Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ποσο της αποζημιωσης το οριζεις οσο θες εσυ η υπαρχουν standards στο resolution centre του paypal?

 

προσθέστε και άλλη μια ερώτηση σε αυτή του παιδιού απο πάνω: το dispute να το κάνω απευθείας στο paypal ή να μιλήσω αρχικά με το καταστημα που αγόρασσα το κινητό (antelife) ?ας πει καποιος τη διαδικασία γιατι πρώτη φορά κάνω dispute..

Link to comment
Share on other sites

Κάντε το απευθείας στο pp για να είναι από την αρχή όλη η κουβέντα καταγεγραμμένη εκεί, όταν θα την τσεκάρουν οι του paypal και να αποτελεί περισσότερο ζόρι για τους αγαπητούς πωλητές, μην έχετε τα μισά λεγόμενα τους σε προσωπική ανταλλαγή μέιλ μεταξύ σας χωρίς διαιτησία και μετα τυχόν σας τα γυρίζουν όταν θα βρεθείτε πλέον μέσα στο pp.

 

Όταν ανοίγεις dispute σου έχει δύο επιλογές για το τι θέλεις, α) ολική επιστροφή ή β) μερική κι από δίπλα κουτάκι που συμπληρώνεις το όποιο -μερικό- ποσό θέλεις να διεκδικήσεις.

 

1) πας στο pp και πατάς details της συγκεκριμένης συναλλαγής/πληρωμής.

2) τέρμα κατω στο μπλε πλακάκι, το λινκ για το resolution center

3) επιλογή item dispute > continue

4) επιλέγειςτον λόγο/πρόβλημα και τα περί ποσού που λέγαμε >continue

5) το μηνυμα σου προς τον πωλητή

και το dispute πλέον σε εξέλιξη. Στην κεντρική σου pp σελίδα στα δεξιά θα έχει πλέον λινκ για τα ανοιχτά dispute και πατώντας στο view του συγκεκριμένου, μπαίνεις ξανα στο βασικό παράθυρο (5) του dispute με τα μηνύματα/διάλογο κλπ.

 

Από κάτω υπάρχει λινκ επιλογής να το αναβαθμίσεις σε claim όποια στιγμή κρίνεις. Προτείνουν 3ήμερο από το άνοιγμα του dispute αλλά αν θελεις μπορείς και νωρίτερα. Όταν θα επιλέξεις claim, σου έχει να συμπληρώσεις λόγο που το πας σε claim και γράφεις και πιο αναλυτικό κείμενο αν θέλεις. Με το που γίνει claim, περιορίζεται το χρονικό περιθώριο, δεν μπορείτε να το συζητάτε επ αόριστον, σου δείχνει πλέον τα συγκεκριμένα βήματα. Μία φορά περιμένουν reply από τον αλλο μέχρι Χ ημέρες, αφού σου απαντήσει μία φορά requiring your action και μετά πλέον χώνεται και κρίνει το pp.

 

Οπότε αν δεν δείτε φως/καλή διάθεση άμεσα, βουρ σε claim για να μην τρώτε άδικα μέρες και να τους περιορίσετε χρονικά.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι αναγκαστικο για να βαλουμε καποια ROM να εχουμε SD card ? γιατι εγω δεν εχω.... αν ναι τι τυπου SD card παιρνει.?
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το kernel που είχε μέσα για να το κατεβάσω (pandawill )

versione kernel 3.0.31-svn5320

buildsrv@lxdex2 #1

SMP PREEMPT fri jun 14 13.11.38 CST 13

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έλυσες αυτό το πρόβλημα με την οθόνη στη MIUI ;

 

 

Όχι δεν το έλυσα με το miui

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ζήτησα refund και τους έγραψα τα παρακάτω:

Αν θέλετε γράψτε κάτι παρόμοιο για να είναι όλες οι υποθέσεις μας παρόμοιες.

Φυσικά ο κάθε ένας βάζει ότι ποσό θέλει στο refund , εγώ προσωπικά θα το κρατήσω έστω και σαν μικρό tablet έχοντας το ''συνέχεια'' στον φορτιστή.

