Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα πήγα να βάλω την μεμβράνη που πήρα από merimobiles και ανακάλυψα στο τέλος ότι το κόψιμο στο πάνω μέρος (που υποθέτω είναι για το notification led είναι στα δεξιά και όχι στα αριστερά.

Αυτο είναι λάθος έτσι;

 

Δεν χρειάζεται κοψιμο για το ledάκι, το κοψιμο ειναι για την κάμερα στα άλλα μοντέλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακριβως. το κοψιμο που έχει είναι από την δεξια πλευρά για την κάμερα. που δν έχει το δικό μας μοντέλο αλλά δεν βρίσκεις αξεσουάρ για το v970 οπότε καλό είναι και αυτό που είναι από τα mimoza/grand x in.
Link to comment
Share on other sites

επειδη εκανα ολες τις ρυθμισεις που εχουν γραφτει και ο ηχος παραμενει χαμηλος σε σημειο να μη ακουω τα τηλεφωνα οταν με παιρνουν σκευτομαι να κατεβω σε ics. apo jb που ειμαι. το ερωτημα ειναι πως γινετε χωρις να χασω τα δεδομενα και τα προγραμματα που εχω ηδη? απλα βαζω τη ρομ στη καρτα και κανω ινσταλ απο τη καρτα η πρεπει να κανω ολο το οδηγο απο τη αρχη? θα εχω καποια βελτιωση στον ηχο?
Link to comment
Share on other sites

επειδη εκανα ολες τις ρυθμισεις που εχουν γραφτει και ο ηχος παραμενει χαμηλος σε σημειο να μη ακουω τα τηλεφωνα οταν με παιρνουν σκευτομαι να κατεβω σε ics. apo jb που ειμαι. το ερωτημα ειναι πως γινετε χωρις να χασω τα δεδομενα και τα προγραμματα που εχω ηδη? απλα βαζω τη ρομ στη καρτα και κανω ινσταλ απο τη καρτα η πρεπει να κανω ολο το οδηγο απο τη αρχη? θα εχω καποια βελτιωση στον ηχο?

θα εγκαταστήσεις την ρομ με custom install, και θα ξετικάρεις το wipe data.

Link to comment
Share on other sites

θα εγκαταστήσεις την ρομ με custom install, και θα ξετικάρεις το wipe data.

 

Ευχαριστω για τη απαντηση. Θα εχει ομως αποτελεσμα στον ηχο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη απαντηση. Θα εχει ομως αποτελεσμα στον ηχο;

θα είναι όπως όταν είχες την ics φυσικά. Εκτός αν χάλασε το ηχείο σου

Link to comment
Share on other sites

θα είναι όπως όταν είχες την ics φυσικά. Εκτός αν χάλασε το ηχείο σου

δε εχω βαλει τη ics ποτε. κατευθιαν τη jb ebala.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι ακόμα το απόλυτο vfm* αλλά μόλις πήρα άλλο ένα V970 από merimobiles για τον πατέρα. Μάλλον θα βάλω την ICS σε αυτόν αν και προσωπικά έχω την JB από τότε που το πήρα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

 

Πήρα και την generic μπαταρία που δίνει το meri για 9.99$, ξέρει κανείς αν λέει τίποτα;

 

*Το V967S ακόμα δεν έχει καλά roms από το community (ή τουλάχιστον δεν βρήκα εγώ) και το V987 είναι πέρα από το bugdet μου.

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΙΚΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΖΤΕ V970 ΓΙΑ CWM RECOVERY MENU - ΑΛΛΑΓΗ ROM - ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ - ΑΛΛΑΓΗ DALVIK_HEAPSIZE

 

Γ. ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΜΝΗΜΗΣ

10. Κλείνουμε το τηλέφωνο και τοποθετούμε την micro SD κάρτα στη θέση της.

11. Τρέχουμε το Flash_tool.exe. Πατάμε το Scatter-loading και βρίσκουμε το MT6577_Android_scatter_emmc.txt στο φάκελο όπου έχουμε αποσυμπιέσει το V970 extended userdata mod.zip.

12. Επιλέγουμε Flash MBR, EBR1 και RECOVERY [δείτε σχετική εικόνα στο link από xda]

13. Πατάμε το κουμπί Download πάνω. Στο μήνυμα που θα εμφανιστεί πατάμε ΝΑΙ.

14. Με το κινητό κλειστό, βγάζουμε τη μπαταρία. Συνδέουμε το καλώδιο USB σε μια κεντρική θύρα του υπολογιστή (όχι από HUB).

15. Μετά συνδέουμε το USB στο κινητό και βάζουμε αμέσως τη μπαταρία. To flashάρισμα του mod αρχίζει. Μόλις βγει το παραθυράκι Download OK με τον πράσινο κύκλο, έχει τελειώσει.

16. Bγάζουμε το καλώδιο απ το κινητό. Κρατώντας πατημένο το κουμπί αύξησης της εντασης ήχου (Volume +) ανοίγουμε το κινητό. Θα εκκινήσει στο CWM RECOVERY MENU. Η περιήγηση γίνεται με τα πλήκτρα έντασης και η επιλογή με το κουμπί Power.

17. Επιλέγουμε wipe data/factory reset (εγώ έκανα και mounts and storage --> format data). Προσοχή θα σβηστούν όλα, αλλά υποτίθεται ότι αυτά τα κάνουμε πριν χρησιμοποιήσουμε το κινητό για πρώτη φορά, οπότε δεν χάνουμε κάτι...

18. Κλείνουμε το τηλέφωνο.

