Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μου ήρθε και η 2η συσκευή, εδω και ώρα προσπαθώ να κάνω το mode για τους 160 χαραχτήρες, έχω κατεβάσει τα 2 αρχεία Mms.apk και Mms.odex . Έχω δοκιμάσει Α) να αποσυμπιεσω τη ρομ του μπρουνο και να ανατικαστήσω και τα 2 αρχεία (στο φάκελο system/app), και μετα να τη συμπιεσω παλι (με το προγραμμα winrar), Β) να προσθέσω τα αρχεια απλα κάνοντας add στο φάκελο system/app (με το προγραμμα winrar), Γ) απλά να τα σύρω μέσα στο φάκελο στο φάκελο system/app...

 

Και στις 3ης περιπτώσεις φλάσσαρα απο την αρχή τη ρόμ (με ενεργοποιημενα τα wipe). Όλες τις φορές είναι εξαφανισμένη η εφαρμογή για τα μνμ ...σαν να μην έχει εγκατασταθεί :(

 

Η κάρτα σιμ που θα χρησιμοποιήθει για 3g που τοποθετείται στην W/G ή στη GSM υποδοχή?

με έναν file manager με πρόσβαση root έλεγξε τα δικαιώματα/permissions των 2 αρχείων, να είναι όπως των υπολοίπων.

Αν δεν δουλέψει, μην το παιδεψετε. Δεν το έχω καταφέρει ούτε γω στις 2 τελευταίες ρομ του bruno, παρόλο που μαι σίγουρος ότι το χα καταφέρει στην v3.0 ics :p

Το W/G ειναι το 3G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με έναν file manager με πρόσβαση root έλεγξε τα δικαιώματα/permissions των 2 αρχείων, να είναι όπως των υπολοίπων.

Αν δεν δουλέψει, μην το παιδεψετε. Δεν το έχω καταφέρει ούτε γω στις 2 τελευταίες ρομ του bruno, παρόλο που μαι σίγουρος ότι το χα καταφέρει στην v3.0 ics :p

Το W/G ειναι το 3G.

 

φιλε το ειδα και εχουν τα ιδια permissions .... :/ τελος παντων υπαρχει καποια αφαρμογη σμσ στο play store που να κανει για δικαρτα (δλδ οταν ειναι να κανουμε αποστολη να επιλεγουμε με ποια σιμ θελουμε.... ) και να γινεται να γραψεις 160 χαρακτηρες ;

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

με έναν file manager με πρόσβαση root έλεγξε τα δικαιώματα/permissions των 2 αρχείων, να είναι όπως των υπολοίπων.

Αν δεν δουλέψει, μην το παιδεψετε. Δεν το έχω καταφέρει ούτε γω στις 2 τελευταίες ρομ του bruno, παρόλο που μαι σίγουρος ότι το χα καταφέρει στην v3.0 ics :p

Το W/G ειναι το 3G.

 

Δυστυχώς είναι ακριβώς τα ίδια :(

 

Ευχαριστώ για το W/G (εκεί το είχα βάλει με αμπε μπα μπλομ :p )

 

Ποια εφαρμογή για μνμ δουλεύει σωστά? (160 χαρακτήρες , επιλογή απο ποια κάρτα να αποσταλεί το μνμ) ?

 

εδιτ:

χαχαχ mmart σήμερα απόλυτη ταύτιση αποψεων !!!!

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι ακριβώς τα ίδια :(

 

Ευχαριστώ για το W/G (εκεί το είχα βάλει με αμπε μπα μπλομ :p )

 

Ποια εφαρμογή για μνμ δουλεύει σωστά? (160 χαρακτήρες , επιλογή απο ποια κάρτα να αποσταλεί το μνμ) ?

 

εδιτ:

χαχαχ mmart σήμερα απόλυτη ταύτιση αποψεων !!!!

 

χαχαχα ναι δν χρειαζεται και ο σταυρος να μας απανταει ξεχωριστα :Ρ

edit οποιος ξερει καποια εφαρμογη ας μας ενημερωσει :)

Edited by mmart
Link to comment
Share on other sites

GoSMS, υποστηρίζει την εγγενή λειτουργία ερώτησης Dual Sim και 160 gsm ελληνικούς χαρακτήρες
Link to comment
Share on other sites

Greek input method..Εγω αυτο το πληκτρολογιο εχω,εχει 160 χαρακτηρες και επιλεγεις και απο ποια καρτα θα σταλει το sms.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και απο μενα μπορει καποιος να μου πει πως βαζω το ποσοστο επι τις % στην μπαταρια για να την βλεπω εχω την Bruno rom v3.1 ευχαριστω εκ τον προτερων
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και η 2η συσκευή, εδω και ώρα προσπαθώ να κάνω το mode για τους 160 χαραχτήρες, έχω κατεβάσει τα 2 αρχεία Mms.apk και Mms.odex . Έχω δοκιμάσει Α) να αποσυμπιεσω τη ρομ του μπρουνο και να ανατικαστήσω και τα 2 αρχεία (στο φάκελο system/app), και μετα να τη συμπιεσω παλι (με το προγραμμα winrar), Β) να προσθέσω τα αρχεια απλα κάνοντας add στο φάκελο system/app (με το προγραμμα winrar), Γ) απλά να τα σύρω μέσα στο φάκελο στο φάκελο system/app...

