Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο το google play αγγλιας το πηρα φιλε μου...οχι απο καταστημα...

 

Σε ευχαριστω!Αρα λογικα υπαρχει διαθεσιμοτητα ακομα!Ξερεις αν σε καλυπτει η εγγυηση εδω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου υπαρχει ακομα κανονικα....και η εγγυηση σε καλυπτει πανευρωπαικα οποτε εισαι καλυμμενος....οσο για το φιλε μου οτι μπουχτησες με αυτη την κατασταση και πας για αλλα δεν σε καταλαβαινω...πλεον η διαθεσιμοτητα εχει ομαλοποιηθει...ολα βαινουν καλως...δεν μπορεις να γκρινιαζεις απο την στιγμη που δεν εχει κυκλοφορησει στην χωρα σου...ειναι σαν γκρινιαζω γιατι δεν πηρα το butterfly της htc...εφοσον δεν ηρθε ποτε δεν μπορω να παραπονιεμαι...εφοσον δεν εχει ελλαδα δεν μπορεις να παραπονιεσαι....θα ειχες αυτο το δικαιωμα εαν υπηρχε και δεν μπορουσες να το παρεις γτ ηταν εξαντλημενο...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου υπαρχει ακομα κανονικα....και η εγγυηση σε καλυπτει πανευρωπαικα οποτε εισαι καλυμμενος....

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση!!Ελεγα να επικοινωνησω με την lg για να το σιγουρεψω,αλλα νομιζω οτι δεν χρειζεται τωρα!!Με τον ανταπτορα υπαρχει κανενα θεμα?Εννοω,μπορω να το φορτιζω κανονικα ή πρεπει να αγορασω εναν για να το φορτιζω στην Ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να καταλάβω κάτι ? Εσείς που μένετε Ελλάδα πως έχετε παραγγείλει το nexus 4 ? δηλαδή πείτε ότι αλλάζουμε ip αλλά μετά δεν πρέπει να υπάρχει κάποιος γνωστός Αγγλία για να το στείλει Ελλάδα? Ή υπάρχει κ αλλος τρόπος και δεν το ξέρω ?? :P

αντίγραφο της απάντησης του scorpio_1976 post #1722

Το πρώτο που θα χρειαστείς είναι το tunnelbear. είναι ένα προγραμματάκι που μπορείς να επιλέξεις εσύ αν θέλεις να μπεις με usa proxy ή uk proxy. θα χρειαστεί επίσης να κάνεις μία συνδρομή στο forward to me, πληρώνοντας 2 λίρες και κάτι, για να αποκτήσεις μία διεύθυνση αγγλίας. Αφού τα κάνεις και τα δύο, πηγαίνεις στο λογαριασμό σου στο wallet και βάζεις στα στοιχεία της κάρτας σου τη διεύθυνση που πήρες από το f2me. Εγώ έβαλα και στο billing adress το ίδιο. Ανοίγεις το tunnelbear, επιλέγεις uk, μπαίνεις στο market και αν το κινητό είναι διαθέσιμο κάνεις την αγορά σου. Τώρα, όταν το κινητό φύγει από τη google θα σου έρθει email με tracking number από την tnt για να παρακολουθήσεις την πορεία του. Όταν φτάσει στο f2me σου έρχεται από το f2me email που σου λέει ότι παρέλαβαν το πακέτο σου. Αν δεν περιμένεις και κάτι άλλο, σου λένε να πληρώσεις τα μεταφορικά με paypal για να σου το στείλουν. Στην περίπτωσή μου τα μεταφορικά ήταν 35euro και το πακέτο έφυγε την ίδια μέρα. Το πακέτο επίσης ανοίγεται και ελέγχεται από το f2me (η συσκευασία μόνο και όχι το τηλέφωνο το οποίο παρέλαβα σφραγισμένο)...Το παρέλαβα μία μέρα μετά...

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνησε φιλος μου με την lg hellas,και του ειπαν οτι δεν μας καλυπτει για αγορα οποιασδηποτε συσκευης εκτος Ελλαδος...
Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνησε φιλος μου με την lg hellas,και του ειπαν οτι δεν μας καλυπτει για αγορα οποιασδηποτε συσκευης εκτος Ελλαδος...

