Jump to content

ZTE Blade III


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα και γω το κιν παιδιά! Και εκτός το πρόβλημα με την καθυστέρηση στην κλήση παρατήρησα και κάτι άλλο! Την ώρα που φορτίζει το κινητό η αφή είναι πολύ άσχημη.Γιατί συμβαίνει αυτό;

Κατά τ' άλλα είμαι ευχαριστημένος! Έβαλα 70 εφαρμογές μέσα και παιχνίδια και πάλι πάει καλά αλλά έχει μερικά lag. Έβαλα ένα launcher και πλέον τα πάει περίφημα! Τέλος η κάμερα του είναι πολύ χάλια! Φαίνεται ότι δεν ασχολήθηκαν καθόλου!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα του μικροφώνου, ζητώ συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά έκανα αποχή κάποιες μέρες λόγο υπερβολικής δουλειάς. Το σαββατοκύριακο ελπίζω να ανεβάσω οδηγό σχετικά με την λύση

 

@ALio: από Ελλάδα το πήρες? Το πρόβλημα με την φόρτιση υπήρχε παλαιότερα σε άλλες χώρες με b08, και το είχαν λύσει με μια αναβάθμιση. Σχετικά με την κάμερα, είναι low-end, οπότε λογικό να μην είναι καλή

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο που είναι root. Πρέπει απλά να είναι αγορασμένο από Ελλάδα. Μπορείς να ελένξεις από το κινητό σου με το σχετικό πρόγραμμα, αλλιώς υπομονή καθώς οι αμαβαθμίσεις είναι IMEI based. Θα δωσω αυριο σχετικο λινκ

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα το πήρα! Αν το φορτίζω με άλλον φορτιστή λειτουργεί κανονικά! Στο επίσημο site έχει δύο αρχεία για download! Σε τι ακριβώς χρησιμεύουν;
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να κάνω για να μου έρθει ΟΤΑ αναβάθμιση? η συσκευή μου είναι root.

 

Δεν έχει σημασία αν είναι root, η αναβάθμιση γίνεται κανονικά.

Κάνεις το σχετικό έλεγχο από το menu της συσκευής και όλα γίνονται "αυτόματα".

Μόνο που μετά την αναβάθμιση, πρέπει να ξαναγίνει το rootάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα παιχνίδι που να σηκώνει ξέρετε; Από τα μεγάλα εννοώ vice city κτλ! Και έναν οδηγό αν ξέρει κανείς για την εγκατάσταση! Πολύ με έχει παιδέψει!
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμιση αλλα το superuser φαίνεται κανονικά. Είναι ακόμα root? Μπορώ αν το τσεκάρω αλλιώς?

 

Root checker απο playstore και θα σε λυθει η απορια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω το τηλεφωνο απο τα Χριστουγεννα.

 

Το θεωρω αψογο value for money τηλεφωνο.

 

Προσωπικα ποτε δεν με ενοιαζαν καμερες και φλας σε τηλεφωνα γιατι πολυ απλα κουβαλαω μαζι μου παντα και καθε μερα την ψηφιακη μου.

 

Θεωρω μεγαλη βλακεια να αναφερεται καποιος σε ενα τετοιο τηλεφωνο σαν δευτερη συσκευη... Δηλαδη η πρωτη τι πρεπει να ειναι πυραυλος ? Η παιχνιδομηχανη. Για τηλεφωνα μιλαμε οχι για τιποτα αλλο. Αυτη η θεωρια ειναι παντελως ακυρη απο αυτους που την ανακαλυψαν...

 

Το τηλεφωνο και καλο ειναι για τα χρηματα του και φαινεται οτι εχει και περαση στην χωρα μας...

Δεν μου εχει βγαλει κανενα απολυτως προβλημα.

 

Και τωρα μολις ετοιμαζομαι να το ρουταρω...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες που το χρησιμοποιώ κατέληξα σε μια ολοκληρωμένη γνώμη! Το κινητό δεν αξίζει καθόλου!

 

1. κάμερα και βίντεο τραγικά (δεν έχει μπροστά κάμερα, ούτε led flash)

2. Με τον δικό του launcher σέρνεται για τα καλά (ειδικά αν βάλεις πάνω από 20-30 εφαρμογές)

3. Την ώρα που φορτίζει η αφή δεν υπακούει και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα!