Αν δεν δουλέψει, μην το παιδεψετε. Δεν το έχω καταφέρει ούτε γω στις 2 τελευταίες ρομ του bruno, παρόλο που μαι σίγουρος ότι το χα καταφέρει στην v3.0 ics :p

Λοιπων δεν εχω το τηλεφωνο και αυτο που θα γραψω δεν ξερω αν θα πιασει.

Αυτη η διαδικασια που γραφω γινεται σε καποια σκιν του igo, ισως να γινεται και στη rom.

 

Βαλτε τη ρομ(το zip αρχειο) στην επιφανεια εργασιας στο pc.

Μην το αποσυμπιεσετε.

Βαλτε τα 2 αρχεία Mms.apk και Mms.odex (αυτα που θελεται να βαλεται μεσα στη rom) στην επιφανεια εργασιας στο pc.

Διπλο κλικ(οχι αποσυμπιεση) στο zip αρχειο της rom, πηγαινετε στη ''διαδρομη'' εκει που ειναι τα αρχεια(αυτα που θελεται να αντικαταστησεται) .

Βρισκουμε τα αρχεια Mms.apk και Mms.odex, δεξι κλικ > διαγραφη.

Παρτε τα δυο αρχεια αυτα που βαλατε πριν στην επιφανεια εργασιας, Mms.apk και Mms.odex και συρτε τα μεσα στο zip της rom στη σωστη διαδρομη.

Αποθηκευση > εξοδος.

 

 

Επαναλαμβανω: Δεν εχω το τηλεφωνο. Δοκιμαζεται με δικη σας ευθυνη.

 

Πριν τη δοκιμη μην ξεχασετε backup.

 

 

edit: Τωρα ειδα οτι το δοκιμασε ο leros2004 και δεν επιασε.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η στοκ. Φορτώνεις το scatter στο sp flash tool και φλασάρεις όλα τα αρχεία όπως είναι ήδη επιλεγμενα πατώντας upgrade και συνδέοντας το κινητό χωρίς μπαταρία, για να το επαναφέρεις σε περίπτωση που τα θαλάσσωσες και δεν ανοίγει ούτε στο recovery

 

Ευχαριστω πολυ τα καταφερα να το επαναφερω!!!! RESPECT TO YOU!!! Τωρα θελω να περασω την τελευταια ROM 4.1 με τα ελληνικα πιο ειναι το λινκ; και επισης ο τροπος ειναι αυτος που αναφερεις για την 4.04 ο ιδιος; γιατι τωρα το κινητο δεν ειναι πλεον ρουταρισμενο θα ρουταριστει αυτοματα αν φλασαρω την 4.1 ρομ η πρεπει να το ρουταρω πρωτα εγω με αλλο τροπο; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ τα καταφερα να το επαναφερω!!!! RESPECT TO YOU!!! Τωρα θελω να περασω την τελευταια ROM 4.1 με τα ελληνικα πιο ειναι το λινκ; και επισης ο τροπος ειναι αυτος που αναφερεις για την 4.04 ο ιδιος; γιατι τωρα το κινητο δεν ειναι πλεον ρουταρισμενο θα ρουταριστει αυτοματα αν φλασαρω την 4.1 ρομ η πρεπει να το ρουταρω πρωτα εγω με αλλο τροπο; Ευχαριστω.

Το λινκ ειναι http://d-h.st/hNr (ZTE V970 Android 4.1.1 V1.1R2MOD)

Πρεπει να κανεις ολη τη διαδικασια απο την αρχη (δες σελιδα 30) για να ρουταριστει και να φλασαρεις τη ρομ.

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πήρα και εγώ στα χερια μου το κινητό μετά από 20 μέρες

με Free shipping από meri. Το κινητό είναι καλύτερο από ότι το περίμενα και το συστήνω για τα λεφτά του .

πέρασα τη rom του bruno τη 3.1 και πάει σφαίρα.

μια ερωτήσει μόνο δε μπορώ να αλλάξω το vm_dalvik_heapsize σε 100 ΜΒ το κλικαρο άλλα τπτ....

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και απο μενα μπορει καποιος να μου πει πως βαζω το ποσοστο επι τις % στην μπαταρια για να την βλεπω εχω την Bruno rom v3.1 ευχαριστω εκ τον προτερων

 

Αν θέλεις να είναι μέσα στο κύκλο πρέπει να φλασαρεις τη ρομ από την αρχή

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Παιδεια προσπαθω εδω και 2 ωρες να παραγγειλω το κινητο απο το merimobiles και μου βγαζει συνεχεια Something Went Wrong...

