχειο vcard ?? αν οχι αλλος τροπος υπαρχει ??? ευχαριστω εκ των προτερων !!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το παρέλαβα σήμερα το πρωί !! Φοβερό κινητάκι για δεύτερο!! Κάνενα απολύτως πρόβλημα!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το παρέλαβα σήμερα το πρωί !! Φοβερό κινητάκι για δεύτερο!! Κάνενα απολύτως πρόβλημα!

Και για πρώτο μια χαρά είναι... :cool:

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Και για πρώτο μια χαρά είναι... :cool:

 

Μια χαρά είναι, αν είχε και μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη...:blink::worry::X

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως αλλά ευτυχώς έχει υποδοχή για micro SD ;-)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως αλλά ευτυχώς έχει υποδοχή για micro SD ;-)

 

Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τις προεγκατεστημένες εφαρμογές που καταλαμβάνουν σημαντικό ποσοστό της εσωτερικής μνήμης και τις οποίες δεν μπορείς να διαγράψεις (κλειδωμένες εφαρμογές).:!:

Για να καταλάβεις την έκταση του προβλήματος, αν κάνω update σε 2-3 από αυτές (π.χ. Viber, Twitter κλπ) ή και στο λογισμικό του τηλεφώνου, μετά μου ζητάει να διαγράψω αρχεία και δεν βρίσκω τί να πετάξω...:X:blink:

Link to comment
Share on other sites

εχει τη δυνατοτητα για διαφορετικο ηχο κλησης σε καθε γραμμη ;

(οπως το nokia 301)

Ναι, εννοείται...

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος απο το ακουστικό είναι "δυνατος & καθαρός"? Δηλαδή ακούς καθαρά των συνομιλιτή σου ή το ακουστικό "μπουκώνει/ τρίζει/ κάνει θόρυβο"? ρωτάο γιατί έχω ενα ΖΤΕ δίκαρτο το οποίο παρουσιάζει όλα τα παραπάνω προβλήματα μαζί :mad::mad:!! (Επίσης αυτό το κινητό έχει και bluetooth).

Λέτε να περιμένω μήπως και πέσει κάτω απο τα 49,90€ που το βρήκα σήμερα (οχι παρα - εισαγωγής).

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος απο το ακουστικό είναι "δυνατος & καθαρός"? Δηλαδή ακούς καθαρά των συνομιλιτή σου ή το ακουστικό "μπουκώνει/ τρίζει/ κάνει θόρυβο"? ρωτάο γιατί έχω ενα ΖΤΕ δίκαρτο το οποίο παρουσιάζει όλα τα παραπάνω προβλήματα μαζί :mad::mad:!! (Επίσης αυτό το κινητό έχει και bluetooth).

 

Μια χαρά είναι ο ήχος, τόσο από ποιότητα όσο και από ένταση!;)

Μοναδικό μειονέκτημα -όταν μιλάς χωρίς bluetooth ή hands-free- αν δεν απαντηθεί η κλήση, ο ήχος "μπιπ-μπιπ-μπιπ" (όταν τερματιστεί η κλήση από μόνη της) είναι πολύ δυνατός και είναι εκνευριστικό και επιζήμιο για τα αυτιά...:down:

 

Λέτε να περιμένω μήπως και πέσει κάτω απο τα 49,90€ που το βρήκα σήμερα (οχι παρα - εισαγωγής).

 

Δεν νομίζω να μειωθεί ακόμα περισσότερο η τιμή του...

Συνήθως οι περισσότερες συσκευές, κάποια στιγμή αρχίζουν να αποσύρονται από την αγορά οπότε η τιμή τους αυξάνεται και πάλι.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα το Nokia x2-02 το οποίο λίγο καιρό πριν εξαφανιστεί τελείως από την αγορά είχε ξεπεράσει τα 100€ στο ένα και μοναδικό κατάστημα που το διέθετε...:X

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μειωθεί ακόμα περισσότερο η τιμή του...

