Jump to content

myphone VERSUS: LG Nexus 4 vs HTC «Deluxe»


plankton69
 Κοινοποίηση

LG Nexus 4 vs HTC Deluxe (Droid DNA/J Butterfly)  

281 members have voted

  1. 1. LG Nexus 4 vs HTC Deluxe (Droid DNA/J Butterfly)

    • LG Nexus 4
      181
    • HTC Deluxe
      100


Recommended Posts

Αν και δεν συμφωνώ με όλα τα vs.

 

Στο συγκεκριμένο όμως η επιλογή μου ειναι το htc.

Lg ποτέ ξανά κι ας φέρει το βαρύ όνομα της google που ok,προσωπικά δε μου λέει κατι.το οτι παίρνει πρώτο τις αναβαθμισεις?συγκηνηθηκα

Το htc μου αρέσει περισσότερο.

 

κορυφαιος!!!!

 

καπως ετσι νιωθω και εγω...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/12/11/htc-deluxe-photos/gsmarena_005.jpg

 

http://www.gsmarena.com/more_official_photos_of_the_htc_delxue_get_unveiled-news-5113.php

 

Συμφωνα με το gsmarena αυτα ειναι τα Deluxe που θα ερθουν Ευρωπη.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

το Nexus σαρώνει τις ψηφοφορίες :cool:

Λόγω τιμής (η οποία δεν είναι γνωστή ακόμα βέβαια, αλλά τέλος πάντων).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λόγω τιμής (η οποία δεν είναι γνωστή ακόμα βέβαια, αλλά τέλος πάντων).

 

τι εννοείς δεν είναι γνωστή? 299 & 349 κάνει.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς δεν είναι γνωστή? 299 & 349 κάνει.

Τόσο θα πωλείται στην Ελλάδα??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τόσο θα πωλείται στην Ελλάδα??

 

τι δουλειά έχει η Ελλάδα, με την γνωστοποίηση της τιμής του κινητού? αυτή είναι η τιμή. το πόσο θα επιλέξουν να το φέρουν τα μαγαζιά δικό τους θέμα.ούτως η άλλως στην Ελλάδα υπεύθυνη τιμολόγησης είναι η LG κι όχι η Google.

Link to comment
Share on other sites

τι δουλειά έχει η Ελλάδα, με την γνωστοποίηση της τιμής του κινητού? αυτή είναι η τιμή. το πόσο θα επιλέξουν να το φέρουν τα μαγαζιά δικό τους θέμα.ούτως η άλλως στην Ελλάδα υπεύθυνη τιμολόγησης είναι η LG κι όχι η Google.

Μα, ο άλλος ψηφίζει το νέξους, με το σκεπτικό ότι θα το αγοράσει στη μισή τιμή από το Htc. (δεν είναι λίγοι αυτοί που το γράφουν στα πόστ τους).

Αν όμως αυτό δεν ισχύσει τελικά, γιατί στα μαγαζιά θα πωλείται 600 ευρώ, τότε πιθανόν να έκρινε διαφορετικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα, ο άλλος ψηφίζει το νέξους, με το σκεπτικό ότι θα το αγοράσει στη μισή τιμή από το Htc. (δεν είναι λίγοι αυτοί που το γράφουν στα πόστ τους).

Αν όμως αυτό δεν ισχύσει τελικά, γιατί στα μαγαζιά θα πωλείται 600 ευρώ, τότε πιθανόν να έκρινε διαφορετικά.

 

μα εκεί είναι το θέμα, ότι έχουμε 2 διαφορετικές τιμολογήσεις. από Google κι από LG. η τιμή του κινητού απο πλευράς Google είναι αυτή. δεν αλλάζει ανάλογα με την χώρα, VAT κλπ.

όποιος λέει ότι θα το αγοράσει στην μισή τιμή εννοεί προφανώς από Google Play γιατί ήδη η τιμολόγηση της LG είναι αρκετά πιο πάνω.

επίσης δεν είναι το μοναδικό κριτήριο επιλογής η τιμή. αλλά σίγουρα είναι από τα πρώτα, αν όχι το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ψηφισα το νεξους, λογω pure android και τιμης.

Το DNA λογικα δεν θα εχει καλη αυτονομια λογω οθονης και μπαταριας. Προσωπικα παραειναι μεγαλο για τα γουστα μου:)

 

Αλλα η τιμη των 349 ναι μεν ισχυει αλλα δεν ειναι super deal πρακτικα, γιατι εγω που θελω να παιρνω τις συσκευες μολις βγουν δεν μπορω να την παρω γιατι ειναι out of stock. Προσωπικα εχω την δυνατοτητα να το παρω απο play store αλλα ο περισσοτερος κοσμος οχι. Αν το παρουν εκτος play store τωρα (η τουλαχιστον για 1-2 μηνες) θα πληρωνουν περισσοτερα λογω limited διαθεσιμοτητας. (εδω preorders εγιναν pushed back για delivery μετα απο 3 βδομαδες)

 

Εστω οτι η διαθεσιμοτητα βελτιωθει και μπορουμε πλεον σε 2-3 μηνες να το παρουμε σε αυτη την τιμη (η με μικρο καπελο για την πλειοψηφια που θα το παρει εκτος play store με μεταφορικα κλπ).

