Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνωντας για μπαταρία βρήκα τα παρακάτω λινκ.

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-2-pcs-lot-Original-NEWMAN-2500mAh-Battery-for-Newman-N2-Cell-Phone/1781811447.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Newman-N2-Battery-2500mAh-Rechargable-battery-model-bl-98-bl98-batterys/1665354672.html

http://www.aliexpress.com/item/original-New-2500mah-Battery-for-Newman-N2-4-7-newman-n2-quad-core-smart-phone-Free/1541845783.html

 

Η μπαταρία στα λινκ γράφει 3.8V 9.5Wh

ενώ η δική μου 3.7V 9.25Wh

Μήπως αυτό το 0.1V κάνει την διαφορά και έχουμε αυτά τα προβλήματα με την μπαταρία?

Ξέρει κάποιος?

 

Βέβαια έχει και άλλα λινκς που γράφουν αυτά που γράφει η μπαταρία μου , αλλά λέω μήπως βάζοντας μπαταρία με 3.8V στρώσει το τηλέφωνο.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισης καθε λιγο και λιγακι μου πεταει και την ενδειξη συνδεστε το φορτιστη και ας ειναι φορτισμενο. Οτι πιο σπαστικο :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Με 3G γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα; Μονο με wifi μπορεί να συνδεθεί.

Ξέρετε κάτι γι αυτό;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Με 3G γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ με τίποτα; Μονο με wifi μπορεί να συνδεθεί.

Ξέρετε κάτι γι αυτό;

 

νομιζω πρεπει να παρεις τηλ στο παροχο σου για να βαλεις manual τα settings του internet

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πρεπει να παρεις τηλ στο παροχο σου για να βαλεις manual τα settings του internet

Οκ αυτο ηταν τελικα, ευχαριστω πολυ. :)

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εγώ την Google την πέρασα πάνω από την .13 και την είδα πιο smooth από την JellyKat. Το πρόβλημα είναι ότι επανεμφανίστηκε το πρόβλημα με το φύσημα στο ακουστικό και το χαμήλωμα των ringtones.

 

Α) Έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

Β) Θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει ένα σίγουρο link για την .13; Μπορώ να την περάσω σε unlocked boot loader; Αν όχι, πώς επαναφέρω τον κλειδωμένο boot loader;

 

... Δεν ζητάω πολλά, ε; :)

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες εγκατάστασης ROM

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Εαν θέλετε να εγκαταστήσετε original firmware αφού έχετε κάνει τα παραπάνω, χρειάζεται να αφαιρεθεί ο bootlader από το firmware γιατί αλλιώς υπάρχει κίνδυνος να brick-αρει το κινητό.

Για να αφαιρέσετε τον bootloader από original firmware ανοίξτε με διπλό κλικ το αρχείο της rom (όχι εξαγωγή) που θα έχει την μορφή "Newman_N2_00.xx_4.1_N2_ota_update.zip", μετά ανοίξτε το αρχείο "update.zip" και σβήστε το αρχείο "u-boot-exynos4412-evt1-efused-tz.bin". Τέλος μεταφέρετε το αρχείο στο κινητό και κάνετε την εγκατάσταση. Κατά την εγκατάσταση θα δείτε μήνυμα λάθους αλλά η ROM θα εγκατασταθεί κανονικά.

:up:Καλή Επιτυχία!!!:up:

****Ο παρακάτω οδηγός προέρχεται από αυτόν τον οδηγό στο vondroid με προσθήκη λίγων παραπάνω λεπτομερειών.

Έχετε πάντα αυτό υπ οψη

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είδα και με την 00.13 μου άναβε η οθόνη. Συνήθως έχω το τηλέφωνο αρκετά κοντά και δεν το έχω ξαναδεί να το κάνει , αλλά σήμερα ήταν η πρώτη φορά που είχα ξεχάσει την οθόνη στην αυτόματη φωτεινότητα. Σε διάστημα 4-5 ωρών το είδα να ανάβει 4-5 φορές , ίσως να άναψε και άλλες γιατί δεν ήμουν συνεχώς κοντά. Μάλιστα σε 2 από αυτές μου εμφάνισε μήνυμα για την μπαταρία αλλά δεν πρόλαβα να δω αν έγραφε να βάλω τον φορτιστή ή ότι φόρτισε 100%.

Εσείς το έχετε στην αυτόματη φωτεινότητα και αναβοσβήνει η οθόνη?