 

Το πιθανότερο είναι να έχεις δίκιο, να σου πω θα πήγαινα να το πάρω σήμερα, ο δισταγμός μου είναι ότι έχω 2-3 παλιότερα κινητά από αναβαθμίσεις τα οποία (επειδή δεν μπορώ να κυκλοφορώ με 3 συσκευές μαζί μου), δεν ξέρω τι να τα κάνω με την έννοια ότι για να τα πουλήσω θα πιάσουν πολύ λίγο (αν και είναι λειτουργικά και σε καλή κατάσταση), να τα δώσω σε Γερμανό (g-buy back: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?id=2161 ή public (trade n save: http://www.public.gr/trade-n-save, που μόλις είδα ότι είναι για κινητά διετίας :lol::lol:) δεν νομίζω να μου δώσουν τίποτα χρήματα, επιπρόσθετα 50€ δεν είναι και λίγα για τις μέρες μας...........:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

50€ δεν είναι και λίγα για τις μέρες μας...........:worry::worry:

Αγορασέ το μεταχειρισμένο. Πολλοί είναι αυτοί που τα πουλάνε στα €30,00.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Αγορασέ το μεταχειρισμένο. Πολλοί είναι αυτοί που τα πουλάνε στα €30,00.

 

Για 20€ διαφορά δεν αξίζει.......

Link to comment
Share on other sites

"E=mobile_32;5018143]50€ δεν είναι και λίγα για τις μέρες μας...........:worry::worry:

 

Έχεις δίκιο για τα 50€ αλλά είναι πολύ αξιοπρεπές και "value for money" για feature phone.;)

Επιπρόσθετα θα υπολογίσεις κι ένα κόστος για την κάρτα μνήμης, μιας και η εσωτερική μνήμη είναι ανεπαρκής ακόμα και για τις βασικές λειτουργίες του τηλεφώνου (π.χ. ελλιπής χώρος ώστε να κάνεις αναβάθμιση σε όλα τα προεγκατεστημένα προγράμματα:blink::X).

 

Για 20€ διαφορά δεν αξίζει.......

Άρα τσάμπα το συζητάμε..."

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Χρησιμοποιούμαι την πολλαπλή παράθεση όταν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα από ένα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια καλησπερα.

Το έχω παραλάβει εδώ κ καμμια βδομάδα αλλά θέλω βοήθεια.

Θέλω να απενεργοποιήσω να μου κρατάει τα sms που στέλνω στο Messaging --> Sent Item.

Πως γίνεται αυτό??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καλησπερα.

Το έχω παραλάβει εδώ κ καμμια βδομάδα αλλά θέλω βοήθεια.

Θέλω να απενεργοποιήσω να μου κρατάει τα sms που στέλνω στο Messaging --> Sent Item.

Πως γίνεται αυτό??

 

Το έψαξα αρκετά, δεν βρήκα κάτι...:blink::(

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο στις φώτο δεν έχει ελληνικό μενού

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Nokia-Asha-206-Dual-Sim-Black-A00010531.htm

το παρήγγειλα απο πλαίσιο στα 50€

 

τα bluetooth ακουστικά ΒΗ-111 δουλεύουν με το 206 τελικά γιατί δοκίμαζα στο κινητό ενός φίλου μου και δεν δούλεψε αν και μου είναι αχρείαστο...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις θέλει για να μπαίνει internet γιατί έκανα ενεργοποίηση δεδομένον και έβαλα APN: myq άλλα βγάζει σφάλμα 005 θέλει και περιαγωγή ?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε η λυση για τα κολληματα του.μετα απο 2 αναβαθμισεις,μετα 2 μηνες ξανακολαγε.η λυση ειναι,1 φορα την εβδομαδα να κλεινει το κινητο για 2 λεπτα,καθαριζει ετσι η μνημη του και λειτουργει τελεια.......
Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε η λυση για τα κολληματα του.μετα απο 2 αναβαθμισεις,μετα 2 μηνες ξανακολαγε.η λυση ειναι,1 φορα την εβδομαδα να κλεινει το κινητο για 2 λεπτα,καθαριζει ετσι η μνημη του και λειτουργει τελεια.......

 

πως το κανουμε αναβαθμιση χωρις 3g?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...