Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς σε forum του Sammobile αναφέρεται πως μπορεί ούτε το S3 LTE τα λάβει την KitKat επισήμως. Αν ισχύει βέβαια αυτό τότε η Samsung προσπερνά την ρητή δέσμευσή της για 18 μήνες υποστήριξη αναβαθμίσεων στις συσκευές της. Βέβαια μικρή σημασία έχει αυτό όσο ο ανταγωνισμός κινείται σε αντίστοιχα επιπεδα.
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα και απο μένα.Εχω το s3 lte και ακόμα είναι στην έκδοση 4.1.2 και απορώ διότι δεν έχει πάρει ακόμα καμία αναβάθμιση.Να συμπληρώσω πως το κινητό το πηρα απο σκρουτζομάγαζο και ειταν προοριζμένο για Τσεχία.Το σύνδεσα και μεσω KIES αλλά μου λεει πως εχει την πιό πρόσφατη εκδοση. Κάποια βοήθεια μήπως?
Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα να βάλεις την γερμανική ή την ελληνική της cosmote . Μπορείς να το κάνεις ασφαλώς χωρίς απώλεια της εγγύησής σου μέσω odin. Πληροφορίες έχει εδώ
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρε παιδιά, φλάσαρα το 4.3 Jelly Bean (I9305XXUEMKC - Germany DBT), ξαναρούταρα (διότι με την αναβάθμιση έχασα τα root rights) με CF-Auto-Root, επιτυχώς μου είπε, αλλά, μόλις μπουτάρω, το SuperSU μπλοκάρεται από το σύστημα και βγαίνει popup:

SuperSU διακόπηκε

και ειδοποίηση:

Μια εφαρμογή προσπάθησε να πραγματοποιήσει πρόσβαση στο "σύστημα" της συσκευής σας χωρίς εξουσιοδότηση. Έγινε αποκλεισμός αυτής της προσπάθειας.

Οπότε root γιοκ!

Screenshot και λεπτομέρειες εδώ (αγνοήστε/σβήστε το διπλό μήνυμα):

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5503055#post5503055

Καμμιά ιδέα; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φταίει το KNOX...

Σχετικά εδώ:

http://www.droidviews.com/disable-knox-security-service-on-samsung-galaxy-devices

Αλλά λύση οριστική και πάλι δεν βρήκα, ακόμη.

Ας συνεχίσουμε όμως την συζήτηση για το root στο σχετικό νήμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5504422#post5504422

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδιά!το κινητό φοράει official 4.3 και θέλω να βάλω cyanogenmod 11.μπορεί κάποιος φίλος να μου πει ποια αρχεία χρειάζομαι για Ρουτ και recovery με κάποιο λινκ απο έμπιστο site...ώστε να συμβαδίζουν και με την 4.3. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

στο xdadevelopers.com κανε αναζητηση για το μοντελο που εχεις.εχω το ι9300,γιαυτο δεν ξερω περισσοτερα.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Το S3 LTE για τις νορβηγικές χώρες (9305Ν) έλαβε το Android 4.4.4

 

η έκδοση είναι η ακόλουθη

Nordic countries (NEE) GT-I9305N GALAXY S III LTE 4.4.4 I9305NXXUFNI4 και είναι διαθέσιμη μέσω Sammobile.com

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τίποτα σοβαρές διαφορές.

 

Λευκά εικονίδια στην μπάρα πάνω,

αλλαγές στο χρώμα των εικονιδίων των email (λευκά πλέον)

νέο Calculator

θεωρητικά επιτρέπει mobile printing (και πριν το είχε με την εφαρμογή της HP, τώρα απλά την έχει προεγκατεστημένη - την ίδια εφαρμογή )

είναι πιο γρήγορο στο κλείδωμα - ξεκλείδωμα (εμφανώς πιο γρήγορο δλδ, χωρίς να έχει εκείνο το Lag )

Στην εφαρμογή των μηνυμάτων έχει κάποιες αισθητικές αλλαγές (ελάχιστες)

Η εφαρμογή των επαφών έχει ελάχιστες αισθητικές αλλαγές

Πιο γρήγορο στο scrolling γενικά

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε τι θα χαλάσουν πάλι. Γιατί υπάρχει η φήμη πως κάθε νέα έκδοση σου δείνει κάποια καλά, αλλά σου χαλάει σε ορισμένα σημεία το τηλέφωνο.

 

Αςπεριμένουμε να δουμε πως θα κάτσει και τη βάζουμε κι εμείς. Πάντως εμένα μου ήρθε στα 500 κάτι mb.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 3 μέρες με την 4.4.4.

Επιτέλους έφυγε η καθυστέρηση των 1-2 sec για να ενεργοποιηθεί η οθόνη από τη στιγμή που πατούσα το power button!

Αυτό που παρατηρώ είναι υψηλά ποσοστά χρήσης της μπαταρίας από το Android System.Λέτε να μην έχει "κάτσει καλά" το update και να θέλει τίποτα wipe cache ή data για να στρώσει;Βαριέμαι να περνάω πάλι εφαρμογές :p

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 3 μέρες με την 4.4.4.

Επιτέλους έφυγε η καθυστέρηση των 1-2 sec για να ενεργοποιηθεί η οθόνη από τη στιγμή που πατούσα το power button!

