Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το V5 TouchPal εχει σιγουρα Ελληνικα, το εχω πανω..Τα κατεβαζεις απο τις επιλογες αφου εχεις εγκαταστησει την εφαρμογη.

 

δε μου την έβγάζε *&^&*^*& τα νεύρα μου !

 

τωρα το ξανακατεβασα από την αρχή και τα βγάζει !!!!!!!!!!!!!!!!

 

ευχαριστώ

Edited by leasedline
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες, μια ερώτηση θέλω να κάνω,

 

η gpu του (SGX531 Ultra) σε σχέση με την SGX540 είναι κατώτερη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, μια ερώτηση θέλω να κάνω,

 

η gpu του (SGX531 Ultra) σε σχέση με την SGX540 είναι κατώτερη?

Ε προφανώς. Καλή είναι πάντως για την πλειοψηφία των παιχνιδιών

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση.. πόσο χώρο έχει ελεύθερο για εγκατάσταση εφαρμογών?
Καταρχάς πρακτικά ο χώρος για εγκατάσταση εφαρμογών είναι απεριοριστος, ανάλογα την κάρτα μνήμης σου ;)

Ωστόσο αρχικά, αν δεν το πειράξεις, έχεις 512ΜΒ αποκλειστικά για εφαρμογές, και μπορείς να τις μεταφέρεις μεσα απ το android στην εσωτερική μνήμη των 2GB, επομένως σύνολο 2.5GB που είναι υπεραρκετά για τον περισσότερο κόσμο, εφόσον άλλωστε οι εφαρμογές κρατάνε τα έξτρα δεδομένα τους στην κάρτα μνήμης, αν βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως αν κατεβάσεις ένα παιχνίδι που είναι 300mb κόμπακτ απο το μάρκετ (εννοώ ότι δεν κατεβάζεις το αρχείο της εγκατάστασης που ειναι μικρό και εκείνο να κατεβάσει τα αρχεία) θα έχεις πρόβλημα.. γιατί θα πρέπει να έχεις 350mb ελεύθερα από τα 512 και μετά την εγκατάσταση το περνάς στην μνήμη των 2gb.

 

Έτσι δεν είναι?

Edited by petran_7
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως αν κατεβάσεις ένα παιχνίδι που είναι 300mb κόμπακτ απο το μάρκετ (εννοώ ότι δεν κατεβάζεις το αρχείο της εγκατάστασης που ειναι μικρό και εκείνο να κατεβάσει τα αρχεία) θα έχεις πρόβλημα.. γιατί θα πρέπει να έχεις 350mb ελεύθερα από τα 512 και μετά την εγκατάσταση το περνάς στην μνήμη των 2gb.

 

Έτσι δεν είναι?

Υπάρχει τέτοιο παιχνιδι; Δεν το ξέρω, κι αν υπάρχει, είναι λάθος του developer. Ωστόσο, 300ΜΒ στην μνήμη των 2.5GB δεν είναι και πρόβλημα. Στην τελική, υπάρχει και το link2sd, που καλύπτει κι αυτή την περίπτωση, γενικά δεν πρόκειται να ξεμείνεις, για όλα υπάρχει λύση ;)

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 κάρτες σιμ είναι ταυτόχρονα stand-by και gsm και οι 2?

εννοείται ταυτόχρονα stand-by, κι η μια απ τις 2 κάθε φορά δουλεύει και σε 3G

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , για να πω την αληθεια μεχρι χθες σκεφτομουν να παρω το Haipai x720D αλλά έπεσα πάνω στο συγκεκριμένο thread και άλλαξα γνώμη . Θέλω μόνο μια άποψη , μιας και το v970 κοστίζει πλέον το ίδιο και από aliexpress , merimobiles και fastcardtech ($ 159,99) , από που μου προτείνετε να το παραγγείλω ;;

από που θα έχω καλύτερη αντιμετώπιση και ποιοί είναι πιο συνεννοησιμοι δηλαδη..

Edited by siruz
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , για να πω την αληθεια μεχρι χθες σκεφτομουν να παρω το Haipai x720D αλλά έπεσα πάνω στο συγκεκριμένο thread και άλλαξα γνώμη . Θέλω μόνο μια άποψη , μιας και το v970 κοστίζει πλέον το ίδιο και από aliexpress , merimobiles και fastcardtech ($ 159,99) , από που μου προτείνετε να το παραγγείλω ;;

merimobiles θα λεγα

Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα custom εγκατάσταση και στα κβ διάλεξα το touchpal μόνο.