Αν έχει ήδη γίνει η εγκατάσταση της Rom, και μετά είναι να γίνει η ενοποίηση, ποια είναι τα βήματα;

Θέλει πρώτα wipe η προχωρούμε απευθείας με τον οδηγό;

Μετά την ενοποίηση, απλά περνάμε πάλι την Rom;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ήδη γίνει η εγκατάσταση της Rom, και μετά είναι να γίνει η ενοποίηση, ποια είναι τα βήματα;

Θέλει πρώτα wipe η προχωρούμε απευθείας με τον οδηγό;

Μετά την ενοποίηση, απλά περνάμε πάλι την Rom;

Αφού σε κάθε περίπτωση πρέπει να ξεναπεράσεις τη ROM δεν θα έβλαπτε και ένα wipe...

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε περασει και τις 2 rom ( ics/jb ) , ποια πιστευετε πως ειναι η καλυτερη για το συγκεκριμένο κινητο ?

Η ICS ειναι σταθερότατη.

Link to comment
Share on other sites

Η ICS ειναι σταθερότατη.

 

Συμφωνώ απόλυτα :D

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

14 Μαη αγορασα το τηλέφωνο απο merimobiles,

21 το πηγαν στο ταχυδρομειο

27 Μαη εφυγε για Ελλάδα,

04 Ιούνη ειναι στο αεροδρομιο

 

ελπίζω να το χω στα χερια μου πριν κλεισει μηνα :lol:

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

14 Μαη αγορασα το τηλέφωνο απο merimobiles,

21 το πηγαν στο ταχυδρομειο

27 Μαη εφυγε για Ελλάδα,

04 Ιούνη ειναι στο αεροδρομιο

 

ελπίζω να το χω στα χερια μου πριν κλεισει μηνα :lol:

 

Περιοχή; Και με τι τρόπο αποστολής;

Εγώ Αθήνα, σε 2 βδομάδες με Singapore post

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα ή μαλλον προσπάθησα να παραγγείλω το κινητό απο την aliexpress αλλά όλα πήγαν στραβά. Στην αρχή έβαλα την webuy (εικονική καρτα της Πειραιώς) που είναι master card αλλά δεν την δεχόταν. Παρόλα αυτά είδα πως η τράπεζα μου δέσμευσε τα χρήματα.

 

Την επόμενη μέρα δοκίμασα με αλλη καρτα (με την οποια ειχα κανει παραγγελίες απο το συγκεκριμενο site και εγκρίθηκαν). Για το κινητό ομως ενω αρχικά δέχτηκε την κάρτα , μου εστειλε μηνυμα η aliexpress ότι ακυρώνει την παραγγελία για λόγους ασφαλείας. Συγκεκρίμένα

"Your order has been cancelled for security reasons. The fund for this order hasn't been deducted by AliExpress. However, some banks may hold this payment, and the bank will reverse the payment for up to 7-10 working days before releasing back to the card holder. To avoid order cancellation in the future, please submit a claim for payment verification."

Πιο κάτω υπάρχει ένα κουμπί που λέει "want to claim" και πατώντας αυτό "

 

Your order (Order Number: 1130410495) has been cancelled for security reasons. In order to avoid order cancellations in the future, please provide us with copies of your ID card (or your passport), credit card and credit card Statement.

 

Notice:All uploaded messages and files will be reviewed by Alibaba.com for identify verification only

 

If you encounter any problems when submitting your claim, please click here to Contact Us"

 

Τι κάνω τώρα;;

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

item No. Year Status Location Destination Country Date

RBxxxxxxxxxxCN 2013 Collection 10061400 GR 20130601 1116

RBxxxxxxxxxxCN 2013 Departure from China Beijing GR 20130601 1211

RBxxxxxxxxxxCN 2013 NULL PEK GR 20130602 0304

RBxxxxxxxxxxCN 2013 Waiting for transit airline Space Beijing GR 20130602 0931

 

Η παραγγελία έγινε στις 22/5/2013 με China Post για Θεσσαλονίκη. Μήπως γνωρίζει κανείς που βρίσκεται η συσκευή;

Edited by stratosmav
Link to comment
Share on other sites

θα εγκαταστήσεις την ρομ με custom install, και θα ξετικάρεις το wipe data.

 

εκανα αυτο που ειπες και τωρα το κινητο μενη στο αρχικο λογκο της zte και το φορτωνει 1 ωρα τι κανω παιδεια μια βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

εκανα αυτο που ειπες και τωρα το κινητο μενη στο αρχικο λογκο της zte και το φορτωνει 1 ωρα τι κανω παιδεια μια βοηθεια
Κάτι το μπλοκάρει απ τα δεδομένα σου, ή ρυθμίσεις που χες. Αναγκαστικά κάνεις wipe data απ το recovery και χάνεις ότι είχες

εγω το αγορασα 27/4 και ακομα ερχετε αχαχαχαχαχαχχ:lol:

από πού; dispute άνοιξες;

item No. Year Status Location Destination Country Date

RBxxxxxxxxxxCN 2013 Collection 10061400 GR 20130601 1116

RBxxxxxxxxxxCN 2013 Departure from China Beijing GR 20130601 1211

RBxxxxxxxxxxCN 2013 NULL PEK GR 20130602 0304

RBxxxxxxxxxxCN 2013 Waiting for transit airline Space Beijing GR 20130602 0931

 

Η παραγγελία έγινε στις 22/5/2013 με China Post για Θεσσαλονίκη. Μήπως γνωρίζει κανείς που βρίσκεται η συσκευή;

στις 2/6 ήταν πεκίνο κι ετοιμαζόταν να φύγει

 

[..]Τι κάνω τώρα;;
Βγάλε μια χρεωστική mastercard και ζήτα απ τη τράπεζα να ενεργοποιήσεις το securecode
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...