Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μήπως ξέρετε κάποιο site για 2 Screen Protector μπρος-πίσω, και την αυθεντική (αν γίνετε να την βρούμε) Bumper case. και εναν μετατροπέα για την τροφοδοσία ρεύματος? από αγγλία από γερμανία από ελλάδα δεν εχει σημασία.
Rules are made to be broken...
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε κάποιο site για 2 Screen Protector μπρος-πίσω, και την αυθεντική (αν γίνετε να την βρούμε) Bumper case. και εναν μετατροπέα για την τροφοδοσία ρεύματος? από αγγλία από γερμανία από ελλάδα δεν εχει σημασία.

 

 

εγω πηρα αυτο..!!

http://www.skinomi.com/lgnexus4.html

 

για bumper θα προτιμησω μαλλον της google..!!αλλα ακομη δεν ειναι διαθεσιμο.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε κάποιο site για 2 Screen Protector μπρος-πίσω, και την αυθεντική (αν γίνετε να την βρούμε) Bumper case. και εναν μετατροπέα για την τροφοδοσία ρεύματος? από αγγλία από γερμανία από ελλάδα δεν εχει σημασία.

 

To set της Skinomi είναι πολύ καλό. Στο ebay και στο Amazon μπορείς να βρεις γενικά πολλά επώνυμα και ποιοτικά protectors, όπως και το google ή το poetic bumper. Είναι ακριβά όμως ακόμη.

Αντάπτορα βρίσκεις σε οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρονικώ, 1+ ευρώ κοστίζει.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτο..!!

http://www.skinomi.com/lgnexus4.html

 

για bumper θα προτιμησω μαλλον της google..!!αλλα ακομη δεν ειναι διαθεσιμο.

Την καλυτερη επιλογη εκανες, φανταστικο screen protector, θα σου σπασει τα νευρα τις πρωτες 3 μερες μεχρι να φυγουν εντελως οι φουσκαλες επειδη ειναι wet application. εγω αυτο πηρα μαζι με carbon fiber για την πλατη. Εχε υποψιν οτι αν βαλεις bumper θα χαλασει το screen protector διοτι πιανει ολη την οθονη και δεν αφηνει το παραμικρο κενο στα πλαγια. Ετσι με οποιαδηποτε σφιχτη θηκη η bumper..αχρηστευεται.

Link to comment
Share on other sites

Με το bumper της LG δεν ισχυει αυτο που αναφερεις.

 

το αλλο ερωτημα ειναι που βρισκουμε αυτο το bumber της lg??ακομα δεν ειναι διαθεσιμο νομιζω..εχει βγαλει κανεις καμια ακρη/

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την αφορά του Ν4 μέσω tunnelbear & F2M, μου έχει γυρίσει το playstore και στο κινητό και στο PC στην Αγγλική έκδοση. Δηλαδή βλέπω τα περιοδικά, τις ταινίες, τις συσκευές, χωρίς να χρησιμοποιήσω το tunnelbear, ενώ παλιότερα δεν μου τις έδειχνε. Επίσης όλες τις επι πληρωμή εφαρμογές μου τις δείχνει σε λίρες πλέον... :wacko:

 

Έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο??

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την αφορά του Ν4 μέσω tunnelbear & F2M, μου έχει γυρίσει το playstore και στο κινητό και στο PC στην Αγγλική έκδοση. Δηλαδή βλέπω τα περιοδικά, τις ταινίες, τις συσκευές, χωρίς να χρησιμοποιήσω το tunnelbear, ενώ παλιότερα δεν μου τις έδειχνε. Επίσης όλες τις επι πληρωμή εφαρμογές μου τις δείχνει σε λίρες πλέον... :wacko:

 

Έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο??

 

Η καρτα σου στο google wallet τί διευθυνση εχει?Μηπως εχει τη διευθυνση του f2me?Δεν το γνωριζω το θεμα,απλα μια υποθεση κανω

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την αγγλική διεύθυνση έχει, αλλά το φαινόμενο αυτό παρουσιάστηκε χθες.

Υποτίθεται όμως οτι αν μπαίνεις απο χώρα που δεν υποστηρίζει πώληση συσκευών δεν βλέπεις το αγγλικό playstore. Αυτό τουλάχιστον γινόταν μέχρι τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την αφορά του Ν4 μέσω tunnelbear & F2M, μου έχει γυρίσει το playstore και στο κινητό και στο PC στην Αγγλική έκδοση. Δηλαδή βλέπω τα περιοδικά, τις ταινίες, τις συσκευές, χωρίς να χρησιμοποιήσω το tunnelbear, ενώ παλιότερα δεν μου τις έδειχνε. Επίσης όλες τις επι πληρωμή εφαρμογές μου τις δείχνει σε λίρες πλέον... :wacko:

 

Έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο??