Οταν πήγα να επιλέξω 2η γλώσσα δεν έβρισκα Ελληνικά παρότι στο γκουγκλάρισμα τα έδειχνε σαν υποστηριζόμενα και ακόμα ποιο περίεργο δεν έδειχνε να θέλει αναβάθμιση η εφαρμογή!

 

Τελικά μια απεγκατάσταση και ξαναεγκατάσταση έλυσε το πρόβλημα και ομολογώ ότι σαν εφαρμογή με αφήνει πολύ ευχαριστημένο... δουλεύει άριστα. :)

 

 

 

Να ρωτήσω τους συμφορουμήτες αν κάποιος αντιμετώπισε πρόβλημα να συγχρονίσει τις επαφές του facebook με την 3.1 του Μπρούνο?

Για κάποιο λόγο δεν μου τις συγχρονίζει. Στο app τις facebook δεν έχει καθόλου επιλογή για συγχρονισμό επαφών... απο το μενού του συγχρονισμού που βρηκα την σχετική επιλογή έκανα τικ αλλά δεν έγινε κάτι.

Edited by Mpampoulas
facebook
Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα custom εγκατάσταση και στα κβ διάλεξα το touchpal μόνο.

Οταν πήγα να επιλέξω 2η γλώσσα δεν έβρισκα Ελληνικά παρότι στο γκουγκλάρισμα τα έδειχνε σαν υποστηριζόμενα και ακόμα ποιο περίεργο δεν έδειχνε να θέλει αναβάθμιση η εφαρμογή!

 

Τελικά μια απεγκατάσταση και ξαναεγκατάσταση έλυσε το πρόβλημα και ομολογώ ότι σαν εφαρμογή με αφήνει πολύ ευχαριστημένο... δουλεύει άριστα. :)

 

 

ναι τα έγραψα αυτά και γω πιο πάνω θέλει touchpal μόνο από google play και μετά προσθήκη ελληνικά.

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

[...]Να ρωτήσω τους συμφορουμήτες αν κάποιος αντιμετώπισε πρόβλημα να συγχρονίσει τις επαφές του facebook με την 3.1 του Μπρούνο?

Για κάποιο λόγο δεν μου τις συγχρονίζει. Στο app τις facebook δεν έχει καθόλου επιλογή για συγχρονισμό επαφών... απο το μενού του συγχρονισμού που βρηκα την σχετική επιλογή έκανα τικ αλλά δεν έγινε κάτι.

Τι εννοεις; δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα στην εφαρμογή του facebook, ούτε σχετική επιλογή στο μενου του συγχρονισμου. Δεν έχω δει κατι τετοιο σε κανένα τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή του fb δεν είχε επιλογή στις ρυθμίσεις για συγχρονισμό επαφών, όπως μου έβγαζε στο wildfire με την CM7.2

Την έβγαλα και την έβαλα 2 φόρες, όπως επίσης καθάρισα cache & data μπας και... αλλά τίποτα.

 

Σχετική επιλογή για συγχρονισμό των επαφών βρήκα μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, την οποία επέλεξα μεν, αλλα δεν έγινε κάτι δε. :mad:

 

όχι ότι θα κλάψω, αλλά μου αρέσει να υπάρχει και η φωτό της επαφής :p

Στο γκουγκλάρισμα είδα οτι μερικοί προτείνουν apps 3ων για την δουλειά αυτή (Facebook Contact Sync ή Haxsync) αλλά θα ήθελα 1α να δω αν μπορεί να λυθεί με κάποιον άλλο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή του fb δεν είχε επιλογή στις ρυθμίσεις για συγχρονισμό επαφών, όπως μου έβγαζε στο wildfire με την CM7.2

Την έβγαλα και την έβαλα 2 φόρες, όπως επίσης καθάρισα cache & data μπας και... αλλά τίποτα.

 

Σχετική επιλογή για συγχρονισμό των επαφών βρήκα μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, την οποία επέλεξα μεν, αλλα δεν έγινε κάτι δε. :mad:

 

όχι ότι θα κλάψω, αλλά μου αρέσει να υπάρχει και η φωτό της επαφής :p

Στο γκουγκλάρισμα είδα οτι μερικοί προτείνουν apps 3ων για την δουλειά αυτή (Facebook Contact Sync ή Haxsync) αλλά θα ήθελα 1α να δω αν μπορεί να λυθεί με κάποιον άλλο τρόπο.