 

Κείμενο στο Paypal:

 

1. GPS not working.

Never locks sattelites, even used ''faster gps'' a program that improves gps , but nothing.

 

2. Battery far worse than expected.

No more than 5-6 hours working , while phone is idle.

If i want to use it (sms , browsing , emails) only 2-3 hours and then needs recharge.

Allso it shows peculiar battery values like 70% and after 10 min 50% then after a while shows 55% , without been in charge.

 

I want to split the ''damage''

i request 47$ refund.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειναι αναγκαστικο για να βαλουμε καποια ROM να εχουμε SD card ? γιατι εγω δεν εχω.... αν ναι τι τυπου SD card παιρνει.?

παιδια δεν γνωριζει καποιος να μου πει ? θελω να περασω μια αλλη ROM χρειαζεται SD card αναγκαστικα ?

Link to comment
Share on other sites

Hoanni ταπεινη μου άποψη, κακώς παραθέτεις το ακριβές κείμενο σου. Εσύ μπορείς να λες να βάλουν κάτι "παρόμοιο", αλλά αν το θεωρησει καποιος εύκολη λύση και το πάρει ατόφιο, δεν ξερω, προσωπικά σκέφτομαι αν παρατηρηθεί ολόϊδιο κείμενο μεταξύ κάποιων disputes από τους pp, ίσως να δοθεί μια κάποια λάθος εντύπωση.

 

Τα προβλήματα όλων έτσι κι αλλιώς είναι +- ίδια, οπότε εκ των πραγμάτων κάτι παρόμοιο θα γράψει όποιος αναφέρει τα θέματα της συσκευής του.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ζήτησα refund και τους έγραψα τα παρακάτω:

Αν θέλετε γράψτε κάτι παρόμοιο για να είναι όλες οι υποθέσεις μας παρόμοιες.

Φυσικά ο κάθε ένας βάζει ότι ποσό θέλει στο refund , εγώ προσωπικά θα το κρατήσω έστω και σαν μικρό tablet έχοντας το ''συνέχεια'' στον φορτιστή.

 

Κείμενο στο Paypal:

 

1. GPS not working.

Never locks sattelites, even used ''faster gps'' a program that improves gps , but nothing.

 

2. Battery far worse than expected.

No more than 5-6 hours working , while phone is idle.

If i want to use it (sms , browsing , emails) only 2-3 hours and then needs recharge.

Allso it shows peculiar battery values like 70% and after 10 min 50% then after a while shows 55% , without been in charge.

 

I want to split the ''damage''

i request 47$ refund.

Στο gps φταίει ο κατασκευστής και όχι ο πωλητής , και για την μπαταρία πολύ πολύ να σου στείλουν κάποια άλλη καινούργια .. μακάρι όμως να να βρεις το δίκιο σου φίλε μου ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι ζητατε μονο μερικο refund? Αν τους επιστρεψεις το κινητο σαν ελαττωματικο, δεν ειναι υποχρεωμενοι να δωσουν full refund?
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι, δεν ζητήσαμε όλοι μερικό.

Απλά κάποιοι δεν έχουν όρεξη για την διαδικασία της επιστροφής και θα το ανεχτούν με μερική αποζημίωση. Συν, ελπίζουν να το στρώσουν στο τέλος. Στην καλύτερη των περιπτώσεων θα αμοιφθούν για την ταλαιπώρια τους και ΑΝ το στρώσουν και κάποια στιγμή, θα τους έχει βγει και πιο φθηνά. Αν Αν Αν... όποιος δεν έχει διάθεση για ρουλέτα και εργατοώρες, πάει για ολικό.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι ζητατε μονο μερικο refund? Αν τους επιστρεψεις το κινητο σαν ελαττωματικο, δεν ειναι υποχρεωμενοι να δωσουν full refund?

 

εγω φιλε ζητάω μερικό ετσι απλά για να παρω καποια χρηματα πίσω...Δε θα το επέστρεφα σε καμία περίπτωση γιατί αν ασχοληθείς λιγο το κάνεις μια χαρα ''playable'', ειδικά για 70 ευρώ κόστος....Αλλά αν μου εβγαινε 50 ευρουλάκια δε θα με χαλούσε κιόλας..