 

Σε προηγούμενο ποστ έγραψα ότι κάνει επανεκκινήσεις , τελικά το τηλέφωνο αργούσε να ανοίξει την οθόνη όταν πατούσα το κουμπί του power , περίπου 5-6 δευτερόλεπτα, και επειδή ξαναπατούσα το κουμπί έκανε ρεσετ.

Το οποίο βέβαια και αυτό δεν είναι φυσιολογικό. Θα έπρεπε να μου βγάζει το μενού για Power off , Restart κτλ.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα παω να πάρω μια καρτα μνημης κι θα περασω επιτελους μια custom rom , στο vodroid ειδα οτι εχει για το newman το MIUI v5 κι σκεφτομαι να το βαλω , το εχει βαλει κανεις άλλος ? Εντυπωσεις ? Τέλος αν βαλω μια custom κι θελω να βαλω αλλη , απλα κανω το βημα 5 απο τον οδηγο ?
Link to comment
Share on other sites

Με τον σχετικό οδηγό έβαλα Xperia αλλα δεν μου άρεσε και πολυ. Δεν έχει ραφιοφωνο (βασικό για μένα), δεν κανει αποθήκευση επαφών στο τηλεφωνο,μόνο συγχρονισμό στο gmail και δεν μου άλλαζε τη γλώσσα στο πληκτρολόγιο.

 

Έχοντας στην καρτα μνήμης το update.zip με την 0.13 την έβαλα και πάλι χωρις να μου δημιουργήσει κάποιο προβλημα (θέμα τύχης; Δεν ξέρω).

 

Χάθηκε βέβαια ο ξεκλέιδωτος boot loader και το cmw recovery. Τα έβαλα και πάλι και εγκατέστησα την miui v5 4.4.18 τις λίγες ωρες που την εχω μου φαίνεται πολυ σταθερή, εκτός απο 2-3 φορες που κράσαρε το play store όταν κατεβαζα εφαρμογές.

Η μπαταρία φαίνεται να λειτουργεί ομαλά. Βέβαια προτιμώ το κλασικό android. Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος αλλάζει το περιβάλλον στην miui ίσως με αλλαγή launcher

 

Θα κοιτάξω να βάλω και την jellykat. Χρειάζεται να κανω κατι άλλο έξτρα για τη συγκεκριμένη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπον ουσιαστικά 2μερες ασχολούμαι με το κινητο μέχρι να καταληξω κάπου.Όπως είχα διαβάσει κ κάπου πιο πριν οτι σε καθένα παιζουν διαφορετικές ρυθμίσεις.

Εγώ για την ωρα δουλεύω την JellyKat 4.1.1

http://vondroid.com/threads/jb-4-1-1-jellykat-newman-n2-00-18-firmware.18641/#.U3BjCnrRpAg

Και αυτό γιατί είχα ακούσει καλά σχετικα λογια έχοντας μέσα κάνα δυο έξτρα παραπάνω απο την προτεινόμενη εδώ.Κύριος για το ραδιόφωνο που διαθετει έγινε η επιλογή.

Για την ωρα μετα απο κάτι ελέγχους που εκανα στα θέματα που έχουμε πρόβλημα παει καλά.

Τώρα στα γενικά περί συσκευής,το τηλέφωνο που έχω στα χέρια μου κ ίσως πολλοί άλλοι είναι το Digma 4.7hd κ όχι το Newman.Θα μου πεις οτι αυτό δεν είναι νεο,αλλά το αναφέρω γιατί δεν πουλήθηκε με την σωστη του ονομασια κ δεν θα το προτιμούσαν πολλοί, αρα έχουν ευθύνη εκείνοι που το πούλησαν.Και εκεί επικεντρώνεται η καταγγελία που τους εκανα μέσω paypal και θα δουμε....

Απο κει και μετα μήπως πρεπει να ψαξουμε λύσεις για αυτό το μοντελο απο Ρωσσία? Βρήκα διάφορα όσα εν μέρη μπόρεσα να καταλάβω αλλά χάθηκα μέσα στα διάφορα που μπόρεσα να διαβάσω.

Οποίος έχει τις γνώσεις,αναφορικά με μας τους νέους,αλλά κυρίως την υπομονη ίσως μπορεσει να βγαλη άκρη.Αν τελικά το κρατήσω το κινητό για πάρτη μου σίγουρα όσο μπορώ θα κοιτάξω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπον ουσιαστικά 2μερες ασχολούμαι με το κινητο μέχρι να καταληξω κάπου.Όπως είχα διαβάσει κ κάπου πιο πριν οτι σε καθένα παιζουν διαφορετικές ρυθμίσεις.