Πιθανόν να υπήρχε επιλογή σε παλιότερες εκδόσεις του facebook, αλλά στις τελευταίες δεν έχει σίγουρα. Επίσης, ούτε στις ρυθμίσεις συγχρονισμού έχω δει κάτι τέτοιο, ούτε στο δικο μου τηλέφωνο με ics, ούτε στου αδελφμου μου που κοιταξα μόλις, με 2.3.6:confused:

Το Facebook Contact Sync κάνει καλή δουλειά πάντως

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να υπήρχε επιλογή σε παλιότερες εκδόσεις του facebook, αλλά στις τελευταίες δεν έχει σίγουρα. Επίσης, ούτε στις ρυθμίσεις συγχρονισμού έχω δει κάτι τέτοιο, ούτε στο δικο μου τηλέφωνο με ics, ούτε στου αδελφμου μου που κοιταξα μόλις, με 2.3.6:confused:

Το Facebook Contact Sync κάνει καλή δουλειά πάντως

 

Ευχαριστώ Σταύρε (συνονόματος κιόλας)

Θα δοκιμάσω το app που προτείνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έκανα όλη την διαδικασία και πέρασα την v3.1.

Ήθελα να σας ρωτήσω αφού τελειώσουμε,μπορούμε να σβήσουμε το zip αρχείο που είχαμε αποθηκεύσει στην εσωτερική μνήμη?

Επίσης,δεν μπορώ να αλλάξω το vm_dalvik_heapsize. Είναι στα 128. Με τον xplore που χρησιμοποιώ ενώ το βρίσκω (βέβαια το λέει ανάποδα-δλδ dalvik_vm_heapsize), φαίνεται μόνο για ανάγνωση και δεν βρίσκω πως μπορώ να το αλλάξω!

 

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έκανα όλη την διαδικασία και πέρασα την v3.1.

Ήθελα να σας ρωτήσω αφού τελειώσουμε,μπορούμε να σβήσουμε το zip αρχείο που είχαμε αποθηκεύσει στην εσωτερική μνήμη?

Επίσης,δεν μπορώ να αλλάξω το vm_dalvik_heapsize. Είναι στα 128. Με τον xplore που χρησιμοποιώ ενώ το βρίσκω (βέβαια το λέει ανάποδα-δλδ dalvik_vm_heapsize), φαίνεται μόνο για ανάγνωση και δεν βρίσκω πως μπορώ να το αλλάξω!

 

Σας ευχαριστώ!

1. το zip το σβήνεις, δεν χρειάζεται μετά την εγκατάσταση.

2. στο xplore πας στις ρυθμίσεις κι επιλέγες root acess+mount writable

Στο dalvik heapsize μια τιμή περίπου στα 100 είναι ιδανική για να χεις και καλύτερη διαχείριση της μνήμης

Link to comment
Share on other sites

1. το zip το σβήνεις, δεν χρειάζεται μετά την εγκατάσταση.

2. στο xplore πας στις ρυθμίσεις κι επιλέγες root acess+mount writable

Στο dalvik heapsize μια τιμή περίπου στα 100 είναι ιδανική για να χεις και καλύτερη διαχείριση της μνήμης

 

Έκανα ότι μου είπες. βέβαια πάλι δεν κατάφερα να το αλλάξω.Δεν μπορώ να καταλάβω πως θα το διορθώσω,δηλαδή απλά σβήνω το 128 και γράφω 64? ή 100?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι μου είπες. βέβαια πάλι δεν κατάφερα να το αλλάξω.Δεν μπορώ να καταλάβω πως θα το διορθώσω,δηλαδή απλά σβήνω το 128 και γράφω 64? ή 100?

Το κρατάς πατημένο το αρχείο για να σου βγάλει τις επιλογές ( αντιγραφή, επεξεργασία, κλπ κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Το κρατάς πατημένο το αρχείο για να σου βγάλει τις επιλογές ( αντιγραφή, επεξεργασία, κλπ κλπ)?

 

Εντάξει,το έφτιαξα! δεν το πατούσα παρατεταμένα. 64 το έχεις βάλει?

Και πάλι σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει,το έφτιαξα! δεν το πατούσα παρατεταμένα. 64 το έχεις βάλει?

Έτσι την είχα πατήσει και εγω! 64 το έχω βάλει και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

64 είναι χαμηλό για παιχνιδια και βαρύ browsing. 90-100 βάλτε το
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...