Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aκριβώς αυτό. Για αυτό η πιο σωστή λύση είναι και τα 2 σε GSM και ανοίγεις το 3G μόνο όταν χρειάζεσαι μεγάλο bandwidth. Για χαζοmessaging σε fb messenger/viber κλπ, κανα email, ενημέρωση καιρού και λίγο fb (χωρίς πολλές πολλές φωτογραφίες), το GSM είναι υπεραρκετό..!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια λεπτομερεια : το βαρος του με την μπαταρια ειναι 110γρ (gsm arena) ή 140 γρ.(minideal) ?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις παρέλαβα το v970 και μετά το απαραίτητο φλασαρισμα είμαι πολύ ικανοποιημενος.

Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα που είδα ότι και άλλοι κάτοχοι είχαν αλλά δεν βρήκα πουθενά την λύση.

Το backlit στα κουμπάκια δεν ανάβει ποτέ.

Δεν βρήκα κάποια ρύθμιση και χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου από τους γνώστες του φόρουμ.

Κυριολεκτικά ζητάω τα φώτα σας. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ ένα app soft buttons light για να κρατάω αναμενα μαζί με την οθόνη.

 

Αλλά το ότι δεν σου ανάβουν καθόλου βρωμάει πρόβλημα hardware :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορει καποιος να μου πει τι γινεται με την china post?

Εβαλα tracking number και τα αποτελεσματα μεχρι τωρα ειναι αυτα :

 

item No. Status Location Destination Country Date

RR6992**745CN Collection 10122500 GR 20130614 0823

 

RR6992**745CN Departure from outward office of exchange 10010200 GR 20130616 0813

 

RR6992**745CN NULL PEK GR 20130617 0359

 

RR6992**745CN Arrival at inward office of exchange GRATHA GR 20130621 0923

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορει καποιος να μου πει τι γινεται με την china post?

Εβαλα tracking number και τα αποτελεσματα μεχρι τωρα ειναι αυτα :

 

item No. Status Location Destination Country Date

RR6992**745CN Collection 10122500 GR 20130614 0823

 

RR6992**745CN Departure from outward office of exchange 10010200 GR 20130616 0813

 

RR6992**745CN NULL PEK GR 20130617 0359

 

RR6992**745CN Arrival at inward office of exchange GRATHA GR 20130621 0923

Στις 21 καταγράφηκε στο αεροδρόμιό μας

Link to comment
Share on other sites

αν παραγγειλω 2 κινητα απο το ιδιο σαιτ συμφαιρει να γινει 1 αποστολη η 2 ; 1 για λιγοτερα εξοδα η 2 για να αποφυγω το τελωνιο; τι προτεινετε;
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κι από δω.

Μετά από πολύυυυυυυ διάβασμα, κι αφού το κινητό το ψήνω αρκετό καιρό τώρα, έφτασε η ώρα να το πάρω (αν και ακόμα είμαι μεταξύ αυτού και του Lenovo A660 είναι η αλήθεια)

Αυτό που θα ήθελα συνοψίζοντας να μου πείτε είναι:

 

Αγοράζοντάς το (από που? Merimobiles - Pandawill? - από κάπου αλλού? )

Το ρωτάω αυτό γιατί η κάθε εταιρία μπορεί να στο στείλει διαφορετικά. Πχ να μην έχει μέσα google play ή να είναι στα Κινέζικα κτλ. Θέλω να τα αποφύγω αυτά. Αν μου προτείνατε κατάστημα που να μην χρειαστεί να τους τα πω μέσω επικοινωνίας ...θα σας ήμουν υπόχρεος)

 

Μετά την αγορά, κι όπως διάβασα... πάω κατευθείαν για φλασάρισμα Bruno 3,1 έτσι?

(αν μείνει ως έχει...μαμά... δεν παλεύεται η κατάσταση? Είδα αρκετά προβλήματα σε όσους φλασάρανε διάφορες ΡΟΜ)

 

Τέλος και πολύ βασικό για μένα. Live streaming & online videos παίζει?

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κι από δω.

Μετά από πολύυυυυυυ διάβασμα, κι αφού το κινητό το ψήνω αρκετό καιρό τώρα, έφτασε η ώρα να το πάρω (αν και ακόμα είμαι μεταξύ αυτού και του Lenovo A660 είναι η αλήθεια)

Αυτό που θα ήθελα συνοψίζοντας να μου πείτε είναι:

 

Αγοράζοντάς το (από που? Merimobiles - Pandawill? - από κάπου αλλού? )

Το ρωτάω αυτό γιατί η κάθε εταιρία μπορεί να στο στείλει διαφορετικά. Πχ να μην έχει μέσα google play ή να είναι στα Κινέζικα κτλ. Θέλω να τα αποφύγω αυτά. Αν μου προτείνατε κατάστημα που να μην χρειαστεί να τους τα πω μέσω επικοινωνίας ...θα σας ήμουν υπόχρεος)

 

Μετά την αγορά, κι όπως διάβασα... πάω κατευθείαν για φλασάρισμα Bruno 3,1 έτσι?