Link to comment
Share on other sites

UpDate όσο αφορά την Xperia-Joy Rom.

Όπως έγραψα παραπάνω είναι μακραν η καλύτερη rom που μπορείτε να βάλετε.. μπαίνει όπως όλες οι rom παιδιά με τον γνωστό τρόπο,δεν αλλάζει κάτι όσοι ρωτάτε.

Όλα λειτουργούν άψογα ακόμα και η ένδειξη led αν έχεις αναπάντητη κλπ.. άρα δεν θα εστιάσουμε στα "καλά" που είναι πολλά αλλά τι άλλο χρειάζεται και τι δεν έχω βρει ακόμα.

GPS δείχνει να τα πηγαίνει μέτρια προς καλά την σημερινή μέρα με βαριά συννεφιά από πάνω μου κλείδωσε 4 δορυφόρους.κάποιος στο forum λέει ότι με την εφαρμογή FasterGPS τα παει Super.

Δεν έχει επίσης εφαρμογή "ρολόι" αυτό το κάλυψα με το Timely που σας προτείνω να το βάλετε και όσοι έχετε ρολόι είναι φανταστική εφαρμογή.

Αυτό που μάλλον δεν θα παίξει και όσο και να το έψαξα (οχι κ πολύ) δεν βρήκα ακόμα λύση είναι το FMRadio δείχνει να είναι απενεργοποιημένο από την rom εγώ δεν το θεωρώ απαραίτητο για τις ανάγκες μου αλλά άλλοι μπορεί να το θεωρούν άρα πρέπει να το ξέρουν.

 

Τώρα για τα refund - κατ'αρχην κάπου διάβασα να διαχωρίζονται λειτουργίες σε κατασκευαστή και πωλητή.Το να δουλεύει σωστά το κινητό είναι αποκλειστικά ευθύνη του πωλητή απέναντι στον αγοραστή από εκεί και πέρα αν έχει θέμα με τον κατασκευαστή το panda ας τα βρουν μεταξύ τους.

Τα bugs που έχει αυτό το τηλέφωνο από μόνο του σας δίνει το δικαίωμα refund έτσι και αλλιώς, δεν χρειάζεται ν'αποδειξετε ότι "δεν είμαστε ελέφαντες" ούτε καν είσαστε υποχρεωμένοι να ξέρετε να εφαρμόσετε την λύση που επικαλείται το panda ότι λύνει τα προβλήματα του (η μάνα μου δεν θα ήξερε αλλά ούτε έλεγε πουθενά ότι για να το αγοράσεις πρέπει να ξέρεις να το αναβαθμίσεις η συσκευή πρέπει να λειτουργεί σωστά out of the box). μέχρι χτες τα αρχεία που ανέβασαν ούτε σωστά unrar δεν γινόντουσαν.. τι να μιλάμε από εκεί και πέρα για "λύση"..

Όσο πιο αποφασισμένοι είσαστε τόσο καλύτερα αποτελέσματα θα βγάλετε στην διαπραγμάτευση γιατί το υλικό (rom) είναι προβληματικό και κανείς δεν είναι διατεθειμένος να "του μείνει", μην ξεχνάτε ότι αυτοί είναι επαγγελματίες και έχουν αντιμετωπίσει 1000δες τέτοιες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

UpDate όσο αφορά την Xperia-Joy Rom.

Όπως έγραψα παραπάνω είναι μακραν η καλύτερη rom που μπορείτε να βάλετε.. μπαίνει όπως όλες οι rom παιδιά με τον γνωστό τρόπο,δεν αλλάζει κάτι όσοι ρωτάτε.

Όλα λειτουργούν άψογα ακόμα και η ένδειξη led αν έχεις αναπάντητη κλπ.. άρα δεν θα εστιάσουμε στα "καλά" που είναι πολλά αλλά τι άλλο χρειάζεται και τι δεν έχω βρει ακόμα.

