Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή πέρασα ναι. Δεν έχω περάσει την ICS του bruno, θα την περνούσα μόνο αν έβρισκα κάποιο κόλλημα με την JB αλλά μέχρι τώρα μόνο το gps είχε θέμα, που λύθηκε με το fastergps. Πάντως και η εργοστασιακή ICS καλή μου φάνηκε αλλά έπαιξα μόνο 10 λεπτά και μετά φλασαρα την JB.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα αυτή τη θήκη http://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Matte-Hard-Case-Shield-Film-ZTE-Grand-X-U970-N970-3G-Mimosa-X-Black-/271131772634?ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160 αν και ακόμα την περιμένω οπότε δεν έχω άποψη.

 

Το gps δεν κλείδωνε με τίποτα με την JB του bruno, πέρασα το fastergps και οι ntp servers ήταν ρυθμισμένοι για Κίνα. Πέρασα τους τοπικούς και κλείδωσε μια χαρά. Έκανε 3-4 λεπτά να κλειδώσει την πρώτη φορά αλλά από τότε είναι ok.

 

Αν θα περάσεις άλλη rom μην αγοράσεις root, του bruno είναι ήδη rooted.

 

εβαλες continent: Europe location :Greece στο fsatergps και κλειδωσε?

γιατι εμενα στο navigation δεν βρισκει τιποτα ......

Link to comment
Share on other sites

εβαλες continent: Europe location :Greece στο fsatergps και κλειδωσε?

γιατι εμενα στο navigation δεν βρισκει τιποτα ......

καλα ειναι κουλο.....εβγαλα τη θηκη (σιλικονης) και κλειδωσε αμεσως........

Edited by npil
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το A-gps δεν σας έκανε δουλειά; Γτ είναι ακριβώς για αυτό το θέμα. το Α- (assisted) χρησιμοποιεί τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας για να βρει πιο γρήγορα την γεωγραφική θέση που είστε και να σας βγάλει απ την δύσκολη θέση :p. Στο ndrive πάντως στο about, σου έχει να βλέπεις πόσους δορυφόρους έχει βρει και πόσοι έχουν κλειδώσει. το συγκεκριμένο navigator το προτιμώ σε σχέση με το iGO. To έχω περάσει μέχρι και σε ταμπλετ (galaxy tab II 7") και δεν είχα θέμα με την ανάλυση της οθόνης.

 

Φιλε npil, δεν έχει βρει κάποιο άλλο bug στην jb; μήπως υπάρχει πουθενά καμια λίστα με μαζεμένα τα bugs της 4.1;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το A-gps δεν σας έκανε δουλειά; Γτ είναι ακριβώς για αυτό το θέμα. το Α- (assisted) χρησιμοποιεί τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας για να βρει πιο γρήγορα την γεωγραφική θέση που είστε και να σας βγάλει απ την δύσκολη θέση :p. Στο ndrive πάντως στο about, σου έχει να βλέπεις πόσους δορυφόρους έχει βρει και πόσοι έχουν κλειδώσει. το συγκεκριμένο navigator το προτιμώ σε σχέση με το iGO. To έχω περάσει μέχρι και σε ταμπλετ (galaxy tab II 7") και δεν είχα θέμα με την ανάλυση της οθόνης.

 

Φιλε npil, δεν έχει βρει κάποιο άλλο bug στην jb; μήπως υπάρχει πουθενά καμια λίστα με μαζεμένα τα bugs της 4.1;

 

Δεν ξερω για bugs ,,, αλλα αν εχω το a-gps δεν χρειαζεται ιντερνετ η 3g για να συνδεεται?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μερι μου έστειλε μια θήκη από σκληρό λεπτό πλαστικό πολύ χλιδατη και πάνω έγραφε ότι ήταν από εταιρεία στην Καλιφόρνια!!! Πολύ μου αρέσει.

 

Πήρα και μια Nillkin καφέ η οποία είναι επίσης πολύ όμορφη αλλά όχι λεπτή σαν του μερι. Αλλά το καφέ της το γουστάρω και χρησιμοποιώ αυτή τώρα.

 

Το θέμα είναι ότι το μερι φαίνεται να στέλνει ότι έχει οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.