Εγώ για την ωρα δουλεύω την JellyKat 4.1.1

http://vondroid.com/threads/jb-4-1-1-jellykat-newman-n2-00-18-firmware.18641/#.U3BjCnrRpAg

Και αυτό γιατί είχα ακούσει καλά σχετικα λογια έχοντας μέσα κάνα δυο έξτρα παραπάνω απο την προτεινόμενη εδώ.Κύριος για το ραδιόφωνο που διαθετει έγινε η επιλογή.

Για την ωρα μετα απο κάτι ελέγχους που εκανα στα θέματα που έχουμε πρόβλημα παει καλά.

Τώρα στα γενικά περί συσκευής,το τηλέφωνο που έχω στα χέρια μου κ ίσως πολλοί άλλοι είναι το Digma 4.7hd κ όχι το Newman.Θα μου πεις οτι αυτό δεν είναι νεο,αλλά το αναφέρω γιατί δεν πουλήθηκε με την σωστη του ονομασια κ δεν θα το προτιμούσαν πολλοί, αρα έχουν ευθύνη εκείνοι που το πούλησαν.Και εκεί επικεντρώνεται η καταγγελία που τους εκανα μέσω paypal και θα δουμε....

Απο κει και μετα μήπως πρεπει να ψαξουμε λύσεις για αυτό το μοντελο απο Ρωσσία? Βρήκα διάφορα όσα εν μέρη μπόρεσα να καταλάβω αλλά χάθηκα μέσα στα διάφορα που μπόρεσα να διαβάσω.

Οποίος έχει τις γνώσεις,αναφορικά με μας τους νέους,αλλά κυρίως την υπομονη ίσως μπορεσει να βγαλη άκρη.Αν τελικά το κρατήσω το κινητό για πάρτη μου σίγουρα όσο μπορώ θα κοιτάξω εκεί.

 

Φιλε πως καταλαβες οτι δεν ειναι το Newman και ειναι το Digma?

Και εγω Digma Rom φοραω απλα ολα γραφουν Newman, εχουνε καποια διαφορα τα 2 τηλεφωνα ωστε να το καταλαβουμε?

Δηλαδη το κινητο μας δεν ειναι κινεζικο , ειναι Ρωσσικο? xD

 

Η μηπως απλα εχουμε την ROM απο Digma γιατι απ'οτι καταλαβα ειναι πολυ καλη, εγω θυμαμαι παλια ειχα κανει ενα K750 να δειχνει παντου οτι ειναι w800 και φαντασου δεν ητανε καν smartphone, ουτε ειχε android open source κτλ.

Επισης και το Newman σε μερικες ROM φαινεται ως Galaxy S3 ;p

Μου φαινεται λιγο δυσκολο να κανανε οι Κινεζοι παραγγελια απο Ρωσσια ενω εχουνε το εργοστασιο της Newman στην χωρα τους...

Edited by VampireFreak
Link to comment
Share on other sites

στο Pa***will, που νομιζω αρχισε αυτη την πατατια με τα Digma/Newsmy, εχουν κανει λαθος στο κουπονι που μας δινουν σημερα (στο thread τους) και αφαιρει σε οτι και να παρεις 10$. αν και νομιζω θα τις ακυρωσουν ολες τις παραγγελιες, οποιος θελει ας ρισκαρει...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε πως καταλαβες οτι δεν ειναι το Newman και ειναι το Digma?

Και εγω Digma Rom φοραω απλα ολα γραφουν Newman, εχουνε καποια διαφορα τα 2 τηλεφωνα ωστε να το καταλαβουμε?

Δηλαδη το κινητο μας δεν ειναι κινεζικο , ειναι Ρωσσικο? xD

 

Η μηπως απλα εχουμε την ROM απο Digma γιατι απ'οτι καταλαβα ειναι πολυ καλη, εγω θυμαμαι παλια ειχα κανει ενα K750 να δειχνει παντου οτι ειναι w800 και φαντασου δεν ητανε καν smartphone, ουτε ειχε android open source κτλ.

