Jump to content

Newman N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα ειναι τα build prop που τα εχω απο 25 μηπως ρε παιδια τα εχετε απο την 28 να τα βαλω στειλτε αν γινετε σε email build prop και fle.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυριοι το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο σε ολα και τα παρααξιζει τα λεφτα του........Τ Ε Λ Ο Σ

Τωρα σε ελαχιστες μερουλες θα υπαρχει 100% ετοιμο (τωρα ειναι ψιλοετοιμο-κανα δυο μικρο προβληματακια) το πολυποθητο

ClockworkMod Recovery για οποιον ξερει τι σημαινει......

Φλασσαρισματα-back up-etc !!!!

 

Απ' ότι βλέπω, έχει βγει ClockworkMod Recovery.

http://vondroid.com/threads/clockworkmod-recovery.5157/page-10#post-26910

 

Το κινητό είναι πάρα πολύ καλό και τίμιο για τα χρήματα που πληρώνεις.

Αυτά που δεν μου αρέσουν είναι:

1. Η χαμηλή φωτεινότητα της οθόνης που ίσως οφείλεται στο Gorilla Glass.

2. Η σχετικά χαμηλή στάθμη του ήχου στο ακουστικό και στο ηχείο.

3. Η συσκευασία δεν περιλαμβάνει hands free ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι το τηλεφωνο ειναι πολυ καλο σε ολα και τα παρααξιζει τα λεφτα του........Τ Ε Λ Ο Σ

Τωρα σε ελαχιστες μερουλες θα υπαρχει 100% ετοιμο (τωρα ειναι ψιλοετοιμο-κανα δυο μικρο προβληματακια) το πολυποθητο

ClockworkMod Recovery για οποιον ξερει τι σημαινει......

Φλασσαρισματα-back up-etc !!!!

 

Μπιλυ τι ακριβως ειναι δηλαδη?Κατι σα custom rom?Αξιζει να προσπαθησουμε η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Eτσι για να γουσταρουμε και να φλασσαρουμε τα παντα!:lol:

Τωρα σειρα εχει η rom-s3 και καλουδια σε status bar etc

 

ps οταν το εγραψα χθες βραδυ ειχε ακομη προβληματακια, δεν ελεγα οτι την ιδια μερα θα ειναι full working!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την υπερθέμανση που ανάφερε και κάποιος άλλος αλλά δεν είδα απάντηση ισχύει τελικά? Κυρίως σε παιχνίδια υπερθερμένεται και χαλάει η οθόνη απ ότι λένε αν και δεν μου φένεται λογικό!
Link to comment
Share on other sites

εμενα δε μου καιει τοσο ωστε να ενοχλει.

 

πως θα το βαλουμε?

 

*reboot to bootloader: power button + vol down

*extract that zip

*open cmd.exe

*check if your PC connected with phone or not:

fastboot devices

 

if that command return some text which identified your device, it means connected

 

*to install CWM:

CWM-Windows.bat

 

*to install stock recovery:

Stock-Recovery-Windows.bat

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις SMS ή αναπάντητη κλήση, δεν ανάβει το notification led;

Περίεργο μου φαίνεται. Δεν θα έπρεπε να αναβοσβήνει το κόκκινο led σε αυτές τις περιπτώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις SMS ή αναπάντητη κλήση, δεν ανάβει το notification led;

Περίεργο μου φαίνεται. Δεν θα έπρεπε να αναβοσβήνει το κόκκινο led σε αυτές τις περιπτώσεις;

Δυστυχώς δεν ανάβει.Υπάρχουν προγράμματα για αυτήν την δουλειά αλλά πρόσεχε γιατί μπορεί να δημιουργήσεις πρόβλημα στο τηλέφωνο.Υπάρχει σχετικό θέμα στο vondroid που κατέληξε με αντικατάσταση συσκευής.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ανάβει.Υπάρχουν προγράμματα για αυτήν την δουλειά αλλά πρόσεχε γιατί μπορεί να δημιουργήσεις πρόβλημα στο τηλέφωνο.Υπάρχει σχετικό θέμα στο vondroid που κατέληξε με αντικατάσταση συσκευής.

 

Ευχαριστώ efrai. Κρίμα να υπάρχει μπλε/κόκκινο led και να μην αξιοποιείται από το software.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχισει και με χαλαει η συσκευη με τις παραξενιες τις...Και δεν εννοω κατασκευη οθονη κτλ...Μπαταρια στο 27% ,το βαζω στην φορτιση με εναν απο Htc 8X.7 ωρες φορτιση μετα,η μπαταρια στο 35%...Δηλαδη οσο μικρος και να ειναι σε ισχυ (που δεν νομιζω του 8Χ να ειναι αδυναμος φορτιστης) ε 7 ωρες για 8% επιπλεον μπαταρια δεν..δεν...Αλλο:Προσπαθω να κανω upload φωτογραφιες στο box και ενω ειμαι κανονικα στο wifi μου λεει οτι δεν ειναι εφικτη η συνδεση και ξαναπροσπαθησεστε (το box).Κλεινω wifi ανοιγω ξανα,μπαινει...Παω να επιλεξω φωτο παλι μνμ μη συνδεσης...Κλεινω το wifi ανοιγω 3g και ως εκ θαυματος....Upload pics!!!!:yahoo:
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω οι φορτιστες παιζουν μεγαλο ρολο καθε κινητο εχει το φορτιστη του ακομα και την μπαταρια μπορουν να ψιλοχαλασουν εαν ειναι αλλου κινητου.Γιαυτο προσοχη
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο εχει:

1,97gb εσ. αποθ. χωρο

4,45gb phone memory

 

μπορουμε να τα ενοποιησουμε? να τα κανουμε τραμπα? να εγκαταστησουμε στα 4,45 γιατι πανε χαμενα?

