Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. .Πήγα σήμερα χειροκίνητα να δω αν υπάρχει καμια ενημέρωση και ειφα πως υπάρχει μια γύρω στα 47mb. Την εκανα και δεν βλέπω καμια αλλαγη στο τηλέφωνο. .ξερει κανεις τι παραπανω δίνει η αναβάθμιση αυτή στο κινητό?

Αργότερα έτρεξα το antutu να δω τι βαθμολογία πιάνει τωρα το κινητό και ειδα να πιανει λίγο πανω απο 19500 ενω το Δεκέμβρη που το είχα τρέξει ξανά , το κινητό ειχε πιασει πανω απο 23500..

Τι λέτε μηπως η αναβάθμιση βαρυνε το κινητό ή η πιο πρόσφατη έκδοση του antutu μετραει διαφορετικά πλέον τα κινητά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. .Πήγα σήμερα χειροκίνητα να δω αν υπάρχει καμια ενημέρωση και ειφα πως υπάρχει μια γύρω στα 47mb. Την εκανα και δεν βλέπω καμια αλλαγη στο τηλέφωνο. .ξερει κανεις τι παραπανω δίνει η αναβάθμιση αυτή στο κινητό?

Αργότερα έτρεξα το antutu να δω τι βαθμολογία πιάνει τωρα το κινητό και ειδα να πιανει λίγο πανω απο 19500 ενω το Δεκέμβρη που το είχα τρέξει ξανά , το κινητό ειχε πιασει πανω απο 23500..

Τι λέτε μηπως η αναβάθμιση βαρυνε το κινητό ή η πιο πρόσφατη έκδοση του antutu μετραει διαφορετικά πλέον τα κινητά?

 

Παίδες καμία άποψη..??

Link to comment
Share on other sites

Στην χρήση που κάνεις το κινητό βλέπεις να είναι πιο αργό ? Είναι το ίδιο γρήγορο όπως πριν την αναβάθμιση ?

Τα antutu δεν μου λένε και κάτι.μην δίνεις βάση τι σκορ πιάνεις.. η χρήση του κινητού μετράει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καμία άποψη..??

καποια διορθωση ειναι αυτη η αναβαθμηση.τωρα για το σκορ τι να πω.παραθετω απο την αρχικη σελιδα,, Συχνά, βέβαια, έχουμε και το φαινόμενο το νέο update να κάνει χειρότερη την εμπειρία χρήσης, όχι γιατί έχει bugs, αλλά γιατί έχει περισσότερες απαιτήσεις από την παλιά έκδοση.,,

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στη χρήση το κινητό μου φαίνεται το ίδιο.. Ούτε πιο αργό.. Ούτε πιο γρήγορο.. Τι να πω.. Δεν ξέρω.. Μακάρι να κρατήσει όπως ήταν και πριν γιατί έχω βολευτεί και θα το έχω για αρκετό καιρό ακόμα..
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έσπασε η οθόνη ξέρει κανείς κάποιο αξιόπιστο site είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό να μου πει να αγοράσω φτηνή οθόνη για να την αντικαταστησω μόνος; το θέλω για δεύτερο και θέλω να πειραματιστω απλά δεν μπορώ να βρω κάποιο αξιόπιστο site. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά για Οθόνη είναι λίγο δύσκολο να βρεις κάτι φτηνό. Η τιμή που είχα δεί στο iRepair ήταν 130€ και 145 είχε στην αντιπροσωπία εδώ στα Γιάννενα.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έσπασε η οθόνη ξέρει κανείς κάποιο αξιόπιστο site είτε Ελλάδα είτε εξωτερικό να μου πει να αγοράσω φτηνή οθόνη για να την αντικαταστησω μόνος; το θέλω για δεύτερο και θέλω να πειραματιστω απλά δεν μπορώ να βρω κάποιο αξιόπιστο site. Ευχαριστω

 

Φιλε μου παλιότερα ειχα κρατήσει ενα comment ενος κατοχου s3 για αλλαγή τζαμιού. .παρακάτω ειναι το comment ακριβώς οπως το είχε γράψει. . Πιστεύω να βοηθήσει. .