Επισης και το Newman σε μερικες ROM φαινεται ως Galaxy S3 ;p

Μου φαινεται λιγο δυσκολο να κανανε οι Κινεζοι παραγγελια απο Ρωσσια ενω εχουνε το εργοστασιο της Newman στην χωρα τους...

 

Φιλέ μου αναφέρω παλι,δεν το κατέχω το άθλημα,οτι μαθενω είναι απο σας.οκ ξέρω απο pc αλλά εδώ είναι άλλο για μένα.δεν αντιλεω ίσως κ να εχεις δίκιο αλλά κοιτοντας μέσα απο youtube είδα πως ανοίγει απο αρχή ενα Newman και πως ενα Digma.

Και Ποιος μου λέει εμένα τώρα οτι γίνετε στη Ρωσσία δε τα πήραν τζάμπα κ γέμισαν την αγορά.

Απο την αλλη γιατί να βάλουν rom απο ανταγωνιστή.Την εισαγωγή την έκαναν τα ίδια τα καταστήματα,ο κατασκευαστής δεν παιζει πουθενά αλλιως γιατί να ερθουν με Ρωσσικά έξτρα κ όχι με δικά του;

Δεν ξέρω αλλά έτσι πιστεύω οτι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου αναφέρω παλι,δεν το κατέχω το άθλημα,οτι μαθενω είναι απο σας.οκ ξέρω απο pc αλλά εδώ είναι άλλο για μένα.δεν αντιλεω ίσως κ να εχεις δίκιο αλλά κοιτοντας μέσα απο youtube είδα πως ανοίγει απο αρχή ενα Newman και πως ενα Digma.

Και Ποιος μου λέει εμένα τώρα οτι γίνετε στη Ρωσσία δε τα πήραν τζάμπα κ γέμισαν την αγορά.

Απο την αλλη γιατί να βάλουν rom απο ανταγωνιστή.Την εισαγωγή την έκαναν τα ίδια τα καταστήματα,ο κατασκευαστής δεν παιζει πουθενά αλλιως γιατί να ερθουν με Ρωσσικά έξτρα κ όχι με δικά του;

Δεν ξέρω αλλά έτσι πιστεύω οτι είναι.

 

Ισως ειδανε οτι το ROM αυτο ειναι πιο Stable απο τις Newman, γιατι δεν βλεπω και κανεναν να εχει το Official της Newman ολοι Custom εχουνε. Και ισως επειδη ολοι καναν Dispute για προβλημα με μπαταριες, υπερθερμανση κτλ, ισως γι'αυτο το βαλανε.

Αν και εμενα απο Panda μου ηρθε με εκδοση Digma αλλα οχι την τελευταια, και ειχα θεμα που ανοιγε η οθονη μονη της και ετρωγε την μπαταρια κτλ. εβαλα την τελευταια εκδοση Digma Και εστρωσε, αν δεις το Vondroid ενας τυπος εκανε ενα Thread και εψαχνε την Digma ROM γιατι λεει οτι ειναι η καλυτερη απο ολες που εχει δοκιμασει.

 

Τωρα τι να πω δεν ξερω ποιο ειναι τελικα, αλλα πηρανε το Digma αλλαξανε καπακια μπαταριες αυτοκολλητα τα που γραφουν Newman, αγορασαν καινουργια κουτια της Newman, και τα αλλα της Digma τα πουλανε σαν Spare? :/

Δεν ξερω δεν ακουγεται και πολυ πρακτικο, αλλα τα κινητα ειναι ολοιδια απ'οτι ειδα Newman N2, Freelander, Digma. Δεν εχουνε καποια διαφορα.. τωρα δεν ξερω ποιο ειναι ...

 

Η Newman δεν εχει IMEI Check για να δουμε αν ειναι αυθεντικο? Αν δεν εχει ειναι για τα μπαζα, οποτε και το ROM της θα ειναι για τα μπαζα, οποτε οι Ρωσσοι μαλλον φτιαξαν κατι καλυτερο :p

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειδανε οτι το ROM αυτο ειναι πιο Stable απο τις Newman, γιατι δεν βλεπω και κανεναν να εχει το Official της Newman ολοι Custom εχουνε. Και ισως επειδη ολοι καναν Dispute για προβλημα με μπαταριες, υπερθερμανση κτλ, ισως γι'αυτο το βαλανε.