(αν μείνει ως έχει...μαμά... δεν παλεύεται η κατάσταση? Είδα αρκετά προβλήματα σε όσους φλασάρανε διάφορες ΡΟΜ)

 

Τέλος και πολύ βασικό για μένα. Live streaming & online videos παίζει?

 

Πριν 2 μηνες περιπου ημουν αναμεσα στο ΖΤΕ και στο Huawei Y300.To Huawei εχει σχεδον τα ιδια χαρακτηριστικα με το Lenovo (4αρα οθονη,2πυρηνο ,512 ΜΒ RAM).Πηρα το Huawei λογω του οτι μ αρεσε πιο πολυ το ορθογωνιο σχημα του.Τωρα ομως το πουλαω γιατι καταλαβα τη σημασια του να εχεις 1 GB RAM και ετοιμαζομαι να παραγγειλω το ΖΤΕ απο minideal.net.Στο στελνουν πολυ γρηγορα (10 μερες περιπου) rooted με playstore και Ελληνικα.Για καλο και για κακο ασε ενα μηνυμα (το σαιτ εχει καλη υποστηριξη πελατων) οτι θες Ελληνικα playstore και να στο στειλουν σαν δωρο ή με χαμηλη τιμη γραμμενη εξω απο το κουτι.Καταλαβαινεις οτι εκτελουν 100αδες παραγγελιες καθε μερα και δεν μπορουν να μαντευουν τι θελει ο καθενας.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

αν παραγγειλω 2 κινητα απο το ιδιο σαιτ συμφαιρει να γινει 1 αποστολη η 2 ; 1 για λιγοτερα εξοδα η 2 για να αποφυγω το τελωνιο; τι προτεινετε;
δεν περνάνε τελωνείο με το ταχυδρομείο, εκτός αν φέρεις κούτα με 30 κινητά

 

[...]Καταλαβαινεις οτι εκτελουν 100αδες παραγγελιες καθε μερα και δεν μπορουν να μαντευουν τι θελει ο καθενας.
γι αυτό και δε χρειάζεται να πεις τίποτα, γιατί τα έχουν ήδη έτοιμα για όλους
Link to comment
Share on other sites

Βρε βρε τον Αλεξ!

 

Αλέξη εγώ το πήρα από merimobiles με ems για περισσότερη ασφαλείας και ταχύτητα, και συνιστώ το ίδιο.

 

Το ρουτινγκ καν το μόνος σου, μην πληρώσεις τσάμπα λεφτά, είναι πολυ απλό και ναι θα έλεγα ασυζητητί Bruno 3.1

Link to comment
Share on other sites

Το χουν το προβλημα μονο τα δικα μας η ολα τα τηλεφωνα ετσι ειναι? Μαλλον δεν αξιζει καν να σκεφτομαι εγγυησεις, αντικαταστασεις κλπ σωστα??

Ελπίζω να μη μεταδοθεί σ ολη την οθονη

Δεν ξερω αν ειναι ολα τα τηλεφωνα ετσι,αλλα δεν νομιζω(τουλαχιστον ενα HTC Desire και ενα huawei sonic που ειχα δεν ειχαν θεμα με την ευαισθησια της οθονης).Το θεωρω μικρο και ελαχιστο προβλημα για να αρχισεις εγγυησεις,στειλε στην Κινα,και τι θα σου στειλουν πισω και τρεχα γυρευε...Εμενα μου τη σπαει το προβλημα που εχει με τη μπαταρια και ισως ειναι παρομοιο με το δικο σου (παγωμα μπαταριας),και το εχω περιγραψει σε προηγουμενο μου ποστ.Πλεον καθε 2 μερες μου το κανει.Κλεινει μονο του,χωρις καν να το εχω χρησημοποιησει προηγουμενως,και μπορει η μπαταρια να ειναι στο 60% πχ και οταν το ξανανοιξω να ειναι στο 15-20%.Μπαταριες αλλαξα,εκανα reset τα stats της μπαταριας,εκανα full wipe και ξαναφλασαρα την ICS...Δεν γινεται τιποτα!(Με Ultrex δεν λουστηκα :lol: ).Και το χειροτερο ειναι οτι το ανακαλυπτω τυχαια οτι εχει κλεισει,αν θυμηθω να το βγαλω απο την τσεπη μου να το κοιταξω!

Link to comment
Share on other sites

Το χουν το προβλημα μονο τα δικα μας η ολα τα τηλεφωνα ετσι ειναι? Μαλλον δεν αξιζει καν να σκεφτομαι εγγυησεις, αντικαταστασεις κλπ σωστα??

Ελπίζω να μη μεταδοθεί σ ολη την οθονη

και στο δικό μου από την αρχή είχε τέτοιο θεματάκι αλλά θεώρησα ως φταίχτη την (όχι και την τέλεια) ποιότητα οθόνης και touch panel. Για τα 100€ του είναι μια χαρά.