Μεχρι τοτε θα ανακοινωνονται και αλλες top end συσκευες και κρινοντας απο τις πτωτικες τιμες των android μετα απο λιγους μηνες κυκλοφοριας (λογω πολλων ανταγωνιστικων συσκευων στην αγορα). Π.χ τωρα μπορω να παρω s3 με 430-450 ευρω απο τα 660 suggested retail price του Ιουνη ή optimus 4x στα 370.

 

Σε 2-3 μηνες οταν θα εχει νορμαλ διαθεσιμοτητα η τιμη του θα ειναι ακομα χαμηλη αλλα δεν θα ειναι super deal. Απο τα 450 που θα περιμενα να κανει συμφωνα με τις τασεις των τιμων αλλων αντιστοιχων συσκευων θα κανει 350(+ 30-50 ευρω για καπελο,μεταφορικα για την πλειοψηφια).

 

So αν ψηφιζεται nexus για τιμη...don't:lol:

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

μα εκεί είναι το θέμα, ότι έχουμε 2 διαφορετικές τιμολογήσεις. από Google κι από LG. η τιμή του κινητού απο πλευράς Google είναι αυτή. δεν αλλάζει ανάλογα με την χώρα, VAT κλπ.

όποιος λέει ότι θα το αγοράσει στην μισή τιμή εννοεί προφανώς από Google Play γιατί ήδη η τιμολόγηση της LG είναι αρκετά πιο πάνω.

επίσης δεν είναι το μοναδικό κριτήριο επιλογής η τιμή. αλλά σίγουρα είναι από τα πρώτα, αν όχι το πρώτο.

 

Στην Ελλάδα δεν μπορείς να αγοράσεις από google play, κι αν το κάνεις δεν θα έχεις εγγύηση.

Η τιμολόγηση του τηλεφώνου για τη χώρα μας είναι αυτή που θα αποφασίσει ο εισαγωγέας. Όλα τα άλλα είναι απλά "τρικ."

Συμφωνώ ότι ότι η τιμή δεν είναι το μόνο κριτήριο, όμως βλέπω ότι πολλοί το αναφέρουν στα ποσταρίσματά τους και έτσι δικαιολογούν την επιλογή τους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν μπορείς να αγοράσεις από google play, κι αν το κάνεις δεν θα έχεις εγγύηση.

Η τιμολόγηση του τηλεφώνου για τη χώρα μας είναι αυτή που θα αποφασίσει ο εισαγωγέας. Όλα τα άλλα είναι απλά "τρικ."

Συμφωνώ ότι ότι η τιμή δεν είναι το μόνο κριτήριο, όμως βλέπω ότι πολλοί το αναφέρουν στα ποσταρίσματά τους και έτσι δικαιολογούν την επιλογή τους.

 

Γιατι δεν εχεις εγγυηση αν το αγορασεις απο google play πχ γερμανικο?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εχεις εγγυηση αν το αγορασεις απο google play πχ γερμανικο?

Χμ, δεν ξέρω, υποθέτω. Ίσως να έχεις δίκιο, πάντως μια ερώτησω πριν στο σέρβις της lg δεν θα έβλαπτε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χμ, δεν ξέρω, υποθέτω. Ίσως να έχεις δίκιο, πάντως μια ερώτησω πριν στο σέρβις της lg δεν θα έβλαπτε.

 

Το λεω γιατι οταν γραφεις οτι η αγορα απο το play store ισοδυναμει με απωλεια εγγυησης μπορει να προκαλεσει πολλα εγκεφαλικα εδω μεσα (ισως καποιοι καταφερουν να το παρουν απο play store). Η απαντηση του service ηταν ξεκαθαρη: οταν η LG εισαγει επισημα το τηλεφωνο στην Ελλαδα τοτε οσοι το εχουν παρει απο χωρα της Ευρωπαϊκης Ενωσης καλυπτονται.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το λεω γιατι οταν γραφεις οτι η αγορα απο το play store ισοδυναμει με απωλεια εγγυησης μπορει να προκαλεσει πολλα εγκεφαλικα εδω μεσα (ισως καποιοι καταφερουν να το παρουν απο play store). Η απαντηση του service ηταν ξεκαθαρη: οταν η LG εισαγει επισημα το τηλεφωνο στην Ελλαδα τοτε οσοι το εχουν παρει απο χωρα της Ευρωπαϊκης Ενωσης καλυπτονται.

