Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο ποσες μερες περιπου σου εγραψε το gplay οτι η παραγελια σου φευγει??

 

εμενα 4 μερες ειναι κολλημενη στο προπαραγελια...

 

Το παράγγειλα στις 4 Φλεβάρη το απόγευμα, και κατευθείαν μου έγραψε σε εκρεμμότητα στο πορτοφόλι , την επόμενη μέρα το βράδυ στείλανε το κινητό στην tnt και σήμερα το πρωί η tnt το έστειλε στο f2me ( στις 12) .

Για να σου λέει προπαραγγελία ακόμα είσαι στο πρώτο βήμα, οπότε πρέπει να περιμένεις.. ίσως ξαφνικά να στο στείλουν, δεν ξέρω.

 

Παρα πολυ καλος!!!!! Ευχαριστω πολύ!!

Το δοκιμασα και δουλευει μια χαρα. Ακομα και απο κινητο!!

 

Δεν είναι δικός μου οδηγός :P αλλά παρακαλώ !! credits goes σε πολλά μέλη εδώ μεσα που με βοήθησαν και τους ευχαριστώ κ εγώ ! :)

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παράγγειλα στις 4 Φλεβάρη το απόγευμα, και κατευθείαν μου έγραψε σε εκρεμμότητα στο πορτοφόλι , την επόμενη μέρα το βράδυ στείλανε το κινητό στην tnt και σήμερα το πρωί η tnt το έστειλε στο f2me ( στις 12) .

Για να σου λέει προπαραγγελία ακόμα είσαι στο πρώτο βήμα, οπότε πρέπει να περιμένεις.. ίσως ξαφνικά να στο στείλουν, δεν ξέρω.

 

εγω το παραγγειλα απο gplay ..δεν ξερω απο πιο..βασικα .de. uk...??

 

ο αδερφος μου που ειναι γερμανια το εκανε..εγω απλα του εδωσα τον αριθμος της καρτας μου..!!

 

και ακομη μου γραφει

 

{Η παραγγελία σας έχει σταλεί στον έμπορο Google Commerce Ltd.

Ο πωλητής Google Commerce Ltd είναι υπεύθυνος για τη χρέωση και την αποστολή της παραγγελίας σας. Μήπως έχετε ερωτήσεις; Επικοινωνήστε με τον πωλητή Google Commerce Ltd

 

5 Φεβ

Ενημερώσατε επιτυχώς την πληρωμή σας για αυτήν την παραγγελία }

 

απο τις 2 φεβρ που εγινε η παρραγελια ακομα τπτ..!!:worry:

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

αφού είναι γερμανία ο αδερφός σου τότε μπήκε από το γερμανικό store. Στο λογαριασμό σου στο play store τι σου δείχνει ? (εκεί που έχεις κατεβάσει όλες τις εφαρμογές) σου λέει προπαραγγελία ? (Αν ναι, το επόμενο βήμα είναι να δείχνει στο πορτοφόλι σου ότι είναι σε εκρεμμότητα). Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις δυστυχώς.. έτυχε, σου είπα μπορεί απ την μια στιγμή στην άλλη να στο στείλουν ;) έχε πίστη :P εγώ δεν το περίμενα να φανταστείς σε 1-2 μέρες να το στείλουν :P

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν είναι όπως τα λες όλοι όσοι πήραμε από Google Play UK και F2ME θα έχουμε μια χρέωση περίπου 20 ευρώ για της δυο συναλλαγές (δεν είχα δει κάτι τέτοιο ποτέ αλλά αυτή φορά θα το τσεκάρω παντός η eurobank επειδή τη ρώτησα για τι δεν έχουν πάρει ακόμα τα λεφτά μου είπε ότι είναι χρεωμένη η κάρτα σου περίπου 369,85 ευρώ από google & paypal )........

sorry molis pira sta xeria mou to nexus apo dhl:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Kαμία σχέση. Εγώ μίλησα για χρέωση στις συναλλαγές μια διαφορετικό νόμισμα από τις εκάστοτε τράπεζες, όχι από την Google.

 

Μεγιές :)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

εγω το παραγγειλα απο gplay ..δεν ξερω απο πιο..βασικα .de. uk...??

