Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν μπορείς να χτυπήσεις τον «αντίπαλο» δέν περιμένεις, το κάνεις σήμερα, τώρα.

 

Δεν πιστευω οτι η Google ειναι της λογικης της Apple, χρειαζεται ο ανταγωνισμος για να βγαινουν ολο και καλυτερα προιοντα...!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν πιστευω οτι η Google ειναι της λογικης της Apple, χρειαζεται ο ανταγωνισμος για να βγαινουν ολο και καλυτερα προιοντα...!! ;)

 

Η Google «πουλάει» λογισμικό και σε άλλες εταιρίες σε αντίθεση με την Apple.

Ένας λόγος να «φρενάρει» την συσκεύη θα ήταν να μήν τα «σπάσει» με τις άλλες εταιρίες που παίρνουν το android.

Αλλιώς πίστεψε με, τις εταιρίες δέν τις συμφέρει ο ανταγωνισμός, αλλά το μονοπώλειο.

 

Όπως έχουν πεί και άλλοι συμφορουμήτες, είναι περίεργο που δέν το κατασκεύσε με την motorola, την οποία και ελέγχει.

Link to comment
Share on other sites

Και μία υποθετική ερώτηση : ΑΝ ξαναγίνει διαθέσιμο Αγγλία και μπορέσει φίλος να το πάρει, με τι προτείνετε να μου το στείλει και για τι κόστος μιλάμε;
Link to comment
Share on other sites

Η Google «πουλάει» λογισμικό και σε άλλες εταιρίες σε αντίθεση με την Apple.

Ένας λόγος να «φρενάρει» την συσκεύη θα ήταν να μήν τα «σπάσει» με τις άλλες εταιρίες που παίρνουν το android.

Αλλιώς πίστεψε με, τις εταιρίες δέν τις συμφέρει ο ανταγωνισμός, αλλά το μονοπώλειο.

 

Όπως έχουν πεί και άλλοι συμφορουμήτες, είναι περίεργο που δέν το κατασκεύσε με την motorola, την οποία και ελέγχει.

 

Αμα βγει Motorola Nexus σβησανε οι άλλοι. Η ποιοτητα κατασκευης και συναρμογης της Motorola καθως και τα radio της ειναι κορυφη. Αν δεν επασχε τοσο στις αναβαθμισεις λογισμικου θα ειχε πολυ μεγαλυτερο μεριδιο αγορας. Πχ αν δεις απο κοντα το RAZR HD θα παθεις πλακα. Απιστευτη κατασκευη.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μία υποθετική ερώτηση : ΑΝ ξαναγίνει διαθέσιμο Αγγλία και μπορέσει φίλος να το πάρει, με τι προτείνετε να μου το στείλει και για τι κόστος μιλάμε;

 

Το πιο φθηνό είναι το royal mail signed for και είναι περίπου 15 λίρες μαζί με ασφάλεια . Σε 4-5 εργασίμες είναι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Το πιο φθηνό είναι το royal mail signed for και είναι περίπου 15 λίρες μαζί με ασφάλεια . Σε 4-5 εργασίμες είναι εδώ

 

Και προφανώς είναι ασφαλής τρόπος αποστολής, ως προς την ακεραιότητα του πακέτου, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

τι ωραία,μόλις είδαμε με τον φίλο μου απο Αγγλία ότι στις 31 Δεκεμβρίου του ακυρώσανε την παραγγελια για 2 nexus 8gb λόγω του ότι απέτυχε η προσπαθεια να χρεώσουν την κάρτα.:cry:....είχε υπάρξει ειδοποίηση στις 24 Δεκέμβρη αλλα δεν την είδε ποτε λόγω του ότι ήταν στο google wallet.μήπως έπρεπε να του στείλουνε Mail?υπάρχει περιπτωση να μου χρεώσουν τώρα κανονικά την κάρτα και να τα στείλουνε?έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κανέναν?