 

Και θα καλύπτει τις αγορασμένες συσκευές για ΕΕ όταν το εισάγει επίσημα η LG Hellas.Δεν μπορεί να μην τις καλύπτει, η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

αντίγραφο της απάντησης του scorpio_1976 post #1722

Το πρώτο που θα χρειαστείς είναι το tunnelbear. είναι ένα προγραμματάκι που μπορείς να επιλέξεις εσύ αν θέλεις να μπεις με usa proxy ή uk proxy. θα χρειαστεί επίσης να κάνεις μία συνδρομή στο forward to me, πληρώνοντας 2 λίρες και κάτι, για να αποκτήσεις μία διεύθυνση αγγλίας. Αφού τα κάνεις και τα δύο, πηγαίνεις στο λογαριασμό σου στο wallet και βάζεις στα στοιχεία της κάρτας σου τη διεύθυνση που πήρες από το f2me. Εγώ έβαλα και στο billing adress το ίδιο. Ανοίγεις το tunnelbear, επιλέγεις uk, μπαίνεις στο market και αν το κινητό είναι διαθέσιμο κάνεις την αγορά σου. Τώρα, όταν το κινητό φύγει από τη google θα σου έρθει email με tracking number από την tnt για να παρακολουθήσεις την πορεία του. Όταν φτάσει στο f2me σου έρχεται από το f2me email που σου λέει ότι παρέλαβαν το πακέτο σου. Αν δεν περιμένεις και κάτι άλλο, σου λένε να πληρώσεις τα μεταφορικά με paypal για να σου το στείλουν. Στην περίπτωσή μου τα μεταφορικά ήταν 35euro και το πακέτο έφυγε την ίδια μέρα. Το πακέτο επίσης ανοίγεται και ελέγχεται από το f2me (η συσκευασία μόνο και όχι το τηλέφωνο το οποίο παρέλαβα σφραγισμένο)...Το παρέλαβα μία μέρα μετά...

 

 

εκανα και εγω το ιδιο αλλα εκει που εισαγεις τα στοιχεια της καρτας σου , δεν μου δεχεται την american express.....ειτε βαζοντας billing adress την κανονικη μου ειτε αυτη απο το f2me. μου λεει "ΜΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΗ ΜΕΘΟΔΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ" μπορει να βοηθησει καποιος>?

Edited by spirosteam
EDIT
Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνησε φιλος μου με την lg hellas,και του ειπαν οτι δεν μας καλυπτει για αγορα οποιασδηποτε συσκευης εκτος Ελλαδος...

 

Και ενός φίλου μου του είπαν ότι θα τον καλύψει κανονικά.

 

Τόσες φορές τα είπαμε αυτά.

 

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι.

Ο κουνιάδος μου μένει μόνιμα στην Γερμανία. Μπορεί να το παραγγείλει από το εκεί Google shop χρησιμοποιώντας την κάρτα μου και αποστολή στην δική του διεύθυνση?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά καλύτερα να του δώσεις τους κωδικού σου και να τα κάνει όλα από εκεί (δ/νση αποστολής και λογαριασμού και κάρτας να βάλει την δική του)
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

αντίγραφο της απάντησης του scorpio_1976 post #1722

Το πρώτο που θα χρειαστείς είναι το tunnelbear. είναι ένα προγραμματάκι που μπορείς να επιλέξεις εσύ αν θέλεις να μπεις με usa proxy ή uk proxy. θα χρειαστεί επίσης να κάνεις μία συνδρομή στο forward to me, πληρώνοντας 2 λίρες και κάτι, για να αποκτήσεις μία διεύθυνση αγγλίας. Αφού τα κάνεις και τα δύο, πηγαίνεις στο λογαριασμό σου στο wallet και βάζεις στα στοιχεία της κάρτας σου τη διεύθυνση που πήρες από το f2me. Εγώ έβαλα και στο billing adress το ίδιο. Ανοίγεις το tunnelbear, επιλέγεις uk, μπαίνεις στο market και αν το κινητό είναι διαθέσιμο κάνεις την αγορά σου. Τώρα, όταν το κινητό φύγει από τη google θα σου έρθει email με tracking number από την tnt για να παρακολουθήσεις την πορεία του. Όταν φτάσει στο f2me σου έρχεται από το f2me email που σου λέει ότι παρέλαβαν το πακέτο σου. Αν δεν περιμένεις και κάτι άλλο, σου λένε να πληρώσεις τα μεταφορικά με paypal για να σου το στείλουν. Στην περίπτωσή μου τα μεταφορικά ήταν 35euro και το πακέτο έφυγε την ίδια μέρα. Το πακέτο επίσης ανοίγεται και ελέγχεται από το f2me (η συσκευασία μόνο και όχι το τηλέφωνο το οποίο παρέλαβα σφραγισμένο)...Το παρέλαβα μία μέρα μετά...