Βασικά, με το google play είχα στο νού μου την άλλη πλευρά του Ατλαντικού.:O

Αφού αυτή είναι η απάντηση της LG, ζητώ συγγνώμη για την παραπληροφόρηση :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τόσο θα πωλείται στην Ελλάδα??

 

Και σιγά μην πουλήσει τόσο χαμηλα στην Ελλάδα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο VS ΙΜΗΟ.

 

2 κινητά που απο specs σκίζουνε και είναι πάρα πολύ κοντινά ενώ αυτοί που τα έχουν στα χέρια τους είναι κυρίως tes sites.

 

Σε κάθε(μα κάθε)vs νικητής και αυτός που ψηφίζω είναι αυτός που κερδίζει στο VfM.

 

Οπότε

 

Έχουμε:

εξαιρετικές οθόνες αλλά του Htc καλύτερη.Σε βαθμό όμως που δε πρέπει να επηρεάζει(αχρείαστο το 1080p σε 5")

Καλύτερη κάμερα του Htc

Μεγαλύτερο αρκετά το Htc

Μεγαλύτερη μπαταρία το Htc

Καλύτερη υποστήριξη το nexus

Επεξεργαστής και ram ίδια

gpu ίδια

Lte+fm Htc

 

Τιμολόγηση το ένα στα 350€(16gb),το άλλο 630+(16gb).

 

Στο σύνολο το κινητό butterfly(ή deluxe ή όπως λέγεται)είναι καλύτερο.Τραγικά καλύτερο όμως κατά την άποψή μου όχι.Όχι δλδ σε τέτοιο βαθμό που να δικαιολογούνται τα σχεδόν 300 ευρώ παραπάνω που θα χρειαστούν για την αγορά του.

 

Θα ψηφίσω Ν4

 

ΥΓ:Απορώ γιατί αναφέρουμε αποκλειστικά την Ελληνική αγορά.Εγώ είμαι και Ευρωπαίος πολίτης,θα το αγοράσω απο Ευρωπαϊκό playstore και η φιξαρισμένη του τιμή είναι 350.Ακατανόητο γιατί κάποιος επιμένει στην ερώτηση"τόσο θα έρθει Ελλάδα?".Δε ξέρω και δε με ενδιαφέρει.Με νοιάζει πόσο θα έρθει στην Ευρώπη και στο playstore.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που θε επέλεγα κάποιο από τα δυο είναι η ομορφιά ...και για μένα ο νικητής ειναι το htc

http://cdn.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/imagecache/w680h550/postimages/108579/gsmarena_003.jpg

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ:Απορώ γιατί αναφέρουμε αποκλειστικά την Ελληνική αγορά.Εγώ είμαι και Ευρωπαίος πολίτης,θα το αγοράσω απο Ευρωπαϊκό playstore και η φιξαρισμένη του τιμή είναι 350.Ακατανόητο γιατί κάποιος επιμένει στην ερώτηση"τόσο θα έρθει Ελλάδα?".Δε ξέρω και δε με ενδιαφέρει.Με νοιάζει πόσο θα έρθει στην Ευρώπη και στο playstore.

 

Σημερα μπορεις να το αγορασεις με 350;

Ειναι διαθεσιμο στο google store;

Οταν θα ειναι παλι διαθεσιμο θα προλαβει ολος αυτος ο κοσμος που θελει να το αγορασει να το κανει δικο του;Θα υπαρχει η αναλογη διαθεσιμοτητα(παντα μιλαμε για το google store) γιατι τα υπολοιπα μαγαζια της ευρωπης δεν το πουλανε με 350.

Τι εστι ευρωπαιος πολιτης;Εγω ζω στην ιταλια για παραδειγμα και δεν μπορω να εχω προσβαση σε playstore,εκτως κι αν εννοεις να μου το φερει καποιος φιλος απο αγγλια για παραδειγμα.

Για να τελειωνω η τιμη των 350,ειναι μια τιμη ενος μαγαζιου που δεν παρεχει πληροτητα.Κι ο περισσοτερος κοσμος στον πλανητη για διαφορους λογους δεν εχει προσβαση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαλλον θα μεινουμε με την ορεξη γιατι συμφωνα με την γερμανικη σελιδα της HTC δεν θα ερθει καν Ευρωπη το Deluxe... http://gadgetgreek.blogspot.gr/2012/11/htc-droid-dna.html :( :(
Link to comment
Share on other sites

Δοαγράφηκαν off topic ποστ. Συνεχίζουμε στο θέμα μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ:Απορώ γιατί αναφέρουμε αποκλειστικά την Ελληνική αγορά.Εγώ είμαι και Ευρωπαίος πολίτης,θα το αγοράσω απο Ευρωπαϊκό playstore και η φιξαρισμένη του τιμή είναι 350.Ακατανόητο γιατί κάποιος επιμένει στην ερώτηση"τόσο θα έρθει Ελλάδα?".Δε ξέρω και δε με ενδιαφέρει.Με νοιάζει πόσο θα έρθει στην Ευρώπη και στο playstore.