 

Πάντως και τις δύο τις συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για bugs ,,, αλλα αν εχω το a-gps δεν χρειαζεται ιντερνετ η 3g για να συνδεεται?

ναι στελνει απ ότι θυμάμαι μερικά kbytes. όχι πάνω από 10 απ ότι θυμάμαι. έχω την εντύπωση ότι λειτουργεί και με wifi χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την καλη παρεα εδω.Καινουργιος στο forum,αν και παρακολουθω απο την αρχη σχεδον στο συγκεκριμενο τοπικ για το zte v970.Ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω κι εγω απο merimobiles (που πρεπει να ειμαστε οι καλυτεροι πελατες του οι Ελληνες με το v970).Το ερωτημα μου ειναι το εξης:να το παρω με EMS για γρηγοροτερα η παιζει να μου κατσει τελωνειο κλπ (για το DHL ξερω,μακρια...),η με Singapore post;Επισης και το θεμα που ανεφερε ο gerstavros με το ταχυδρομειο του Πειραια,μιας και απο Πειραια ειμαι και απο εκει εξυπηρετουμαι...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το agps patch (google no-ssl) από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1442032 και μου φαίνεται τώρα κλειδώνει ταχύτερα, μέσα από τζάμι έπιασε 4-5 δορυφόρους σε λιγότερο από λεπτό.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την καλη παρεα εδω.Καινουργιος στο forum,αν και παρακολουθω απο την αρχη σχεδον στο συγκεκριμενο τοπικ για το zte v970.Ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω κι εγω απο merimobiles (που πρεπει να ειμαστε οι καλυτεροι πελατες του οι Ελληνες με το v970).Το ερωτημα μου ειναι το εξης:να το παρω με EMS για γρηγοροτερα η παιζει να μου κατσει τελωνειο κλπ (για το DHL ξερω,μακρια...),η με Singapore post;Επισης και το θεμα που ανεφερε ο gerstavros με το ταχυδρομειο του Πειραια,μιας και απο Πειραια ειμαι και απο εκει εξυπηρετουμαι...

μα την παναγία αν δεν έχεις άλλη διεύθυνση, μην φέρεις κινητό με συστημένο πακέτο εδώ! Το χουν αναφέρει κι άλλοι απ τη περιοχή..οπότε δώσε 12 ευρώ για ems να σου ρθει και πιο γρήγορα κ μ ασφάλεια στη πόρτα

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την καλη παρεα εδω.Καινουργιος στο forum,αν και παρακολουθω απο την αρχη σχεδον στο συγκεκριμενο τοπικ για το zte v970.Ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω κι εγω απο merimobiles (που πρεπει να ειμαστε οι καλυτεροι πελατες του οι Ελληνες με το v970).Το ερωτημα μου ειναι το εξης:να το παρω με EMS για γρηγοροτερα η παιζει να μου κατσει τελωνειο κλπ (για το DHL ξερω,μακρια...),η με Singapore post;Επισης και το θεμα που ανεφερε ο gerstavros με το ταχυδρομειο του Πειραια,μιας και απο Πειραια ειμαι και απο εκει εξυπηρετουμαι...

 

μα την παναγία αν δεν έχεις άλλη διεύθυνση, μην φέρεις κινητό με συστημένο πακέτο εδώ! Το χουν αναφέρει κι άλλοι απ τη περιοχή..οπότε δώσε 12 ευρώ για ems να σου ρθει και πιο γρήγορα κ μ ασφάλεια στη πόρτα

Ωπα ώπα τι θέμα υπάρχει με το ταχυδρομείο του Πειραιά; γτ και εγώ Πειραιά είμαι! Το έστειλαν με RB1700103xxCN

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ώπα τι θέμα υπάρχει με το ταχυδρομείο του Πειραιά; γτ και εγώ Πειραιά είμαι! Το έστειλαν με RB1700103xxCN

