Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπιζω να καταφερεις να βγαλεις ακρη τελικα οπως κι εγω γιατι αποφασισα οτι αν δεν παρω καποια οριστικη απαντηση μεχρι αυριο θα ακυρωσω την παραγγελια και παμε για αλλα!

 

Εγώ σκέφτηκα να την ακυρώσω και να την ξανακάνω.

 

Απλά δεν ξέρω πόσες μέρες θα μείνουν τα ήδη δεσμευμένα λεφτά στον αέρα... Γιατί αν έχω τώρα ~350€ δεσμευμένα, κάνω νέα παραγγελία (άλλα 350€ δεσμευμένα) και πάνε να τραβήξουν λεφτά θα θέλουν άλλα 350€ διαθέσιμα. Ε δεν είμαι και η ίδια η τράπεζα...:lol:

 

Θα περιμένω. Τελευταίος και ταπεινός. Και εδώ και στο xda είδα οτι παραλαμβάνουν εντός της ίδιας εβδομάδας. Εγώ έχω κλείσει ήδη 2. :(

 

 

Ενημέρωσε μας για ο,τι σε απαντήσουν, είμαι περίεργος τι θα σου πούν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ σκέφτηκα να την ακυρώσω και να την ξανακάνω.

 

Απλά δεν ξέρω πόσες μέρες θα μείνουν τα ήδη δεσμευμένα λεφτά στον αέρα... Γιατί αν έχω τώρα ~350€ δεσμευμένα, κάνω νέα παραγγελία (άλλα 350€ δεσμευμένα) και πάνε να τραβήξουν λεφτά θα θέλουν άλλα 350€ διαθέσιμα. Ε δεν είμαι και η ίδια η τράπεζα...:lol:

 

Θα περιμένω. Τελευταίος και ταπεινός. Και εδώ και στο xda είδα οτι παραλαμβάνουν εντός της ίδιας εβδομάδας. Εγώ έχω κλείσει ήδη 2. :(

 

 

Ενημέρωσε μας για ο,τι σε απαντήσουν, είμαι περίεργος τι θα σου πούν.

 

Παντως για να ξερετε η πιθανοτητα ειναι να μην γινει δεκτη η παραγγελια...εμενα περιμεναν μεχρι την τελευταια μερα της τριτης εβδομαδας για να μου πουν οτι επειδη το ονομα και η διευθυνση δεν ειναι σωστη η παραγγελια ακυρωνεται και μου κλειδωσαν και το wallet για υποπτη συμπεριφορα...αρα σε οποιον δεν εγινε λογικα μεσα σε 2-3 μερες οι πιθανοτητες δεν ειναι μαζι σας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση , μπορεις να μου πεις και σε λιρες ποσο ηταν το ποσο?

Δεν γνωριζω την ισοτιμια

 

Www. Xe. Com

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για να ξερετε η πιθανοτητα ειναι να μην γινει δεκτη η παραγγελια...εμενα περιμεναν μεχρι την τελευταια μερα της τριτης εβδομαδας για να μου πουν οτι επειδη το ονομα και η διευθυνση δεν ειναι σωστη η παραγγελια ακυρωνεται και μου κλειδωσαν και το wallet για υποπτη συμπεριφορα...αρα σε οποιον δεν εγινε λογικα μεσα σε 2-3 μερες οι πιθανοτητες δεν ειναι μαζι σας...

 

 

Εεεεεεδώ είμαστε, φρέσκο mail.

 

Google Inc. has cancelled your order. You have not been charged.

 

This order was likely canceled for one of the following reasons:

 


  •  
  • Details provided for your credit card do not match those on-file with your financial institution.
  • The address information provided was incomplete and could not be verified.
  • To block an attempt to purchase more than the maximum allowable devices.
     
Link to comment
Share on other sites

Αφίχθηκε η συσκευή και στην Κύπρο.

Συγκεκριμένα το 16GB πωλείται στα Cytashop στα €479.

Υπάρχει απ'ότι ξέρω ικανοποιητική διαθεσιμότητα συσκευών.