 

ο αδερφος μου που ειναι γερμανια το εκανε..εγω απλα του εδωσα τον αριθμος της καρτας μου..!!

 

και ακομη μου γραφει

 

{Η παραγγελία σας έχει σταλεί στον έμπορο Google Commerce Ltd.

Ο πωλητής Google Commerce Ltd είναι υπεύθυνος για τη χρέωση και την αποστολή της παραγγελίας σας. Μήπως έχετε ερωτήσεις; Επικοινωνήστε με τον πωλητή Google Commerce Ltd

 

5 Φεβ

Ενημερώσατε επιτυχώς την πληρωμή σας για αυτήν την παραγγελία }

 

απο τις 2 φεβρ που εγινε η παρραγελια ακομα τπτ..!!:worry:

 

εμενα σκεψου δεν λεει καν το βημα Ενημερώσατε επιτυχώς την πληρωμή σας για αυτήν την παραγγελία...δεν ξερω γιατι...

Link to comment
Share on other sites

αφού είναι γερμανία ο αδερφός σου τότε μπήκε από το γερμανικό store. Στο λογαριασμό σου στο play store τι σου δείχνει ? (εκεί που έχεις κατεβάσει όλες τις εφαρμογές) σου λέει προπαραγγελία ? (Αν ναι, το επόμενο βήμα είναι να δείχνει στο πορτοφόλι σου ότι είναι σε εκρεμμότητα). Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να περιμένεις δυστυχώς.. έτυχε, σου είπα μπορεί απ την μια στιγμή στην άλλη να στο στείλουν ;) έχε πίστη :P εγώ δεν το περίμενα να φανταστείς σε 1-2 μέρες να το στείλουν :P

 

ναι ακριβως οπως τα λες..!!ετσι μου τα εμφανιζει..!!

 

"""Σε εκκρεμότητα

2 Φεβ

Google Commerce Ltd - Nexus 4 (16GB)

Αγορά στο διαδίκτυο

 

""

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εστειλα μηνυμα στο support center και αυτη ειναι η απαντηση που πηρα:

Orders are shipped based on the estimate in your order confirmation email. Once an order has been processed you'll receive a second ship confirmation email with your tracking number. It may take 24 hours for the package tracking to return any information for your tracking number.

 

If you have not received a package tracking number after the time quoted in your order confirmation email, please let us know.

 

According to our records, your order should ship by the evening of 21-02-2013.

 

Αρα με λιγα λογια axristos εισαι πολυ τυχερος...:)

Link to comment
Share on other sites

εστειλα μηνυμα στο support center και αυτη ειναι η απαντηση που πηρα:

Orders are shipped based on the estimate in your order confirmation email. Once an order has been processed you'll receive a second ship confirmation email with your tracking number. It may take 24 hours for the package tracking to return any information for your tracking number.

 

If you have not received a package tracking number after the time quoted in your order confirmation email, please let us know.

 

According to our records, your order should ship by the evening of 21-02-2013.

 

Αρα με λιγα λογια axristos εισαι πολυ τυχερος...:)

 

21??εκανες την παραγελια σου εσυ φιλε μου?? στις 2 φεβρουαριου??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

21??εκανες την παραγελια σου εσυ φιλε μου?? στις 2 φεβρουαριου??

 

ναι στις 2 την εκανα...επισης απ'οτι διαβασα ειναι καθαρα θεμα του ποιος χειριζεται τις παραγγελιες...αλλα το 21 το απογευμα ειναι το χειροτερο δυνατο σεναριο...δηλαδη μπορει να ερθει απο τωρα μεχρι τοτε το αργοτερο...δεν ξερω αν με καταλαβαινεις,,

Link to comment
Share on other sites

ναι στις 2 την εκανα...επισης απ'οτι διαβασα ειναι καθαρα θεμα του ποιος χειριζεται τις παραγγελιες...αλλα το 21 το απογευμα ειναι το χειροτερο δυνατο σεναριο...δηλαδη μπορει να ερθει απο τωρα μεχρι τοτε το αργοτερο...δεν ξερω αν με καταλαβαινεις,,

 

βεβαια σε πιανω..!!το store που το παραγγειλε ο αδερφος μου ελεγε αποστολη σε μια εβδομαδα..!!