Αν και εμενα απο Panda μου ηρθε με εκδοση Digma αλλα οχι την τελευταια, και ειχα θεμα που ανοιγε η οθονη μονη της και ετρωγε την μπαταρια κτλ. εβαλα την τελευταια εκδοση Digma Και εστρωσε, αν δεις το Vondroid ενας τυπος εκανε ενα Thread και εψαχνε την Digma ROM γιατι λεει οτι ειναι η καλυτερη απο ολες που εχει δοκιμασει.

 

Τωρα τι να πω δεν ξερω ποιο ειναι τελικα, αλλα πηρανε το Digma αλλαξανε καπακια μπαταριες αυτοκολλητα τα που γραφουν Newman, αγορασαν καινουργια κουτια της Newman, και τα αλλα της Digma τα πουλανε σαν Spare? :/

Δεν ξερω δεν ακουγεται και πολυ πρακτικο, αλλα τα κινητα ειναι ολοιδια απ'οτι ειδα Newman N2, Freelander, Digma. Δεν εχουνε καποια διαφορα.. τωρα δεν ξερω ποιο ειναι ...

 

Η Newman δεν εχει IMEI Check για να δουμε αν ειναι αυθεντικο? Αν δεν εχει ειναι για τα μπαζα, οποτε και το ROM της θα ειναι για τα μπαζα, οποτε οι Ρωσσοι μαλλον φτιαξαν κατι καλυτερο :p

 

Δεν κατέληξα σε αυτό το αποτέλεσμα μια σκέψη ειπα,γιατί κάτι δε μου κάθετε καλά σε αυτή την ιστορία..

Είναι απόλυτος λογικά σε οτι λες κ δε θα διαφωνισω.Και καλά κανεις που λες όλα αυτά να μάθουμε κ κάτι.

Για πια έκδοση λες,αν παιζει κάπου πες να τη πάρουμε.

Βρήκα κ διάφορα απο Ρωσσία αλλά δεν είμαι κ σίγουρος.Μέχρι και hard reset να κανεις κ παλι απο αρχή αλλά πρεπει να ξέρεις....

Γι'αυτο είπα κ αρχή οποίος έχει γνώσεις αλλά κυρίως υπομονή θα βρει πολλά για αυτό.

Μια ερώτηση αν υπάρχει rom αλλά δεν έχει Ελληνική γλώσσα μπορούμε να βάλουμε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατέληξα σε αυτό το αποτέλεσμα μια σκέψη ειπα,γιατί κάτι δε μου κάθετε καλά σε αυτή την ιστορία..

Είναι απόλυτος λογικά σε οτι λες κ δε θα διαφωνισω.Και καλά κανεις που λες όλα αυτά να μάθουμε κ κάτι.

Για πια έκδοση λες,αν παιζει κάπου πες να τη πάρουμε.

Βρήκα κ διάφορα απο Ρωσσία αλλά δεν είμαι κ σίγουρος.Μέχρι και hard reset να κανεις κ παλι απο αρχή αλλά πρεπει να ξέρεις....

Γι'αυτο είπα κ αρχή οποίος έχει γνώσεις αλλά κυρίως υπομονή θα βρει πολλά για αυτό.

Μια ερώτηση αν υπάρχει rom αλλά δεν έχει Ελληνική γλώσσα μπορούμε να βάλουμε;

http://www.pandawillforum.com/soft/C8690_4.1_00.13_user_2014042113.zip

Δες ομως πρωτα μην την εχεις ηδη την 00.13

Settings -> About Phone κατω κατω γραφει C8690_4.1_00.XX (13 ειναι η τελυταια λογικα εχεις την 00.10)

 

Κατεβαζεις το αρχειο που εβαλα πανω, το ανοιγεις με Winrar ή οποιο πρόγραμμα εχεις, για τα zip αρχεια.

Ανοιγεις το Zip που εχει μεσα -> C8690_4.1_00.13_Digma_ota_update.zip

και βγάζεις το αρχειο που γραφει update.zip

Οχι ολο το C8690_4.1_00.13_Digma_ota_update.zip μονο το update.zip!

Το βαζεις στην καρτα μνημης σου , πας στο Recovery (Με power button & Volume +) πας στο install update τι γραφει (ενα γραφει για install απο sdcard) και διαλεγεις το update.zip που εχεις βαλει στην καρτα μνημης σου.

Μετα θα εχεις την 00.13 :)

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΕΧΕΙ DIGMA ROM ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΗ

Εμενα παντως αυτη εχει Ελληνικα!

