Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα που έχω το ZTE V9.

Μου έσπασε δυστυχώς η LCD και το πρόβλημα είναι ότι σε 2 μαγαζιά για επισκευές μου είπαν 80-90 € κόστος...

Γνωρίζει μήπως κάποιος κάτι οικονομικό σε επισκευή?

 

Ευχαριστώ

To tablet V9 λες; ήμαστε εκτός θέματος, αλλά για οθόνη (χωρίς το πανελ-τζάμι μπροστά) δες εδώ. Αν θες μονο το πανελ μπροστα με το digitizer ειναι γυρω στα 25-30$

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απαντάω και το κλείνω εδώ πως δυστυχώς με 60-65 ευρώ που είναι το κόστος για την LCD, λίγα ακόμη να διαθέσεις παίρνεις ένα αξιοπρεπέστατο TABLET...

Δυστυχώς θα περιμένω έως ότου πέσουν οι τιμές των LCD...

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω και το κλείνω εδώ πως δυστυχώς με 60-65 ευρώ που είναι το κόστος για την LCD, λίγα ακόμη να διαθέσεις παίρνεις ένα αξιοπρεπέστατο TABLET...

Δυστυχώς θα περιμένω έως ότου πέσουν οι τιμές των LCD...

αυτή που σου δειξα ειναι 56€, και μην περιμένεις να πέσει ιδιαίτερα το κόστος.

Το τάμπλετ καινούριο έχει κάτω από 150€ βλέπω, οπότε δεν αξίζει, πάρε καινούριο, με τα ίδια λεφτά βρίσκεις καλύτερα τάμπλετ με 3G και GPS

Link to comment
Share on other sites

μόλις πέρασα την V1.1R2MOD στο v970m που έχει 512mb ram και στις πληροφορίες και στο antutu όπως και σε πολλά άλλα προγράμματα μου δείχνει 1gb ram. υπάρχει περίπτωση να ήταν κλειδωμένη στα 512 ή είναι λάθος της rom?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι αργεί πάρα πολύ να φορτιστεί και η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα.είμαι με 4.1.λέτε να βάλω 4.0.4;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βρηκα σε πολυ καλη τιμη απο το etotalk.com. Αξιζει να το παρω απο το συγκεκριμενο σαϊτ; Επειδη 15 Ιουνη θα φυγω απο τον νυν τοπο διαμονης μου, θα προλαβω να το παραλαβω; Ευχαριστω!
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Προτιμότερο να βάλεις μια διεύθυνση που ΣΙΓΟΥΡΑ θα παραλάβεις. οπότε προτιμότερο να μείνεις 10-20 μερες χωρίς κινητό και να είναι όμως κάπου που σίγουρα θα παραλάβεις, παρά να αγωνιάς αν θα προλάβεις. γιατί με τα κινέζικα ταχυδρομία ποτέ δεν είσαι σίγουρος. Τι τιμή σου βγαίνει στο etotalk?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι αργεί πάρα πολύ να φορτιστεί και η μπαταρία τελειώνει πολύ γρήγορα.είμαι με 4.1.λέτε να βάλω 4.0.4;

 

δοκιμασε να το φορτισεις σε καποια πριζα και οχι πολυπριζο, εμενα δεν ξερω αν παιζει ρολο ο ανταπτορας η το πολυπριζο η κατι αλλο ,

αλλα σε ενα πολυπριζο που το ειχα βαλει εκανε 5 + ωρες και δεν ειχε φορτισει πληρως και κατευθειαν στην πριζα λιγοτερο απο 2 ωρες ειχε φορτισει κανονικα , και γω jb 4.1 εχω .

 

πιο χρωμα σας φαινεται πιο ταιριαστο σε αυτη την θηκη?

http://www.aliexpress.com/item/Imak-brand-zte-u970-u930-protective-case-zte-n970-v970-rain-and-dew-case-screen-protector/756276104.html

Edited by sokelasm
Link to comment
Share on other sites

Καμία βοήθεια ?

 

Το δοκίμασα και γω αρκετες φορες, πότε πίανει και πότε όχι..Οταν πετυχει κλεινω τα δεδομενα και το gps test όντως κλειδωνει αλλα εχει ακρίβεια της τάξης των 150-200 ποδιων.. Μετα απο μια ωρα απλα δεν ξανακλειδώνει δορυφορο..Όταν το ανοιγω βρίσκει ότι υπάρχουν δορυφόροι αλλα κανένα απο τα ραβδογραμματα δεν ανεβαίνει πανω από το μήδεν..

 

Σημειώνω ότι έχω πανω την ICS 3.1 του Bruno και το gps.conf ειναι από το faster gps για Ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το βρηκα σε πολυ καλη τιμη απο το etotalk.com. Αξιζει να το παρω απο το συγκεκριμενο σαϊτ; Επειδη 15 Ιουνη θα φυγω απο τον νυν τοπο διαμονης μου, θα προλαβω να το παραλαβω; Ευχαριστω!

κοιτας λαθος τιμη. δεν προσθεσες μεταφορικα. το ετοτολκ ειναι πανάκριβο.