 

 

http://s9.postimage.org/mqmiry0tr/nex.jpg

photo sharing sites

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

βεβαια σε πιανω..!!το store που το παραγγειλε ο αδερφος μου ελεγε αποστολη σε μια εβδομαδα..!!

 

 

Εγω δεν μπορω να παραπονεθω γιατι οταν το παρηγγειλα ελεγε 2-3 βδομαδες shipping....αν και θα περιμενε καποιος να κρατανε σειρα προτεραιοτητας...τεσπα...εσυ παντως εχεις περιθωριο ακομα 3 μερες...

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως οπως τα λες..!!ετσι μου τα εμφανιζει..!!

 

"""Σε εκκρεμότητα

2 Φεβ

Google Commerce Ltd - Nexus 4 (16GB)

Αγορά στο διαδίκτυο

 

""

Όταν είναι σε εκρεμμότητα σημαίνει οτι δεν έχει χρεώσει ακόμα την πιστωτική , άρα δεν έχει φύγει ακόμα απ την Google . Και εμένα αυτό έλεγα μέχρι την επόμενη μέρα το βράδυ ξαφνικά που μου ήρθα email και ελεγε ότι το στέλνουν.

Οπότε είσαι σε καλό δρόμο, απλά περίμενε, μπορεί ξαφνικά να σου έρθει email , δεν ξέρεις ποτέ, είναι να σου κάτσει μάλλον ;) .

Εμένα μέχρι τις 23 ελεγε ότι θα έρθει στην αρχή, κ θα έρθει σε 3 μέρες ;)

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να παραπονεθω γιατι οταν το παρηγγειλα ελεγε 2-3 βδομαδες shipping....αν και θα περιμενε καποιος να κρατανε σειρα προτεραιοτητας...τεσπα...εσυ παντως εχεις περιθωριο ακομα 3 μερες...

 

email πως τους εστειλες??που ειναι αυτη η επιλογη κ δεν την βλεπω??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

email πως τους εστειλες??που ειναι αυτη η επιλογη κ δεν την βλεπω??

 

στο play εκει που ειναι η παραγγελια λεει κεντρο βοηθειας...πατας εκει και εχει επιλογη για να στειλεις mail..

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη διαθεση του κινητου απο τη Wind υπαρχει καποια εξελιξη? Γτι ειχα διαβασει κατι για 5 Φεβρουαριου και δεν το βλεπω στο site της εταιρειας...
Link to comment
Share on other sites

όσο πλησιάζει η διάθεση της συσκευής στην ελληνική αγορά, βλέπω ένα άγχος στις αγγελίες...460..490..και ήδη ξέρουμε ότι καινούργιο θα κάνει <450 ευρώ...:)

εξέλιξη από wind δεν έχουμε ακόμα και γιαυτό δεν έχω γράψει κάτι νεότερο...αναμένεται σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

όσο πλησιάζει η διάθεση της συσκευής στην ελληνική αγορά, βλέπω ένα άγχος στις αγγελίες...460..490..και ήδη ξέρουμε ότι καινούργιο θα κάνει <450 ευρώ...:)

εξέλιξη από wind δεν έχουμε ακόμα και γιαυτό δεν έχω γράψει κάτι νεότερο...αναμένεται σύντομα...

 

Μετά τις 20 από wind

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

όσο πλησιάζει η διάθεση της συσκευής στην ελληνική αγορά, βλέπω ένα άγχος στις αγγελίες...460..490..και ήδη ξέρουμε ότι καινούργιο θα κάνει <450 ευρώ...:)

εξέλιξη από wind δεν έχουμε ακόμα και γιαυτό δεν έχω γράψει κάτι νεότερο...αναμένεται σύντομα...