 

 

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσε ο σύνδεσμος μου στην Γερμανία οτι το nexus 4 16gb είναι προς παράδοση :)

να δω πιο θα έρθει πρώτο αυτό ή το jiay g3 :lol::lol:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουν πεί και άλλοι συμφορουμήτες, είναι περίεργο που δέν το κατασκεύσε με την motorola, την οποία και ελέγχει.

 

Εχει στα σκαρια το X Phone που θα ανταγωνιστει τα iPhone και Galaxy S...!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει στα σκαρια το X Phone που θα ανταγωνιστει τα iPhone και Galaxy S...!!

 

Το Χ phone δεν θα είναι nexus

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το Χ phone δεν θα είναι nexus

 

Οχι... αλλα ελπιζω αφου ειναι στην μεση η google να μην εχει μεγαλες παραμετροποιησεις το android και να ειναι κομπλε οι αναβαθμισεις κατι που δεν φημηζεται η MOTO.. :p

Αν και το θεμα ειναι στην φιλοσοφια της google, για ενα καλο και φθηνο smatphone...!! :D

Οψομεθα...!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως βλεποντας οτι η φαρσοκωμωδια με το Ν4 δεν θα εχει αισιο τελος αρχιζω και γλυκοκοιταζω αλλα κινητα... Ριχνωντας μια ματια σε αυτο το αρθρο (http://gadgetgreek.blogspot.gr/2013/01/samsung-galaxy-s-ii-jelly-bean.html) μου αρεσε αυτο που παει να κανει η Sammy με το JB..

Ερωτηση, (επειδη λογικα το ιδιο θα κανει και στο Νοte 1) χωρις να με νοιαζει το μεγεθος της οθονης και η διαφορα στα χρηματα, ποιο απο τα δυο θα αξιζε πιο πολυ την αγορα του...?!?! Ευχαριστω πολυ...!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα! Ποσες μερες κανει περιπου να ερθει το κινητο απο Γερμανια? Γιατι υποτιθεται οτι μου εχει σταλει απο τις 29/12 με DHL και ακομα τπτ..Βεβαια ρωτησα και στην DΗL και ειπαν οτι μαλλον θα μου παραδοθει μεσω ελτα. Το αγορασα απο ebay αλλα με το tracking number δε μου εμφανιζει τπτ στο σιτε των ελτα..ενω στης DΗL εδω και καμια εβδομαδα ειναι κολλημενο στο 60%..Κανεις με παρομοια εμπειρια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα! Ποσες μερες κανει περιπου να ερθει το κινητο απο Γερμανια? Γιατι υποτιθεται οτι μου εχει σταλει απο τις 29/12 με DHL και ακομα τπτ..Βεβαια ρωτησα και στην DΗL και ειπαν οτι μαλλον θα μου παραδοθει μεσω ελτα. Το αγορασα απο ebay αλλα με το tracking number δε μου εμφανιζει τπτ στο σιτε των ελτα..ενω στης DΗL εδω και καμια εβδομαδα ειναι κολλημενο στο 60%..Κανεις με παρομοια εμπειρια?

 

Tα μεταφορικα με την DHL ποσο σου πηγαν εαν επιτρεπεται...?!

Link to comment
Share on other sites

Tα μεταφορικα με την DHL ποσο σου πηγαν εαν επιτρεπεται...?!

Γυρω στα 15 ευρω..απο την DHL σε υποκαταστημα στην πολη μου, ειπαν οτι θα παραλαβω με ελτα και αυτο με παραξενεψε..

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 15 ευρω..απο την DHL σε υποκαταστημα στην πολη μου, ειπαν οτι θα παραλαβω με ελτα και αυτο με παραξενεψε..

 

φίλε λίγο δύσκολο με dhl 15 € για Ελλάδα και που κολλάει η παραλαβή με τα ΕΛΤΑ ?

Εγώ όταν έψαχνα από Αγγλία πως θα μου το στείλουν μέσω courier κάτω από 63 € δεν είχα βρει και τελικά το έστειλαν με ταχυδρομείο και ασφαλισμένο με 15 € περίπου και το είχα σε 10 ημέρες στα χέρια μου ( Σάββατο αποστολή από Αγγλία παρέλαβα την επόμενη Δευτέρα Αθήνα )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Με Ελτα θα σου ερθει.