Samsung Galaxy Note10 Lite owner
Link to comment
Share on other sites

Το ξαναπαράγγειλα, πήγα άλλαξα την κάρτα μου (νέος αριθμός) και έχω άλλο τόσο πάλι ποσό στην κάρτα.

 

 

Βέβαια ακόμα δεν μου αποδεσμεύτηκαν τα λεφτά απο την κάρτα απο την προηγούμενη φορά, λογικά απο δευτέρα τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναπαράγγειλα, πήγα άλλαξα την κάρτα μου (νέος αριθμός) και έχω άλλο τόσο πάλι ποσό στην κάρτα.

 

 

Βέβαια ακόμα δεν μου αποδεσμεύτηκαν τα λεφτά απο την κάρτα απο την προηγούμενη φορά, λογικά απο δευτέρα τώρα.

 

Χαρας το κουραγιο σου..Αλλα αξιζει η οποια προσπαθεια πιστευω ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χαρας το κουραγιο σου..Αλλα αξιζει η οποια προσπαθεια πιστευω ;)

 

100€+ είναι αυτά... :lol:

 

 

Τελευταία φορά θα είναι ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Παιζει μαι ακρη να το αγορασω και να μου τιο φερει ενας γνωστος μου απο αγγλια. Αν χρησιμοποιησησω την πιστωτικη μου ειναι απαραιτητο να βαλω το ιδιο ονομα και στην διευθυνση αποστολης; Υπαρχει περιπτωση να μην προχωρησει η αγορα αμα εναι αλλο το ονομα στην αποστολη απο την πιστωτικη;

Ευχαριστω

 

Κανεις;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ιδανικά πρεπει να μπει το όνομα σου ώστε να γίνει ταυτοποίηση στοιχειων απο την τράπεζα. Πιθανως να σου κόψουν την συνναλαγη.

 

Πιθανως όμως δεν το λέω με βεβαιότητα.

Link to comment
Share on other sites

1080p βλεπω στα χαρακτηριστικα.

Τοχουν ψαξει. :lol:

Και τιμη μουρλια!

:lol::lol: τα 32gb τα ειδες ? Αποθηκευτικός Χώρος: 32 GB

Τα συνολικά 32GB θα σας προσφέρουν πραγματικά άπλετο χώρο ικανό να αποθηκεύσετε αγαπημένα σας multimedia αρχεία και εκατοντάδες εφαρμογές. :shock: μονο στο public η εκδοση με τα 32gb :lol::lol:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε όλα τα πετύχανε: :lol:

"Το LG Nexus 4 E960 διαθέτει τον τετραπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon, χρονισμένο στο 1.5Ghz, με chipset NVIDIA Tegra 3"

"Αποθηκευτικός Χώρος: 32 GB"

Πάντως το 1080p μάλλον αναφέρεται στο video recording.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στα public.

 

To είδα απο το προηγούμενο σάββατο στο Public του Med.Cosmos (Πυλαία/Θεσσαλονίκη).

 

(βέβαια δεν φόρτιζε ή φόρτιζε αργά γιατί ούτε δευτερόλεπτο δεν έβγαλε να το κοιτάξω λίγο πως πάει :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα αυτό το φανταστικό στο Play acc μου:

 

[ATTACH]30599[/ATTACH]

 

Το ακυρωμένο είναι αυτό που ακυρώθηκε απο την Google.

 

Τα άλλα 2, οδηγούν στον ίδιο αριθμό παραγγελίας στο wallet. O λογαριασμός έχει λεφτά για να αγοραστούν και τα 2. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

To είδα απο το προηγούμενο σάββατο στο Public του Med.Cosmos (Πυλαία/Θεσσαλονίκη).

 

(βέβαια δεν φόρτιζε ή φόρτιζε αργά γιατί ούτε δευτερόλεπτο δεν έβγαλε να το κοιτάξω λίγο πως πάει :lol:)

 

Καλύτερα γιατι βλέπω να έμπαινες σύντομα σε έξοδα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράσω το http://www.google.com/nexus/4/ από USA θα παίζει με τα ελληνικά δίκτυα?

Ευχαριστώ.