GPS δείχνει να τα πηγαίνει μέτρια προς καλά την σημερινή μέρα με βαριά συννεφιά από πάνω μου κλείδωσε 4 δορυφόρους.κάποιος στο forum λέει ότι με την εφαρμογή FasterGPS τα παει Super.

Δεν έχει επίσης εφαρμογή "ρολόι" αυτό το κάλυψα με το Timely που σας προτείνω να το βάλετε και όσοι έχετε ρολόι είναι φανταστική εφαρμογή.

Αυτό που μάλλον δεν θα παίξει και όσο και να το έψαξα (οχι κ πολύ) δεν βρήκα ακόμα λύση είναι το FMRadio δείχνει να είναι απενεργοποιημένο από την rom εγώ δεν το θεωρώ απαραίτητο για τις ανάγκες μου αλλά άλλοι μπορεί να το θεωρούν άρα πρέπει να το ξέρουν.

 

Τώρα για τα refund - κατ'αρχην κάπου διάβασα να διαχωρίζονται λειτουργίες σε κατασκευαστή και πωλητή.Το να δουλεύει σωστά το κινητό είναι αποκλειστικά ευθύνη του πωλητή απέναντι στον αγοραστή από εκεί και πέρα αν έχει θέμα με τον κατασκευαστή το panda ας τα βρουν μεταξύ τους.

Τα bugs που έχει αυτό το τηλέφωνο από μόνο του σας δίνει το δικαίωμα refund έτσι και αλλιώς, δεν χρειάζεται ν'αποδειξετε ότι "δεν είμαστε ελέφαντες" ούτε καν είσαστε υποχρεωμένοι να ξέρετε να εφαρμόσετε την λύση που επικαλείται το panda ότι λύνει τα προβλήματα του (η μάνα μου δεν θα ήξερε αλλά ούτε έλεγε πουθενά ότι για να το αγοράσεις πρέπει να ξέρεις να το αναβαθμίσεις η συσκευή πρέπει να λειτουργεί σωστά out of the box). μέχρι χτες τα αρχεία που ανέβασαν ούτε σωστά unrar δεν γινόντουσαν.. τι να μιλάμε από εκεί και πέρα για "λύση"..

Όσο πιο αποφασισμένοι είσαστε τόσο καλύτερα αποτελέσματα θα βγάλετε στην διαπραγμάτευση γιατί το υλικό (rom) είναι προβληματικό και κανείς δεν είναι διατεθειμένος να "του μείνει", μην ξεχνάτε ότι αυτοί είναι επαγγελματίες και έχουν αντιμετωπίσει 1000δες τέτοιες περιπτώσεις.

Καλός η κακός τα περισότερα κινέζικα κινητά έχουν θέμα με το gps (είναι και αλλά με άριστο gps) , αν και εκεί για μένα φτέει ο κατασκευστής,την ποιότητα καιρέας που έχει βάλει (τοποθέτηση κλτ) ..Γι αυτό πρέπει πάντα πριν κάνουμε αγορά κάποιας συσκευής να διαβάζουμε απόψεις θετικά και αρνητικά , γενικά να το ψάχνουμε το θέμα .. Οι περισσότεροι που το πήραμε τελευταία την πατήσαμε από την τιμή του και τα χαραχτηριστικά του , αλλά δεν είδα στα παλιά ποστ κάποιος να λέει για το wifi της συσκευής πχ που είναι αδύναμο,όλοι λέγανε για την οθόνη του ότι έχει χαμηλή φωτινοτητα το κινητό, που για μένα δεν υσχιει αυτό .. Τώρα για το gps και εμένα στην αρχή δεν έπιανε τίποτα , αλλά μετά από μερικά fix (GPS Status,faster gps) ρυθμίσεις κτλ κλειδώνε τουλάχιστον 6 δορυφόρους σε λιγότερο από 10 δευτερόλεπτα..