 

Your order details are incomplete or invalid. Please email servicesmerimobiles@gmail.com for assistance.

 

με μια κινεζα που μιλησα μου λεη δεν τεριαζη η οδος που εχουνε με του paypal το κοιταξα και ειναι ενταξει. με μια αλλη μου ειπε οτι δεν εχω τικαρη και ξεχασα κατι αλλα τα εχω κανει ολα 50 φορες με αποτελεσμα το παραπανω. τι να κανω ρε παιδεια εχω πελαγωση???

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια προσπαθω εδω και 2 ωρες να παραγγειλω το κινητο απο το merimobiles και μου βγαζει συνεχεια Something Went Wrong...

 

Your order details are incomplete or invalid. Please email servicesmerimobiles@gmail.com for assistance.

 

με μια κινεζα που μιλησα μου λεη δεν τεριαζη η οδος που εχουνε με του paypal το κοιταξα και ειναι ενταξει. με μια αλλη μου ειπε οτι δεν εχω τικαρη και ξεχασα κατι αλλα τα εχω κανει ολα 50 φορες με αποτελεσμα το παραπανω. τι να κανω ρε παιδεια εχω πελαγωση???

 

Καλως τον Κωστα, ασε τα εχω περασει και εγω με το AMAZON.COM αυτα, και τα νευρα μου ηταν τσαταλια και το παρατησα το συγκεκριμενο site-καταστημα!!! το paypal ειναι καλο και ασφαλες αλλα πολυ ευαισθητο με τις διευθυνσεις και οσον αφορα την prepaid card!!!! ξανακανε την παραγελλια απο την αρχη! βημα βημα δεν υπαρχει αλλος τροπος! και βλεπουμε, μη μασας θελει αντοχη και γερα νευρα η παραγελλια απο το internet καμμια φορα! σου ευχομαι καλη επιτυχια!!! see yaaaa!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντηση σας αλλα τωρα δεν ξαναφλασαρω την ρομ ισως στο μελλον το κανω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πήρα και εγώ στα χερια μου το κινητό μετά από 20 μέρες

με Free shipping από meri. Το κινητό είναι καλύτερο από ότι το περίμενα και το συστήνω για τα λεφτά του .

πέρασα τη rom του bruno τη 3.1 και πάει σφαίρα.

μια ερωτήσει μόνο δε μπορώ να αλλάξω το vm_dalvik_heapsize σε 100 ΜΒ το κλικαρο άλλα τπτ....

Ευχαριστώ!

 

Δες σελιδα 70 το πρωτο ποστ (#1036)

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω βάλει τους drivers, στο device manager μου το βγάζει με θαυμαστικό .

!ΜΤ65xx.

Τι μπορεί να έκανα λάθος?

Κανένας?

Έχω win7 64bit.

Link to comment
Share on other sites

Κανένας?

Έχω win7 64bit.

 

συνδεσε την συσκευη στο DEBUG MODE και το PC θα τους αναγνωρισει αυτοματα σιγα σιγα , σαν θυρα ""COM PORT"" KAI OXI ΣΑΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ! ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ!! ΟΚ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. SEE YAAA.

Link to comment
Share on other sites

Δες σελιδα 70 το πρωτο ποστ (#1036)

 

 

Ευχαριστώ drberto1.

 

παιδιά έχετε παρατήρηση ότι το κινητό στη φόρτιση είναι λίγο αργό ???

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

συνδεσε την συσκευη στο DEBUG MODE και το PC θα τους αναγνωρισει αυτοματα σιγα σιγα , σαν θυρα ""COM PORT"" KAI OXI ΣΑΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ! ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ!! ΟΚ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. SEE YAAA.

Έγινε! Ευχαριστώ:thanks:

 

Κι εγώ έχω παρατηρήσει την αργή φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντηση σας αλλα τωρα δεν ξαναφλασαρω την ρομ ισως στο μελλον το κανω
Φλασάροντας τη ρομ ΧΩΡΙΣ wipe data στο custom install, δεν χάνεις τίποτα, ούτε εφαρμογές ούτε ρυθμίσεις. Απλά θ αλλάξεις την ένδειξη της μπαταρίας

παιδιά έχετε παρατήρηση ότι το κινητό στη φόρτιση είναι λίγο αργό ???

Ο φορτιστής του του πακέτου ειναι 1Α, επομένως θέλει μιάμιση ώρα να φορτίσει από άδειο, πλήρως, όταν δεν το χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν περίμενα τέτοια αυτονομία από την μπαταρία.

Και φαντάζομαι ότι θα βελτιωθεί κι άλλο μετά από μερικές φορτίσεις.

.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...