 

Εγώ έχω ένα άλλο θέμα και θέλω να ρωτήσω αν το έχει άλλος, εδώ και 1 εβδομάδα περίπου κάθε 2-3 μέρες ο ήχος κλήσης που έχω βάλει ένα mp3 ακούγεται λες και έχεις χαμηλώσει τα rpm και ακούγεται πάρα πολύ αργά. Δεν είναι θέμα Volume+ γιατί το έχω βγάλει για δοκιμή και το ξαναείχα αυτό το πρόβλημα.

Μήπως είναι ότι διαβάζει το mp3 από την sd και όχι από την εσωτερική μνήμη που είναι πιο γρήγορη; Η κάρτα μου είναι class4.

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και πολύ βασικό για μένα. Live streaming & online videos παίζει?

 

Σε αυτό μπορεί να μου απαντήσει κανένας ή να πάρω καμιά βρεγμένη σανίδα? :lol:

 

Γειά σου μπαμπούλα. :happy:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό μπορεί να μου απαντήσει κανένας ή να πάρω καμιά βρεγμένη σανίδα? :lol:

 

Γειά σου μπαμπούλα. :happy:

Βάζεις flash player και ναι. Αν ρωτάς για το αν μπορεί να σηκώσει, απλό πλευράς επιδόσεων, δεν νομίζω να χεις το παραμικρό πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει από μαμά δηλαδή. Θέλει να βάλεις το flash player. OKkkk... αφού υπάρχει τρόπος no problem! :)
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει από μαμά δηλαδή. Θέλει να βάλεις το flash player. OKkkk... αφού υπάρχει τρόπος no problem! :)

Η rom του bruno έχει μεσα τον flash player. Αλλιώς αν θες τη στοκ, βρισκεις το apk και το βάζεις. Καμιά συσκευή πλέον δεν έρχεται με flash player αφού σταμάτησε την υποστήριξη η adobe

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν περασουμε την ρομ του μπρουνο εχει θεματα το κινητο?Αργει,κολλαει?Επισης μπορω να απεγκαταστησω τον launcher της ΖΤΕ (αν εχει) και να βαλω πχ τον Nova?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν περασουμε την ρομ του μπρουνο εχει θεματα το κινητο?Αργει,κολλαει?Επισης μπορω να απεγκαταστησω τον launcher της ΖΤΕ (αν εχει) και να βαλω πχ τον Nova?

οχι, απλά αν σου ρθει με τη στοκ της zte, δε θα χεις google apps και τα σχετικά, google login service, play store, έχει μονο κινεζικα κι αγγλικα, κι ένα σωρό κινεζικες εφαρμογές. Αντι να rootάρεις και να τα φτιαξεις ολα μονος σου, βάζεις λοιπον τη ρομ του bruno κι έχεις root, play store, ελληνικά, και διαφορες βελτιωσεις και καλύτερη απόδοση. Φυσικά μπορεις σε καθε περιπτωση να βαλεις οτι launcher θες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις παρέλαβα το v970 και μετά το απαραίτητο φλασαρισμα είμαι πολύ ικανοποιημενος.

Αντιμετωπίζω όμως ένα πρόβλημα που είδα ότι και άλλοι κάτοχοι είχαν αλλά δεν βρήκα πουθενά την λύση.

Το backlit στα κουμπάκια δεν ανάβει ποτέ.

Δεν βρήκα κάποια ρύθμιση και χρειάζομαι την βοήθεια κάποιου από τους γνώστες του φόρουμ.

Κυριολεκτικά ζητάω τα φώτα σας. :lol:

Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ και έφτιαξε με τον ακόλουθο τρόπο: Πας στο μενού Ρυθμίσεις--Προβολή--Φωτεινότητα και εκεί τσεκάρεις ή ξετσεκάρεις την αυτόματη φωτεινότητα.Λογικά θα φτιάξει αμέσως,αλλιώς παίξε πάνω κάτω με την μπάρα της φωτεινότητας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .....

παρέλαβε ένας φίλος μου απο merimobiles το ZTE V970 ...αλλά δυστυχώς το πακέτο ήταν παντελώς διαλυμένο και το κινητό μέσα στραβωμένο και σπασμένη οθόνη....ξέρει κάποιος την διαδικασία που πρέπει να γίνει για να παραλάβει καινούργιο ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα .....

παρέλαβε ένας φίλος μου απο merimobiles το ZTE V970 ...αλλά δυστυχώς το πακέτο ήταν παντελώς διαλυμένο και το κινητό μέσα στραβωμένο και σπασμένη οθόνη....ξέρει κάποιος την διαδικασία που πρέπει να γίνει για να παραλάβει καινούργιο ?

φωτογραφίες το πακέτο αναλυτικά, ανεβασμα σε dropbox και dispute στο paypal κι αν δεν σου στείλουν τα λεφτά πίσω, claim και απειλές ότι θα τους κράξεις σ ολα τα διεθνή φορουμ. Και καλύτερα απέφυγε αυτό το μαγαζί την επόμενη φορά, έχει μια φήμη με τα διαλυμένα πακέτα τελευταία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...