στο Antion Store στο aliexpress είναι στα ~100€ πλέον. Αν το πάρεις με ems θα σου ρθει σε 7-14 μέρες

Link to comment
Share on other sites

κοιτας λαθος τιμη. δεν προσθεσες μεταφορικα. το ετοτολκ ειναι πανάκριβο.

στο Antion Store στο aliexpress είναι στα ~100€ πλέον. Αν το πάρεις με ems θα σου ρθει σε 7-14 μέρες

 

Οντως, μετα απο λιγο προσεξα οτι το etotalk εχει μεταφορικα εξτρα. Θα τα κοιταξω! Ισως κοιταξω την επιλογη της EMS, και ας χρεωθω παραπανω. Ευχαριστω!

 

Προτιμότερο να βάλεις μια διεύθυνση που ΣΙΓΟΥΡΑ θα παραλάβεις. οπότε προτιμότερο να μείνεις 10-20 μερες χωρίς κινητό και να είναι όμως κάπου που σίγουρα θα παραλάβεις, παρά να αγωνιάς αν θα προλάβεις. γιατί με τα κινέζικα ταχυδρομία ποτέ δεν είσαι σίγουρος. Τι τιμή σου βγαίνει στο etotalk?

 

Συμφωνω απολυτα φιλε μου. Η επομενη εναλλακτικη που σκεφτηκα ειναι να δηλωσω παραλαβη απο την επομενη διευθυνση, οποτε με το που παω να το εχω, σχεδον, στα χερια μου. Κοντα στα 100Ε αλλα δεν προσεξα οτι εχει εξτρα μεταφορικα!

Edited by apathya
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

πηρα μια καρτα 8 γιγα για το τηλεφωνο. πως μεταφερω τα δεδομενα απο τη παλια στη νεα? δοκιμασα να τη κανω κοπυ σε ενα φακελο στο πισι αλλα μου αντιγραφει τη καρτα σαν εφαρμογες που πρεπε να κανεις κλικ πανω τους και να ανοιξει αλλο παραθυρο να εμφανισει τα δεδομενα. καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

πηρα μια καρτα 8 γιγα για το τηλεφωνο. πως μεταφερω τα δεδομενα απο τη παλια στη νεα? δοκιμασα να τη κανω κοπυ σε ενα φακελο στο πισι αλλα μου αντιγραφει τη καρτα σαν εφαρμογες που πρεπε να κανεις κλικ πανω τους και να ανοιξει αλλο παραθυρο να εμφανισει τα δεδομενα. καμια ιδεα κανεις?

 

Σε όλα τα κινητά μου έκανα κοπιες την sd card χωρίς πρόβλημα μέσω widows, αλλά πρόσεχα να είναι φανερά και τα κρυφά αρχεία.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πάντα επιλέγω "επιλογή όλων" και αντιγραφή και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. έτσι επιλέγονται κ κρυφά αρχεία.
Link to comment
Share on other sites

πιο χρωμα σας φαινεται πιο ταιριαστο σε αυτη την θηκη?

http://www.aliexpress.com/item/Imak-brand-zte-u970-u930-protective-case-zte-n970-v970-rain-and-dew-case-screen-protector/756276104.html

το μπλε μαυρο! προσωπικη μου αποψη καθως η ομορφια ειναι τελειως αντικειμενικη!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει εγκατασταθεί η default mail εφαρμογή του android (όχι το gmail, το απλό ηλεκτρονικό ταχυδρομείο).

Πως την εγκαθιστώ; Η εφαρμογή outlook δε μου πολυαρέσει.

Αλλιώς ποιά εφαρμογή εμαιλ να κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι καθως εμπλεξα λιγο / αλαξαν οι απαιτησεις μου . Καθως τα έχω μπλέξει μια αναφέρετε για TI επεξεργαστές και Erricson μια για Android 4 το ZTE υποστηρίζει ant+ ? και αν ναι μεσω έχτρα Stiick ή ειναι στο Chipse tκαι θελει Firmware.

 

Αν ξέρει κανεις θα ημουν ευγνώμων ευχαριστώ

 

παραθετω οτι εχω βρει εγω

http://www.selfloops.com/resources/tech-guides.html

http://www.thisisant.com/business/opportunities/mobile/

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει εγκατασταθεί η default mail εφαρμογή του android (όχι το gmail, το απλό ηλεκτρονικό ταχυδρομείο).

Πως την εγκαθιστώ; Η εφαρμογή outlook δε μου πολυαρέσει.

Αλλιώς ποιά εφαρμογή εμαιλ να κατεβάσω;

Ξαναεγκατέστησε τη ρομ, επέλεξε custom install, αποεπέλεξε τo wipe data ώστε να μην χάσεις τα δεδομένα και τις εφαρμογές σου, και στις εφαρμογές μετά, επέλεξε το email

Καλησπέρα και πάλι καθως εμπλεξα λιγο / αλαξαν οι απαιτησεις μου . Καθως τα έχω μπλέξει μια αναφέρετε για TI επεξεργαστές και Erricson μια για Android 4 το ZTE υποστηρίζει ant+ ? και αν ναι μεσω έχτρα Stiick ή ειναι στο Chipse tκαι θελει Firmware.