4. Από το 10% έως τα 100% κάνει να φορτίσει 2 ώρες και 45 λεπτά με το ρολόι

5. Δεν παίζει βίντεο hd (καλά για full hd δεν το συζητώ καν)

6. Επεξεργαστείς πανάρχαιος το ίδιο και το chip γραφικών

7. τηγανίζεις αυγά στο πίσω μέρος.! λες είναι κάποιος 4πύρινος επεξεργαστής

 

Γενικά για μένα είναι μια πολύ άχρηστη συσκευή που εννοείται ότι δεν αξίζει ούτε 120 ευρό πόσο μάλλον 175!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα,

 

εχω το blade 3 και αντιμετωπιζω ενα προβλημα, αν μπορει καποιος αν με βοηθησει εφοσον γνωριζει.

 

Εχω κανει ρουτ την συσκευη εδω και ενα χρονο με την παρακατω εκδοση ρομ P772N10_COSMOTEV1.0.B02

 

Το προβλημα μου και η απορια μου ειναι οτι οταν εχω ανοιχτο το wifi και κανω ρισταρτ το τηλεφωνο στην εκκινηση το ασυρματο ειναι απενεργοποιημενο. Λογικα ειναι καποιο μπαγκ της ρομ αλλα ξερει κανεις πως λυνεται το προβλημα ?

 

ΥΓ. ακομα και οταν ανοιξει το τηλεφωνο και ενεργοποιησεις το wifi δεν ανταποκρινεται. Το απενεργοποιεις το ενεργοποιεις και ειναι ονλαιν...

 

Any ideas ?

 

Εχω δοκιμασει εφαρμογες του τυπου KEEP WIFI ALIVE αλλα δεν ειδα καμια διαφορα...

Edited by TonimanakHTC

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους !

Παιδιά μια ερώτηση ,τον οκτώμβριο αγόρασα το ΖΤΕ ,τώρα κ ένα μήνα κολλάει ,μέχρι να μπω στο μενού μου χει φυγει η ψυχη ,γίνετε να κάνω κάτι ? Η "μάπα το καρπούζι " ?

Μου λέγανε να μην το πάρω,αλλά δεν είχα οικονομική άνεση κ το πήρα ,τώρα τη γίνετε ? για πέταμα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Παιδιά μια ερώτηση ,τον οκτώμβριο αγόρασα το ΖΤΕ ,τώρα κ ένα μήνα κολλάει ,μέχρι να μπω στο μενού μου χει φυγει η ψυχη ,γίνετε να κάνω κάτι ? Η "μάπα το καρπούζι " ?

Μου λέγανε να μην το πάρω,αλλά δεν είχα οικονομική άνεση κ το πήρα ,τώρα τη γίνετε ? για πέταμα ?

 

Μαλλον θεμα software ειναι οποτε μπορεις να δοκιμασεις καποια πραγματα,

Πρωτον και το ποιο 'χαζο' απο ολλα,δοκιμασε να το κανεις επανεκκινηση(μερικοι τα αφηνουν μηνες ανοιχτα και μετα παραπονιουνται).

Δευτερον ψαξε στις εφαρμογες σου και ειδικα σε αυτες που τρεχουν μηπως ειναι καποια απο αυτες που σου δημιουργει τα προβληματα.

Επισης μπορεις να κατεβασεις προσωρινα ενα task killer ωστε να τις τερματιζει κατευθειαν ολλες και να κανεις ποιο ευκολα τι δουλεια σου.

 

Τριτον αν δεις οτι ολλα αυτα δε δουλεψαν κρατησε ενα backup τα δεδομενα σου και κανε επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις(προσοχη θα χαθουν ολλα μεσα απο το κινητο οποτε backup πρωτα.)

Link to comment
Share on other sites

Ρουταρε την συσκευη σου και δεν θα αντιμετωπισεις ξανα προβληματα η κολληματα.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Εισαι αδικος

 

εχω το τηλεφωνο 13 μηνες και δεν σκεφτομαι να το αλλαξω προς το παρον.