 

Θα παιζει αλλα δεν θα εχεις εγγυηση.Απο Αγγλια παρτο οπως οι περισσοτεροι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά τσιμπημένη η τιμή του Nexus 4 στο Ελλαδιστάν μας αλλά βρήκα ένα giveaway(από την LG και το Unboxholics) για αυτό οπότε ας δοκιμάσουμε τη τύχη μας.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδες επειδη χαθηκα λιγο στο thread. υπαρχει καπου ενα αρθρο/walkthrough για να φερω το nexus 4 απο Αγγλια???

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος που το έχει πάρει από wind να μου πεί αν η συσκευασία είχε ταινία ασφαλείας ? και αν ναι πόσες ? ( 2 μπλέ στα πλαινά ? )

Πήγα στη wind σήμερα και πήγαν να μου δώσουν ένα ανοιγμένο με αιτιολογία "έτσι μας τα δίνουν"

επιπλέον υπάρχει κάποιο ξένο κατάστημα που μπορώ να το αγοράσω με ευρωπαικό φορτιστή και όχι αγγλικό (δεν θέλω μετατροπέα)?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδες επειδη χαθηκα λιγο στο thread. υπαρχει καπου ενα αρθρο/walkthrough για να φερω το nexus 4 απο Αγγλια???

 

αντίγραφο της απάντησης του scorpio_1976 post #1722

Το πρώτο που θα χρειαστείς είναι το tunnelbear. είναι ένα προγραμματάκι που μπορείς να επιλέξεις εσύ αν θέλεις να μπεις με usa proxy ή uk proxy. θα χρειαστεί επίσης να κάνεις μία συνδρομή στο forward to me, πληρώνοντας 2 λίρες και κάτι, για να αποκτήσεις μία διεύθυνση αγγλίας. Αφού τα κάνεις και τα δύο, πηγαίνεις στο λογαριασμό σου στο wallet και βάζεις στα στοιχεία της κάρτας σου τη διεύθυνση που πήρες από το f2me. Εγώ έβαλα και στο billing adress το ίδιο. Ανοίγεις το tunnelbear, επιλέγεις uk, μπαίνεις στο market και αν το κινητό είναι διαθέσιμο κάνεις την αγορά σου. Τώρα, όταν το κινητό φύγει από τη google θα σου έρθει email με tracking number από την tnt για να παρακολουθήσεις την πορεία του. Όταν φτάσει στο f2me σου έρχεται από το f2me email που σου λέει ότι παρέλαβαν το πακέτο σου. Αν δεν περιμένεις και κάτι άλλο, σου λένε να πληρώσεις τα μεταφορικά με paypal για να σου το στείλουν. Στην περίπτωσή μου τα μεταφορικά ήταν 35euro και το πακέτο έφυγε την ίδια μέρα. Το πακέτο επίσης ανοίγεται και ελέγχεται από το f2me (η συσκευασία μόνο και όχι το τηλέφωνο το οποίο παρέλαβα σφραγισμένο)...Το παρέλαβα μία μέρα μετά...

 

 

Εγω παλι 2 φορες με το tunnelbear με δυο διαφορετικα gmail και 2 διαφορετικες πιστωτικες δεν τα καταφερα. Μηπως πηραμε πολλα απο ελλαδα και μας πηρανε χαμπαρι;

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος που το έχει πάρει από wind να μου πεί αν η συσκευασία είχε ταινία ασφαλείας ? και αν ναι πόσες ? ( 2 μπλέ στα πλαινά ? )

Πήγα στη wind σήμερα και πήγαν να μου δώσουν ένα ανοιγμένο με αιτιολογία "έτσι μας τα δίνουν"

επιπλέον υπάρχει κάποιο ξένο κατάστημα που μπορώ να το αγοράσω με ευρωπαικό φορτιστή και όχι αγγλικό (δεν θέλω μετατροπέα)?

 

Το πρωτο συρομενο ειναι ελευθερο.Απο εκει και περα για να ξεκαπακωσεις το κουτι , πρεπει να ξεκολλησεις 2 ταινίες ασφαλείας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...