Αν ξέρει κανεις θα ημουν ευγνώμων ευχαριστώ

 

παραθετω οτι εχω βρει εγω

http://www.selfloops.com/resources/tech-guides.html

http://www.thisisant.com/business/opportunities/mobile/

Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις, πάντως το V970 έχει chipset της Mediatek, Android 4+, και δεν υποστηρίζει USB OTG/host

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεγκατέστησε τη ρομ, επέλεξε custom install, αποεπέλεξε τo wipe data ώστε να μην χάσεις τα δεδομένα και τις εφαρμογές σου, και στις εφαρμογές μετά, επέλεξε το email

 

Δεν καταλαβαίνω τι γράφεις, πάντως το V970 έχει chipset της Mediatek, Android 4+, και δεν υποστηρίζει USB OTG/host

 

Θελω να μαθω αν το V970 μπορει να δουλεψει συμφωνα με τα παραπανω που εβαλα στο Link αν και το οτι δεν υποστιριζει USB OTG ειναι αρκετο για να το κανει μη συμβατο :(

 

Κοινος ηθελα να αλαξω το κηνιτο μου και ελεγα να παρω το ΖΤΕ αλλα καθως οικονομικα δεν με περνει να αγορασω και μια συσκευη που να υποστηριζει ANT+ (τροπως επικοινονιας sensors) και κηνιτο ψαχνω να δω αν το κηνιτο αυτο θα μπορουσε να με καλυψει και για τα 2 .

 

Θελω να τρεξω την εφαρμογη Garmin fit και να συνδεσω 2 sensors + το gps Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα αυτην http://www.ebay.com/itm/ZTE-GRAND-X-V970-2-LAYER-PLASTIC-SILICONE-BLACK-ON-BLUE-CASE-W-KICKSTAND-/221206437841?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item3380ee5fd1

και αυτην http://www.ebay.com/itm/Real-LEATHER-Folio-FLIP-CASE-COVER-Wallet-4-ZTE-Grand-X-V970-V970M-U970-Mimosa-X-/251272848735?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3a8107655f

Η πρωτη τα σπαει και κανει το κινητο σχεδον αθραυστο αλλα και το διπλασιαζει σε παχος.

Η δευτερη δε με βολεψε καθολου και την αφησα στην ακρη.

Με μεμβρανες δεν αχοληθηκα και πολυ....προτιμαω τις συσκευες μου χωρις αυτες.

Link to comment
Share on other sites

 

Από μεμβράνες εγώ πήρα αυτές και είναι τελείως μάπα!! πολύ λεπτές και μέσα σε 3 μέρες είχαν γρατζουνιστεί και ήταν χάλια μαύρα λες και τις είχα 3 μήνες. Μακριά απ αυτές. Τελικά χρησιμοποίησα την μεμβράνη που ήταν μέσα μαζί με αυτή την nilkin case που πήρα και είναι πολύ καλής ποιότητας. Ποιοτικώς η nilkin θηκη είναι πολύ καλή αλλά δεν το προστατευει πλήρως το κινητό. το μόνο κακό της, αφηνει κενά πανω και κάτω.

 

Την συγκεκριμένη θήκη που σκέφτεσαι, πήρα μια παρόμοια για την μάνα μου για το blade πριν μερικές μέρες και δεν μου πολυάρεσε η ποιότητα του πλαστικού της..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ασχετο. Στο gps οταν το ανοιγω με egde η 3g η wifi κλειδωνει 7 και δορυφορους σε 20 με 25 δευτερολεπτα αλλα αμα ξανακανω τηβ ιδια διαδυκασια την επομενη μερα δεν κανει τοσο χρονο κανει αρκετα περισσοτερο. Για να ξανακανει τον ιδιο χρονο θα πρεπει να κανω reset το gps μεσα απο την εφαρμογη gps status, restart το τηλεφωνο και μολης ανοιξω το gps μαζι με ιντερνετ κλειδωνη αμεσα. Εσας ετσι κανει?
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω προσέξει σε πόση ώρα κλειδώνει.. Μπαίνω στο αμάξι, ανοίγω το ndrive, βάζω προορισμό, αρχίζω να οδηγώ και βρίσκει στίγμα. Σε κίνηση πάνω, με το Α-gps ανοιχτό, νομίζω κάνει 1-1μιση λεπτό να κλειδώσει σήμα. χωρίς να το έχω χρονομετρήσει ποτέ. απλές εκτιμήσεις στο περίπου λέω.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω προσέξει σε πόση ώρα κλειδώνει.. Μπαίνω στο αμάξι, ανοίγω το ndrive, βάζω προορισμό, αρχίζω να οδηγώ και βρίσκει στίγμα. Σε κίνηση πάνω, με το Α-gps ανοιχτό, νομίζω κάνει 1-1μιση λεπτό να κλειδώσει σήμα. χωρίς να το έχω χρονομετρήσει ποτέ. απλές εκτιμήσεις στο περίπου λέω.

 

Σε ευχαριστω φιλε για της απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...