 

Αξιζει τα χρηματα του και με το παραπανω.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ειμαι κατοχος ενος Blade 3 προσφατα εκανα φορματ το λαπτοπ εχω win xp 32, δυστυχως δεν μπορω να συνδεσω την συσκευη με το λαπτοπ για μεταφορα δεδομενων.

 

Η συσκευη ειναι rooted.

 

Εχει κανεις καποιον οδηγο βημα βημα να περασω drivers kai ρυθμισεις για να συνδεσω τηλεφωνο με λαπτοπ ?

 

ΚΑνω δοκιμες με usb debug - mpt ενεργοποιω απενεργοποιω και παει λεγοντας αλλα φως δεν βλεπω...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Ρομ δεν εχω αλλαξει. Απλα εκανα ρουτ το τηλεφωνο χωρις καστομιες.

 

Αυτη την αλλαγη με το ασυρματο την ειδα μολις περασα την εφαρμογη Du battery saver. Επειδη εχει διαφορα ετοιμα προφιλ χρηστη απο μονο του.

 

Κερδισα απλα οτι ελεγχω τις εφαρμογες και εχω περιορισει το λειτουργικο ετσι ωστε να ειναι γρηγορο χωρις κολληματα.

 

Κατα τα αλλα δεν αλλαξε κατι

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

@TonimanakHTC μην ανοίγεις νέο θέμα για κάθε ερώτηση! Υπάρχει το συγκεκριμένο θέμα που αφορά την συσκευή σου. Ότι χρειαστείς μπορείς να ρωτάς εδώ, εφόσον πρώτα έχεις κάνει αναζήτηση και δεν έχεις βρει λύση.
Link to comment
Share on other sites

Μεταφερθέν: MPT & USB DEBUG

 

δεν εγραψα το ενο θεμα εδω. Απλα το μεταφερανε εδω.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παιδια ενας φιλος μου το εχει και λεει του κολλαει πολυ του λεω θα μου το δωσεις και θα στο κανω οτι μπορω.Σκεφτομαι να του το κανω root αλλα τι παιζει και με τις custom τρωνε random reboots? ειναι καλες,γρηγορες? για να ξερω.

Αν του κανω root θα του βαλλω ram manager,set cpu,seeder,αλλο launcher και πιστευω να υπαρξει βελτιωση για να μην χρειαστει να προχωρησω σε custom εφοσον το κινητο δεν ειναι και δικο μου για να το πειραξω και πολυ.

 

Εσεις τι λετε να προχωρησω σε custom? και αμα δεν βαριεστε προτεινεται καμια καλη,χωρις bugs και κυριως χωρις random reboots.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο ειναι μια χαρα για αυτα που προσφερει.

 

Καντου ρουτ χωρις να βαλεις καστομ ρομ. Απλα κανε ρουτ για να εχεις αντμιν δικαιωματα.

Απο τις εφαρμογες που ανεφερες μην βαλεις καμια. Μετεφερε τα παντα στην καρτα μνημης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.zteblade3.com/how-to-root-the-zte-blade-3/

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γειά σας

 

Έχω το ZTE Blade III με ICS 4.0.4.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δε μπορώ να στείλω MMS:

δηλ.όποτε πάω να στείλω MMS, μετά απο λίγο μου βγάζει "Message not sent. Retrying..."

Είμαι με Wind.

Στο κινητό (στο Settings > More > Mobile Networks > Access Point Names)

υπάρχουν κανονικά ρυθμίσεις WIND MMS (και WIND Internet)

(τσεκαρισμένες και με http://www.wind.gr/files/1/Device_Settings/Rythmiseis%20Internet/Android-ICS-Jelly-bean.pdf).

Να προσθέσω μόνο, ότι η ρύθμιση WIND MMS δεν εχει κυκλάκι (και έτσι, δεν μπορείς να το κανεις active, παρά μονο να δεις τα settings του)

-μόνο το WIND Internet εχει ένα κυκλάκι δεξιά του (ως active)-.

 

Ως sms/mms app χρησιμοποιώ την μάμα, όχι κάποιο third-party (λχ Hangouts)

Edited by darkblue
Προσθήκη περι mms app
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade III

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...