Jump to content

[Επίσημο] Nokia 206


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι: εγω που εχω την κλασικη σιμ χρειαζεται κοψιμο - νεα για να λειτουργησω στο 206?Γιατι γραφει οτι θελει mini sim

 

Όχι, αυτές είναι οι κλασσικές SIM.

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 κινητα 206 ενα απο ΝΟΚΙΑ και ενα απο αλλο μαγαζι, αγορασα προσφατα το luetooth plantronics backbeat go gia to iphone βασικα αλλα λεω ας το βαλω και σ αυτα και αν καμμια φορα το κλεινω απο iphone να μπορω να το χρησιμοποιω απ αυτο. Ε και στα 2 το βρισκει με τη μια αλλα μολις το κανεις προσθηκη αξιοπιστης συσκευης κανει συνεχεια restart και δε σταματαει καθολου, μεχρι που κλεινω το bluetooth , το σβηνω απο τις συσκευες και ετσι λειτουργει πλεον . Και με το i-tech 301 multipoint ειχα καποιο θεμα με αυτο , δηλαδη παροτι ταν στις αξιοπιστες συσκευες επρεπε καθε φορα να ενεργοποιω το bluetοoth σαν ανιχνευσιμο και κατα μια εννοια να το ζευγοποιει απο την αρχη. Ας ελπισουμε οτι με καποια αναβαθμιση θα διορθωθει το bluetooth της συσκευης !!!
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και ειμαι κατοχος του εν λογω κινητου,εχω καποιες αποριες,μπορειτε να με βοηθησετε ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum. :)

Περιμένουμε τις απορίες σου. Αν κάποιος γνωρίζει θα δώσει απάντηση.

Καλή παραμονή και καλή συνέχεια. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα,σας ευχαριστω,θα ηθελα να ρωτησω καταρχας αν υπαρχει σαν αξεσουαρ σε nokia care πισω καπακι για την μπαταρια,εγω το εχω παρει σε λευκο και θελω να αγορασω πισω καπακι σε μαυρο για να ''σπαει'' το χρωμα....ξερετε αν υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

να ειστε καλα,σας ευχαριστω,θα ηθελα να ρωτησω καταρχας αν υπαρχει σαν αξεσουαρ σε nokia care πισω καπακι για την μπαταρια,εγω το εχω παρει σε λευκο και θελω να αγορασω πισω καπακι σε μαυρο για να ''σπαει'' το χρωμα....ξερετε αν υπαρχει?

 

Σε Nokia care θες μόνο; Γιατί για Nokia care δε γνωρίζω αλλά υπάρχει διαθέσιμο για αγορά μέσω Ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Στο ιντερνετ που ?θελω μονο το πισω καπακι

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7eEzkB_scck]Nokia 206 B COVER ASSY BLACK SS PET 02501K2 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από παραεισαγωγή αγοράστηκε ένα 206 ως δώρο για φιλαράκι. Εξωφρενικό standby στην μπαταρία, ο φίλος παρακαλάει να αδειάσει, τελικά το άφησε μια μέρα να παίζει συνέχεια μουσική για να τη στεγνώσει! :)

 

Έχουμε ένα πρόβλημα όμως: το μενού κτλ είναι στα Αγγλικά. Ελληνικά πουθενά. Πιθανότατα λείπει το ελληνικό language pack του Nokia. Αν δεν κάνω λάθος, αναβάθμιση δε μπορεί να γίνει μέσω USB.

 

Υπάρχει κανένας τρόπος που μπορεί να ακολουθηθεί από κοινούς θνητούς ή γίνεται μόνο σε Nokia Center; To έχει συναντήσει κανείς αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα ένα 206 κι εγώ και μόλις το ανοιξα και εβαλα τα ΡΙΝ, μου γράφει:

"Σας ευχαριστούμε που αγοράσατε τηλέφωνο Nokia. Εάν συνεχίσετε, αποδέχεστε αυτόματα την αποστολή στη Nokia ενός μηνύματος ενεργοποίησης συσκευής με μια εφ' άπαξ πληροφορία για την κατά προσέγγιση θέση της συσκευής σας. Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις SMS." Τι φακέλωμα είναι αυτό;;; Δε με αφήνει να το παρακάμψω και δεν έχω ιδέα τι να κάνω... Σας το εβγαλε εσας; Είδα οτι δεν το εχει γράψει κανείς...