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σημερα παρελαβα κι εγω με τη σειρα μου το τηλ απο Banggood.Θελω σε καποια σημεια βοηθεια και ειμαι σιγουρος οτι θα εχω την υποστηριξη σας.Το τηλ περιείχε το Google Play κατεβασα κανονικα καποιεσ εφαρμογες απλα δεν τα καταφερα με το συχρονισμο,και η ερωτηση μου ειναι πρεπει να το κανω ροοτ και να κανω την διαδικασια με το market μετα ή απλά παιζεται κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μεγαλο προβλημα

χθες ειχα φορτισει το κινητο μου και κανονικα ειχε φτασει 100% η φορτιση μετα σερφαρα λιγο στο διαδυκτιο πηγε 80% μετα απο καποια ωρα αλλα ολα καλα μεχρι εδω.

 

Μετα εκλεισα το κινητο μου για το βραδυ και σημερα που το ανοιξα η μπαταρια ηταν 0% και επισης πριν βαλω το pin μοθ ερχοταν ενα sms με κατι λινκς(Επειδη χρησιμοποιω go launcher ex μερικες φορες πεταει κατι διαφημισεις και μια φορα πατησα πανω στην διαφημιση και ειχα κατεβασει κατι ο χαζος :cry: ) και πιστευω οτι ειναι ιος.

 

Επισης πριν ειχα 25firm και 23 bp version

και τωρα εχω 25firm και abc bp version,κακο αυτο........!

προσπαθησα να ξαναφορτισω το κινητο αλλα φορτιζε τερμα αργα και μετα απο 4 ωρες πηγε 14%

Στις ριθμισεις στην μπαταρια μου δειχνει τεραστια καθοδο και το διαγραμμα τωρα πλεον παει οπως να ναι.

Ρε παιδια Help αμα γνοριζει καποιος

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα αυτα που λεει ο οδηγος στη προηγουμενη σελιδα και απεκτησα συχρονισμο

android 4.1 Ποτε?

Με βάση όσα γράφονται στο site της newman,αυτ'ο το Σαββατοκύριακο θα έχουμε την 0.29 έκδοση που θα είναι και η τελευταία της σειράς 4.0.4.Η επόμενη που θα διατεθεί και ελπίζουμε να είναι στα κοντά θα είναι η 4.1.

 

@Franky2013

Πολύ περίεργη η συμπεριφορά του τηλ.Βγάλε την μπαταρία καμιά ωρίτσα κ μετά ξαναβάλε για να την φορτίσεις.Ίσως αν δοκίμαζες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να έστρωνε.Υποθέσεις κάνω,δεν ξέρω αν θα έχεις αποτέλεσμα.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Με βάση όσα γράφονται στο site της newman,αυτ'ο το Σαββατοκύριακο θα έχουμε την 0.29 έκδοση που θα είναι και η τελευταία της σειράς 4.0.4.Η επόμενη που θα διατεθεί και ελπίζουμε να είναι στα κοντά θα είναι η 4.1.

 

@Franky2013

Πολύ περίεργη η συμπεριφορά του τηλ.Βγάλε την μπαταρία καμιά ωρίτσα κ μετά ξαναβάλε για να την φορτίσεις.Ίσως αν δοκίμαζες να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων να έστρωνε.Υποθέσεις κάνω,δεν ξέρω αν θα έχεις αποτέλεσμα.

 

απο οτι καταλαβα εχω broken bp bersion γιαυτο γραφει abc τωρα δεν ξερω τι ακριβως να κανω γιατι και το κινητο δεν φορτιζει φυσιολογικα ρωτησα και στο vondroid και περιμενω απαντησεις.

Υπαρχει επαναφορα εργοστασια0κων ρυθμισεων?

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα εχω broken bp bersion γιαυτο γραφει abc τωρα δεν ξερω τι ακριβως να κανω γιατι και το κινητο δεν φορτιζει φυσιολογικα ρωτησα και στο vondroid και περιμενω απαντησεις.

Υπαρχει επαναφορα εργοστασια0κων ρυθμισεων?

 

Κανε upadte στην 0.028 θα κανει και στην bp version οπως ειναι ολο το rar βαλτο στην καρτα και μετα locale update πρωτα ομως restore και clear wipe

Link to comment
Share on other sites

Κανε upadte στην 0.028 θα κανει και στην bp version οπως ειναι ολο το rar βαλτο στην καρτα και μετα locale update πρωτα ομως restore και clear wipe

 

restore και clear wipe μου λες πως ακριβως γινετε αυτο?

εγω ειμαι 25φιρμ τωρα παω 27 και μετα 28 η με την μια 28?

Edited by Franky2013
Link to comment
Share on other sites

restore και clear wipe μου λες πως ακριβως γινετε αυτο?

εγω ειμαι 25φιρμ τωρα παω 27 και μετα 28 η με την μια 28?

 

βημα βημα οχι κατευθειαν τα κανεις απο recovery mode σβηστη συσκευη power button + volume up μετα αφηνεις το power button εχει επιλογες απο εκει μετα ανοιγεις την συσκευη και πας για locale update

Link to comment
Share on other sites

βημα βημα οχι κατευθειαν τα κανεις απο recovery mode σβηστη συσκευη power button + volume up μετα αφηνεις το power button εχει επιλογες απο εκει μετα ανοιγεις την συσκευη και πας για locale update

 

ναι ξερω πως να κανω τα update απλως με αυτο δεν καταλαβα τι εννωουσες "restore και clear wipe" μου λες πως ακριβως γινετε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...