Αυτό που παρατηρώ είναι υψηλά ποσοστά χρήσης της μπαταρίας από το Android System.Λέτε να μην έχει "κάτσει καλά" το update και να θέλει τίποτα wipe cache ή data για να στρώσει;Βαριέμαι να περνάω πάλι εφαρμογές :p

 

Πόσο πιο γρήγορα στην τρώει δηλαδή? Εγω το θέμα της μπαταρίας το έχω λύσει αλλά αν το update τρώει πολύ μπαταρία είναι θέμα. Οι ανάγκες μου για μπαταρία είναι τεράστιες (δεδομένα, wi fi, ομιλία..) οπότε πήρα εξωτερικό φορτιστή και δεύτερη μπαταρία που έχω παντα στο τσαντακι.

 

Οι υπόλοιποι που την έχετε βάλει τι παρατηρήσεις έχετε?

Υπάρχει κάτι αρνητικό που εντοπίζετε?

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο γρήγορα στην τρώει δηλαδή? Εγω το θέμα της μπαταρίας το έχω λύσει αλλά αν το update τρώει πολύ μπαταρία είναι θέμα. Οι ανάγκες μου για μπαταρία είναι τεράστιες (δεδομένα, wi fi, ομιλία..) οπότε πήρα εξωτερικό φορτιστή και δεύτερη μπαταρία που έχω παντα στο τσαντακι.

 

Οι υπόλοιποι που την έχετε βάλει τι παρατηρήσεις έχετε?

Υπάρχει κάτι αρνητικό που εντοπίζετε?

 

Δεν ξέρω θέλω λίγες μέρες ακόμα να το παρατηρήσω πως πάει για να σου πω με σιγουριά,γιατί η αλήθεια είναι πως ούτε από τη 4.3 ήμουν ευχαριστημένος με την μπαταρία!Απλά μου φαίνεται ότι στα battery stats δεν είχα πριν τόσο μεγάλο ποσοστό από το android system..Επίσης το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο (ο προηγούμενος το είχε στην κατοχή του ήδη για 1 χρόνο και κάτι) οπότε δεν ξέρω πως θα τα πήγαινε με μία καινούρια μπαταρία!

 

Κι εγώ πάντως στη δική σου λύση σκεφτόμουν να καταφύγω ειδικά απ'τη στιγμή που ακολουθεί και θητεία,κάπως θα πρέπει να περνάει η ώρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω θέλω λίγες μέρες ακόμα να το παρατηρήσω πως πάει για να σου πω με σιγουριά,γιατί η αλήθεια είναι πως ούτε από τη 4.3 ήμουν ευχαριστημένος με την μπαταρία!Απλά μου φαίνεται ότι στα battery stats δεν είχα πριν τόσο μεγάλο ποσοστό από το android system..Επίσης το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο (ο προηγούμενος το είχε στην κατοχή του ήδη για 1 χρόνο και κάτι) οπότε δεν ξέρω πως θα τα πήγαινε με μία καινούρια μπαταρία!

 

Κι εγώ πάντως στη δική σου λύση σκεφτόμουν να καταφύγω ειδικά απ'τη στιγμή που ακολουθεί και θητεία,κάπως θα πρέπει να περνάει η ώρα :lol:

 

Είναι η πιο καλή λύση η δεύτερη μπαταρία το έχουν πει και άλλοι.. Και τώρα που πας στρατό είναι απαραίτητη για εσένα. Απλά να πάρεις και εξωτερικό φορτιστή για να μην ξεμένεις ποτέ από μπαταρία.

Για να δούμε. Λέω να την κάνω την αναβάθμιση μέχρι αύριο.. Άντε καλή θητεία να εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την έβαλα. Πάει αρκετά πιο γρήγορα. .άλλο κινητό θα έλεγα.. για μπαταρία σε κανένα 2μερο θα έχω εικόνα αν και νομίζω πως θα είναι πιο ενεργοβόρα.
Link to comment
Share on other sites

είναι σαφώς πιο ενεργοβόρα όταν χρησιμοποιείς το κινητό αλλά σε idle είναι καλύτερο. Overall νομίζω πως είναι στα ίδια επίπεδα καθότι όσο και να πεις υπάρχουν στιγμές που είναι idle.

 

Σε γενικές γραμμές ήταν μια πολύ καλή αναβάθμιση

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου η μπαταρία έπεφτε με γοργούς ακόμα και όταν είχα το κινητό στην άκρη και δεν το χρησιμοποιούσα κάτι που δεν είναι φυσιολογικό!Έκανα αργά χθες το βράδυ wipe cache από recovery και από τότε είναι μια χαρά :D
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα εγινα και γω κατοχος ενος μαυρου s3 4g :p

Εχει την 4.3 (λογικα εχει και knox counter), υπαρχει τροπος να routaro χωρις να αυξηθει ο counter?

Το τηλεφωνο ειναι γαλλικο, και μου λεει πως υπαρχει διαθεσημη ενημερωση...να ειναι η 4.4.2?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα εγινα και γω κατοχος ενος μαυρου s3 4g :p

Εχει την 4.3 (λογικα εχει και knox counter), υπαρχει τροπος να routaro χωρις να αυξηθει ο counter?

Το τηλεφωνο ειναι γαλλικο, και μου λεει πως υπαρχει διαθεσημη ενημερωση...να ειναι η 4.4.2?

για το knox απο μερικα που διαβασα,προς το παρων γραφει οτι και αν κανεις στο τηλεφωνο.υπομονη ολα σπανε καποτε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπααα χρειαζομαι το root οποσδηποτε...μετα απο τοσα χρονια δεν γινετε χωρις αυτο.

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.

Εβαλα philz recovery τελικα και φλασαρα ετοιμη prerooted kk και ειμαι οκ.

Αργοτερα βλεπουμε και για aosp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...