 

ευχαριστώ πολύ φίλε μου !! Κατάλαβα.. :) είναι λίγο ρίσκο βέβαια .. είναι ασφαλές αυτό σίγουρα όμως ? :/

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε μου !! Κατάλαβα.. :) είναι λίγο ρίσκο βέβαια .. είναι ασφαλές αυτό σίγουρα όμως ? :/

από ότι λένε εδώ τα παιδιά δεν έχει παρουσιαστεί κανένα πρόβλημα (εγώ πάντως έτσι το έκανα, σίγουρα θα σου πω μετά τις 13/2 που λέει η google ότι θα το στείλει) ελπίζω αν όλα πάνε καλά το αργότερο 20/2 θα έχω το nexus στα χέρια μου.

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

δεν δεχεται το google store την american exprsess μου. εχει κανεις εμπειρια γυρω απο αυτο?:O

έβαλες στην κάρτα δ/νση της Χώρας που κάνεις παραγγελία, επίσης ορισμένες κάρτες πχ citibank έχουν πιστοποίηση και δ/νσης οπότε πιθανών να μην μπορείς να της αλλάξεις δ/νση

Edited by jgk31
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

δεν δεχεται το google store την american exprsess μου. εχει κανεις εμπειρια γυρω απο αυτο?:O

 

Η google δέχεται american express μόνο από Αμερική, αν είναι από Αγγλία δε μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ιδια διευθυνση που πηρα απο το f2me. δοκιμασα και μαι με την κανονικη μου διευθυνση αλλα τιποτε. μαλλον δεχεται δεν american express . Edited by spirosteam
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω και κάτι άλλο ? πειράζει αν η πιστωτική δεν είναι στο όνομα μου(του φίλου μου) και εγώ όμως δηλώσω το δικό μου όνομα στο google wallet και στο f2me ?

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

όπως έχουμε ξαναπεί, στο billing address θα βάλετε τη διεύθυνση και το όνομα που είναι δηλωμένη η κάρτα αλλά στην χώρα θα επιλέξετε Αγγλία και στο shipping address θα βάλετε τη διεύθυνση που θέλετε να πάει το κινητό.

 

Στο billing address βάζετε τα κανονικά στοιχεία, γιατί ανάλογα με την κάρτα και την τράπεζα, όταν γίνει ο έλεγχος , υπάρχει πιθανότητα να την απορρίψουν αν ο αριθμός της κάρτας δεν αντιστοιχεί στο όνομα που δώσατε!!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την ιδια διευθυνση που πηρα απο το f2me. δοκιμασα και μαι με την κανονικη μου διευθυνση αλλα τιποτε. μαλλον δεχεται δεν american express .

 

You can make purchases through Google Wallet using a credit, debit, or gift card with the following logos:

 

American Express(USD Only)

Discover (USD Only)

MasterCard

Visa

Visa Electron (Outside of US Only)

Link to comment
Share on other sites

όπως έχουμε ξαναπεί, στο billing address θα βάλετε τη διεύθυνση και το όνομα που είναι δηλωμένη η κάρτα αλλά στην χώρα θα επιλέξετε Αγγλία και στο shipping address θα βάλετε τη διεύθυνση που θέλετε να πάει το κινητό.

 

Στο billing address βάζετε τα κανονικά στοιχεία, γιατί ανάλογα με την κάρτα και την τράπεζα, όταν γίνει ο έλεγχος , υπάρχει πιθανότητα να την απορρίψουν αν ο αριθμός της κάρτας δεν αντιστοιχεί στο όνομα που δώσατε!!

 

Η κάρτα είναι της πειραιώς αν παίζει ρόλο , αλλά εγώ αν βάλω τα στοιχεία του φίλου μου δεν υπάρχει πιθανότητα μπλεξίματος ? γιατί πχ στο f2me εχω τα δικά μου .. να τ αλλάξω όλα στα δικά του στοιχεία δηλαδή ? Η να βάλω απλά μόνο το όνομα του φίλου μου στο google wallet και τελος ?

Σορρυ που μπορεί να κάνω χαζές ερωτήσεις αλλά είναι η πρώτη φορά που το κάνω και φοβάμαι λίγο μηπως κάνω βλακεία:confused:

 

Επίσης στο billing address βάζουμε τη διεύθυνση στην Ελλάδα αλλά σαν χώρα την Αγγλία ? Περίεργο δεν είναι ?

Edited by axristos

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...