Το κινητό το αγόρασα από το birdphone που φυσικα γραφει οτι ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας αλλά δεν είναι (ελλειψη ελληνικων χαρακτηρων στα πληκτρα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πήρα ένα 206 κι εγώ και μόλις το ανοιξα και εβαλα τα ΡΙΝ, μου γράφει:

"Σας ευχαριστούμε που αγοράσατε τηλέφωνο Nokia. Εάν συνεχίσετε, αποδέχεστε αυτόματα την αποστολή στη Nokia ενός μηνύματος ενεργοποίησης συσκευής με μια εφ' άπαξ πληροφορία για την κατά προσέγγιση θέση της συσκευής σας. Ενδέχεται να ισχύουν χρεώσεις SMS." Τι φακέλωμα είναι αυτό;;; Δε με αφήνει να το παρακάμψω και δεν έχω ιδέα τι να κάνω... Σας το εβγαλε εσας; Είδα οτι δεν το εχει γράψει κανείς...

Το κινητό το αγόρασα από το birdphone που φυσικα γραφει οτι ειναι ελληνικης αντιπροσωπειας αλλά δεν είναι (ελλειψη ελληνικων χαρακτηρων στα πληκτρα).

 

Πρώτη φορά το ακούω...

Link to comment
Share on other sites

@n_wildgirl αν είναι εύκολο γράψε πιο είναι το product code της συσκευής, πάνω από το imei, και τι αριθμό γράφει δίπλα στο RM.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

@n_wildgirl αν είναι εύκολο γράψε πιο είναι το product code της συσκευής, πάνω από το imei, και τι αριθμό γράφει δίπλα στο RM.

 

Product Code: 059Q7P9

RM-872

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα στοιχεία της συσκευής σου φαίνεται ότι η συσκευή είναι γνήσια και όχι κάποια «μαιμού». Για αυτόν ακριβώς τον λόγο έγινε και το προηγούμενο ποστ.

Από όσα γνωρίζουμε μέχρι τώρα, μήνυμα σαν αυτό δεν εμφανίζεται. Ίσως κάποιο μέλος θα μπορούσε να μας διαφωτίσει καλύτερα. Επίσης θα πρότεινα, εφόσον βέβαια είναι εφικτό, να απευθυνθείς σε κάποιο επίσημο service.

Υ.Γ. Μήπως θα ήταν εύκολο να «ανεβάσεις» μια φωτογραφία με αυτό το μήνυμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να χρησιμοποιησω το κινητό άμεσα, οπότε εκανα το εξής (δεδομένου ότι ηταν Σάββατο χτες και το σερβις της νοκια δεν απαντούσε): έβαλα μια παλιά σιμ στο κινητό (απενεργοποιημένη λόγω μη χρήσης) και πάτησα Αποδοχή στο αναφερθέν μήνυμα. Όλα κομπλέ. Αλλά έχω υπόψιν να πάρω αύριο στη νοκια να ζητήσω εξηγήσεις...

 

Μου έκανε και εμένα τρομερή εντύπωση γιατί και στο Google δεν εμφάνιζε τίποτα σχετικό όταν εκανα αναζήτηση. Περίεργα πράγματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα και εγώ το κινητάκι σε cyan χρώμα από το birdphone έναντι 51 ευρώ.

 

Η έκδοση που φοράει είναι η 3.58. Δοκίμασα να κάνω update μέσα από το μενού του τηλεφώνου αλλά μου λέει ότι βρέθηκαν νέες ενημερώσεις. Κοιτώντας στο δίκτυο βρήκα ότι υπάρχει η 4.51. Πως μπορώ να την περάσω. Υπάρχει τρόπος χωρίς να πάω σε nokia center?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό; Τα ελληνικής εισαγωγής ακόμη το παλιό fw. Προχθές το τσέκαρα.

Μήπως επειδή είναι τα παραεισαγωγής του birdphone; Έχει ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκρολόγιο;

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα! Ξέρει κανενας που θα βρω άσπρο με Ελληνικο πληκτρολόγιο?Τα μαγαζιά στο skroutz δεν αναφέρουν τιποτα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξέρει κανενας που θα βρω άσπρο με Ελληνικο πληκτρολόγιο?Τα μαγαζιά στο skroutz δεν αναφέρουν τιποτα...

 

Λογικά το Πλαίσιο φέρνει Ελληνικής Αντιπροσωπείας.

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Nokia-Asha-206-Dual-Sim-White-0023B22.htm

Link to comment
Share on other sites

Λογικά το Πλαίσιο φέρνει Ελληνικής Αντιπροσωπείας.

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Nokia-Asha-206-Dual-Sim-White-0023B22.htm

 

Ευχαριστω για την απαντηση απλα είναι dual sim και έψαχνα single sim...Μηπως ξερετε αν στο dual sim δείχνει την δεύτερη sim σαν να μην υπάρχει ή δεν την εμφανίζει καθόλου στην αρχική οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Απλά δε του βάζεις δεύτερη SIM. Έχει επιλογή να μη φαίνεται το "μενού" των δύο SIM στην αρχική οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Απλά δε του βάζεις δεύτερη SIM. Έχει επιλογή να μη φαίνεται το "μενού" των δύο SIM στην αρχική οθόνη.

 

Ευχαριστω! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...