Εφαρμογές μπορείς να αγοράσεις; Γιατί εγώ και κάποια αλλά παιδιά εδώ μέσα, δεν μπορούμε. Δεν δέχεται την visa μας

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο την αφορά του Ν4 μέσω tunnelbear & F2M, μου έχει γυρίσει το playstore και στο κινητό και στο PC στην Αγγλική έκδοση. Δηλαδή βλέπω τα περιοδικά, τις ταινίες, τις συσκευές, χωρίς να χρησιμοποιήσω το tunnelbear, ενώ παλιότερα δεν μου τις έδειχνε. Επίσης όλες τις επι πληρωμή εφαρμογές μου τις δείχνει σε λίρες πλέον... :wacko:

 

Έχει συμβεί σε κανέναν το ίδιο??

 

Και σε μενα το ιδιο ακριβως εγινε. Εγω ομως ειχα κανει την αγορα του τηλεφωνου 8 Δεκεμβριου με την ιδια διαδικασια, αλλα το play store μου γυρισε χθες στο αγγλικο... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα το ιδιο ακριβως εγινε. Εγω ομως ειχα κανει την αγορα του τηλεφωνου 8 Δεκεμβριου με την ιδια διαδικασια, αλλα το play store μου γυρισε χθες στο αγγλικο... :ninja:

 

Έχεις αφήσει απο τότε την αγγλική διεύθυνση μέσα στο wallet?

Δεν με χαλάει ιδιαίτερα...εκτός οτι όλες οι τιμές είναι σε λίρες...

 

Εφαρμογές μπορείς να αγοράσεις; Γιατί εγώ και κάποια αλλά παιδιά εδώ μέσα, δεν μπορούμε. Δεν δέχεται την visa μας

 

Δεν το έχω δοκιμάσει τελευταία.

Δεν βρέθηκε λύση μετά απο επικοινωνία με την Google??

 

Μόλις διαπίστωσα οτι δεν με αφήνει να κάνω αγορές εφαρμογών ούτε με την χρεωστική που χρησιμοποιούσα πάντα και έχει ελληνική διεύθυνση, ούτε με την πιστωτική στην οποία έχω αγγλική διεύθυνση...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μου το παρηγγειλε ενας φιλος χθεσ το βραδυ απο Σκωτια!!!! Ομως το μονο e-mail που του εστειλαν ελεγε "Order placed" του εδωσαν κι ενα Order Number. Θα επρεπε να του εχει ερθει και τπτ αλλο? Ποτε θα εχει ενημερωση απο το Google Commerce για το ποτε θα το λαβει? Αν ξερει καποιος ας διαφωτισει... BTW δεν μπορω να περιμενω :D
Link to comment
Share on other sites

Μου το παρηγγειλε ενας φιλος χθεσ το βραδυ απο Σκωτια!!!! Ομως το μονο e-mail που του εστειλαν ελεγε "Order placed" του εδωσαν κι ενα Order Number. Θα επρεπε να του εχει ερθει και τπτ αλλο? Ποτε θα εχει ενημερωση απο το Google Commerce για το ποτε θα το λαβει? Αν ξερει καποιος ας διαφωτισει... BTW δεν μπορω να περιμενω :D

 

θα σου στειλουν ξανα οταν η παραγγελια γινει shipped.

 

Η αναμονη αξιζει εμεις τα πηραμε μεσα σε τρεις μερες

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μπορώ να κατεβάσω εφαρμογές από το PlayStore τώρα. Τους έχω στείλει 2 email και περιμένω απάντηση.

 

Σου βρήκαν λύση??

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για εμπειρίες από αγορά από το play store uk: Το παρήγγειλα τη μέρα που άνοιξε η διαθεσιμότητα στο UK store (ή 30, ή 31/01, δε θυμάμαι καλά) και έφτασε σε μένα χτες. Είχε φτάσει από τις 07/02, αλλά δεν μπορούσα να είμαι σπίτι για τον courier.

 

Διαδικασία με ελληνική κάρτα, αγγλική διεύθυνση (f2me). Συνολικά μου βγήκε 360 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επιτέλους χθες κατάφερα να το παραγγείλω! Περιμένω ακόμα βέβαια για το shiping.

