Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη συσκευασία εσάς είχε handsfree;

Γιατί εμένα δεν είχε.

 

Επισης ξερετε κανενα αξιοτιμο μαγαζι και να εχει και paypal και να πουλαει μπαταρια του Newman n2?

Στο Aliexpress θα βρεις μπαταρία. Αλλά δεν έχει PayPal. Είναι αξιόπιστο πάντως.

Edited by aristarhos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαγαζι δεν εχω βρει εγω ακομα προς το παρον παει καλα η μπαταρια... Οσο αφορα το screen protector ειχα παρει απο ebay του newman n2 προσωπικα δεν μου αρεσαν καθολου και σαν εφαρμογη(φουσκες) και σαν ποιοτητα. Ενας φιλος μου μου εδωσε του samsung galay nexus τοποθετηθηκε απιστευτα και τα χρωματα φαινονται πολυ διαφορετικα απ οτι του newman το screen protector
Link to comment
Share on other sites

Μαγαζι δεν εχω βρει εγω ακομα προς το παρον παει καλα η μπαταρια... Οσο αφορα το screen protector ειχα παρει απο ebay του newman n2 προσωπικα δεν μου αρεσαν καθολου και σαν εφαρμογη(φουσκες) και σαν ποιοτητα. Ενας φιλος μου μου εδωσε του samsung galay nexus τοποθετηθηκε απιστευτα και τα χρωματα φαινονται πολυ διαφορετικα απ οτι του newman το screen protector

 

λες να βαλω και εγω του nexus screen protector?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παίδες,

στήνω σήμερα απο την αρχή το νεοαποκτηθέν μωρό μου... και όλα καλά (μέχρι στιγμής) εκτός του μηνύματος που μου βγάζει στο play store όταν πάω να εγκαταστήσω το Foursquare... " (!) Η συσκευή σας δεν είναι συμβατή με αυτή την έκδοση" ...

το έψαξα στο vondroid και σαν λύση προτείνουν να πειράξεις το build.prop και το flex.prop αλλάζοντας αυτά:

 

build.prop:

Code:

 

ro.product.model=GT-I9300

ro.product.brand=samsung

ro.product.name=m0xx

ro.product.device=m0

ro.product.manufacturer=samsung

ro.build.product=m0

 

flex.prop:

Code:

 

ro.product.model=GT-I9300

ro.product.brand=samsung

 

 

 

αλλά με τον ES (file explorer) οταν πάω να τα αλλάξω μου βγάζει σφάλμα και δεν σώζει...

 

επίσης λέει να αλλάξουμε το apk value σε 644 (??)

 

επειδή δεν βλέπω προκοπή... έχει παρουσιαστεί σε κανένα το θέμα αυτό? και πώς το έλυσε? :confused:

 

update

χμ... βασικό πρόβλημα οτι το κινητό μου δεν είναι rooted... μάλλον... ε?

Edited by 6600POWER

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου είναι αν δεν εισαι root πρεπει να γινεις και να δοκιμασεις απο τον root explorer και οχι με το es explorer
Link to comment
Share on other sites

Στη συσκευασία εσάς είχε handsfree;

Γιατί εμένα δεν είχε.

 

 

Στο Aliexpress θα βρεις μπαταρία. Αλλά δεν έχει PayPal. Είναι αξιόπιστο πάντως.

 

Και εμένα aristarhe δεν είχε handsfree μέσα στην συσκευασία και μου έκανε εντύπωση όταν είδα το review.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα aristarhe δεν είχε handsfree μέσα στην συσκευασία και μου έκανε εντύπωση όταν είδα το review.

και μενα δεν ειχε handsfree δτο κουτι και το πειρα απο minideal

Κι εγώ από Minideals. Σήμερα μίλησα με Minideals και μου είπαν πως τα πουλάνε χωρίς handsfree.

Για οσους θελουν led notification κατεβαστε το Light Flow απο το play store.