 

"Θελω να αναφερω κατι ακυρο, συναμα πολυ σημαντικο. Αφορα την αντικατασταση τζαμιου σε περιπτωση που ραγισει το γυαλι απο το αγαπημενο σας samsung. Σημεινωνω δουλευει κανονικα η οθονη σας απλα εχει ραγισει το*γυαλι.* Πολλοι σε αυτη τη περιπτωση πανε στα γνωστα μαγαζια repair και τους χρεωνουν κατι τρελλα 150-180 αρια χωρις ουσιαστικα να χρειαζεται αφου εκτος απο το γυαλι τους αλλαζουν και digitizer κτλ. Κυκλοφορουν πολλα βιντεο στο youtube ως how to: http://www.youtube.com/watch?v=QQO7ZvSa5Lw Το ανταλλακτικο γυαλι στο ebay κοστιζει μονο 10 ευρω. Ομως οι περισσοτεροι απο εμας και δικαιολογημενα κοτευουν να το κανουν μονοι τους.* Ετσι λοιπον αφου την επαθα και εγω εχτες, το πεταξε ο μικρος κατω, μου ραγισε το γυαλι απο τη μια πλευρα εως την αλλη, αρχισα να ψαχνω τι να κανω... Λοιπον βρεθηκε η παρακατω εταιρεια, ευχομαι να υπαρχουν και αλλοι και δεν κανω καμια διαφημιση, που εχουν οι ιδιοι το ανταλλακτικο και στο αλλαζουν με ολο το κοστος στα 40 ευρω. Μιλησα και εγω μαζι τους και μου ειπαν οτι χρειαζονται 2-3 ωρες, το πας το αφηνεις και το περνεις. Απλα πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους για να εχουν το σωστο ανταλλακτικο διαθεσιμο εκεινη την ωρα. Η εταιρεία ειναι η εξης:*http://www.netpoint-sa.gr/ Πρεπει ολοι να καταλαβουν οτι τα κοροιδα και οι εποχες που πεταγαμε λεφτα τερμα... Η πηγη απο την οποια βοηθηκα για την ερευνα μου: http://www.insomnia.gr/top...C%CE%BD%CE%B7/"

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ. θα επικοινωνήσω αύριο μαζί τους να δω τι γίνεται. ελπίζω να ισχύει αυτή η τιμή.

 

Γεια σου φίλε. Για να σε διαφωτισω καλυτερα στο προβλημα σου θα μπω στο θεμα.Ημουν πρωην κατοχος S3 I9300.Ενα βραδυ καθως το φορτιζα μου πέφτει κάτω και ραγιζει η οθόνη. Η αφη δουλευε κανονικά και διαπιστωσα πως το μονο προβλημα ειναι το τζαμακι.Η οθόνη δουλευε κανονικα δεν ειχε σπασει.Μετα απο αμεση και σε βαθος έρευνα βρισκω και εγω τη λυση netpoint.Ελα ομως που τυχαινει να ειμαι ψειρας σε αυτα μεχρι τερμα.Ανακαλυπτω οτι φτιαχνωντας το στη net ρισκαρεις την ποιοτητα της αφης .Εννοειται πως αυτοι στη netpoint θα σου εγγυηθουνε κανενσ προβλημαπροβλημα.Και ερωτω εγω τωρα.Στη Samsung ειναι ****** και σου αλαζουν ολη την οθονη??? Οχι ειναι πολυ σωστοι και μονο ετσι η αφη θα ειναι κομπκομπλε.Δεν ειμαι της Samsung ουτε ποσοστα παιρνω.Η αποφαση δικη σου.Ψαχτο και αλλο λιγο και πραξε αναλογα.Δε λεω 135 με 30-40 ειναι αλλο πραμα αλλα η οθονη του κινητου μας απο το εργοστασιο μπαινει φιχ οθονη -τζαμακι.Τα υπολοιπα ειναι νυστερι κολλες και πατεντες.Εγω το πουλησα σπασμενο και τα 135 που θα εδινα στη Samsung τα συμπληρωσα και πηρα ενα καινούργιο. Αυτα και σορυ που εγινα γραφικος .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου παλιότερα ειχα κρατήσει ενα comment ενος κατοχου s3 για αλλαγή τζαμιού. .παρακάτω ειναι το comment ακριβώς οπως το είχε γράψει. . Πιστεύω να βοηθήσει. .