Δες τι γραφει ο gerstavros σελιδα 41 post #611

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέγε μου.. μήπως είχαν πάρει χαμπάρι ότι ο σταυρος έχει πολλά τέτοια καλά δεματάκια κ τον έβαλαν στο μάτι; είχε κανένας άλλος πρόβλημα στον πειραιά;
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την καλη παρεα εδω.Καινουργιος στο forum,αν και παρακολουθω απο την αρχη σχεδον στο συγκεκριμενο τοπικ για το zte v970.Ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω κι εγω απο merimobiles (που πρεπει να ειμαστε οι καλυτεροι πελατες του οι Ελληνες με το v970).Το ερωτημα μου ειναι το εξης:να το παρω με EMS για γρηγοροτερα η παιζει να μου κατσει τελωνειο κλπ (για το DHL ξερω,μακρια...),η με Singapore post;Επισης και το θεμα που ανεφερε ο gerstavros με το ταχυδρομειο του Πειραια,μιας και απο Πειραια ειμαι και απο εκει εξυπηρετουμαι...

Παντως ενημερωτικα σας λεω οτι με singapore post Μου ηρθε ακριβως σε 10 μερες.Σεν εχει και τεραστια διαφορα , να το ρισκαρει καποιος για ems η dhl

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να μην έχει το κινητό screen protector περασμένο από το εργοστάσιο? Γιατί αυτοί στο merimobiles το χρεώνουν επιπλέον? Εσείς που το αγοράσατε από κει πως το παραλάβατε?
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απο περιεργεια:μιας και το κινητο ειναι δικαρτο,υπαρχει η δυνατοτητα να αποθηκευσεις καπου καπως π.χ τον Α να τον καλει απο την καρτα 1 και τον Β απο την καρτα 2 ουτως ωστε να μη χρειαζεται καθε φορα να επιλεγεις ατομο και καρτα;Οχι οτι ξερω και να αλλο τηλ να εχει αυτη τη δυνατοτητα,δεν γνωριζω πολλα δικαρτα,απλα ρωταω γιατι μου φαινεται πολυ χρησιμο.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν νομίζω γίνεται αυτό. Μπορείς μόνο να επιλέξεις εάν θα σε ρωτάει με πιο δίκτυο θέλεις να καλέσεις ( πριν από κάθε κλήση) ή να επιλέξεις ένα από τα δύο δίκτυα για όλες τις κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση απο περιεργεια:μιας και το κινητο ειναι δικαρτο,υπαρχει η δυνατοτητα να αποθηκευσεις καπου καπως π.χ τον Α να τον καλει απο την καρτα 1 και τον Β απο την καρτα 2 ουτως ωστε να μη χρειαζεται καθε φορα να επιλεγεις ατομο και καρτα;Οχι οτι ξερω και να αλλο τηλ να εχει αυτη τη δυνατοτητα,δεν γνωριζω πολλα δικαρτα,απλα ρωταω γιατι μου φαινεται πολυ χρησιμο.

σε ανδροιδ δεν γινετε, ειναι το λειτουργικο που εχει τις επιλογες οταν κανεις την κληση. Σε δικαρτο εκτος android και dual active, εχει κουμπακι και προεπιλεγεις πιο χρησιμοποιεις για κλησεις , απο πριν , δεν σε ρωταει μετα . Δεν ξερω αν υπαρχει android με εξωτερικο κουμπι προεπιλογης καρτας ?

Link to comment
Share on other sites

για οσους παραγγέλνουν συχνα και ξερουν τι σημαινει το ''opoening'' Και εχει κολλήσει.......;;;

Ότι είναι στο τελωνείο και ελέγχεται, κάτι που δεν ισχύει τις περισσότερες φορές. Συνήθως, μετά από λίγες μέρες το δέμα φτάνει στον προορισμό του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή έχω μπερδευτεί, είμαι και νέος στο χώρο

θέλω να πάρω το κινητό από merimobiles εάν επιλέξω free shipping θα έρθει με singapore post αλλά χωρίς να πληρώσω τα 6 ευρώ

που λένε ?θα έχω θέμα με τελώνιο,και πόσο καιρό περίπου θα κάνει?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το welcome έχει λήξει, αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει εκπτωτικό κουπόνι αλλά θα βγάλουν μάλλον το σκ πάλι (οπότε και θα το παραγγείλω). Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται, αν πρήξεις λίγο στο chat σου δίνουν δώρο screen protector και αν πρήξεις λίγο ακόμα και car charger.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...