 

προφανως και δεν μπορεις να πεις παραπανω εσυ και ειναι κατανοητο απλα εμενα μου δινεται η εντυπωση πως δεν ειναι κατι σιγουρο διοτι αν εχεις κλεισει τετοιο "κραχτη" που γινεται χαμος παντου για να το παρουν απο εξωτερικο με "καπελο" και δεν ανακοινωνεις τιποτα εστω και γενικο του στυλ "nexus 4 is coming" ωστε να φανει καποια συμφωνια , ειναι καπως στον αερα ακομη...

 

γιατι αν οχι τοτε απλα χανουν καθημερινα λεφτα απο ανθρωπους που το προμηθευονται απο το εξωτερικο και θα προτιμουσαν να το αγορασουν απο εδω εστω και με καποιο μικρο καπελο που ειναι λογικο...

 

τελος παντων ελπιζω συντομα σε κατι πιο επισημο και σε ευχαριστουμε εστω και γιαυτην την πληροφορηση!!!

Link to comment
Share on other sites

το γενικό και ουσιαστικό ισχύει και το έχω πει. Η wind ΘΑ το φέρει σίγουρα, μέσα στο μήνα, σε τιμή μικρότερη-ίση των 450 ευρώ!

Όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ να σου δώσω ακριβή ημερομηνία ακόμα (ούτε η wind μπορεί ακόμα), λόγω αποθηκών, μεταφορικών, της LG και άλλων παραμέτρων...

Μόνη λεπτομέρεια απομένει η ακριβής τιμή (θα την πούμε και αυτήν σύντομα) , η οποία βέβαια αφού ξέρουμε το ''γενικά'', μικρή σημασία έχει ( άντε δηλαδή να είναι -50 ευρώ..).

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διευκρινηστεί ακόμα αν μιλάμε για το 16άρι όμως.

 

Γιατί αν μιλάμε για το 8άρι στα <=450€, δεν το λες και κελεπούρι.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρήστε δεδομένο ότι ή wind θα το φέρει όντως, αλλά στα 450+

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θεωρήστε δεδομένο ότι ή wind θα το φέρει όντως, αλλά στα 450+

 

προσωπική σου εκτίμηση ή έχεις κάποια πληροφόρηση?

Link to comment
Share on other sites

το γενικό και ουσιαστικό ισχύει και το έχω πει. Η wind ΘΑ το φέρει σίγουρα, μέσα στο μήνα, σε τιμή μικρότερη-ίση των 450 ευρώ!

Όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ να σου δώσω ακριβή ημερομηνία ακόμα (ούτε η wind μπορεί ακόμα), λόγω αποθηκών, μεταφορικών, της LG και άλλων παραμέτρων...

Μόνη λεπτομέρεια απομένει η ακριβής τιμή (θα την πούμε και αυτήν σύντομα) , η οποία βέβαια αφού ξέρουμε το ''γενικά'', μικρή σημασία έχει ( άντε δηλαδή να είναι -50 ευρώ..).

 

προσωπικα δε βιαζομαι καθολου αφου ναι μεν το θελω αλλα εχω μαθει να μη κανω βιστικες κινησεις σε αγορες γενικοτερα...(οσο μπορω να κρατηθω βεβαιως!)

μακαρι να ειναι οπως τα λες τελικα...

αν το 16αρι θα ειναι <450 και φερουν και το 8αρι θα ειμαι μια χαρα προσωπικα!

Link to comment
Share on other sites

προσωπική σου εκτίμηση ή έχεις κάποια πληροφόρηση?

 

Πληροφόρηση φίλε μου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε την δική μου ιστορία,

 

Πριν περίπου ένα μήνα το παρρήγγειλε ένας φίλος μου που μένει αγγλία από το αγγλικό playstore (τότε που είχε διαθεσιμότητα 3-7 εβδομάδες) και με την δική μου πιστωτική.

 

Η Google Μου είχε δεσμέυσει το ποσό οπότε όλα υπέθεσα ότι είναι καλά. Τελικά όμως του στείλαν ένα mail να ενημερώσω τον τρόπο πληρωμής και μου επέστρεψαν τα χρήματα.

 

Δοκίμασα λοιπόν με την Χρεωστική μου κάρτα της Eurobank και την δέχτηκε κανονικά και το στείλαν σε 2 μέρες στον φίλο στην Αγγλία!

 

:D:D

:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...