Ισως αργησει λιγο λογω γιορτων.

Απο UK παντως δεν υπαρχουν καθυστερησεις οποτε ισως εχουν ξεκολλησει γενικως.

Link to comment
Share on other sites

φίλε λίγο δύσκολο με dhl 15 € για Ελλάδα και που κολλάει η παραλαβή με τα ΕΛΤΑ ?

Εγώ όταν έψαχνα από Αγγλία πως θα μου το στείλουν μέσω courier κάτω από 63 € δεν είχα βρει και τελικά το έστειλαν με ταχυδρομείο και ασφαλισμένο με 15 € περίπου και το είχα σε 10 ημέρες στα χέρια μου ( Σάββατο αποστολή από Αγγλία παρέλαβα την επόμενη Δευτέρα Αθήνα )

Απο το εδω υποκαταστημα μου ειπαν οτι επειδη τα μεταφορικα ειναι καπου 15 ευρω οτι θα παραλαβω μεσω ελτα..αρα μαλλον εχει φυγει απο γερμανια με DHL και τα παραδιδιουν στα κεντρικα ελτα, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. Αλλα σαν πολλες μερες δεν εχουν περασει?

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα ειναι 15 για να στο φερουν τα Ελτα. :lol:

Λογικα θα εχεις και tracking no.

Εχω φιλε μου, απλα αν προσεξες ειπα οτι δε μου εμφανιζει τπτ στο σιτε των ελτα, ενω στο σιτε της dlh εχει μεινει στασιμο στο 60% της ολης διαδικασιας..ελπιζω να παραλαβω εντος εβδομαδας γιατι αλλιως θα αρχιζουν να με ζωνουν τα φιδια :blink:

Edited by alan79
Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες δεν περνανε τον κωδικο στα Ελτα οπως και δεν εχει τροπο tracking η dhl, οποτε μολις περασει Ελλαδα ''χανεται''.

Παραξενο βεβαια που το αναφερεις γιατι απο χθες δε λειτουργει το site οποτε πως το ειδες οτι δεν εχει τιποτα?

Μην ανησυχεις, σιγουρα θα παραλαβεις, τα συστημενα δεν πανε πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω φιλε μου, απλα αν προσεξες ειπα οτι δε μου εμφανιζει τπτ στο σιτε των ελτα, ενω στο σιτε της dlh εχει μεινει στασιμο στο 60% της ολης διαδικασιας..ελπιζω να παραλαβω εντος εβδομαδας γιατι αλλιως θα αρχιζουν να με ζωνουν τα φιδια :blink:

 

Μην ανησυχείς η dhl μπορεί να κάνει μέχρι και 2 βδομάδες να έρθει ειδικά σε τέτοια περίοδο

Link to comment
Share on other sites

Εχω φιλε μου, απλα αν προσεξες ειπα οτι δε μου εμφανιζει τπτ στο σιτε των ελτα, ενω στο σιτε της dlh εχει μεινει στασιμο στο 60% της ολης διαδικασιας..ελπιζω να παραλαβω εντος εβδομαδας γιατι αλλιως θα αρχιζουν να με ζωνουν τα φιδια :blink:

 

Κι εμένα μου έστειλαν από Γερμανία το Nexus 4 στις 13/12 με DHL και το παρέλαβα με ΕΛΤΑ παραμονή Χριστουγέννων.

Στο site της DHL όπου βλέπεις ότι η διαδικασία έχει κολλήσει στο 60%, θα δεις επίσης κάπου πάνω από τα τετράγωνα με τις φωτό, να αναφέρεται το tracking number της DHL και από πάνω του (ή από κάτω) ένα άλλος αριθμός (θα είναι ή 10ψήφιος ή 12ψήφιος).

Αυτός είναι ο κωδικός για το tracking order στο site των ΕΛΤΑ. ;)

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο μέγιστος αριθμός κινητών που μπορεί να παραγγείλει κάποιος στην Αμερική.

Δύο μπορεί;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...