Λίγη προσοχή με τα led γιατί στο vondroid ένας αναφέρει πως του χάλασε το τηλέφωνο και πήγε για αντικατάσταση συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω μεινει στο δικο μου στην 00.27.Αξιζει να παω σε μεγαλυτερη;Πχ στην 00.29;Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα αλλα διαβαζω για διαφορα θεματακια και το σκεφτομαι να το αναβαθμισω.Αφηστε δε που βαριεμαι το στησιμο απο την αρχη...!
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω μεινει στο δικο μου στην 00.27.Αξιζει να παω σε μεγαλυτερη;Πχ στην 00.29;Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα αλλα διαβαζω για διαφορα θεματακια και το σκεφτομαι να το αναβαθμισω.Αφηστε δε που βαριεμαι το στησιμο απο την αρχη...!

Αν είσαι ευχαριστημένος από το τηλέφωνο μην κάνεις αναβάθμιση.Χρυσός κανόνας.Περίμενε να κυκλοφορήσει η 4.1 να περάσουν 1-2 βδομάδες να δούμε τι ελατώμματα θα έχει κ μετά σκέψου για αναβάθμιση.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ efrai. Κρίμα να υπάρχει μπλε/κόκκινο led και να μην αξιοποιείται από το software.

 

Αν αφήσεις το τηλέφωνο ΑΝΟΙΚΤΟ και το βάλεις για φόρτιση, τότε θα δείς ότι το μπλέ φωτάκι ανάβει σε περίπου 3-3,5 ώρες (ανάλογα βέβαια το ποσοστό από το οποίο ξεκίνησε). Η χρήση του NoLed είναι ΑΨΟΓΗ. Δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα.

Συμφωνώ με τον φίλο που λέει "αν δεν έχεις πρόβλημα μην κάνεις αναβάθμιση". Εχω το Ν2 περίπου 20 ημέρες και "φοράει" την έκδοση 23. Δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

ΦΙΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι απο την αλλη το μπλε led το εχω δει 1-2 φορες απο τοτε που το πηρα!Το εχω κοντα διμηνο.Δυο φορες εχει φορτισει μεχρι το 100% ,ε και τοτε ειδα οτι εχει ΚΑΙ μπλε led!Οχι οτι με πειραζει βεβαια.Απο την αλλη πως θα κανουμε ετσι λιγο overclock ρε παιδια;Ετσι για ακαδημαικο ενδιαφερον και μονο...Το Tegrak δεν υποστηριζει λεει την συσκευη (κερνελ;αν θυμαμαι).Αν πειραξουμε (καπου το ειχα δει τωρα εδω) αυτο με τις εφαρμογες του Play store που δεν υποστηριζουν το Ν2 λετε να δουλεψει και το Tegrak;

 

Edit:Εκανα τις αλλαγες στο build.prop και στο flex.prop αλλα παλι καποιες εφαρμογες λενε πως δεν ειναι συμβατες.Καμια ιδεα;

Edited by dimtsag
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω μεινει στο δικο μου στην 00.27.Αξιζει να παω σε μεγαλυτερη;Πχ στην 00.29;Μεχρι στιγμης το τηλεφωνο δουλευει μια χαρα αλλα διαβαζω για διαφορα θεματακια και το σκεφτομαι να το αναβαθμισω.Αφηστε δε που βαριεμαι το στησιμο απο την αρχη...!

 

καλησπέρα και απο εμένα,

κοίτα να δείς είμαι στην 00.29 και όλα δουλεύουν ρολόϊ... (να ναι καλά το Vondroid...) τώρα σίγουρα μια αναμονή για την 4.1 ίσως να είναι ότι καλύτερο στην περίπτωσή σου.. ;)

 

Εμενα παλι απο την αλλη το μπλε led το εχω δει 1-2 φορες απο τοτε που το πηρα!Το εχω κοντα διμηνο.Δυο φορες εχει φορτισει μεχρι το 100% ,ε και τοτε ειδα οτι εχει ΚΑΙ μπλε led!Οχι οτι με πειραζει βεβαια.Απο την αλλη πως θα κανουμε ετσι λιγο overclock ρε παιδια;Ετσι για ακαδημαικο ενδιαφερον και μονο...Το Tegrak δεν υποστηριζει λεει την συσκευη (κερνελ;αν θυμαμαι).Αν πειραξουμε (καπου το ειχα δει τωρα εδω) αυτο με τις εφαρμογες του Play store που δεν υποστηριζουν το Ν2 λετε να δουλεψει και το Tegrak;

 