Και εμένα τώρα που το είπατε, μου έχει γυρίσει το play store σε λίρες! Αλλά μόνο εφαρμογές μπορώ να δω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για εμπειρίες από αγορά από το play store uk: Το παρήγγειλα τη μέρα που άνοιξε η διαθεσιμότητα στο UK store (ή 30, ή 31/01, δε θυμάμαι καλά) και έφτασε σε μένα χτες. Είχε φτάσει από τις 07/02, αλλά δεν μπορούσα να είμαι σπίτι για τον courier.

 

Διαδικασία με ελληνική κάρτα, αγγλική διεύθυνση (f2me). Συνολικά μου βγήκε 360 ευρώ.

εχεις δει αναλυτικα τις χρεωσεις στην καρτα σου?

εμενα ολα μαζι μου πηγαν 369 ευρω συν 5 ευρω διαφορα νομισματος (η καρτα μου ειναι eurobank)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ επιτέλους χθες κατάφερα να το παραγγείλω! Περιμένω ακόμα βέβαια για το shiping.

Και εμένα τώρα που το είπατε, μου έχει γυρίσει το play store σε λίρες! Αλλά μόνο εφαρμογές μπορώ να δω.

 

Πηγαινε στο google wallet με ενα internet browser και αλλαξε στις ρυθμισεις που σου δειχνει την καρτα σου,τη διευθυνση σου σε ελληνικη (λογικα πρεπει να εχεις την αρχικη ελληνικη διευθυνση και τη διευθυνση του f2me).Επειτα στο κινητο κανε στην εφαρμογη playstore clear cache και data και ανοιξε την εφαρμογη.Πες αν διορθωθηκε το θεμα με το νομισμα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο google wallet με ενα internet browser και αλλαξε στις ρυθμισεις που σου δειχνει την καρτα σου,τη διευθυνση σου σε ελληνικη (λογικα πρεπει να εχεις την αρχικη ελληνικη διευθυνση και τη διευθυνση του f2me).Επειτα στο κινητο κανε στην εφαρμογη playstore clear cache και data και ανοιξε την εφαρμογη.Πες αν διορθωθηκε το θεμα με το νομισμα

μην κανεις τιποτα μεχρι να σου στειλουν το nexus

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Κάναμε κοινή παραγγελία με ένα φίλο μου και πήραμε δύο συσκευές, από 360 ευρώ η μία βγήκε, αφού ελέγξαμε τη χρέωση κάρτας και υπολογίσαμε τα πάντα: store, f2me, εξοδα τράπεζας (πειραιώς). Οι τιμές φαντάζομαι δεν είναι κάθε μέρα ίδιες, παίζει ρόλο η τιμή της λίρας την εκάστοτε ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Κάναμε κοινή παραγγελία με ένα φίλο μου και πήραμε δύο συσκευές, από 360 ευρώ η μία βγήκε, αφού ελέγξαμε τη χρέωση κάρτας και υπολογίσαμε τα πάντα: store, f2me, εξοδα τράπεζας (πειραιώς). Οι τιμές φαντάζομαι δεν είναι κάθε μέρα ίδιες, παίζει ρόλο η τιμή της λίρας την εκάστοτε ημέρα.

οκ λογικό είναι αφού μοιραστήκατε τα έξοδα του f2me

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

μην κανεις τιποτα μεχρι να σου στειλουν το nexus

 

εγώ έχω κάνει τη διαδικασία παραγγελίας μέσω f2me όπως ξαναείπα 8δεκ, και αμέσως μετά άλλαξα τη διεύθυνσή μου στο wallet. Επί δύο μήνες μπαίνω στο μάρκετ κανονικά (από pc) και το αγγλικό μου το εμφάνισε χθες. Συνεχίζεται ακόμη και σήμερα, από όποιο pc και να μπω και μπορώ να αγοράσω κανονικά εφαρμογές-ταινίες κτλ με αγγλικό νόμισμα. Επίσης στο κινητό μου έμπαινε και μπαίνει μόνο στο ελληνικό μαρκετ. :ninja:

edit:

μετά από την επιτυχή προσπάθεια μου να αγοράσω ένα περιοδικό από το market του pc, μου έβγαλε ενημέρωση για το μάρκετ στο τηλέφωνο και πλέον είναι αγγλικό και εκεί...με ρώτησε κιόλας αν θέλω να ενεργοποιήσω την εφαρμογή google magazines. Δε με χαλάει καθόλου... :)

Edited by scorpio_1976
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...