Edited by vagosvts7

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Ενας λόγος που το πήρα είναι επειδη το προηγούμενο μου (Nexus S) δεν είχε FM radio ... Άρα καμία Custom Rom απο τις Xperia , Miui , Google Edition δεν το έχει ενεργοποιημενο :angry: Νομιζω οταν το δουλεψα με την μαμα Rom , εμπαινε κανονικα ... FM L ...
Link to comment
Share on other sites

Ενας λόγος που το πήρα είναι επειδη το προηγούμενο μου (Nexus S) δεν είχε FM radio ... Άρα καμία Custom Rom απο τις Xperia , Miui , Google Edition δεν το έχει ενεργοποιημενο :angry: Νομιζω οταν το δουλεψα με την μαμα Rom , εμπαινε κανονικα ... FM L ...

H MIUI που ποσταρα παραπάνω εχει FMRadio και δουλεύει. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αυτές οι rom, πχ jellykat, google,miui κτλπ απαιτούν unlocked bootloader ή όχι.?Επίσης, το φλασαρισμα μπορεί να γινει και με τον stock recovery, ή πρέπει να βάλω cwm?

Εδω κανεις?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ηρθε το πρωι.Αναβοσβηνε η οθονη και εβγαζε ειδοποιηση για μπαταρια ενω ηταν στην μεση η τουλαχιστον αυτο εδειχνε.

Εκανα dispute στο pp και θα το παω σε claim λογικα.Ζητησα 35$ και περιμενω.Τωρα θα βαλω την 0,13

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν μπορω να το συνδεσω με τον υπολογιστη ? κανει οτι μου το εμφανιζει στον υπολογιστη μου και κατεθειαν το εξαφανιζει. τι τρεχει ? βοηθηστε...
Link to comment
Share on other sites

πρωταρης σε android κ γενικοτερα σε touch κινητο

σας παρακαλω αν γινεται πειτε ενα-ενα τα βηματα για να μην το αποτελειωσω το κινητακι(που απο εμφανιση-τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα-τα σπαει)

αγορασα επισης κ μια sd καρτουλα για να κανω τις οποιες ρυθμισεις χρειαστουν

αν μπορει καποιος ας γραψει βημα-βημα(σαν να μιλαγε σε παιδακι :lol:) τι πρεπει να κανω ωστε το κινητο να γινει λειτουργικο

ακομα κ οι αποριες αλλων φιλων πχ. aggeloszog,geokostas κ ακομα πολλων μου ακουγονται καπως, γιατι ουτε τι ειναι οι rom,unlocked bootloader,φλασαρισμα,stock recovery,cwm καταλαβαινω

ειλικρινα οσο ποιο πολυ διαβαζω τοσο πιο πολυ πελαγωνω!

οσο σχετικος το 'παιζω' με pc αλλο τοσο ασχετος με κινητα κ android

ολες αυτες jellykat, google,miui,Xperia-Joy περνιουνται με τον ιδιο τροπο?

λιγη κατανοηση στο :baby:(εμενα δλδ)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να να μου πει κανείς πως θα περάσω τις ρυθμίσεις για να έχω 3G από την vodafone.

 

...............
Link to comment
Share on other sites

Πάω να φλασάρω την xperia αλλά μου βγάζει error

 

(assert failed:

getprop("ro.product.device") == "C8690"

getprop("ro.build.product") == "C8690"

Error in (nameoffile)

(Status 7).)

 

δώστε κάποια λύση γιατί έκανα format όλα τα partitions

 

 

Τελικά η λύση ήταν:

 

if you get error status 7 do the follow:

 

1.open the .zip (dont extract)

2. go to "META-INF > com > google > android

3. open "updater-script" with notepad and delete the follow lines at start:

 

Code:

assert(getprop("ro.product.device") == "C8690" ||

getprop("ro.build.product") == "C8690"

 

Βέβαια έσβησα δυο τρεις φορές γιατί δεν ήξερα τι ακριβώς να σβήσω.

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι περιεργο παιζει με το recovery...παταω το power on και το volume down και μου γραφει κατι κουλα...αλλα δεν μου δινει επιλογες...κατεβασα την xperia joy για να την περασω αλλα δεν μου δινει επιλογες στο recovery. κανω κατι λαθος ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...