Edit:Εκανα τις αλλαγες στο build.prop και στο flex.prop αλλα παλι καποιες εφαρμογες λενε πως δεν ειναι συμβατες.Καμια ιδεα;

 

ακολούθησε τις οδηγίες στο παρακάτω link και (δείχνουν να) δουλεύουν όλα...

http://vondroid.com/threads/how-to-fix-google-apps-playstore-on-your-newman-n2-freelander-i20.5080/#.UVcenlfLtrE

 

:D

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει τα εκανα...Και παλι καποιες εφαρμογες που χρησιμοποιω δεν δουλευουν.Πχ η winbank της Τραπεζας Πειραιως.Δεν ξερω αν το εχεις δοκιμασει αλλα σε εμενα δεν δουλευει.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι απο την αλλη το μπλε led το εχω δει 1-2 φορες απο τοτε που το πηρα!Το εχω κοντα διμηνο.Δυο φορες εχει φορτισει μεχρι το 100% ,ε και τοτε ειδα οτι εχει ΚΑΙ μπλε led!Οχι οτι με πειραζει βεβαια.Απο την αλλη πως θα κανουμε ετσι λιγο overclock ρε παιδια;Ετσι για ακαδημαικο ενδιαφερον και μονο...Το Tegrak δεν υποστηριζει λεει την συσκευη (κερνελ;αν θυμαμαι).Αν πειραξουμε (καπου το ειχα δει τωρα εδω) αυτο με τις εφαρμογες του Play store που δεν υποστηριζουν το Ν2 λετε να δουλεψει και το Tegrak;

 

Edit:Εκανα τις αλλαγες στο build.prop και στο flex.prop αλλα παλι καποιες εφαρμογες λενε πως δεν ειναι συμβατες.Καμια ιδεα;

 

Το κινητο σου εννωεις οτι δεν φτανει παντα 100% για να δεις το μπλε λεντακι?

Εαν ειναι αυτο που σου λεω οτι δεν φτανει 100% πατα *#3646633*# και πατα fuel gauge download η κανε αυτο

 

Put your phone off. (no running droid)

Charge your battery overnight (so where sure its really full.)

Remove the battery from the phone.

Wait one hours, for the power to drain from the phone.

Put the battery back in, and start android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα σημερα ειδα αυτο στο vondroid Newman_N2_00.29_N2_giomod_0.8.remastered.zip ξερεις κανεις ειναι custom rom και αν την εχει δοκιμασει καποιος να μας πει εντυπωσεις. Το site το οποιο εχει τη rom ειναι το παρακατω http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=416654&st=1580#entry20328460
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σε μενα παντα φορτιζει μεχρι 100 και παντα με ειδοποιει οτι φορτισε πληρως και αναβει μπλε το led εχει μεσα μια ρυθμιση που λεει ειδοποιηση για πληρης φορτιση αυτο το εχετε τσεκαρει λεω μηπως σε καποιον διεφυγε
Link to comment
Share on other sites

Απο εκει τα εκανα...Και παλι καποιες εφαρμογες που χρησιμοποιω δεν δουλευουν.Πχ η winbank της Τραπεζας Πειραιως.Δεν ξερω αν το εχεις δοκιμασει αλλα σε εμενα δεν δουλευει.

 

την εφαρμογή που λές δεν την έχω (ούτε την χρειάζομαι για να πώ την αλήθεια... :O ) το foursquare πάντως που πρίν δεν το δεχόταν καθώς και το taxibeat τώρα δουλεύουν ρολόϊ...

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι ;)

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά, κάπου διάβασα πως όσο πιό παγωμένο είναι το "μωρό μας" τόσο καλύτερα αποτελέσματα τέστ "βγάζει" το antutu.

έπαιξα λοιπόν κάνα μισάωρο real race3 και ήρθε και "έβρασε το σύμπαν" καπάκι έκανα τέστ και μου έδωσε 12343...

3 λεπτά στην κατάψυξη (μέσα σε σακούλα για την αποφυγή υγρασίας) και ανεβήκαμε στα 15547...

άλλα 5 λεπτά στην κατάψυξη και βουαλά 16498!!!

υπήρξε κανένας άλλος "παρανοϊκός" που το έκανε?

ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΩΤΟΣ...

ΤΡΕΧΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ...:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 PRO (και γουστάρωωωωω!!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...