 

"Θελω να αναφερω κατι ακυρο, συναμα πολυ σημαντικο. Αφορα την αντικατασταση τζαμιου σε περιπτωση που ραγισει το γυαλι απο το αγαπημενο σας samsung. Σημεινωνω δουλευει κανονικα η οθονη σας απλα εχει ραγισει το*γυαλι.* Πολλοι σε αυτη τη περιπτωση πανε στα γνωστα μαγαζια repair και τους χρεωνουν κατι τρελλα 150-180 αρια χωρις ουσιαστικα να χρειαζεται αφου εκτος απο το γυαλι τους αλλαζουν και digitizer κτλ. Κυκλοφορουν πολλα βιντεο στο youtube ως how to: http://www.youtube.com/watch?v=QQO7ZvSa5Lw Το ανταλλακτικο γυαλι στο ebay κοστιζει μονο 10 ευρω. Ομως οι περισσοτεροι απο εμας και δικαιολογημενα κοτευουν να το κανουν μονοι τους.* Ετσι λοιπον αφου την επαθα και εγω εχτες, το πεταξε ο μικρος κατω, μου ραγισε το γυαλι απο τη μια πλευρα εως την αλλη, αρχισα να ψαχνω τι να κανω... Λοιπον βρεθηκε η παρακατω εταιρεια, ευχομαι να υπαρχουν και αλλοι και δεν κανω καμια διαφημιση, που εχουν οι ιδιοι το ανταλλακτικο και στο αλλαζουν με ολο το κοστος στα 40 ευρω. Μιλησα και εγω μαζι τους και μου ειπαν οτι χρειαζονται 2-3 ωρες, το πας το αφηνεις και το περνεις. Απλα πρεπει να επικοινωνησεις μαζι τους για να εχουν το σωστο ανταλλακτικο διαθεσιμο εκεινη την ωρα. Η εταιρεία ειναι η εξης:*http://www.netpoint-sa.gr/ Πρεπει ολοι να καταλαβουν οτι τα κοροιδα και οι εποχες που πεταγαμε λεφτα τερμα... Η πηγη απο την οποια βοηθηκα για την ερευνα μου: http://www.insomnia.gr/top...C%CE%BD%CE%B7/"

 

Υπαρχει και εξηγηση για το κοστος.Δες παρακατω δημοσιευση μου

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν αναφέρεσαι σε μένα, η δημοσίευση που ανεβασα είναι copy paste από άποψη κατόχου s3 που είχε δημοσιεύσει παλιότερα και την είχα κρατήσει σε word.. Πάντως συμφωνώ στο ότι πληρώνεις παίρνεις..
Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά προς το παρόν όσο το έχω δουλέψει.. Δεν είμαι ρουτ..

 

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση. Το Antutu από 24805 μου έδειξε 23940 . Θεωρώ πως μπορεί να είναι και άσχετο. Όμως παρατήρησα αρκετά redraw στο touchwiz όταν "ξυπνά" η συσκευή από deep sleep

 

 

 

 

Τελικά η αναβάθμιση καθιστά το τηλέφωνο πιο αργό από ποτε. Νομίζω πως βγήκε λιγο πριν την παρουσίαση του S6 και ισως εσκεμμένα για να αρχίσουμε να κοιταμε νέες λύσεις.

 

 

Θα το γυρίσω στην παλαιότερη η οποία ήταν πραγματικά σταθερή και γρήγορη

Edited by truckman
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση. Το Antutu από 24805 μου έδειξε 23940 . Θεωρώ πως μπορεί να είναι και άσχετο. Όμως παρατήρησα αρκετά redraw στο touchwiz όταν "ξυπνά" η συσκευή από deep sleep

 

 

 

 

Τελικά η αναβάθμιση καθιστά το τηλέφωνο πιο αργό από ποτε. Νομίζω πως βγήκε λιγο πριν την παρουσίαση του S6 και ισως εσκεμμένα για να αρχίσουμε να κοιταμε νέες λύσεις.

 

 

Θα το γυρίσω στην παλαιότερη η οποία ήταν πραγματικά σταθερή και γρήγορη

Kάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (αφού κρατήσεις backup των αρχείων σου μια και θα διαγραφούν τα πάντα) και πιστεύω θα το δείς με άλλο μάτι. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Καλά εννοείται πως έχει γίνει αυτο Και restore και πέρασμα τα πάντα από την αρχή.

 

Το πρόβλημα είναι τα συχνά redraw σε touchwiz και chrome από την πρώτη στιγμή της εγκατάστασης .