 

Πες μου αν τα καταφερες και δοκιμασε την να μας πεις πως παει σε σχεση με αλλες που ειχες βαλει, γιατι εγω απλα την εβαλα και δεν ασχολουμε με το κινητο γιατι θελω να το πουλησω (οποιος ενδιαφερεται PM :P) , εχω ενα Red Rice για κινητο και με καλυπτει .

Edited by VampireFreak
Link to comment
Share on other sites

Την είχα βάλει αυτή.μια χαρά δούλευε.Απλα τώρα είπα οτι έχω βάλει τη JellyKat.

Για να επιστρέψω την 00.13 πρέπει να βρω κάπου κ δε την αρχική 00.10.

Αρα δύσκολο.

Άκου κ αυτό 3 συνάδελφοί το αγόρασαν απο ebay.έχουν την αρχική και παιζει σε όλα μια χαρά.!!

Τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Την είχα βάλει αυτή.μια χαρά δούλευε.Απλα τώρα είπα οτι έχω βάλει τη JellyKat.

Για να επιστρέψω την 00.13 πρέπει να βρω κάπου κ δε την αρχική 00.10.

Αρα δύσκολο.

Άκου κ αυτό 3 συνάδελφοί το αγόρασαν απο ebay.έχουν την αρχική και παιζει σε όλα μια χαρά.!!

Τι να πω.

 

Βασικα μπορεις να εχεις και δικαιο γι'αυτο που ειπες πριν οτι ειναι Digma, δεν ξερω τι παιζει βασικα εχω μπερδευτει και εγω

 

Digma -> http://www.citilink.ru/catalog/mobile/cell_phones/762293/

Newman N2-> http://newman.mobi/mobile/n2.html

 

Η Newman το πουλαει ~ 175€ ενω η

Digma (αν και δεν ειναι του κατασκευαστη το site οποτε δεν ξερω) ~ 92€.

Δεν ξερω τι να πω..

Εκτος αν ή Newman τα πουλαει πολυ φθηνοτερα στα καταστηματα, και δεν εχει αλλαξει την τιμη στην ιστοσελιδα απο την μερα που βγηκε το κινητο (γιατι στις αρχες ειχε πολλα $$$)

 

Και τωρα η Panda το πουλουσε ακομα πιο φθηνα και απο τους δυο :p

Για ποια εκδοση μιλαμε? Μηπως μπορεις να δωσεις την εκδοση μπας και την δοκιμασουμε?

Edited by VampireFreak
Link to comment
Share on other sites

To μαμα screen protector μόνο στο δικό μου γρατσουνιστηκε σε 100 σημεία απο την πρώτη μέρα??Μήπως υπάρχει κανένα site που να πουλάει protector για μας, ή να το αφήσω γυμνό. δεδομένου οτι είναι gorilla glass? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

To μαμα screen protector μόνο στο δικό μου γρατσουνιστηκε σε 100 σημεία απο την πρώτη μέρα??Μήπως υπάρχει κανένα site που να πουλάει protector για μας, ή να το αφήσω γυμνό. δεδομένου οτι είναι gorilla glass? :rolleyes:

 

Εμενα απο το κουτι του ειχε μια γρατζουνια, φαντασου :p Μουφα protector.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο το κουτι του ειχε μια γρατζουνια, φαντασου :p Μουφα protector.

 

Κι εμένα μια τεράστια...Λέω να το βγάλω αλλά στο vondroid οι αποψεις ειναι διφορουμενες...

 

UPDATE: Σημερα πήρα 25 δολλάρια για κάθε τεμάχιο αποζημίωση....55 ευρώ το τεμαχιο μου βγήκε και αυτη τη στιγμή κρατάω στα χέρια μου μια κινηταρα αξίας πολύ περισσότερων χρημάτων...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μια τεράστια...Λέω να το βγάλω αλλά στο vondroid οι αποψεις ειναι διφορουμενες...

 

UPDATE: Σημερα πήρα 25 δολλάρια για κάθε τεμάχιο αποζημίωση....55 ευρώ το τεμαχιο μου βγήκε και αυτη τη στιγμή κρατάω στα χέρια μου μια κινηταρα αξίας πολύ περισσότερων χρημάτων...

 

Τι εννοεις για το vondroid? τι λενε δηλαδη?

Επειδη εκατσα διαβασα της πρωτες 30-40 σελιδες μπορεις να μου πεις γιατι εκανες το claim στο paypal για να παρεις λευτα πισω? :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...