 

Σημερα μπορεις να το αγορασεις με 350;

Ειναι διαθεσιμο στο google store;

Οταν θα ειναι παλι διαθεσιμο θα προλαβει ολος αυτος ο κοσμος που θελει να το αγορασει να το κανει δικο του;Θα υπαρχει η αναλογη διαθεσιμοτητα(παντα μιλαμε για το google store) γιατι τα υπολοιπα μαγαζια της ευρωπης δεν το πουλανε με 350.

Τι εστι ευρωπαιος πολιτης;Εγω ζω στην ιταλια για παραδειγμα και δεν μπορω να εχω προσβαση σε playstore,εκτως κι αν εννοεις να μου το φερει καποιος φιλος απο αγγλια για παραδειγμα.

Για να τελειωνω η τιμη των 350,ειναι μια τιμη ενος μαγαζιου που δεν παρεχει πληροτητα.Κι ο περισσοτερος κοσμος στον πλανητη για διαφορους λογους δεν εχει προσβαση.

 

Γιατί πρέπει να πάρεις τώρα;Θα το πάρεις όταν έχει διαθεσιμότητα.Δε θα προλάβεις τώρα;Όταν έχει.Σε 1-2-3-4-5 μήνες χρόνια,δεκαετίες.Αν το θες.Αν όχι πας στο επόμενο.Ούτε εγώ που μένω Ελλάδα έχω πρόσβαση αλλά ακριβώς επειδή Ευρώπη είμαστε μπορούμε εύκολα να το βρούμε απο φίλους και γνωστούς.Φιλικά πάντα :) .Επιμένω ότι η τιμή είναι 350€.

 

Απο εκεί και πέρα όντως φένεται ότι το Deluxe προς το παρών δε φένεται να είναι στα σχέδια για να έρθει Ευρώπη.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, δεν ξέρω, υποθέτω. Ίσως να έχεις δίκιο, πάντως μια ερώτησω πριν στο σέρβις της lg δεν θα έβλαπτε.

 

Εφοσον η συσκευη ειναι αγορασμενη απο χωρα της Ε.Ε. εχει κανονικοτατα 2 χρονια εγγυηση.

Οσον αφορα στο θεμα της τιμης, δοξα τω Θεω, ιντερνετ υπαρχει, μαγαζακια Online υπαρχουν, οποτε μπορεις να βρεις ο,τι κινητο θες στην καλυτερη δυνατη τιμη, χωρις να κρεμεσαι απο ΠΛΑΙΣΙΑ, ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ κτλ. :)

Οταν ενα κινητο το βρισκεις διαθεσιμο απο π.χ. 450 - 600 ευρω (τυχαια τα νουμερα), τοτε σαν τιμη υπολογιζεις τα 450 και ΟΧΙ τα 600.

Αν δεν εισαι σωστος καταναλωτης και δεν ψαξεις να βρεις την καλυτερη τιμη, πηγαινοντας στο πρωτο τυχαιο καταστημα να το παρεις, τοτε δε σου φταιει κανεις.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον η συσκευη ειναι αγορασμενη απο χωρα της Ε.Ε. εχει κανονικοτατα 2 χρονια εγγυηση.

Οσον αφορα στο θεμα της τιμης, δοξα τω Θεω, ιντερνετ υπαρχει, μαγαζακια Online υπαρχουν, οποτε μπορεις να βρεις ο,τι κινητο θες στην καλυτερη δυνατη τιμη, χωρις να κρεμεσαι απο ΠΛΑΙΣΙΑ, ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ κτλ. :)

Οταν ενα κινητο το βρισκεις διαθεσιμο απο π.χ. 450 - 600 ευρω (τυχαια τα νουμερα), τοτε σαν τιμη υπολογιζεις τα 450 και ΟΧΙ τα 600.

Αν δεν εισαι σωστος καταναλωτης και δεν ψαξεις να βρεις την καλυτερη τιμη, πηγαινοντας στο πρωτο τυχαιο καταστημα να το παρεις, τοτε δε σου φταιει κανεις.

Καλά ντε, μη βαράτε...Νόμιζα ότι play store υπήρχε μόνο στην Αμερική, δεν ήξερα για Ευρώπη.:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...