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα custom rom και δη την Elite rom από το Note 4 http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development-i9305/rom-t3024759 και είναι πραγματικά ιδιαίτερα καλή, σταθερή με φρέσκο αέρα και τα software καλούδια του Note 4
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα και από μένα! Βλέπω λέτε όλοι για αναβαθμίσεις σε διάφορες εκδόσεις αλλά εμένα δεν μου βγάζει κάτι στο κινητό.... Είμαι ακόμα στην 4.1.2!!!!! Τι πρέπει να κάνω για να αναβάθμιση και ποια προτείνεται????? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα σε ολους!

Εχω βρει για αγορα του συγκεκριμενου τηλ

το προβλημα ειναι οτι ο πωλητης δεν εχει την αποδειξη αγορας!Και ειναι ρουτ!Απο το imei.info για εγγυηση μου εβγαλε αυτα τα στοιχεια

Division: Mobile Phone (HHP)

Production location: Vietnam SEV

Manufacture line: 8-line

Production month: December 2013

Factory warranty till: 29 February 2016

απο το ιμει θα μπορει να δει η σαμσουνγκ ποσο εγγυηση εχει?η μονο με αποδειξη?γιατι μ βγαζει 29 φεβρουαριου 2016 στην σελιδα!αν το κανω ανρουτ θα εχει την εγγυηση παλι?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχε γίνει root με 4.4.4 το τηλέφωνο ότι και να κάνεις φαίνεται ότι έχει γίνει root γιατί έχει μετρήσει ο knox. Knox υπάρχει στο τηλέφωνο μόνο μετά το επίσημο update σε KitKat.
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι,εχω το samsung galaxy S3 LTE model No:SHV-E210L με android 4.1.1.Ειναι απο εξωτερικο και δεν υποστηριζει

Google Play,οτι εφαρμογη εχω ειναι απο 1 mobile store και απο διαφορα αλλα.Αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα:

1.Αρκετες φορες στις εισερχομενες κλησεις χανω τον συνομιλητη μου δεν ακουγεται τιποτα με φουλ σημα και αναγκαζομαι η εγω η αυτος να ξαναπαρει.Μονο στις εισερχομενες στις εξερχομενες ολα οκ.

2.Πως μπορω να βαλω εφαρμογες που απαιτουν google play???

3.Μεχρι χθες ειχα την εφαρμογη poseidon για τον καιρο ανοιγε μια χαρα σημερα δεν ανοιγει και μου γραφει οτι η συσκευη δεν την υποστηριζει.

Καποιες ιδεες για το τι συμβαινει???

Ευχαριστω.:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορεί να μου πει κάποιος ποια μπαταρία παίρνει το κινητό;

Δεν βρήκα κάποια επίσημη απο την samsung πληροφορία.

Θα μου στείλουν το κινητό μέσα στον μήνα και η μπαταρία του δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση και θέλω να παραγγείλω μια να την έχω πριν έρθει :Ρ

That is Mahogany!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι,εχω το samsung galaxy S3 LTE model No:SHV-E210L με android 4.1.1.Ειναι απο εξωτερικο και δεν υποστηριζει

Google Play,οτι εφαρμογη εχω ειναι απο 1 mobile store και απο διαφορα αλλα.Αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα:

1.Αρκετες φορες στις εισερχομενες κλησεις χανω τον συνομιλητη μου δεν ακουγεται τιποτα με φουλ σημα και αναγκαζομαι η εγω η αυτος να ξαναπαρει.Μονο στις εισερχομενες στις εξερχομενες ολα οκ.

2.Πως μπορω να βαλω εφαρμογες που απαιτουν google play???

3.Μεχρι χθες ειχα την εφαρμογη poseidon για τον καιρο ανοιγε μια χαρα σημερα δεν ανοιγει και μου γραφει οτι η συσκευη δεν την υποστηριζει.

Καποιες ιδεες για το τι συμβαινει???

Ευχαριστω.:(

αν και δεν εχω το συγκεκριμενο τηλ.νομιζω οτι ολα τα "επισημα" τηλεφωνα υποστηριζουν googleplay,μηπως παιζει κατι αλλο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί να μου πει κάποιος ποια μπαταρία παίρνει το κινητό;

Δεν βρήκα κάποια επίσημη απο την samsung πληροφορία.

Θα μου στείλουν το κινητό μέσα στον μήνα και η μπαταρία του δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση και θέλω να παραγγείλω μια να την έχω πριν έρθει :Ρ

γκουγκλαρισε το μοντελο για μπαταρια,αν και νομιζω οτι κανει και η μπαταρια που εχει το απλο ς3.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...